cz Štvrtok 12.07.2012, 13:00Challenger Scheveningen (antuka)

6:1
    Přesný míč na čáru ukončuje tento set a tím i celý zápas.

5:1
    Yannick zaútočil i z bekhendu a získal fiftýn a tím i gem. Vede 5:1 a jde podávat na vítězství v utkání.

4:1
    Return v autu a Mertens je opět o něco blíže k zisku utkání.

3:1
    Mertl zakončil 4. gem rozhodujícího setu dobrou volejí a snížil na 3:1.

3:0
    Síť českého tenisty a ten se zdá dost frustrovaný úvodem 3. sady.

2:0
    Laciná ztráta serivsu na začátku setu. Opět míček pouze do sítě a Mertl je varován hlavním rozhodčím. Napálil tenisák mezi diváky a to nemohlo zůstat bez odezvy.

1:0
    Čistá hra.

6:7
    Set je u konce! Jan Mertl v dlouhé výměně dokázal přinutil soupeře k chybě a srovnává tak stav na 1:1.

6:6
    Skvělé podání a Yannick si mohl vybrat kam pošle míč.

5:6
    Mertens chtěl výměnu ukončit, ale jeho úder neměl patřičné parametry. Mertl má jistý minimálně tiebreak.

5:5
    Kraťas Mertla málem nedoletěl ani k síti a tohle byl rychlý gem pro Yannicka, který srovnal na 5:5.

4:5
    Navíc přichází druhá dvojchyba a to je studená sprcha pro Mertla. Ten sice pořád vede, ale již podruhé za sebou ztratil ihned po brejku svůj servis.

3:5
    Brejk je realitou a Mertl jde podávat na vítězství ve druhém setu!

3:4
    Dobrý servis dokončuje obrat v tomto gemu.

3:3
    A díky nevynucené chybě si Mertens udržel podání a srovnal na 3:3, přestože zahrál v gemu až dvě dvojchyby.

2:3
    Kraťas ještě Mertens doběhl, ale na druhou stranu ho neposlal a tak půjde po přestávce podávat za stavu 2:3.

2:2
    Tu druhou využívá díky zbytečné chybě Mertla. Míček by nebyl dobrý, ani kdyby hráli tenisté čtyřhru.

1:2
    Return pod nohy, na který český hráč nezareagoval adekvátně a brejk je tak využit. Oba tenisté ztratili ve druhém setu jednou svůj servis.

0:2
    Vyrvalá obrana slavila úspěch a Jan Mertl prolamuje podání soupeře a ujímá se vedení 0:2!

0:1
    Skvělý první servis ukončuje tento gem.

6:3
    Po špatně trefeném úderu první set končí poměrem 6:3.

5:3
    Eso a šance na 1. set ještě žije.

5:2
    Brejk z předchozí hry je potvrzen a po přestávce půjde Mertl podávat na udržení se v 1. setu.

4:2
    Další chyba už znamená ztrátu servisu a Mertens se tak dostává do nepříjemného vedení 4:2!

3:2
    Aut českého tenisty znamená stav 3:2.

2:2
    Snaha o ukončení výměny agresivním returnum skončila na špatné délce úderu.

2:1
    Nyní je již gem opravdu u konce a Mertens se opět dostává do těsného vedení po autu Mertla.