Radwańská – Rybáriková 2:0 (kon.) | Kai-Chen Chang – Sestini Hlaváčková 0:2 (kon.)
Hradecká – Kerberová 0:2 (kon.) | Cetkovská – Kingová 2:0 (kon.)
Stephens – Plíšková 2:0 (kon.) | Hamptonová – Hantuchová 2:0 (kon.)
6 6
cz Pondelok 25.06.2012, 15:00Wimbledon - ženy - Wimbledon (tráva)

To je pro tuto chvíli z mé strany vše, já se s vámi loučím a u dalších online přenosů z tenisového Wimbledonu zase někdy na počtenou. (16:00:10)

Rozdíle mezi oběma hráčkami byl také na servise, zatímco Kai-Chen Chang vyrobila sedm dvojchyba a nevyslala ze své rakety jediné eso, Andrea Hlaváčková předvedla hned tři esa a žádnou dvojchybu. Největší rozdíl je ovšem v počtu nevynucených chyb. Chang jich má na kontě 31, což je i vzhledem k délce utkání skutečně pořádná porce. Jen pro srovnání, Hlaváčková jich má na kontě pouze 10.

Asi jen málokdo čekal, že by Andrea Hlaváčková mohla svou soupeřku "přejet" za pouhých 55 minut. Češka však byla lepší ve všech herních činnostech a právem postupuje do dalšího kola. V něm se utká s vítězkou duelu Clijstersová – Jankovičová.

Konec zápasu

2:6
    Je dobojováno! Symbolicky další nevynucenou chybou ukončuje Chang své velké trápení. Andrea Hlaváčková vítězí zcela suverénně 6:1 a 6:2!

30-40
    Další chyba Taiwančanky znamená mečbol pro Andreu Hlaváčkovou!

30-30
    Chang dva mečboly nepřipouští, třicet obě.

15-30
    Ovšem další dvojchybou daruje Chang české tenistce další fiftýn.

15-15
    Kai-Chen Chang stav 0:30 nepřipouští a srovnává. Patnáct obě.

0-15
    Tři míčky dělí Češku od vítězství v utkání.

2:5
    Andrea Hlaváčková je již krůček od postupu, když ve druhé sadě vede 5:2.

15-40
    Další chyba soupeřky znamená již tradičně dva gemboly.

15-30
    Tentokrát zahrála Chang povedeně a snižuje.

0-30
    Naopak Češka kazí minimálně a míří k hladkému vítězství. Další fiftýn jde na její stranu.

0-15
    Fiftýn pro Andreu Hlaváčkovou. Čísla nevynucených chyb narůstají na kontě Chang hrůzostrašně.

2:4
    Hlaváčková bere své soupeřce hladce podání a ve druhém setu se dostává do vedení 4:2!

15-40
    Stále ta samá písnička a Andrea Hlaváčková má k dispozici hned dva brejkboly!

15-30
    Nevynucená chyba s pořadovým číslem 24 znamená další míček pro pětadvacetiletou Češku.

15-15
    Češka bleskově snižuje, pomohla jí další nepřesnost soupeřky.

15-0
    Kai-Chen Chang získává první míč dalšího gemu.

2:3
    I tentokrát si Hlaváčková udržela podání bez větších problémů a dostává se tím ve druhém setu do vedení 3:2.

30-40
    Taiwančanka dobrým úderem ještě snižuje.

15-40
    Andrea Hlaváčková se dostává opět ke dvěma gembolům.

15-30
    Míček pro Češku, která míří za dalším ziskem gemu.

15-15
    Hlaváčková si připisuje na konto nevynucenou chybu. Patnáct obě.

0-15
    Dlouhou výměnu získává na svou stranu česká hráčka.

2:2
    Kai-Chen Chang získává svůj servis a srovnává stav na 2:2. Nadále tak čekáme ve druhé sadě na první brejk.

A-40
    Další gembol pro Kai-Chen Chang.

40-40
    Další nevynucená chyba to však narušuje. Shoda.

40-30
    Kai-Chen Chang se dostává ke gembolu. Prozatím sledujeme stejný průběh jako při předchozím podání Chang.

30-30
    Také Češka chybuje. Třicet obě.

15-30
    Další nepřesný míček z rakety Chang, blíže k zisku gemu je Hlaváčková.

15-15
    Srovnáno, patnáct obě.

0-15
    Jubilejní dvacátá nevynucená chyba hráčky z Taiwanu.

1:2
    Andrea Hlaváčková prozatím na servise nemá problémy a to potvrdila i tentokrát. Ve druhém setu vede 2:1.

30-40
    Vzápětí chybuje a dovoluje Chang snížení.

15-40
    Češka si pomáhá dokonce esem a dostává se ke dvěma gembolům.

15-30
    Další fiftýn jde na konto pětadvacetileté plzeňské rodačky.

15-15
    Češka si opět pomáhá servisem. Patnáct obě.

15-0
    Chang začíná lépe i při servise Hlaváčkové.

1:1
    Kai-Chen Chang si nakonec dokázala udržet podání a srovnává stav druhé sady na 1:1.

40-30
    Po dlouhé době se Chang dostává ke gembolu.

30-30
    Chang nyní střídá světlé momenty s těmi horšími. Třicet obě.

15-30
    Další dvojchyba ovšem dává větší šance na zisk druhého gemu české hráčce.

15-15
    Vzápětí si připisuje dobrý vítězný úder. Patnáct obě.

0-15
    Osmnáctá nevynucená chyba Chang.

0:1
    Další druhý servis, ale i ten na hráčku z Taiwanu stačí. Hlaváčková se ujímá ve druhé sadě vedení 1:0.

15-40
    I přes druhý servis se dostala ke dvěma gembolům.

