Chorvátsko – Čína 58:83 (kon.) | Česko – Turecko 57:61 (kon.) | Francúzsko – Austrália 74:70 (po pr.)
Rusko – Brazília 69:59 (kon.) | Veľká Británia – Kanada 65:73 (kon.) | Angola – USA 38:90 (kon.)
Chorvátsko
58:83 (21:24, 10:15, 14:25, 13:19)
Čína
Pondelok 30.07.2012, 10:00Olympijské hry - ženy

Máme za sebou zápas, v ktorom si Číňanky poradili až príliš ľahko s Chorvátkami a tak si pripisujú aj druhú výhru. Chorvátky zatiaľ si na svoju prvú výhru musia počkať. S prianím pekného dňa sa s vami lúčim a ďakujem za pozornosť. (11:30:42)

40:00
    Koniec zápasu. (58:78)

39:00
    Posledná minútka zápasu a koše Chenovej a premierový kôš aj pre Liovú (58:83). (58:78)

38:28
    Lelasová upravuje na 58:78 z pohľadu Chorvátok. (56:76)

38:00
    Začali sa posledné 2minúty zápasu. (56:76)

37:00
    Gaová pridáva opäť kôš (56:78) (56:76)

35:45
    úspešný pokus Mandírovej, tento krát je za 3body je to už jej 22.kôš. Zdá sa ako by sa pretekali o titul najlepšia strelkyňa zápasu s Chenovou, pretože tá ihneď odpovedá ďaľším košom (56:76) (53:74)

34:47
    Pekná individuálna akcia Misurovej (53:74) (53:74)

34:30
    Zápas už pomaly stráca na tempe, zdá sa že už aj chorvátske hráčky sa zmierili s tým, že ani v druhom zápase neuspejú. A v zápätí kôš Miaovej (51:74). (49:64)

33:01
    Chenová si pripisuje už svoj 26.bod v zápase a suverénne vedie tabuľku strelkýň v tomto zápase (51:72) (49:64)

31:50
    Zdá sa, že prehovoril svojím zverenkyniam do duše a Gaová zaznamenáva kôš za 3 body. a v zápätí ďaľší za 2 body, je to už jej 11bod. (49:68) (49:64)

31:27
    Čínsky tréner zareagoval ihneď a zobral si oddychový čas. (49:64)

30:45
    Zdá sa že chorvátky sa s prehrou ešte nechcú zmieriť, iskričku nádeje vykresala Ivankovičová, ktorá dvomi košmi za sebou znižuje (49:64) (45:64)

30:01
    Začala štvrtá štvrtina. (43:64)

Čaká nás už len posledná štvrtina, pred ktorou je už zdá sa o víťazovi tohoto zápasu rozhodnuté, no nepredbiehajme, 10minút ešte môže byť veľa.

30:00
    Tretia štvrtina skončila. (43:64)

29:27
    Mandirová si ale pripisuje svoj 19.bod v zápase a koriguje (45:64) (43:64)

29:10
    dva rýchle koše číňaniek, znamejú asi definitívne pochovanie Chorvátskej nádeje na úspech v dnešnom zápase. (43:64) (43:64)

28:10
    výborná obrana Čínaniek, nepúšťa chorvátske hráčky takmer k ničomu (41:60) (40:57)

27:25
    Mandirová bola faulovaná pri streľbe, no premieňa iba jeden strelecký pokus (41:60) (40:57)

26:52
    Po rýchlej rozohrávke si pripisuje ďaľší kôš hráčka Číny Gaová bola faulovaná pri svojom pokuse a úspešne premieňa aj trestný hod. (40:60) (40:57)

26:42
    Chorvátsky tréner si vypýtal time-out, uvidíme či to jeho zvyrenkyniam pomôže (40:57) (40:56)

26:28
    Miaová si pripisuje už 14.bod a náskok Číny stále narastá (40:56) (40:54)

25:23
    Chenová strelila ďaľší kôs a keďže bola pri ňom faulovaná, úspešne premieňa aj trestný pokus a Čína zdá sa uniká svojím súperkám (40:54) (34:45)

25:08
    Sliskovičová si pripisuje prvé body (40:51) (34:45)

23:30
    Je to až neuveriteľné ako sa hráčky na oboch stranách rozstrielali, behom pár sekúnd padli 3koše na oboch stranách (38:51) (34:45)

22:23
    Úspešná trojka Jelavičovej, no v zápätí číňanka Chenová opäť striela kôš, je to až neuveriteľné ako sa táto hráčka rozstrielala (34:45) (31:43)

21:22
    Číňanky zvyšujú náskok, zásluhou Chenovej pripsuje si 4 body (31:43) (31:39)

