2
6 6
cz Streda 06.06.2012, 12:00 • Kurt č. 3 • Challenger Fürth (antuka)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Hezké poledne, dnes bychom měli společně sledovat utkání 2. kola challengerového turnaje v německém Furthu.
    Ve 12:00 by měl na kurt číslo 3 nastoupit český reprezentant Dušan Lojda, proti kterému bude stát pátý nasazený Simone Bolelli.

Dušan Lojda je 202. hráčem žebříčku ATP. Minulý týden zkoušel štěstí na pařížské antuce, kde však vypadl už v prvním kole kvalifikace s Filipem Krajinovičem 1:2 na sety. V úvodním kole německého challengeru si poradil s domácím Maximilianem Martenerem 6:2, 6:1.
    Simone Bolelli je italským tenistou, kterému patří na žebříčku ATP 111. příčka. Na French open skončil v prvním kole na raketě Rafaela Nadala, kterému sebral pouze 5 gemů. V prvním kole tohoto turnaje zvítězil s Florentem Serrou 6:2, 6:2.

Oba hráči se na okruhu ATP potkali jednou, v roce 2010 vyhrál v San Marínu na antuce Bolelli 7:5, 3:6, 7:6. Uvidíme, zda nás podobná bitva bude čekat i dnes. Favoritem utkání je Simone Bolelli, ale náš tenista svou kůži určitě neprodá zadarmo.

Německo trápí přeháňky a tak musíme doufat, že se utkání odehraje bez přerušení.

Utkání otevře servisem Dušan Lojda.

Utkání právě začalo

0-15
    Náš hráč získává úvodní míč utkání. Přesto, že šel do výměny z druhého servisu.

0-30
    I další míč jde na stranu českého tenisty a stav je příjemný.

0-40
    Druhé podání nedělá našemu hráči žádné problémy a má tak tři gamebally.

0:1
    Na úvod utkání si připisuje Dušan Lojda čistou hru.

15-0
    Bolleli začíná svůj servis taky dobře.

30-0
    Vypadá to na další pohodlnou hru podávajícího hráče.

30-15
    První fiftýn na returnu si připisuje náš tenista a bojuje o druhý gem.

40-15
    Dva gamebally si vypracoval italský tenista.

1:1
    A Bolelli taktéž nenechává nic náhodě a drží si s přehledem svůj servis. Gem ukončil esem.

0-15
    První fiftýn 3. hry po Dušana.

15-15
    Bolelli srovnává.

15-30
    Lojda nepouští svého soka do vedení. Pomohl si esem.

15-40
    Dva gamebally pro Dušana Lojdu, přestože musel do výměny po druhém servise.

1:2
    Další výborně odvedená práce na podání a Dušan Lojda opět vede.

1:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

0-15
    Lojda se ujímá vedení ve 4. hře.

0-30
    A další fiftýn jde na stranu českého tenisty. Zajímavý stav pro našeho hráče.

0-40
    První breakbally utkání a hned tři pohromadě. Velká šance na odskočení soupeři.

1:3
    Čistá hra na příjmu znamená vedení 3:1 pro Dušana Lojdu - výborně! Bolelli ukončil gem dvojchybou.

15-0
    Bolelli bojuje a ujímá se vedení v 5. hře zápasu.

2:3
    Bohužel druhý už nikoliv. Simone Bolelli si okamžitě bere ztracené podání zpět a udržuje své šance na zisk prvního setu. Po přestávce půjde podávat právě Bolelli.

0-15
    Dušan Lojda se snaží opět o rebreak.

0-30
    Na servisu se teď hráči trápí. Opět nepříjemný stav 0:30 pro podávajícího.

0-40
    A znovu má Lojda balíček tří breakballů pohromadě.

2:4
    Jako přes kopírák se 4. hrou bere opět Dušan Lojda svému soupeři podání na nulu a vede 2:4.

0-15
    Přichází nesmírně důležitý gem. Dušan ho začal dobře.

0-30
    Další eso a stav 30:0 vypadá nadějně.

15-30
    Bolelli se nechce smířit s vývojem gemu.

30-30
    To je škoda, rázem je stav 30:30 a přichází důležitý míč 7. gemu.