15-30
    Andrea Hlaváčková komplikace nepřipouští a získává další fiftýn.

15-15
    Chang teprve svým třetím vítězným úderem v zápase srovnává. Patnáct obě.

0-15
    Rodačka z Plzně začíná dobře i druhou sadu.

1:6
    Další čistá hra. Andrea Hlaváčková zakončuje svou suverénní jízdu, kterou předvedla v první sadě a získává ji pro sebe v poměru 6:1.

0-40
    Hlaváčková se propracovala ke třem setbolům!

0-30
    Vzápětí přichází další, již šestnáctá!

0-15
    Kai-Chen Chang kupí neuvěřitelnou porci nevynucených chyb.

1:5
    Andrea Hlaváčková i na třetí pokus úspěšně drží svůj servis a vede v prvním setu již 5:1!

30-40
    Chang první gembol odvrací. Dokáže i druhý?

15-40
    Další nevynucená chyba a Hlaváčková má na kontě balíček dvou gembolů.

15-30
    Po dlouhé době získává Kai-Chen Chang fiftýn. Dokáže ji nakopnout?

0-30
    Pokračuje nadále suverénní výkon české hráčky.

0-15
    Hlaváčková vyslala ze své rakety své druhé eso zápasu.

1:4
    Symbolicky dvojchybou zakončuje Chang pátý gem. Hlaváčková tak sebrala soupeřce servis čistou hrou a navyšuje své vedení na 4:1.

0-40
    Hlaváčková hraje ve velké pohodě a má k dispozici další tři brejkboly!

0-30
    Servis není příliš velkou zbraní hráčky z Taiwanu.

0-15
    Češka vstupuje dobře i do páté hry zápasu.

1:3
    Andrea Hlaváčková je prozatím lepší hráčkou a zaslouženě navyšuje své vedení v prvním setu na 3:1.

15-40
    Dobrý první servis přináší dva gemboly.

15-30
    Chang snižuje.

0-30
    Česká tenistka působí na servise velmi jistým dojmem.

0-15
    Hlaváčková získává další fiftýn na svou stranu.

1:2
    Ten další již nikoliv, zbytečnou nevynucenou chybou dovoluje Chang české tenistce první brejk zápasu.

30-40
    První dokázala podávající hráčka smazat.

15-40
    Chang se vůbec na servise nedaří, přichází dva brejkboly pro Hlaváčkovou!

15-30
    Další dvojchyba z rakety jedenadvacetileté hráčky.

15-15
    Dvojchyba přináší srovnání. Patnáct obě.

15-0
    Chang začala lépe. 15:0.

1:1
    Také Andrea Hlaváčková si dokázala udržet svůj servis a srovnává tak stav úvodní sady na 1:1.

30-40
    Další dobrý první servis přináší gembol pro rodačku z Plzně.

30-30
    Andrea Hlaváčková si pomohla esem.

30-15
    Blíže k zisku druhého gemu je opět hráčka z Taiwanu.

15-15
    Hlaváčková reaguje velmi rychle srovnáním. Patnáct obě.

15-0
    Chang začíná lépe i při servise české hráčky.

1:0
    Velmi divoký první gem nakonec pro sebe získává Kai-Chen Chang.

A-40
    Výhoda se přesouvá na stranu Kai-Chen Chang.

40-40
    Následuje shoda číslo dvě.

40-A
    Češka si dokonce vypracovala brejkbol!

40-40
    Třetí míč v řadě pro Hlaváčkovou znamená shodu.

40-30
    Následuje další, Chang má pouze jeden gembol.

40-15
    První fiftýn pro českou tenistku.

40-0
    Vedení 40:0 působí velmi luxusně, Chang má hned tři gemboly.

30-0
    Tentokrát si pomohla dobrým prvním servisem.

15-0
    Chang vstupuje do utkání vítězným míčem.

0:0

Obě hráčky jsou již na kurtu, podávat začne čínská hráčka.

Benneteau právě pro sebe získal i třetí sadu, a tak duel mezi Kai-Chen Chang a Andreou Hlaváčkovou může zhruba za dvacet minut začít.

V Londýně dnes panuje příjemné tenisové počasí, po většinu dne má být slunečno beze srážek. I teplota je příjemná, v současné chvíli vyšplhala na 21 stupňů.

Utkání se odehraje na kurtu číslo 7, kde mezi sebou ještě stále bojují o postup Lucemburčan Muller a Francouz Benneteau. Francouzský tenista získal pro sebe první dvě sady v poměru 6:2 a 7:5. Třetí sada právě vrcholí zkrácenou hrou.

Obě hráčky se již letos střetly v kvalifikaci turnaje v americkém Miami. Za stavu 6:2 a 0:1 pro Andreu Hlaváčkovou její soupeřka zápas skrečovala.

Chang, která pochází z Taiwanu, odehrála po French open pět utkání na travnatém povrchu. Na její raketě skončily jen Ruska Savinyčová a Američanka Riskeová. V Birminghamu i Eastbourne nestačila shodně v úvodním kole na domácí Baltachaovou.

Favoritkou je rodačka z Plzně, která před Wimbledonem sehrála celkem sedm utkání s bilancí čtyř výher a tří porážek. Dokázala si poradit s Nizozemkou Krajičekovou, Němkou Barthelovou, Britkou Webley-Smithovou a Indkou Mirzaovou.

České hráčce patří aktuálně 90. pozice na žebříčku WTA, její soupeřka Kai-Chen Chang je na tom o něco hůře, když okupuje 111. příčku.

Příjemné pondělní odpoledne. V následujících dnech nás čeká vrchol travnaté části sezony, tradiční Wimbledon. Hned v první hrací den se představí řada českých tenistů, mimo jiné i Andrea Hlaváčková, která změří síly s Číňankou Kai-Chen Chang.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.