Kanada – Francúzsko 60:62 (kon.) | Čína – Angola 76:52 (kon.) | Austrália – Brazília 51:40 (kon.)
Veľká Británia – Rusko 61:67 (kon.) | Chorvátsko – Česko 70:89 (kon.)
Kanada
60:62 (12:13, 13:15, 15:14, 20:22)
Francúzsko
Streda 01.08.2012, 10:00 • Basketball Arena • Olympijské hry - ženy

Ja sa s vami lúčim, uvidíme sa niekedy nabudúce. (11:43:14)

Celý zápas bol vyrovnaný o tom niet pochýb, v samotnom závere sa dostali Kanaďanky k súperovi na rozdiel dvoch bodov, no ten však následne premenil dva trestné hody a rozhodol o konečnej výhra 60:64.

Skončil sa basketbalový zápas žien výsledkom 60:64.

40:00
    Koniec zápasu. (60:62)

39:51
    Po dorážajúcom doskoku bol faul, Kanada jeden trestný hod. Stav je 60:62. (59:62)

39:50
    Na druhej strane opäť trestné hody Thorburnová premieňa iba jeden, následne ten druhý sa premenil až po doskoku. Stav je 59:62. (55:62)

39:43
    Francúzsko premieňa oba trestné hody, stav je 55:62. (51:56)

39:36
    Posledná polminúta stretnutia stav je 55:60. (51:56)

39:16
    Francúzsko premieňa oba trestné hody, stav je 53:58. (51:56)

39:16
    Ďalšie dva trestný hody pre Francúzsko, ešte pred tým oddychový čas. (51:56)

38:48
    Spod koša Francúzska rozohráva Kanada, po rozohrávke sa lopta ocitla na trojke, následný pokus však skončil iba na obruči. (51:56)

38:33
    Druhý je taktiež premenený, stav v poslednej niečo vyše minúty je 51:56. (49:52)

38:33
    Prvý premenený! (49:52)

38:33
    Ďalšie dva trestné hody pre Francúzsko. (49:52)

38:07
    Gonisová (FRA) oba premieňa a Francúzsko v poslednej minúte vyhráva 49:54. (49:52)

38:04
    Dva trestné hody pre Francúzsko. (49:52)

37:24
    Kanada po dlhšom čakaní skóruje, stav je 49:50 a do konca zápasu niečo vyše dvoch minút. (47:52)

36:20
    Rozohráva Kanada, ktorá sa pomaly dostala pred trojku súpera, krížna prihrávka pod kôš nekončí dvoma bodmi, škoda. Kanada triafa iba obruč. (47:52)

36:20
    Oddychový čas pre Francúzsko. (43:50)

35:40
    Kanaďanky krúžia pred trojkou Francúzska, nepresná prihrávka končí iba za čiarou, rozohráva Francúzsko. (43:50)

35:06
    Pri lopte Kanada, strelecký pokus spod koša skončil iba na obručí no následná dorážka končí za dva body, stav je 43:50. (43:50)

34:20
    Kanada krúži pred trojkou súpera, strelecký pokus však prichádza spod koša, prvý sa odrazil od skla mimo koša, ale ten ďalší už končí dvoma bodmi, stav je 45:50. (43:50)

33:48
    Pri lopte Kanada, nepremieňa však svoju možnosť, lopta končí iba na obruči po doskoku sa lopty zmocnilo Francúzsko. (43:50)

33:37
    Oba premenené, stav je 43:50. (40:48)

33:37
    Faul na Yaccouvbovou, dva trestné hody pre Francúzsko. (40:48)

32:43
    Kanada mala možnosť dvoch trestných hodov, premieňajú iba jeden a stav je 41:48. (40:48)

31:45
    Pri lopte opäť Francúzsko, strela spod koša končí iba na obruči. (40:42)

31:01
    Pri lopte Francúzsko, pokus z väčšej diaľky skončil v koši a stav je 40:44. (40:42)

29:52
    Kanada s rozohrávkou skúša, ešte zakončiť ale rozhodca prerušil hru, rozohrávajú Francúzsky. (35:42)

29:31
    Kanada premieňa trestný hod, takže stav je 40:42. (35:42)

29:27
    Pri lopte Kanada, ohrozenie košu sa však nekoná. (35:42)

28:44
    Stav ku koncu tretej štvrtiny je 39:42, rozdiel bodov je však iba tri body. (35:42)

