Japonsko – Južná Afrika 0:0 (kon.) | Kanada – Švédsko 2:2 (kon.) | USA – Severná Kórea 1:0 (kon.)
Francúzsko – Kolumbia 1:0 (kon.) | N. Zéland – Kamerun 3:1 (kon.) | Veľká Británia – Brazília 1:0 (kon.)
Nový Zéland
3:1 (1:0)
Kamerun
Utorok 31.07.2012, 20:45 • City of Coventry Stadium • Olympijské hry - ženy

Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vašu priazeň pri ďalších športových prenosoch. Prajeme príjemný neskorý večer. (22:42:28)

Prvý gól zápasu dala v 43. minúte Smithová. V 69. minúte zvýšila vedenie Nového Zélandu Sonkengová vlastným gólom a v 62. minúte zvyšovala už na 3:0 Gregoriusová. Kamerun ešte v 75. minúte znížil na 3:1 zásluhou Ongueneovej, ale Nový Zéland si napriek tomu svoj náskok bez väčších problémov postrážil. Po zápase ďakujú oba tímy svojim priaznivcom, samozrejme podstatne väčší dôvod na radosť majú futbalistky z Nového Zélandu, ktoré postupujú do štvrťfinále.

90+4
    Enganamouitová strelou z diaľky prekopáva Bindonovej bránu.

90+3
    Kamerun skúšal nakopávané lopty do šestnástky so snahou zdramatizovať záver, ale ich dlhým prihrávkam naslepo chýba presnosť.

90+2
    Nový Zéland stále pri lopte na útočnej polovici, tak im to v nastavenom čase zápasu vyhovuje.

90+1
    Po rohu sa Smithová predierala cez šestnástku Kamerunu, ale nedostala sa do streleckej pozície.

90+1
    Nastavovať sa budú 4 minúty.

90
    Sonkengová odkopáva prihrávku Nového Zélandu na roh.

90
    Precivalová je aj naďalej aktívna v súbojoch v rohu útočnej polovice, ale teraz stráca loptu.

89
    Po rohu rozohranom na krátko nasleduje ofsajdový verdikt pre Precivalovú.

88
    Po minútovom pobyte Nového Zélandu v rohu ihriska získava ostrovný tím rohový kop.

86
    Kamerun posiela loptu zo stredu ihriska do šestnástky Nového Zélandu, ale ten ani v tejto chvíli nepripúšťa drámu v závere a situáciu rieši.

86
    Faul v strede ihriska, lopta pre Kamerun.

84
    Nikým nestrážená Whiteová sa dostala k lopte vnútri kamerunskej šestnástky a v obrovskej šanci prekopáva Ngo Ndomovej svätyňu!

84
    Útok Kamerunu sa končí útočným faulom.

82
    Nový Zéland strieda: Odchádza Longová, prichádza Yallopová.

81
    Pokus Kamerunu o vysunutie svojej útočníčky, tú si ale postrážila obrana Nového Zélandu.