Trenčín – Žilina 0:2 (kon.) | Slovan Bratislava – Myjava 2:1 (kon.) | Ružomberok – Košice 3:1 (kon.)
Zlaté Moravce – Prešov 2:0 (kon.) | Nitra – B. Bystrica 1:1 (kon.)
ŠK Slovan Bratislava
2:1 (0:0)
Spartak Myjava
Sobota 11.08.2012, 19:30 • Pasienky, Bratislava • Niké liga

Hlavný rozhodca ukončil hvizdom zápas. Domáci ŠK Slovan dokázal zvíťaziť 2:1, góly padali len v druhom polčase. Postaral sa o ne za domácich 2x Filip Hlohovský a za hostí Peter Kuračka. Hralo sa bez kariet. Jasne navrch mali domáci hráči, ktorí si aj vypracovali viac šancí a teda zaslúžene zvíťazili. Diváci si ešte s hráčmi zaspievajú "vstaňte keď ste belasí" a tým sa s vami na dnes lúčim a prajem vám príjemný zvyšok dnešného dňa. (21:24:12)

90+1
    Šebo, Milinkovič a Peltier proti jedinému obrancovi Myjavy. Nedokázali to však využiť. Prvý menovaný hráč poslal loptu do behu na Milinkoviča, pri lopte bol však skôr Peltier a následne poslal loptu späť na Šeba, ten už nedokázal premeniť túto šancu.

90
    Vyzerá to, že zápas sa už len dohráva, akoby sa domáci nikam neponáhľali. Nadstavený čas v druhom polčase 2 minúty.

88
    Lester Peltier sa snažil založiť rýchlo protiútok po dobrom vypichnutí lopty. Posunul si ju však príliš veľa pred seba do behu a už ju nedobehol.

87
    Po centri sa ocitol v ofsajdovej pozícii jeden z myjavských hráčov. Do konca zápasu zostáva približne 5 minút.

85
    Hra je po góle mierne rozháraná s množstvom nepresností, hrá sa zatiaľ bez kariet vďaka Patrikovi Hrčkovi, hlavnému arbiterovi.

83
    Myjava dala gól!
    Po centri Kuračku a skrumáži v šestnástke skončila lopta v sieti. O gól sa postaral práve PETER KURAČKA, ktorý priamy kop zahrával.

82
    Po faule na Jána Petráša budú mať Myjavčania výhodu priameho kopu z nebezpečnej vzdialenosti.

80
    Druhé striedanie Myjavy, z ihriska odišiel Pavol Kosík a nahradil ho Lukáš Šebek.

79
    Slovan dal gól!
    Lukáš Pauschek si potiahol loptu po pravej strane ihriska a ideálnym centrom našiel FIIPA HLOHOVSKÉHO, ktorý hlavou poslal loptu do pravej žrde, od ktorej sa odrazila do siete.

78
    Tomáš Mrva teraz prudko ohrozil Putnockého, z bránkovej čiary v poslednej chvíli vykopol Lukáš Pauschek.

77
    Peter Sládek sa prezentoval veľmi prudkou strelou, ktorá trafila len dobre stojacého Matúša Putnockého.

75
    Rohový kop domácich. K lopte sa stavia Marko Milinkovič, jeho center letí na prednú tyč. Lester Peltier nedokázal zakončiť tak, akoby si to predstavoval.

73
    Domáci v týchto chvíľach nekombinujú zrovna najpresnejšie, po strate lopty ju však takmer hneď vedia získať na svoje kopačky.

70
    Matúš Putnocký skutočne nemá veľa práce, ale zostáva stále v strehu. Z polovice ho oskúšal jeden z myjavských hráčov.

69
    Marko Milinkovič faulovaný asi 23 metrov od brány. Z priameho kopu nedokázali domáci nič vyťažiť.

68
    Domáci pokračujú vo veľkom tlaku a Myjavčania sú jasne zaskočení úvodným gólom. Do konca zápasu zostáva niečo cez 20 minút.

66
    Lester Peltier zahodil obrovskú príležitosť. Po centri nedokázal z tesnej blízkosti trafiť hlavou myjavskú bránu.

65
    Hneď po góle prvé striedanie Myjavy. Z ihriska odičiel Michal Dian a nahradil ho Tomáš Marček.

64
    Pauschek pri lopte, dobre si nabiehal Grendel a tak loptu aj dostal. Posunul na FILIPA HLOHOVSKÉHO, ktorý šmýkačkou posiela loptu do siete.

