Anglicko
0:1 (0:0)
Taliansko
Nedeľa 24.06.2012, 20:45 • Olympijský štadión Kyjev • Majstrovstvá Európy

Krásny futbalový večer máme za sebou. O víťazovi museli rozhodnúť až jedenástky. Taliani sa teda tešia z postupu a naopak, Anglicko na turnaji končí. Treba povedať, že postup modro-bielych je zaslúžený. Zverenci Cesare Prandelliho mali v zápase viac gólových príležitosti a v jedenástkovom rozstrele aj viac šťastia. My Vám ďakujeme za pozornosť. Tešíme sa na Vás aj pri semifinálových zápasoch, ktoré Vám rovnako prinesieme v jednotlivých prenosoch. Dovtedy dovidenia! (23:31:35)

Taliansko dalo gól!
    ALESSANDRO DIAMANTI svoj pokus premieňa a posiela Taliansko do semifinále. Anglicko na turnaji končí.

Joe Cole svoj pokus nezvládol. Poslal loptu na ľavú stranu, Buffon ho vychytal - 2:3

Nocerino svoj pokus zvládol a posiela Talianov do vedenia - 2:3

Young trafil brvno! Buffon už bol prekonaný, ale zachránila ho konštrukcia.

Pirlo krásnym spôsobom vyrovnáva. Panenkovsky si vychutnal Harta - 2:2.

Druhým Angličanom bude Rooney. Posiela Buffona do druhej strany a strháva vedenia na stranu svojho tímu - 2:1

Montolivo netrafil bránu a je prvým hráčom, ktorý zaváhal. Stav ostáva 1:1

Vyrovnať sa pokúsi Gerrard. Do toho istého miesta trafil aj anglický kapitán. Je vyrovnané - 1:1

Začína penaltový rozstrel.

Balotelli ako prvý. Loptu posiela k pravej žrdi. 0:1

Hráči sú v stredovom kruhu, všetko je pripravené na lotériu.

Jedenástky sú realitou, tréneri musia napísať menoslov hráčov, ktorí si postavia loptu na biely bod. Nervy budú pracovať na prasknutie, postúpiť môže len jeden.

Druhé predĺženie skončilo.

120
    Posledná minúta predĺženia, lopta v strede poľa. Rooney faulovaný, v akcii môžu pokračovať Angličania.

118
    Zdá sa, že uvidíme penaltový rozstrel. Ani nadstavený čas zatiaľ gól nepriniesol, aj keď k nemu neboli Taliani ďaleko.

117
    Diamantiho roh bol síce dobre kopnutý, ale lopta nenašla adresáta a končí za čiarou.

116
    Obraz hry sa nemení, Taliani naďalej aktívni a teraz budú mať výhodu rohu.

115
    Diváci už jasali, lopta skončila v sieti, Taliani sa tešia. Ale predčasne. Nocerino po prihrávke Diamantiho stál v ofsajde, a tak pokračujeme v nezmenenom skóre.