Radwańská – Rybáriková 2:0 (kon.) | Kai-Chen Chang – Sestini Hlaváčková 0:2 (kon.)
Hradecká – Kerberová 0:2 (kon.) | Cetkovská – Kingová 2:0 (kon.)
Stephens – Plíšková 2:0 (kon.) | Hamptonová – Hantuchová 2:0 (kon.)
6 6
cz Pondelok 25.06.2012, 15:00Wimbledon - ženy - Wimbledon (tráva)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Příjemné pondělní odpoledne. V následujících dnech nás čeká vrchol travnaté části sezony, tradiční Wimbledon. Hned v první hrací den se představí řada českých tenistů, mimo jiné i Andrea Hlaváčková, která změří síly s Číňankou Kai-Chen Chang.

České hráčce patří aktuálně 90. pozice na žebříčku WTA, její soupeřka Kai-Chen Chang je na tom o něco hůře, když okupuje 111. příčku.

Favoritkou je rodačka z Plzně, která před Wimbledonem sehrála celkem sedm utkání s bilancí čtyř výher a tří porážek. Dokázala si poradit s Nizozemkou Krajičekovou, Němkou Barthelovou, Britkou Webley-Smithovou a Indkou Mirzaovou.

Chang, která pochází z Taiwanu, odehrála po French open pět utkání na travnatém povrchu. Na její raketě skončily jen Ruska Savinyčová a Američanka Riskeová. V Birminghamu i Eastbourne nestačila shodně v úvodním kole na domácí Baltachaovou.

Obě hráčky se již letos střetly v kvalifikaci turnaje v americkém Miami. Za stavu 6:2 a 0:1 pro Andreu Hlaváčkovou její soupeřka zápas skrečovala.

Utkání se odehraje na kurtu číslo 7, kde mezi sebou ještě stále bojují o postup Lucemburčan Muller a Francouz Benneteau. Francouzský tenista získal pro sebe první dvě sady v poměru 6:2 a 7:5. Třetí sada právě vrcholí zkrácenou hrou.

V Londýně dnes panuje příjemné tenisové počasí, po většinu dne má být slunečno beze srážek. I teplota je příjemná, v současné chvíli vyšplhala na 21 stupňů.

Benneteau právě pro sebe získal i třetí sadu, a tak duel mezi Kai-Chen Chang a Andreou Hlaváčkovou může zhruba za dvacet minut začít.

Obě hráčky jsou již na kurtu, podávat začne čínská hráčka.

0:0

15-0
    Chang vstupuje do utkání vítězným míčem.

30-0
    Tentokrát si pomohla dobrým prvním servisem.

40-0
    Vedení 40:0 působí velmi luxusně, Chang má hned tři gemboly.

40-15
    První fiftýn pro českou tenistku.

40-30
    Následuje další, Chang má pouze jeden gembol.

40-40
    Třetí míč v řadě pro Hlaváčkovou znamená shodu.

40-A
    Češka si dokonce vypracovala brejkbol!

40-40
    Následuje shoda číslo dvě.

A-40
    Výhoda se přesouvá na stranu Kai-Chen Chang.

1:0
    Velmi divoký první gem nakonec pro sebe získává Kai-Chen Chang.

15-0
    Chang začíná lépe i při servise české hráčky.

15-15
    Hlaváčková reaguje velmi rychle srovnáním. Patnáct obě.

30-15
    Blíže k zisku druhého gemu je opět hráčka z Taiwanu.

30-30
    Andrea Hlaváčková si pomohla esem.

30-40
    Další dobrý první servis přináší gembol pro rodačku z Plzně.

1:1
    Také Andrea Hlaváčková si dokázala udržet svůj servis a srovnává tak stav úvodní sady na 1:1.

15-0
    Chang začala lépe. 15:0.

15-15
    Dvojchyba přináší srovnání. Patnáct obě.

15-30
    Další dvojchyba z rakety jedenadvacetileté hráčky.

15-40
    Chang se vůbec na servise nedaří, přichází dva brejkboly pro Hlaváčkovou!

30-40
    První dokázala podávající hráčka smazat.

1:2
    Ten další již nikoliv, zbytečnou nevynucenou chybou dovoluje Chang české tenistce první brejk zápasu.

0-15
    Hlaváčková získává další fiftýn na svou stranu.

0-30
    Česká tenistka působí na servise velmi jistým dojmem.

15-30
    Chang snižuje.

15-40
    Dobrý první servis přináší dva gemboly.

1:3
    Andrea Hlaváčková je prozatím lepší hráčkou a zaslouženě navyšuje své vedení v prvním setu na 3:1.

0-15
    Češka vstupuje dobře i do páté hry zápasu.

0-30
    Servis není příliš velkou zbraní hráčky z Taiwanu.

0-40
    Hlaváčková hraje ve velké pohodě a má k dispozici další tři brejkboly!

1:4
    Symbolicky dvojchybou zakončuje Chang pátý gem. Hlaváčková tak sebrala soupeřce servis čistou hrou a navyšuje své vedení na 4:1.

0-15
    Hlaváčková vyslala ze své rakety své druhé eso zápasu.

0-30
    Pokračuje nadále suverénní výkon české hráčky.

15-30
    Po dlouhé době získává Kai-Chen Chang fiftýn. Dokáže ji nakopnout?

15-40
    Další nevynucená chyba a Hlaváčková má na kontě balíček dvou gembolů.

30-40
    Chang první gembol odvrací. Dokáže i druhý?

1:5
    Andrea Hlaváčková i na třetí pokus úspěšně drží svůj servis a vede v prvním setu již 5:1!

0-15
    Kai-Chen Chang kupí neuvěřitelnou porci nevynucených chyb.

0-30
    Vzápětí přichází další, již šestnáctá!

