Japonsko – Južná Afrika 0:0 (kon.) | Kanada – Švédsko 2:2 (kon.) | USA – Severná Kórea 1:0 (kon.)
Francúzsko – Kolumbia 1:0 (kon.) | N. Zéland – Kamerun 3:1 (kon.) | Veľká Británia – Brazília 1:0 (kon.)
Japonsko
0:0 (0:0)
Juhoafrická rep.
Utorok 31.07.2012, 15:30 • Millennium Stadium • Olympijské hry - ženy

Japonsko si spolu s Juhoafrickou republikou pripisuje po jednom bode. Juhoafrickej republike sa predsa len podarilo získať jeden bod na olympiáde. Zápas sa niesol v duchu pasivity a najmä v druhom polčase. Obe tými si za celý zápas nevypracovali gólovú šancu a tak je remíza zaslúžená. Lúčime sa s vami a prajeme vám príjemný zvyšok dňa. (17:25:07)

95
    Centrovaná lopta do šestnástky Japonska končí po mnohých hlavičkách v rukách Kaihoriovej.

94
    Striedanie Japonska: prišla Ogimiová - odišla Maruyamaová.

93
    Začína tretia minúta nadstaveného času a tento futbal je horšie ako dostať s drôtom do oka. Štyri Japonky sa rozhodli v obrane nedať loptu nikomu a tak to vyzerá ako na tréningu, kde sa trénujú prihrávky.

91
    Nadstavovať sa bude 5 minút.

90
    Posledné striedanie Juhoafrickej republiky: prišla Ntswengová - odišla Louwová.

89
    Ozýva sa piskot, lebo lopta už dobre dve minúty putuje od nohy k nohe na polovici ihriska obranou Japonska.

88
    Kawasumiová sa neodvážila o únik po ľavej strane a lopta putuje do vlastnej obrany, kde sa už tradične obrana hrá s loptou a nechce ju požičiať ani na chvíľu Juhoafričankám.

87
    Z opakovaného záberu je jasne vidieť, že šlo o útočný faul v podaní Takasaovej, ktorá šla bezhlavo s rukami do výskoku.

86
    Mindaweniová si zrejme zranila ďalšiu spoluhráčku. Tentokrát to je Dlaminiová.

85
    Lopta letí do šestnástky tesne nad zemou a Kawasumiová mieri iba do nôh brániacej hráčky stojacej pri rohovej zastávke. Ďalší roh Mindaweniová boxuje.

84
    Maruyamaová v snahe preniknúť po pravej strane vybojovala rohový kop.

83
    Juhoafričanky to teraz prekombinovali pred šestnástkou Japonska. Nikto si nezbehol na prihrávku a tak akcia končí streleckým pokusom Janeovej, ktorý šiel úplne nad bránu.

82
    Tanakaová opäť v šanci. Tentokrát osamotená hlavičkovala po centri z rohového kopu. Jej pokus šiel tesne mimo ľavej tyčky.

80
    Tanakaová sa dostala k lopte úplnou náhodou po sérií odrazov a z prvej vypálila do Nyandeniove, ktorá je ošetrovaná. Lepšie mierená lopta by z tejto pozície mohla skončiť gólom.

79
    Tempo hry upadlo a obe tímy sú zrejme spokojné s aktuálnym stavom tohto stretnutia.