Sokolov – Bohemians 3:0 (kon.) | Most – Táborsko 3:0 (kon.) | Karviná – Brno 0:1 (kon.)
Opava – Čáslav 4:0 (kon.) | Jihlava – Třinec 3:0 (kon.) | Zlín – Ústí n. L. 2:2 (kon.)
Varnsdorf – Znojmo 1:1 (kon.) | Sparta B – Vlašim 1:1 (kon.)
AC Sparta Praha B
1:1 (0:1)
FC Graffin Vlašim
cz Sobota 19.05.2012, 15:00Chance Národní Liga (CZ)

O převaze Sparty hovoří poměr střel 25:4, hned 21 pokusů domácích ale mířilo vedle. Hosté naopak vystřelili čtyřikrát a jeden ze dvou pokusů mířící mezi tyče proměnili v záchranářský gól. (16:48:49)

Je tu konec zápasu, po kterém se budou radovat hosté. Ti uhráli na hřišti béčka Sparty remízu 1:1 a zajistili si tak druholigovou příslušnost i pro příští sezonu. Lehké to ale neměli, přestože vedli od 6. minuty 1:0, byli celý zápas pod velkým tlakem domácího týmu.

90
    Pokorný stáhl unikajícího Valentu a dostává žlutou kartu.

88
    Obrovskou šanci na obrat v zápase měl Valenta, který postupoval sám na Hanuše. Toho překonat ale nedokázal a úspěšný nebyl ani dorážející Putz.

84
    Domácí vystřídali. Místo Tomáška si zahraje Valenta.

83
    Až do zakončení se probil domácí Jánoš, Hanuš ale opět skvěle zakročil.

85
    Sparta právě vstřelila branku!
    Závěrečný tlak domácího týmu přinesl přeci jen své ovoce! Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Krch, jeho pokus Hanuš sice znovu lapil, avšak na dorážku ROBERTA VALENTY byl už krátký - 1:1!

81
    Další střídání Vlašimi. Odešel Macek a nastupuje Červenka.

81
    Po centru Hybše se k balonu dostává Putz, ani on ale nedokázal trefit bránu.

80
    Do konce zápasu chybí deset minut a hosté stále drží jednobrankové vedení.

78
    Domácí Krch dostal nyní žlutou kartu.

77
    Hosté střídali. Odešel Demeter a poslední minuty si zahraje Pokorný.

75
    Domácí se ke střele dostali již sedmnáctkrát. Jen pět pokusů ale mířilo mezi tyče a s nimi si Hanuš poradil. Naopak hosté vystřelili pouze dvakrát a jedna ze střel skončila v síti.

74
    Domácím se rychle krátí čas, patnáct minut před koncem jsou sice lepší, ale Hanuš stále drží čisté konto.

72
    Po centru Hybše se po míči natahovali Putz a následně i Kadeřábek, ani jeden z nich se ale k balonu nedostal.

70
    Hosté střídají. Odstupujícího Vojtu nahrazuje Janda.

69
    Sám na Hanuše šel nyní Jurdík. Míč si ale moc předkopl a musel tak do souboje s vybíhajícím brankářem Hanušem. Po střetu dostal žlutou kartu domácí hráč.

66
    Domácí podruhé v zápase střídají. Odešel Sýkora a nastupuje Putz.

66
    Následný přímý kop zahrával Jánoš a zamířil jen těsně vedle pravé tyče. Gólman Hanuš na jeho pokus ani nezareagoval.

65
    Další žlutou kartu dostal nyní hostující Petrů.

63
    Žlutou kartu dostal hostující Demeter, který sestřelil ostrým skluzem Jiráska.

62
    Po centru Kadeřábka hlavičkoval domácí Sýkora, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.

61
    Domácí stále bojují o vyrovnání, obraz hry je prakticky celý zápas stejný.

59
    Domácí sparťanskou rozlučku s druhou ligou sleduje 282 diváků.

58
    Milan Jurdík byl v další dobré pozici, mířil ale mimo.

57
    V další zajímavé šanci byl opět Milan Jirásek, ten byl sám před Hanušem, ale opět ho nedokázal překonat!

56
    Hosté zatím stále ve velké pohodě kontrolují vývoj utkání a svého soupeře k ničemu nepouštějí.

54
    Rada přesnou přihrávkou našel Kadeřábka, jeho střílená přihrávka ale nikoho ze spoluhráčů před vápnem nenašla.

53
    Matějka trefil kopačkou do obličeje Poloma a dostává žlutou kartu.

50
    Sýkorovi se ale centr do vápna vůbec nepovedl, trefil prvního obránce v řadě.

49
    Domácí budou zahrávat další rohový kop v zápase.

46
    Domácí o poločase střídali. Hrát nebude Folprecht a místo něj si zahraje Pavel Tomášek.

46

45+1
    Další z centrů domácího Jánoše ale hostující obrana v pohodě odvrátila.