27:39
    Kanada znižuje na 37:42. (35:42)

27:34
    Pri lopte Kanada. (35:42)

Oddychový čas domácích. (35:42)

26:50
    Po tom čo sa dostali Francúzky po ľavú stranu koša prišla strela, tá však opečiatkovala iba obruč, stav ostáva 35:42. (35:42)

26:24
    Po nepremenenej šanci idú do útoku francúzsky, tie ešte iba driblujú pred trojkou Kanady. (35:42)

25:44
    Po chvíli sa stav rýchlo mení a náhle sme videli koše na oboch stranách, stav je tak 35:40. (31:36)

25:13
    Yaaccobouová pred chvíľou prišla na palubovku a už skóruje, stav je 31:38. (31:36)

24:50
    Po dlhšom čase odpovedajú na kôš hráčky Kanady, znižujú na 33:38. (31:36)

24:30
    Dlhšiu streleckú mizériu využívajú Francúzsky, pridávajú ďalší kôš a stav je rázom 31:38. (31:36)

29:05
    Francúzsky si dokázali vybojovať loptu späť, dostali sa pod kôš a tam bez problémov zakončili na 31:38. (31:36)

23:49
    S finálovým útočným časom Francúzska prichádza aj strela za tri body, lopta sa však odrazila od obruče. (31:32)

23:22
    Pokus Kanady za tri body z ľavej strany ihriska, lopta však dostala razítko od obruče, do útoku idú hráčky Francúzska. (31:32)

22:59
    Francúzsko zvyšuje svoj náskok o tri body, 31:34. (31:32)

22:24
    Francúzsko sa najskôr nepresadilo pod košom, no vyhrali späť loptu. Strela z väčšej diaľky skončila košom za dva body, stav je 31:32. (31:30)

22:04
    Dva trestné hody pre Kanadu, prvý aj druhý Tatham premenila stav je 31:30. (29:30)

21:48
    No, ale ani Francúzsko nenechá na seba dlho čakať, hneď z útoku prichádza kôš za dva body čo posúva zas Francúzsko do vedenia. (29:28)

-55:00
    A Kanada je vo vedení! Po tom čo sa dostali pod kôš cez pravú stranu prichádza strela o sklo a následný kôš za dva body, stav je 29:28. (29:28)

20:32
    Kanada v úvode tretej štvrtiny premenila dva trestné hody, následne dvojku zaznamenali Francúzsky, stav sa nám tak mení na 27:28. (25:26)

20:01
    Začala tretia štvrtina. (25:26)

Cez prestávku sa stala taká celkom milá vec, lopta počas rozcvičky sa zasekla na vrchnej strane koša a ostala tam.

Do začatia tretej štvrtiny je ešte pár minút, stihnete sa ešte naraňajkovať, alebo vypiť rannú kávičku.

20:00
    Druhá štvrtina skončila. (25:26)

Tretia štvrtina začne o desať minút - 10:52. (25:26)

Skončila sa druhá štvrtina dnešného prvého basketbalového zápasu, stav je 25:26, z čoho plynie že tento zápas je naozaj vyrovnaný. Francúzsko až v poslednej minúte dalo jeden kôš z trestného hodu a tým sa dostalo do jednobodového náskoku. (25:26)

19:54
    Pár sekúnd do konca druhej štvrtiny, Francúzsko ešte stihlo zakončiť, pokus za dva body sa odrazil od skla znovu na palubovku, takže ostáva stav 25:26. (25:26)

19:30
    Gruda taktiež ako Kanada premenila iba prvý pokus, ale Francúzsko ide do vedenia o jeden kôš, 25:26. (25:25)

19:28
    Dva trestné hody pre Francúzsko, prvý premenený! (25:25)

19:16
    Tatham premieňa prvý trestný hod, no druhý už nie. Stav na konci druhej štvrtiny je vyrovnaný 25:25. (24:25)

19:16
    Pokus Kanady po oddychovom čase z ľavej strany, lopta skončila na obruči no následne bol pod košom faul - dva trestné hody. (24:25)

19:10
    Oddychový čas domácích. (24:25)

19:10
    Po tom čo Francúzsku skončil útočný čas prichádza protiútok Kanady, ani tá však z pravej strany nevystrelila, prichádza oddychový čas. (24:25)

17:54
    Achonwaová premieňa oba pokusy, stav je rázom 24:25. (16:23)

17:54
    Achonwa sa dostala pred kôš, už keď vyskakovala aby zakončila prichádza obranný faul a dva trestné hody. (16:23)

07:40
    Francúzsko z väčšej vzdialenosti už dlhšie neskórovalo, znovu pokus za dva body ostal iba na obruči.

