Kanada – Francúzsko 60:62 (kon.) | Čína – Angola 76:52 (kon.) | Austrália – Brazília 51:40 (kon.)
Veľká Británia – Rusko 61:67 (kon.) | Chorvátsko – Česko 70:89 (kon.)
Kanada
60:62 (12:13, 13:15, 15:14, 20:22)
Francúzsko
Streda 01.08.2012, 10:00 • Basketball Arena • Olympijské hry - ženy

Ja sa s vami lúčim, uvidíme sa niekedy nabudúce. (11:43:14)

Celý zápas bol vyrovnaný o tom niet pochýb, v samotnom závere sa dostali Kanaďanky k súperovi na rozdiel dvoch bodov, no ten však následne premenil dva trestné hody a rozhodol o konečnej výhra 60:64.

Skončil sa basketbalový zápas žien výsledkom 60:64.

40:00
    Koniec zápasu. (60:62)

39:51
    Po dorážajúcom doskoku bol faul, Kanada jeden trestný hod. Stav je 60:62. (59:62)

39:50
    Na druhej strane opäť trestné hody Thorburnová premieňa iba jeden, následne ten druhý sa premenil až po doskoku. Stav je 59:62. (55:62)

39:43
    Francúzsko premieňa oba trestné hody, stav je 55:62. (51:56)

39:36
    Posledná polminúta stretnutia stav je 55:60. (51:56)

39:16
    Francúzsko premieňa oba trestné hody, stav je 53:58. (51:56)

39:16
    Ďalšie dva trestný hody pre Francúzsko, ešte pred tým oddychový čas. (51:56)

38:48
    Spod koša Francúzska rozohráva Kanada, po rozohrávke sa lopta ocitla na trojke, následný pokus však skončil iba na obruči. (51:56)

38:33
    Druhý je taktiež premenený, stav v poslednej niečo vyše minúty je 51:56. (49:52)

38:33
    Prvý premenený! (49:52)

38:33
    Ďalšie dva trestné hody pre Francúzsko. (49:52)

38:07
    Gonisová (FRA) oba premieňa a Francúzsko v poslednej minúte vyhráva 49:54. (49:52)

38:04
    Dva trestné hody pre Francúzsko. (49:52)

37:24
    Kanada po dlhšom čakaní skóruje, stav je 49:50 a do konca zápasu niečo vyše dvoch minút. (47:52)

36:20
    Rozohráva Kanada, ktorá sa pomaly dostala pred trojku súpera, krížna prihrávka pod kôš nekončí dvoma bodmi, škoda. Kanada triafa iba obruč. (47:52)