Máme pred sebou 2.polovicu zápasu, dúfajme že bude aspoň tak atraktívna ako tá prvá. (31:39)

20:01
    Začala tretia štvrtina. (31:39)

20:00
    Druhá štvrtina skončila. (29:39)

19:59
    Spolu so záverečnou sirénou sa podarilo chorvátkam skorigovať a tak odchádzajú do šatní za stavu 31:39 pre ich súperky. (29:39)

18:50
    Minúta nám zostáva do polovici zápasu, hra sa presúva momentálne z jednej strany na druhú. Chenová z Číny si pripísala ďaľšie body a tak so 14bodmi sa stáva najlepšou strelkyňou zápasu, aspoň do tohto priebehu. (29:36)

17:04
    Úspešný trojkový pokus Zhaovej, sú to vôbec jej prvé body v zápase, Čína tak zvyšuje svoj náskok už na 9bodov a je to v doterajšom priebehu vôbec najväčší náskok. (27:33)

16:27
    Chorvátsky tréner si vypýtal time-out. (27:33)

15:30
    Mandírová si pripisuje ďaľší úspešný pokus a dostáva sa tak na čelo strelkýň v tomto zápase, no číňanky odpovedajú hneď dvomi košmi, dokonca jedným trojkovým a tak je stav stretnutia 27:33 pre Čínu. (27:28)

14:27
    Čínsky tréner si vypýtal oddychový čas. (25:28)

12:22
    a opäť táto čínska hráčka, dáva 28.kôš svojho družstvá a stáva sa tak s desiatimi bodmi najlepšou strelkyňou doterajšieho priebehu zápasu. (25:28)

11:36
    Hneď na úvod si pripisuje Miaová z Číny už svoj 8.úspešný pokus a zvyšuje tak stav stretnutia na 26:21. (0:0)

10:00
    Prvá štvrtina skončila. (0:0)

10:00
    Skončila sa 1. veľmi vyrovnaná štvrtina, víťazstvom čínskych hráčok v pomere 24:21. (0:0)

9:01
    Ivezičová z Chorvátska si pripísala taktiež úspešný pokus za 3 body, celkovo to je jej 7.bod v zápase. V zápätí si číňanka Miaová pripisuje ďaľší úspešný pokus. Stav 21:24, pre hráčky z Ázie. (0:0)

8:20
    Čínska hráčka s číslom 8 Miaová s pripisuje už 4.bod v zápase, za premenené 2 trestné hody. Stav 20:18 pre Čínu. (0:0)

8:20
    Chorvátsky tréner si 1:40 pred koncom 1.štvrtiny zobral time-out stav stretnutia je vyrovnaný 18:18. (0:0)

7:00
    Mandirová to vyskúšala opäť za 3body a jej pokus je opäť úspešný, táto hračka si pripísala už svoj 8. bod v tomto zápase, čo na 1.štvrtinu nieje vôbec zlé. (0:0)

6:12
    Mandirová to vyskúšala za 3body a vyšlo to! Chorvátsko sa prvý krát v zápase ujíma vedenia, stav je 15:14 (0:0)

5:12
    Prebieha polovica 1.štvrtiny a chorvátky dotiahli náskok zásluhou Jelavičovej na 12:12. (0:0)

3:30
    zápas má veľmi vysoké tempo, v 4. minúte je stav už 10-12 pre reprezentantky Číny. (0:0)

2:30
    Čínske hráčky sa dostávajú do mierneho trháku, zvyšujú svoj náskok už na 8:4. (0:0)

00:15
    Hneď na úvod zápasu sa ujali čínske hráčky vedenia, a v zápätí aj kôd chorvátok. stav zápasu je 2:2 (0:0)

Všetko je pripravené na začatie zápasu, Číňanky nastupujú v červených dresoch, Chorvátky v bielych. (0:0)

Všetkým divákom prajem príjemné pondelkové ráno. Máme pred sebou tretí hrací deň Londýnskej olympiády, hneď ráno sa proti sebe predstavia basketbalistky Chorvátska a Číny, mierne favoritky v tomto záapase sú asi hráčky Číny. Asi už len dodám že obidva tímy, už absolvovali svoje prvé zápasy. Číňanky porazili české reprezentantky. Chorvátky si neporadili s favoritom z USA.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 10:00.
    Chorvátsko: Mandirová, Jelavičová, Misuraová, Karčičová, Salopeková, Vršaljková, Ciglarová, Lelasová, Sliskovičová, Mazičová, Ivankovičová, Ivezičová.
    Čína: Li, Song, Ji, Zhao, Miao, Guan, Zhang, Ma, Gao, Chen X., Chen N., Wei.

Rozhodca: Aylen (AUS), Chernová (RUS), Grintter (USA)