06:56
    Toto sa Francúzsku podarilo prihrávka od palubovky našla voľnú hráčku pod košom a tá následne z otočky skóruje.

06:28
    Ani z rozohrávky neprišlo nijako veľké ohrozenie, lopta skončila iba na obručí do útoku Francúzsko.

06:12
    Francúzsky teraz nevedeli dlhšie bodovať, po tom čo to nešlo z pravej, ani z ľavej strany prichádza zo stredu strela za dva body, lopta sa však odráža od obruče no po doskoku je faul na Francúzsko, rozohrávať tak budú spod koša.

05:56
    Pri lopte Francúzsko, stav je 21:23.

05:37
    Kanada vystihla prihrávku Francúzska a potom sa dostala do úniku, kôš za dva body stav je rázom skoro vyrovnaný, 21:23.

05:08
    Dva trestné hody pre Kanadu, taký je verdikt rozhodcu.

04:26
    Čo sa nedarí Kanade Francúzsku už však áno z protiútok skórujú za dva body, stav je 16:26.

04:09
    Kanada opäť nezakončila počas 24 sekundového útočného času, rozohrávať bude Francúzsko.

03:51
    Z následného zmätku pod košom vyťažili Kanaďanky iba rozohrávku.

03:28
    Rozohráva Kanada, už sú pred košom súpera no následne prihrali na pravú stranu trojky, odtiaľ prišla strela iba do obruče.

03:18
    Po tom čo Kanada neskórovala prichádza útok, kôš za dva body a Francúzsko vedie 16:19.

03:10
    Kanada opäť nevie nájsť recept na Francúzsku obranu, pred trojkou si iba prihrávali no vystrelili iba s poslednou sekundou útočného času, stav ostáva 16:17.

02:37
    Francúzsko opäť boduje, pod košom sa presadila Gonisová a mení stav na 16:19 pre Francúzsko.

02:07
    Tak toto bola paráda v podaní francúzskych hráčok, najskôr to vyzeralo, že idú cez stred no nakoniec po pravej strane odkiaľ prišla prihrávka pod kôš a dva body sú na svete, stav je 16:17.

01:53
    Rýchlu odpoveď ponúkajú Kanaďanky, ktoré zvyšujú na 16:15.

01:13
    Francúzsku ostávalo niečo pár sekúnd útočného času, no však stihli vystreliť z pravej strany a po dorážke skórovať.

00:18
    Kanada vstupuje do druhej štvrtiny víťazne, košom za dva body sa dostáva do vedenia 14:13.

Skončila sa nám prvá štvrtiny s výsledkom 12:13. Krajší basketbal nám určite ponúkajú Francúzsky, ktoré tak trošku odflákli záver štvrtiny čo využili Kanaďanky a dotiahli na sa nich na rozdiel jedného bodu.

10:00
    Prvá štvrtina skončila. (12:13)

09:58
    V závere štvrtiny Francúzsky sa dostali pod kôš, no však odtiaľ prišla iba strela z otočky do obruče. (12:13)

09:41
    Prvý premenený, následne aj druhý, stav je 12:13. (10:13)

09:41
    V závere prvej tretiny budú hádzať hráčky Kanady dva trestné hody. (10:13)

09:24
    Po peknej kombinácii po rozohrávke sa lopta ocitla na trojke, následne pod košom odkiaľ Kanada triafa iba obruč, veľká šanca o dva body bola nepremenená! (10:13)

09:20
    Spod koša Francúzska rozohráva Kanada. (10:13)

08:35
    Po koši Francúzka prichádza rýchla a istá odpoveď, po tom čo prešli po ľavej strane, následne vystrelili si pripisujú Kanaďanky kôš za dva body. (8:13)

08:25
    Francúzsko zvyšuje na 8:13. (8:13)

08:00
    Kanada triafa iba obruč, loptu si preto berú Francúzsky.
    (8:11)

07:43
    Francúzsko dalo kôš, ale ten však neplatí pretože prišiel už po klaksóne útočného času. (8:11)

07:20
    Francúzsko zaváhalo pod košom, po doskoku išli do útoku Kanaďanky, ktoré skórujú na 8:11. (6:11)

