Martinezová-Sanchezová – Birnerová 2:1 (kon.) | Šafářová – Jakimovová 2:0 (kon.)
Lucie Šafářová
2
6 6
Anastasia Jakimovová
0
2 0
cz Nedeľa 27.05.2012, 11:15French Open - ženy - Roland Garros (antuka)

Pouze hodinu a dvě minuty trvalo utkání 1. kola French Open mezi Lucií Šafářovou a Anastasií Jakimovovou. Česká tenistka v zápase jasně dominovala a vyhrála nakonec 6:2 a 6:0! (12:15:09)

Konec zápasu

6:0
    Teď je tady ale již konec zápasu, když Šafářová poslala míček přesně k čáře.

40-15
    Další aut a další druhé podání.

40-15
    Dvojchyba české tenistky. Osmá v zápase.

40-0
    Jakimovová hned po podání české hráčky poslala míček do sítě a jsou tady tři mečboly pro Šafářovou!

30-0
    Teď byla Jakimovová pod velkým tlakem a Češka od sítě rázným úderem výměnu ukončila.

15-0
    Šafářová začala dobře a vede 15:0.

5:0
    To je jízda. Česká tenistka opět bere soupeřce podání, vede 5:0 a bude podávat na vítězství v zápase.

40-15
    Teď zahrála Jakimovová do autu a je to 40:15.

30-15
    Češka vede 30:15, když předvedla další povedenou ránu.

15-15
    Teď si stejně počínala i Šafářová a je srovnáno.

15-0
    Jakimovová byla na síti a mohla výměnu ukončit, míček ale poslala jen do sítě!

4:0
    Lucie Šafářová je na vlně a čistou hrou zvyšuje své vedení ve druhém setu již na 4:0!

40-0
    Teď navíc zahrála Jakimovová do sítě a je to 40:0.

30-0
    Lucie Šafářová předvádí nyní parádní tenis. Když už se soupeřce povede úder, Češka předvede ještě lepší.

15-0
    Své podání začala Češka dobře, resp. soupeřka poslala míček jen do sítě a je to 15:0.

3:0
    Lucie Šafářová i ve druhém setu jasně dominuje a podruhé bere soupeřce podání. Česká tenistka vede již 3:0!

40-15
    Lucie Šafářová nyní výborně rozběhala soupeřku po kurtu a pak tvrdě zakončila výměnu.

30-15
    Jakimovové se nedaří. Teď měla českou tenistku na lopatě, jenže míče z výhodné pozice poslala daleko do autu.

15-15
    Jakimovová poslala míček do autu a je srovnáno na 15:15.

0-15
    Teď zahrála Šafářová těsně za základní čáru a Běloruska vede při svém podání.

2:0
    Česká tenistka vyhrála své podání a vede ve druhém setu 2:0!

40-30
    Teď navíc hned po servisu zahrála Jakimovová do autu.

30-30
    Šafářová je ale v pohodě a rázně srovnává na 30:30.

15-30
    Běloruska vede při podání české hráčky 15:30!

15-15
    Další dvojchyba Šafářové a je srovnáno na 15:15.

15-0
    Šafářové nyní pomohla páska a Jakimovová poté poslala míček do autu.

1:0
    Šafářová soupeřce bere opět podání a vede ve druhém setu 1:0!

A-40
    Jakimovová teď poslala míček hodně za základní čáru a je tu výhoda pro Šafářovou.

40-40
    A teď zahrála do autu i česká tenistka a je srovnáno na shodu.

40-30
    Šafářová šla nyní na síť a opět jí to moc nevyšlo, naštěstí pro ní ale Jakimovová poslala míček do autu.

30-30
    Teď trochu zbytečně zahrála Šafářová do sítě a je srovnáno na 30:30.

30-15
    A po další povedené ráně vede již Šafářová 30:15.

15-15
    Česká tenistka rychle vyrovnala na 15:15.

0-15
    Teď Šafářová dlouho bušila do soupeřky, té se ale pak povedl jeden úder přesně k lajně a na ten česká tenistka již nedosáhla.

0:0
    Konec přestávky, podávat bude Anastasia Jakimovová.

0:0
    Česká hráčka v prvním setu jasně dominovala. Při svých podáních ale hned šestkrát vyprodukovala dvojchyby. Nic to ale nemění na tom, že první set zvládla na výbornou.

0:0
    Následuje přestávka a výměna stran.

6:2
    Teď to již Lucie Šafářová díky dobrému podání zvládla. Její soupeřka poslala míček do autu a Češka tak po šestatřiceti minutách vyhrává první set 6:2.

40-30
    Dvojchyba Šafářové a je to 40:30.

40-15
    Po další pěkné ráně až k lajně vede Šafářová 40:15 a má dva setboly.

30-15
    Další rána Jakimovové do autu a česká tenistka již vede.

15-15
    Následně ale zahrála Jakimovová do autu a je srovnáno.

0-15
    České tenistce se teď nedaří a po nepovedeném servisu prohrává.

5:2
    Konec přestávky, podávat bude Lucie Šafářová.

5:2

5:2
    Jakimovová předvedla povedený kraťas a čistou hrou snižuje na 5:2.

0-40
    Šafářová šla nyní smečovat na síť, jenže svou ránu poslala až do autu.

0-30
    Šafářová poslala míček do autu a stav hry je 0:30.

0-15
    Jakimovová po dlouhé době něco uhrála a vede při svém podání 0:15.

5:1
    Lucie Šafářová teď jasně dominuje a po devětadvaceti minutách vede v prvním setu již 5:1!