30-40
    Výtečně! Dušan má gameball.

2:5
    Je to tady! Dušan Lojda si udržel podání a vede již 5:2. Po krátké přestávce půjde podávat na udržení se v prvním setu jeho italský soupeř.

0-15
    Lojda chce ukončit set již tímto gemem.

15-15
    Bolelli se ještě snaží vzepřít. Posledních 9 míčků na svém servisu prohrál, ten desátý už patří jemu.

15-30
    Lojda je dva míčky od vítězství v prvním setu.

30-30
    Ještě se nepovedlo Dušanovi probojovat k setballu.

30-40
    Teď už ano! Dušan Lojda má první setball utkání.

2:6
    A první set je u konce. Dušan Lojda využil hned první setball a vítězí 6:2.

0:0
    V prvním setu byl jasně lepším hráčem náš tenista. Simone Bolelli nebyl schopen si držet svá podání. Od stavu 1:1 prohrál všechny své servisy a protože Lojda zaváhal na podání jenom jednou vyhrál v prvním setu nad favorizovaným Italem celkem hladce 6:2.

15-0
    To druhé sady vstoupil lépe Bolelli.

15-15
    Dušan nedovoluje soupeři odskočit na rozdíl dvou fiftýnů.

15-30
    Blíž k uhrání prvního gemu druhé sady má náš tenista.

15-40
    Nakonec to vypadá na pohodlný gem - dva gamebally pro Lojdu.

30-40
    První gameball ještě Bolelli odvrací.

0:1
    Druhý už nikoliv a Dušan Lojdu se ujímá vedení i ve druhém setu. Uvidíme, zda Simone Bolelli zlepší svůj servis, protože v prvním setu to byl hlavní rozdíl ve hře obou tenistů.

15-0
    Začal při svém podání dobře.

30-0
    A získává i další fiftýn.

30-15
    Náš hráč se nenechává zahanbit a ještě bojuje o zisk tohoto gemu.

40-15
    Bolelli si však došel pro dva gamebally na 1:1.

1:1
    Simone Bolelli si stejně jako na úvod prvního setu udržel své podání a srovnal stav na 1:1.

15-0
    Bolelli začíná hrát dobře a získává fiftýni i při podání Lojdy.

15-15
    Český hráč však cítí šanci a bojuje jako lev.

15-30
    Už je to Lojda, který má blíž k zisku 3. gemu druhé sady.

30-30
    Je tady však nepříjemný stav třicet oba. Je před námi důležitá výměna.

40-30
    První breakball druhého setu pro Bolelliho.

2:1
    Bohužel Bolelli získává podání našeho hráče a po přestávce půjde podávat na potvrzení tohoto breaku.

0-15
    Tak je to správné, Lojda bojuje ihned o zisk svého podání zpět.

15-15
    Bolelli je však jistější na podání a pomáhá si tak při zisku fiftýnu.

30-15
    Bohužel další fiftýn pro Bolelliho, ještě však není nic ztraceno.

40-15
    Dva gamebally pro Itala.

40-30

40-40
    A i druhý gameball italský tenista promarnil. Dušan se probojoval ke shodě.

A-40
    Breakball se nekoná. Bolelli dostává třetí šanci na ukončení gemu.

3:1
    Škoda! Bolelli získává po boji své podání a ujímá se vedení 3:1.

15-0
    Bolelli hraje dobře i na returnu.

15-15
    Lojda však okamžitě srovnává stav. Další break by již znamenal velmi nepříjemný stav.

15-30
    Lojda si to uvědomuje a jde si tvrdě za tímto gemem.

15-40
    Dva gamebally pro Dušana. Ještě druhý set rozhodně nevzdává.

3:2
    Výborně! Podání si Lojda udržel bez větších komplikací a může se soustředit na prolomení Italova servisu.

3:2

0-15
    Dušan začal dobře a ujímá se vedení při podání Bolelliho.

15-15
    Bohužel - patnáct oba.

15-30
    Dušan získává další fiftýn, potřebuje ještě dva.

15-40
    A Dušan Lojda se probojoval ke dvěma breakballům. Teď už jenom využít jeden z nich.