06:57
    Pri lopte Francúzsko, hráčky sa dostali až pod kôš ale odtiaľ nebodujú . (6:11)

06:15
    Už som si myslel, že Kanada znovu nebude bodovať, do konca útočného času bolo tri sekundy, strela z pravej strany a je tam kôš. (6:11)

05:59
    Rozohrávať spod koša Francúzska bude Kanada. (4:11)

05:40
    Po tom čo Kanada trafila iba obruč prichádza útok Francúzska, hráčky prešli po pravej strane odkiaľ aj zakončili, strela trafila iba sklo. (4:11)

05:22
    Francúzsko nevystrelilo za 24 sekúnd, klaksón... Pri lopte Kanada. (4:11)

05:10
    Francúzsku pod košom ušla lopta, no po zmätku ju hráčky Kanady posielajú do autu. (4:11)

04:52
    Kanada znovu nedokázala vystreliť počas svojho 24 sekundového, útočného času. S loptou tak Francúzsky. (4:11)

04:31
    Prvý Gruda (FRA) premieňa, no druhý už nie. Pokračujeme za stavu 4:11. (4:10)

04:31
    Francúzsko sa dostalo pod kôš súpera, už keď išlo zakončovať prichádza obranný faul - dva trestné hody. (4:10)

04:06
    Asi som to zariekol, po úniku cez trojku, následné vniknutie prichádza kôš pre Francúzsko, stav je 4:10. (4:8)

03:52
    Pár sekúnd sme už nevideli kôš, pri lopte Francúzsky. (4:8)

03:19
    No ani z útoku Francúzska sa nič také nedialo, spod koša rozohrávajú Francúzsky. (4:8)

03:02
    Francúzsko využíva to, že Kanada nedokázala vystreliť počas svojho útočného času. Útok Francúzsko. (4:8)

02:57
    Francúzsko opäť boduje, po útoku následnej prihrávke prichádza strela z ľavej strany, za dva body. 4:8. (4:8)

02:10
    Koše na oboch stranách z protiútokov, najskôr vyrovnali Kanaďanky na 4:4, následne z väčšej diaľky prichádza kôš pre Francúzsko. 4:6. (2:4)

01:40
    Gomisová sa presadila z väčšej diaľky, ale je to kôš iba za dva body, vedie Francúzsko 2:4. (2:4)

01:24
    Kanada po útoku cez pravú stranu vyrovnáva na 2:2.
    (2:2)

00:49
    Francúzsko otvára skóre, 0:2. (0:2)

00:40
    Kanada mala posledné dve sekundy do konca útočného času pokus za tri body skončil iba na obruči. (0:0)

00:10
    Pri lopte Francúzsky, tie hneď od úvodu zatlačili na kôš Kanady, no body z toho niesu, do útoku Kanada. (0:0)

00:01
    Stretnutie práve začalo. (0:0)

Hráčky sú už na palubovke, pár sekúnd a ideme na to.

V olympijskej kvalifikácii sa tieto súperky taktiež stretli, Francúzskom vyhralo nad Kanadou 56:47.

Francúzske hráčky majú taktiež za sebou dva zápasy, prvom sa stretli s Brazíliou, s ktorou vyhrali 73:58. Druhé stretnutie bolo taktiež víťazné, ale až po predĺžení 65:65 sa zrodila výhry 74:70.

Kanada má v skupine B za sebou už dva zápasy, dnes je to už tretí. V prvom zápase na OH sa stretli s Ruskom, s ktorým prehrali len o pár bodov 53:58. Druhé stretnutie bolo s Veľkou Britániou, s ktorou si zapísali prvú výhru 73:65.

Prajem všetkým dobre ráno, už o malý moment sa pozrieme na basketbalový zápas medzi Kanadou a Francúzskom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 10:00.

Tomáš Batiz

Kanada: Phillipsová, Gabrieleová, Thorburnová, Pilypaitisová, Smithová, Ayimová, Tathamová A., Achonwaová, Murphyová, Tathamová T., Aubryová, Plouffeová.
    Francúzsko: Yaccoubouová, Miyemová, Beikesová, Grudaová, Lawson-Wadeová, Dumercová, Lepronová, Gomisová, Labordeová, Godinová, Ndongueová, Digbeuová.

Rozhodca: Lamonica (ITA), Estevez (ARG), Suguro (JPN)