0-40
    Hlaváčková se propracovala ke třem setbolům!

1:6
    Další čistá hra. Andrea Hlaváčková zakončuje svou suverénní jízdu, kterou předvedla v první sadě a získává ji pro sebe v poměru 6:1.

0-15
    Rodačka z Plzně začíná dobře i druhou sadu.

15-15
    Chang teprve svým třetím vítězným úderem v zápase srovnává. Patnáct obě.

15-30
    Andrea Hlaváčková komplikace nepřipouští a získává další fiftýn.

15-40
    I přes druhý servis se dostala ke dvěma gembolům.

0:1
    Další druhý servis, ale i ten na hráčku z Taiwanu stačí. Hlaváčková se ujímá ve druhé sadě vedení 1:0.

0-15
    Osmnáctá nevynucená chyba Chang.

15-15
    Vzápětí si připisuje dobrý vítězný úder. Patnáct obě.

15-30
    Další dvojchyba ovšem dává větší šance na zisk druhého gemu české hráčce.

30-30
    Chang nyní střídá světlé momenty s těmi horšími. Třicet obě.

40-30
    Po dlouhé době se Chang dostává ke gembolu.

1:1
    Kai-Chen Chang si nakonec dokázala udržet podání a srovnává stav druhé sady na 1:1.

15-0
    Chang začíná lépe i při servise Hlaváčkové.

15-15
    Češka si opět pomáhá servisem. Patnáct obě.

15-30
    Další fiftýn jde na konto pětadvacetileté plzeňské rodačky.

15-40
    Češka si pomáhá dokonce esem a dostává se ke dvěma gembolům.

30-40
    Vzápětí chybuje a dovoluje Chang snížení.

1:2
    Andrea Hlaváčková prozatím na servise nemá problémy a to potvrdila i tentokrát. Ve druhém setu vede 2:1.

0-15
    Jubilejní dvacátá nevynucená chyba hráčky z Taiwanu.

15-15
    Srovnáno, patnáct obě.

15-30
    Další nepřesný míček z rakety Chang, blíže k zisku gemu je Hlaváčková.

30-30
    Také Češka chybuje. Třicet obě.

40-30
    Kai-Chen Chang se dostává ke gembolu. Prozatím sledujeme stejný průběh jako při předchozím podání Chang.

40-40
    Další nevynucená chyba to však narušuje. Shoda.

A-40
    Další gembol pro Kai-Chen Chang.

2:2
    Kai-Chen Chang získává svůj servis a srovnává stav na 2:2. Nadále tak čekáme ve druhé sadě na první brejk.

0-15
    Dlouhou výměnu získává na svou stranu česká hráčka.

15-15
    Hlaváčková si připisuje na konto nevynucenou chybu. Patnáct obě.

15-30
    Míček pro Češku, která míří za dalším ziskem gemu.

15-40
    Andrea Hlaváčková se dostává opět ke dvěma gembolům.

30-40
    Taiwančanka dobrým úderem ještě snižuje.

2:3
    I tentokrát si Hlaváčková udržela podání bez větších problémů a dostává se tím ve druhém setu do vedení 3:2.

15-0
    Kai-Chen Chang získává první míč dalšího gemu.

15-15
    Češka bleskově snižuje, pomohla jí další nepřesnost soupeřky.

15-30
    Nevynucená chyba s pořadovým číslem 24 znamená další míček pro pětadvacetiletou Češku.

15-40
    Stále ta samá písnička a Andrea Hlaváčková má k dispozici hned dva brejkboly!

2:4
    Hlaváčková bere své soupeřce hladce podání a ve druhém setu se dostává do vedení 4:2!

0-15
    Fiftýn pro Andreu Hlaváčkovou. Čísla nevynucených chyb narůstají na kontě Chang hrůzostrašně.

0-30
    Naopak Češka kazí minimálně a míří k hladkému vítězství. Další fiftýn jde na její stranu.

15-30
    Tentokrát zahrála Chang povedeně a snižuje.

15-40
    Další chyba soupeřky znamená již tradičně dva gemboly.

2:5
    Andrea Hlaváčková je již krůček od postupu, když ve druhé sadě vede 5:2.

0-15
    Tři míčky dělí Češku od vítězství v utkání.

15-15
    Kai-Chen Chang stav 0:30 nepřipouští a srovnává. Patnáct obě.

15-30
    Ovšem další dvojchybou daruje Chang české tenistce další fiftýn.

30-30
    Chang dva mečboly nepřipouští, třicet obě.

30-40
    Další chyba Taiwančanky znamená mečbol pro Andreu Hlaváčkovou!

2:6
    Je dobojováno! Symbolicky další nevynucenou chybou ukončuje Chang své velké trápení. Andrea Hlaváčková vítězí zcela suverénně 6:1 a 6:2!

Konec zápasu

Asi jen málokdo čekal, že by Andrea Hlaváčková mohla svou soupeřku "přejet" za pouhých 55 minut. Češka však byla lepší ve všech herních činnostech a právem postupuje do dalšího kola. V něm se utká s vítězkou duelu Clijstersová – Jankovičová.

Rozdíle mezi oběma hráčkami byl také na servise, zatímco Kai-Chen Chang vyrobila sedm dvojchyba a nevyslala ze své rakety jediné eso, Andrea Hlaváčková předvedla hned tři esa a žádnou dvojchybu. Největší rozdíl je ovšem v počtu nevynucených chyb. Chang jich má na kontě 31, což je i vzhledem k délce utkání skutečně pořádná porce. Jen pro srovnání, Hlaváčková jich má na kontě pouze 10.

To je pro tuto chvíli z mé strany vše, já se s vámi loučím a u dalších online přenosů z tenisového Wimbledonu zase někdy na počtenou. (16:00:10)