Japonsko - JAR 2:1 (kon.) | Južná Kórea - Nemecko 1:4 (kon.)
Holandsko - Nový Zéland 3:2 po samostatných nájazdoch (kon.) | Argentána - Veľká Británia 2:1 (kon.)
koniec udalosti
Japonsko - JAR

2:1

(0:1)

Streda 08.08.2012, 09:30Olympijské hry - pozemný hokej - ženy

Videli sme nudné,ale zaujímavé stretnutie v ktorom sa rozhodlo až v predĺžení. Ďakujem vám za pozornosť a prajem krásny deň. (11:19:15)

79:47
    Ai Murakamiová dáva gól! Prekonáva Juhoafrickú brankárku a Japonky obsadzujú na tomto turnaji konečné 9. miesto!

79:47
    Ale pozor! Japonky budú zahrávať strelu z penalty! Tak to je obrovská šanca na strelenie víťazného gólu!

79
    Ai Murakamiová (JPN) vyslala prízemnú strelu, ktorá došla až k brankárke Rixovej.

78
    A je tu trestný roh pre Japonsko.

Druhé predĺženie sa začalo.

Hráčky si menia svoje strany a za malý moment začne druhé predĺženie - sedem a pol minúty dlhé.

77:30
    Prvé predĺženie sa práve skončilo.

75
    Ani v tomto predĺžení nevidíme šance. Obraz hry sa teda vôbec nezmenil.

70
    Costonová spolu s Fujiovou dostali žlté karty.

Predĺženie sa začalo.

70
    Druhý polčas skončil.

66
    Juhoafričanky, zdá sa, toho majú už plné zuby. Aj Costonová si ide odpykať trest na 5 minút za faul. Dostala totiž žltú kartu.

63
    Woodsová si ide oddýchnuť na trestnú lavicu na minimálne 5 minút. Dostáva žltú kartu.

62:18
    Murakamiová sa tentokrát nemýlila! Je vyrovnané, 1:1!

61
    Japonky majú trestný roh. Využijú ho?

55
    Georgeová je druhou hráčkou v zápase, ktorá dostáva žltú kartu a oslabí tak svoj tím.

53
    Japonky to znovu pretaktizovali. Ani tento trestný roh im nevychádza podľa predstáv.

52
    Japonsko ide zahrávať trestný roh. Bude to ešte dráma!

50
    Iwaová dostáva žltú kartu!

47
    Japonský tím zistil, že by to mohlo ísť aj smerom dopredu, hráčky JAR majú s útočnými výpadmi súperiek v posledných minútach problémy.

45
    Japonky podnikli rýchly výpad do súperovho územia, ale Davidsová na poslednú chvíľu stačila zraziť loptu do bezpečia.

43
    Tak Japonky si ešte vyžiadali kontrolu u videorozhodcu. A boli úspešné! Žiadny trestný roh...

43
    Tím Juhoafrickej republiky bude zahrávať trestný roh.

45
    Ďalšia päťminútovka v znamení bojov v stredee ihriska.

40
    V druhom polčase sme nevideli žiadnu strelu. Väčšinou sa hrá v strede ihriska.

35

35
    V tomto polčase sa už nič vážneho neudeje. Prvý polčas skončil.

33
    Hayašiová je treťou hráčkou, ktorej rozhodkyňa ukázala zelenú kartu.

32
    Závar pred Japonskou bránou vyriešila až obraňujúca hráčka, ktorá odpaľuje loptičku za všetky čiary.

30
    Polhodina hry je za nami. Môžme vidieť vcelku nudný zápas s minimom šancí. Videli sme jediný gól, ktorý padol zo štandardnej situácie, nemyslím, že sa gólu dočkáme z riadnej akcie. Na to potrebujú mať oba tímy dobré útočníčky a to, čo predvádzali na ihrisku doteraz, tomu nenasvedčuje.

27
    Šibatová si ide oddýchnuť na lavicu hanby. Dostala totiž zelenú kartu.