63
    Hostia z Myjavy sa dostali pod menší tlak domácich hráčov a nevedia sa dostať za svoju polovicu už zopár minút.

61
    Vo veľkej šanci sa ocitol Filip Šebo. Asi zo šiestich metrov nikým nebránený nedokázal trafiť bránu. To by ho mohlo ešte mrzieť.

60
    Čerstvý hráč hneď pri prvom dotyku s loptou vybojoval rohový kop pre svoj tím. Juraj Halenár sa postavil k rohovej zástavke a po centri si roh ešte raz zopakuje. Druhý pokus taktiež našiel len obrancu Myjavy. Tretí pokus už odpratali hostia do bezpečia.

59
    Druhé striedanie v domácom tíme. Z ihriska odchádza Juraj Piroska a nahradil ho Lester Peltier.

57
    V tejto časti zápasu môžeme vidieť veľa nepresných rozohrávok na oboch stranách. Fanúšikovia domácich nacvičujú nový chorál, hostia mlčia.

55
    Lukáš Pauschek dobre videl nabiehajúceho Grendela, loptu však neposlal zrovna najpresnejšie a tak sa jej zmocnili obrancovia Myjavy.

53
    Filip Lukšík napriahol azda z 35 metrov, jeho strela končí nad myjavskou bránou.

51
    V úvodných minútach stále aktívnejší domáci celok, vyzerá to však, že hostia pribrali na agresivite.

49
    Na druhej strane vybojoval Marko Milinkovič rohový kop. K zahratiu sa postavil Filip Hlohovský, centrom našiel Nicolasa Gorosita a ten hlavou namieril len mimo brány.

49
    Peter Sládek sa odvážil ku strele z veľkej vzdialenosti. Jeho ďalekonosná strela skončila tesne vedľa ľavej žrde Putnockého brány.

48
    Dnešné stretnutie sleduje 1989 divákov.

47
    Nový hráč na ihrisku Lukáš Pauschek sa predral cez obranu Myjavy, narazil si s Grendelom a mal namierené smerom k bráne z veľkého uhlu. Nakoniec sa mu nepodarilo ani vystreliť a Solnička bude odkopávať od svojej brány.

46
    Začal druhý polčas.

46
    Cez polčasovú prestávku domáce mužstvo využilo možnosť striedania. Z ihriska odišiel Mamadou Bagayoko a nahradil ho Lukáš Pauschek.

Hlavný rozhodca ukončil prvú štyrdsatpäť minútovku. V prvom polčase jasne dominovali domáci hráči, ktorí nevedeli zo svojej aktivity vyťažiť gól. Hráči hostí si taktiež vypracovali akú-takú šancu, pred druhým polčasom je teda ešte všetko otvorené. Druhý polčas začne približne o 20:34.

Prvý polčas skončil.

44
    Kristián Kolčák sa snažil efektne zasunuť loptu pätičkou do brány, lopta však končí len vedľa ľavej žrde.

43
    Krásny center Filipa Lukšíka, ktorý je skutočne nenahraditeľný na ľavom krídle. Filip Hlohovský sa dostal k hlavičkovému zakončeniu a Solnička predviedol skvelý zákrok.

41
    Po skrumáži sa dostal k lopte Filip Hlohovský, nespracoval si loptu zrovna najlepšie a v momente, keď si ju hodil na svoju silnejšiu, pravú nohu, tak o loptu prišiel.

39
    Rozhodca upokojuje vášne hráčov, zatiaľ nechce vyťahovať žiadne karty.

37
    Útočné akcie hostí končia väčšinou tesne za postrannou čiarou, kde sa už lopty ujímajú domáci hráči. Stav zápasu zatiaľ bezgólový.

35
    Tvrdá prízemná strela Filipa Šeba spoza šestnástky sa neujala a Solnička nemal žiadne väčšie problémy s loptou.

33
    Strieľaný center Filipa Hlohovského dobre prečítal gólman Myjavy a berie si loptu pre seba.

32
    Rohový kop domácich, Slovanisti nedokázali vážnejšie ohroziť brankára Solničku, ten si berie loptu a bude vykopávať.

30
    Po narážačke s Filipom Hlohovským sa dostal k centru Erik Grendel, lopta bola tečovaná a skončila za postrannou čiarou. Pri lopte zostávajú domáci.

28
    Marko Milinkovič sa opäť príliš dlho hral s loptou v pokutovom území, až o ňu nakoniec prišiel. Následne sa Filip Šebo vystavil ofsajdovej pozícii.