30-40
    První Bolelli odvrátil, zbývá jeden.

3:3
    Výtečně! Dušan Lojda je zpět ve druhém setu, vzal si ztracené podání zpět a za stavu 3:3 jde na podání.

0-15
    Dušan začal 7. hru vítězně.

0-30
    I další fiftýn jde na stranu našeho tenisty.

15-30
    Bolelli tento gem ještě nezabalil a snížuje na 30:15.

15-40
    Lojda nepřipouští žádné komplikace, získává dva gamebally za pomocí esa.

3:4
    A Lojda otáčí skóre ve druhém setu. Vede 4:3 a po přestávce půjde na důležité podání Simone Bolelli.

0-15
    Bolelli nezačal dobře.

15-15
    Bohužel Bolelli srovnává. Toto je velmi důležitý gem pro vývoj celé druhé sady a oba aktéři jsou si toho vědomi.

15-30
    Opět je blíže k 8. hře druhého setu náš tenista. Další míč může hodně napovědět.

30-30
    Škoda, Bolellimu po delší době přišel první servis a získal díky této výhodě fiftýn.

40-30
    V zápětí již Bolelli vede. První podání ho v kritické chvíli podrželo.

40-40
    Přece jenom se ještě bude bojovat o tuto hru. Shoda dává oběma borcům stejné naděje.

A-40
    Znovu je blíže Bolelli.

4:4
    Ten nakonec po boji získává svůj servis a srovnává na 4:4. Blíží se dramatická koncovka druhého setu.

15-0
    Důležitý servis má před sebou náš tenista a bohužel ho zatím nezvládá.

15-15
    Lojda se mě snaží rychle vyvézt z omylu a srovnal na patnáct oba.

15-30
    Snad se mi povedlo Dušana na dálku nabudit. Je o jeden fiftýn blíže k zisku deváté hry.

30-30
    Bolelli srovnal na 30:30 a před námi je veledůležitý míč.

40-30
    Bohužel Bolelli má breakball.

40-40
    Ještě že tak! Lojda srovnává na shodu a o důležitý 9. gem se ještě povede bitva.

A-40
    Znovu se k breakballu dopracoval Ital.

40-40
    Funguje první servis, to je základ úspěchu v tak vypjatých chvílích.

A-40
    Jenže je tady třetí šance na break pro Bolelliho.

40-40
    Ufff. Opět máme shodu. Lojda si zahrává s ohněm, tento gem může rozhodnout celé utkání.

A-40
    A do čtveřice má italský hráč breakovou příležitost po dvojchybě Lojdy.

40-40
    Do čtveřice ho Lojda odvrací!

40-A
    Konečně výhoda na straně našeho tenisty.

4:5
    Nakonec všechno dobře dopadlo. Dušan Lojda si po velkém boji, kdy byl nucen odvrátit čtyři breakbally, udržuje své podání a po přestávce půjde podávat Simone Bolelli na udržení se v utkání.

0-15
    Nezačal dobře a našemu hráči chybí pouze 3 míče k zisku tohoto utkání.

15-15
    Ital nic nevzdává a nekompromisně srovnal.

30-15
    Blíž k zisku tohoto gemu je rázem Bolelli. Přestože musel do výměny přes druhý servis, nedělalo mu to větší problém.

30-30
    Míč pro Dušana Lojdu.

30-40
    V zápětí další výměna pro našeho hráče a Bolelli čelí matchballu!

40-40
    Už se Lojda radoval, nakonec rozhodčí mění rozhodnutí a je tady shoda.

40-A
    Dušan se probojoval k dalšímu matchballu.

4:6
    Teď už je opravdu konec! Dušan Lojda využívá svůj matchball a vítězí v tomto utkání.

Konec zápasu

Máme za sebou utkání 2. kola challengerového turnaje v německém Furthu. Dušan Lojda překvapivě porazil pátého nasazeného hráče Simone Bolelliho po setech 2:6 a 4:6.
    Ve druhém setu zvládl náš tenista lépe vypjaté chvíle a může se tak radovat z postupu do dalšího kola.
    Z mé strany je to prozatím vše a budu se těšit u dalších společných onlajn přenosů. (13:44:43)