1
3 7 1
cz Štvrtok 12.07.2012, 13:00Challenger Scheveningen (antuka)

Zhodnocení zápasu

Po neúspěšné první sadě dokázal ještě Jan Mertl zabojovat a získat druhý set ve zkrácené hře. Jenže do třetího setu nenastoupil úplně koncentrovaný a rychle ztratil své podání. Za stavu 4:1 navíc prohrál svůj servis podruhé a utkání tím bylo rozhodnuto.
    Yannick Mertens tak postupuje do čtvrtfinále, ve kterém se utká s lepším z dvojice Jerzy Janowicz - Boy Westerhof.
    Z mé strany je to prozatím vše a znovu se přihlásím u utkání Barbory Záhlavové-Strýcové s Julii Cohenovou.

Konec zápasu

6:1
    Přesný míč na čáru ukončuje tento set a tím i celý zápas.

40-30
    První odvrátil aktivní hrou, kterou donutil soupeře k chybě.

40-15
    Mertl už zkouší a nedaří se. Forhend poslal jenom do autu a nabídl tak dva mečboly.

30-15
    Dva míče je Yannick Mertens od vítězství.

15-15
    Mertl jenom do autu.

0-15
    Honza se ještě nevzdává. Divákům předvedl přesný forhend křížem a vysloužil si potlesk.

5:1
    Yannick zaútočil i z bekhendu a získal fiftýn a tím i gem. Vede 5:1 a jde podávat na vítězství v utkání.

A-40
    Jenže dostává další šanci. Podařilo se mu českého tenistu zatlačit do obrany a to v posledních gemech vždy znamená problém.

40-40
    Mertens opět přitvrdil na forhendu, ale míč poslal pouze do sítě a připravil se tak o dobrou šanci.