26
    Faul Kristiána Kolčáka v oblasti stredovej čiary a hlavný arbiter Hrčka prisudzuje loptu hráčom Spartaku Myjava.

24
    Nakoniec zrejme nie, Kosík pribehol od striedačiek naspäť a už sa zapája do hry. Hrá sa zatiaľ pomerne čistý futbal.

22
    Pavol Kosík zostáva ležať na zemi a bude musieť byť ošetrovaný, hra je na malú chvíľu prerušená.. Myjavksý hráč je už odprevádzaný za postrannú čiaru a vyzerá to, že bude treba ďalšie striedanie.

20
    Obrovská šanca Filipa Šeba, ktorý sa ocitol v pokutovom území, dostal loptu, ale trafil len pred ním stojaceho obrancu Myjavy.

18
    Pri lopte stále viac domáci hráči, ktorý absentujú v koncovke, ktorá im ani veľmi nevychádza.

16
    Filip Lukšík v obrannom faule proti Jánovi Petrášovi. Hostia budú kopať priamy kop. K lopte sa postavil Michal Dian, Myjavčania nedokázali ohroziť bránu.

15
    Filip Lukšík si tradične zabehol po ľavej strane ihriska a poslal centrovanú loptu do pokutového územia, kde dobre číhal Filip Šebo. Ten hlavou trafil len rukavice Petra Solničku.

14
    Dlhý center na Pavla Kosíka končí v rukaviciach gólmana Matúša Putnockého.

13
    Ján Petráš sa snažil odcentrovať do šestnástky domácich hráčov. Jeho pokus bol zblokovaný na outové vhadzovanie.

11
    Rohový kop aj na druhej strane, k lopte sa dostal Juraj Piroska, jeho center odpratal na ďalší roh Peter Sládek a tak upokojuje situáciu.

10
    Pri rohovom kope domáci brankár zle prečítal situáciu a do veľkej šance sa dostal obranca Myjavy Častulín, ale hlavou netrafil odkrytú bránu.

9
    Pavol Kosík dobre predĺžil hlavou loptu na Petra Sládeka, ktorý si loptu spracoval, hodil si ju na ľavačku a tvrdou strelou ohrozil brankára Putnockého.

7
    Filip Šebo faulovaný pri stredovej čiare a rozhodca prisudzuje loptu domácim. Dlhý nákop práve na Šeba už pokryla myjavská obrana.

5
    Hráči sa v úvode stretnutia "oťukávajú", loptu majú na kopačkách viac domáci hráči. Atmosféra na tribúne je v prospech domácich fanúšikov.

4
    Vynútená zmena v tíme hostí. Z ihriska odišiel zrejme zranený Miroslav Duga a nahradil ho Tomáš Mrva.

3
    Dlhý Halenárov pas mierený na dobre nabiehajúceho Filipa Lukšíka skončil až za čiarou. Peter Solnička bude vykopávať.

2
    Miroslav Duga, ktorý ležal na zemi bol poslaný hlavným arbitrom za postrannú čiaru, kde teraz pokryvkáva. Už k nemu beží tímový lekár.

1
    Úvodný výkop obstarali hráči hosťujúceho tímu. Domáci hrajú zľava doprava v tradičných belasých dresoch, Myjava v čierno - bielej kombinácii.

1
    Stretnutie práve začalo.

Dnes je to premiéra nového trénera Samuela Slováka pred domácim publikom a na tribúnach možno vidieť aj fanúšikov Spartaku Myjava. Hlavní aktéri dnešného stretnutia už vychádzajú na trávnik a zápas o pár minút začne.

Náhradníci:

ŠK Slovan Bratislava: Kováč - Hudák, Žofčák, Sabo, Peltier, Pauschek, Szarka

Spartak Myjava: Székely - Jasráb, Kvasnica, Marček, Bruško, Mrva, Šebek

ŠK Slovan Bratislava: Putnocký - Bagayoko, Lukšík, Kolčák, Gorosito - Milinkovič, Grendel, Hlohovský - Piroska, Šebo (C), Halenár

Spartak Myjava: Solnička - Majerník, Kosík, Dian, Černáček (C), Kuračka, Častulín, Petráš, Ďuriš, Duga, Sládek

Rozhodca: Hrčka - Sľuk, Kubačka.

Pekný deň vám prajme z bratislavských Pasienkov, kde sa dnes proti sebe postavia domáci ŠK Slovan Bratislava a nováčik v Corgoň lige - Spartak Myjava.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:30.