40-0
    Další povedená rána české tenistky a je to již 40:0.

30-0
    Nyní to opět vypadá již dobře, když Šafářová zahrála přesně k lajně.

15-0
    Své podání začala Šafářová dobře a vede rychle 15:0.

4:1
    Hned ten první využívá, když soupeřka poslala míček až za základní čáru. Stav zápasu je v prvním setu 4:1 pro Lucii Šafářovou.

40-0
    Česká tenistka byla pod tlakem, pak ale předvedla další parádní ránu a má tři brejkboly!

30-0
    Jakimovová poslala míček jen do pásky a česká hráčka navyšuje své vedení.

15-0
    Teď se ale Šafářové povedl parádní útok od sítě a po křížné ráně vede 15:0.

3:1
    Češka předvedla druhou dvojchybu v této hře a prohrává tak své podání - 3:1!

30-40
    Teď šla Šafářová na síť a to nebyl nejlepší nápad. Její soupeřka jí poslala míček až na základní čáru a dezorientovaná Češka poslala míček do autu.

30-30
    Teď na konci dlouhé výměny zahrála Šafářová do sítě a je srovnáno na 30:30.

30-15
    Dvojchyba české hráčky a je to 30:15.

30-0
    Česká tenistka vede již 30:0, když si opět pomohla servisem.

15-0
    I druhé podání ale zahrála Šafářová tvrdě a Jakimovová míček sotva odvrátila. Pak Šafářová šla na síť a výměnu rychle ukončila.

3:0
    První podání poslala Šafářová do pásky.

3:0

3:0

3:0
    Výborně! Česká hráčka vzala soupeřce i druhé podání a vede 3:0!

A-40
    Česká hráčka má po dalším autu Jakimovové další výhodu.

40-40
    Teď ale zahrála do autu i Jakimovová a je tu opět shoda.

40-A
    Jakimovová dobrým servisem donutila zahrát Šafářovou do autu a Běloruska má výhodu.

40-40
    Teď ale Jakimovová předvedla hned několik velmi dobrých úderů a česká hráčka se nedokázala ubránit.

40-30
    Jakimovová zahrála míček až za základní čáru a Šafářová má další brejkbol.

30-30
    Jakimovová se ale nyní podvedlo podání a srovnává na 30:30.

30-15
    Česká tenistka dostala soupeřku opět pod tlak a vede 30:15.

15-15
    Jakimovová se nyní přeci jen podařilo srovnat na 15:15.

15-0
    Při podání soupeřky začala Šafářová dobře a hned po servisu poslala míček až k lajně, kam Jakimovová nedosáhla.

2:0
    Česká hráčka své podání udržela a po devíti minutách hry vede 2:0!

A-40
    Šafářové se ale opět povedlo podání. Přestože Jakimovová její servis dokázala vrátit zpět do hry, Šafářová měla dostatek času poslat míček do rohu, kam soupeřka nedosáhla.

40-40
    Jakimovová se ale rozhodně nevzdává. Šla nyní na síť a risk se jí vyplatil.

A-40
    Díky povedenému podání má ale nyní česká hráčka výhodu.

40-40
    Jakimovová nyní dokázala srovnat na shodu.

40-30
    Česká hráčka vede 40:30, ale má problémy.

30-30
    Míček získává Jakimovová.

30-15
    Česká tenistka své soupeřce ale opět uniká a vede při svém podání 30:15.

15-15
    Jakimovová dokázala vyrovnat na 15:15.

15-0
    Šafářová hned v úvodu musela také podávat dvakrát. Svou soupeřku ale pěkně rozběhala po kurtu a Jakimovová pak zahrála míček do autu.

1:0
    Česká hráčka své soupeřce vzala hned v úvodu podání a vede 1:0!

40-30
    Teď se ale česká hráčka dostává do vedení 40:30 a má brejkbol.

30-30
    Po první delší výměně zahrála Šafářová do autu a je srovnáno na 30:30.

30-15
    Opět se Bělorusce nepodařilo první podání.

30-15
    Běloruska musela podávat dvakrát a po druhém podání zahrála míček do autu.

15-15
    Nyní česká tenistka zahrála ale do sítě.

15-0
    První bod v zápase uhrála česká hráčka, když její soupeřka poslala míček do autu.

Utkání právě začalo

Jako první bude podávat Anastasia Jakimovová.

Co se týká vzájemných sou bojů, tak na okruhu WTA se obě hráčky setkaly dvakrát a obě utkání vyhrála česká tenistka Lucie Šafářová.

Česká hráčka má výrazně lepší bilanci na French Open. Má za sebou 14 zápasů s vyrovnanou bilancí 7-7. Běloruska odehrála ve Francii na turnaji 8 utkání s bilancí 2-6.

Hráčky již dorazily na kurt a za pár chvil začne rozcvička..

Ve Francii panuje krásné slunečné počasí. Fanoušci na kurtu číslo 2 čekají na příchod obou tenisek. Hrát se mělo původně od 11:00, začátek utkání bude ale určitě o několik desítek minut posunutý.

Česká hráčka je velkou favoritkou zápasu. Ve světovém žebříčku je na 22. místě a na letošním Roland Garros je dvacátou nasazenou hráčkou. Její soupeřce patří 99. příčka žebříčku WTA.

Dobré dopoledne při sledování online reportáže z 1. kola ženské části Roland Garros. Jako první se na turnaji z českých hráček představí dnes od 11:00 Lucie Šafářová, která nastoupí proti Bělorusce Anastasii Jakimovové..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.