45
    V poslední minutě první půle ještě roh pro domácí tým.

43
    První poločas se víceméně dohrává, domácí budou chtít pravděpodobně udeřit ve druhé půli.

41
    Rychle se blíží závěr prvního poločasu a stále platí, že ač jsou domácí aktivnější, nedaří se jim najít recept na hostující obranu.

39
    K hlavičce se dostal opět aktivní Jurdík, tentokrát ale zamířil vedle brány.

38
    Domácí hráči budou zahrávat další roh.

37
    Velkou šanci na srovnání měl nyní domácí Jurdík, který se individuálně prosadil přes obranu soupeře. Opět ale nevyzrál na výborného Hanuše.

35
    Další žlutou kartu nyní uviděl hostující Lukáš Vebr.

33
    Hra se nyní trochu uklidnila a na zajímavější šanci nyní čekáme.

31
    Stále sledujeme sterilní tlak domácího týmu, kterému se nedaří prosadit se proti pozorně bránícímu soupeři.

29
    Domácí kopali další roh a opět ho rozehrával Jánoš. Jeho centr mířil na hlavu Folprechta, toho ale opět vychytal pozorný Hanuš.

27
    K hlavičce z velmi dobré pozice se dostal Jurdík, zamířil ale přímo do rukavic brankáře Hanuše.

25
    První žlutou kartu v zápase dostal hostující Macek.

23
    V této pasáži hry sledujeme optickou převahu domácího týmu, ten se ale stále nemůže dostat do zakončení.

21
    Po faulu Vlašimi na polovině Sparty budou nyní rozehrávat domácí hráči.

20
    Domácí hráči jsou v těchto chvílích výrazně aktivnější, brankář Hanuš ale zatím příliš zasahovat nemusí.

19
    Ani tentokrát z toho ale nic nebylo.

18
    Domácí hráči vybojovali další rohový kop.

17
    Roh rozehrál opět Jánoš, svém centrem do vápna ale našel jen dobře připraveného Hanuše.

16
    Po střele Jánoše, která byla zblokovaná, budou domácí zahrávat další roh.

15
    Po pěkné kombinaci Folprechta s Kadeřábkem přišel pěkný oblouček na Jurdíka, který se snažil zakončit, bránu ale opět netrefil.

13
    Herně v poli jsou aktivnější domácí hráči, již třikrát se v průběhu úvodu zápasu dostali ke střele, jenže mířili často hodně nepřesně.

11
    Sparta je inkasovanou brankou zaskočena a nyní se jí nedaří prosadit se přes soupeřovu obranu.

9
    Rohový kop nyní zahrávali také hosté, ani oni ho ale nedokázali přetavit v gól.

8
    Jánoš ale poslal míč přímo na hostujícího Petrů, který v pohodě hlavou míč odklidil do bezpečí.

7
    Domácí odpověděli útočnou akcí, po které zakončoval Jirásek. Po jeho střele se bude zahrávat roh.

6
    Vlašim právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ MATĚJKA byl na penaltě zcela sám a po přesném centru ze strany se bez větších problémů prosadil a poslal hosty do vedení!

4
    Sledujeme zatím vyrovnaný fotbal ve středu hřiště.

2
    Jurdík vypracoval po zaváhání Macháčka hned první šanci pro Spartu, po přihrávce na Jiráska musel zasahovat hostující gólman Hanuš!

1

Vše se pomalu chystá k úvodnímu výkopu, hráči obou mužstev jsou již na hrací ploše.

AC Sparta Praha B: Holý - Jánoš, Krch, Polom, Hybš - Kadeřábek, Jirásek, Rada, Folprecht, Sýkora - Jurdík

FC Graffin Vlašim: Hanuš - Petrů, Macháček, Vebr, Matějka - Průcha, Kosak, Vojsta, Starý - Demeter, Macek

Rozhodčí: K. Hrubeš - Moláček, Makovička.

Pro fotbalisty z Vlašimi je ale dnešní zápas důležitý. Tým pod vedením trenéra Luboše Urbana je na čtrnáctém místě a na sestupovou patnáctou příčku má dvě kola před koncem náskok pěti bodů. Matematika je tedy jasná, Vlašim má lepší vzájemné zápasy s patnáctým Třincem a pokud chce mít záchranu ve svých rukou, musí v posledních dvou kolech uhrát alespoň bod.

Dobrý odpoledne z Horních Počernic, kde dnes domácí fotbalisté béčka pražské Sparty nastoupí ke svému poslednímu domácímu zápasu v druhé lize. Pražané jsou v tabulce na posledním šestnáctém místě a nemají šanci se posunout na čtrnáctou nesestupovou příčku. I kdyby měli šanci na záchranu, druhou ligu by si stejně nezahráli, protože stejně jako všechny ostatní ligové týmu budou hrát v příští sezoně nově vznikající soutěž juniorek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.