Chorvátsko – Čína 58:83 (kon.) | Česko – Turecko 57:61 (kon.) | Francúzsko – Austrália 74:70 (po pr.)
Rusko – Brazília 69:59 (kon.) | Veľká Británia – Kanada 65:73 (kon.) | Angola – USA 38:90 (kon.)
Chorvátsko
58:83 (21:24, 10:15, 14:25, 13:19)
Čína
Pondelok 30.07.2012, 10:00Olympijské hry - ženy

Máme za sebou zápas, v ktorom si Číňanky poradili až príliš ľahko s Chorvátkami a tak si pripisujú aj druhú výhru. Chorvátky zatiaľ si na svoju prvú výhru musia počkať. S prianím pekného dňa sa s vami lúčim a ďakujem za pozornosť. (11:30:42)

40:00
    Koniec zápasu. (58:78)

39:00
    Posledná minútka zápasu a koše Chenovej a premierový kôš aj pre Liovú (58:83). (58:78)

38:28
    Lelasová upravuje na 58:78 z pohľadu Chorvátok. (56:76)

38:00
    Začali sa posledné 2minúty zápasu. (56:76)

37:00
    Gaová pridáva opäť kôš (56:78) (56:76)

35:45
    úspešný pokus Mandírovej, tento krát je za 3body je to už jej 22.kôš. Zdá sa ako by sa pretekali o titul najlepšia strelkyňa zápasu s Chenovou, pretože tá ihneď odpovedá ďaľším košom (56:76) (53:74)

34:47
    Pekná individuálna akcia Misurovej (53:74) (53:74)

34:30
    Zápas už pomaly stráca na tempe, zdá sa že už aj chorvátske hráčky sa zmierili s tým, že ani v druhom zápase neuspejú. A v zápätí kôš Miaovej (51:74). (49:64)

33:01
    Chenová si pripisuje už svoj 26.bod v zápase a suverénne vedie tabuľku strelkýň v tomto zápase (51:72) (49:64)

31:50
    Zdá sa, že prehovoril svojím zverenkyniam do duše a Gaová zaznamenáva kôš za 3 body. a v zápätí ďaľší za 2 body, je to už jej 11bod. (49:68) (49:64)

31:27
    Čínsky tréner zareagoval ihneď a zobral si oddychový čas. (49:64)

30:45
    Zdá sa že chorvátky sa s prehrou ešte nechcú zmieriť, iskričku nádeje vykresala Ivankovičová, ktorá dvomi košmi za sebou znižuje (49:64) (45:64)

30:01
    Začala štvrtá štvrtina. (43:64)

Čaká nás už len posledná štvrtina, pred ktorou je už zdá sa o víťazovi tohoto zápasu rozhodnuté, no nepredbiehajme, 10minút ešte môže byť veľa.

30:00
    Tretia štvrtina skončila. (43:64)

29:27
    Mandirová si ale pripisuje svoj 19.bod v zápase a koriguje (45:64) (43:64)

29:10
    dva rýchle koše číňaniek, znamejú asi definitívne pochovanie Chorvátskej nádeje na úspech v dnešnom zápase. (43:64) (43:64)

28:10
    výborná obrana Čínaniek, nepúšťa chorvátske hráčky takmer k ničomu (41:60) (40:57)
    Chorvátsko: Mandirová, Jelavičová, Misuraová, Karčičová, Salopeková, Vršaljková, Ciglarová, Lelasová, Sliskovičová, Mazičová, Ivankovičová, Ivezičová.
    Čína: Li, Song, Ji, Zhao, Miao, Guan, Zhang, Ma, Gao, Chen X., Chen N., Wei.

Rozhodca: Aylen (AUS), Chernová (RUS), Grintter (USA)