26:41
    Krásna akcia! Po strele jednej z Juhoafričaniek krásnym tečom triafa do prázdnej brány Deerlefsová. Juhoafrická vedenia sa vďaka tomuto gólu ujíma vedenia!

25
    Prvý trestný roh úspešný nebol, ale Juhoafričanky majú možnosť zahrávajú ďalší .

24
    Juhoafričanky majú taktiež možnosť zahrávať trestný roh.

20
    Japonkám ani tento trestný roh vôbec nevyšiel. Po nedoruzumení pri zahrávaní sa ešte snažila vsietiť gól Hayašiová, ale brankárka Juhoafrickej republiky bola pozorná.

18
    Japonky budú zahrávať svoj druhý trestný roh!

18
    V týchto chvíľach vidíme na jednej aj druhej strane nepresnosti a márne pokusy o útok.

12
    Iwaová dostala prvú zelenú kartu v zápase.

11
    Ďalší neúspešný pokus Wilsonovej. Chcela loptu tečovať na bránu, avšak, tento pokus jej vôbec nevyšiel. Lopta končí za postrannou čiarou.

7
    Wilsonovej sa taktiež nedarí. Ani ona bránu netrafila.

6
    Šanca využitá nebola! Japonka strieľala mimo bránu dúfajúc, že loptu trafí jedna z jej spoluhráčok, nuž, nestalo sa tak. Stav je tak stále 0:0

6
    Japonsko bude prvýkrát v zápase zahrávať trestný roh. Zúžitkujú túto vyložené šancu?

5
    V prvých piatich minútach zápasu sa nič vážne, okrem strely Juhoafričanky, ktorá ani zďaleka cieľ netrafila, nestalo.

4
    Juhoafričanky prvýkrát vystrelili na bránu. Lopta však letela úplne mimo bránu.

2
    Protiútok Japonkám nevyšiel. Zastavili ich Juhoafrické brániace hráčky.

Zápas sa začal.

Juhoafričanky teraz spievajú tú svoju.

Práve dohrala Japonská hymna.

Japonky budú dnes behať po ihrisku v červených dresoch a sukniach. Juhoafričanky budú v žlto - zelenom.

Japonsko: Asanová, Hayašiová, Katová, Iwaová, Nakagawová, Otsuková, Yamamotová, Komazawová, Fujiová, Šibatová, Manabeová

Južná Afrika: Rixová, Woodsová, Maresciaová, Coetzeeová, Georgeová, Terblancheová, Maraisová, Taylorová, Costonová, Brightová, Damonsová

Miernym favoritom stretnutia sú podľa bookmakerov Japonky. Ak by ste si chceli na nich staviť, kurz je 2.05. Juhoaričanky ho majú 2.6 a na remízu je 4.6.

Japonsko prehralo z piatich zápasov tri. A to najprv s Veľkou Britániou 0:4, potom s Holandskom 2:3 a napokon aj s Kóreou v najtesnejšom možnom stave 0:1. V jednom dueli sa zrodila remíza - s Belgickom, 1:1. Posledný zápas, proti Číne, vyhrali 1:0.

Južná Afrika má o niečo nelichotivejšiu bilanciu. Prehrali v úvodných 4 stretnutiach. Najprv s Argentínou vysoko 1:7, potom s Novým Zélandom 1:4 , s Nemeckom 0:2 a nakoniec aj s Austráliou tesne 0:1. Vyhrať dokázali len nad najslabším článkom ich skupiny, nad USA. Vyhrali vysoko 7:0.

Konečne sa aj turnaj pozemných hokejistiek prehupol do tej najdôležitejšej fázy. Do bojov o medaily. V prvom zápase sa však nebude bojovať o medaile, ale o celkové umiestnenie. Sily si zmerajú piate najlepšie články oboch skupín, Japonsko a Juhoafrická republika. Bojujú o konečné 9-10. miesto.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť začína o 09:30.