Sokolov – Bohemians 3:0 (kon.) | Most – Táborsko 3:0 (kon.) | Karviná – Brno 0:1 (kon.)
Opava – Čáslav 4:0 (kon.) | Jihlava – Třinec 3:0 (kon.) | Zlín – Ústí n. L. 2:2 (kon.)
Varnsdorf – Znojmo 1:1 (kon.) | Sparta B – Vlašim 1:1 (kon.)
Slezský FC Opava
4:0 (0:0)
FK Čáslav
cz Sobota 19.05.2012, 15:00 • Stadion v Městských Sadech • Chance Národní Liga (CZ)

Konec zápasu. (16:49:32)

90
    Hlavní rozhodčí nastaví zápas o jednu minutu.

88
    Rakovan to zkusil přímo z trestného kopu. Květon ovšem nemusel zasahovat, míč skončil nad.

86
    Domácí fanoušci jsou na nohou a děkuji svým svěřencům za uplynulou sezónu. Tento zápase je totiž pro Mazurovi svěřence poslední duelem v této sezóně na vlastním hřišti.

83
    Opava právě vstřelila branku!
    Tak tohle byla výtečná akce domácí VLADIMÍRA COUFALA. Ten běžel sám na Duchečka, těsně před ním lehce podebral míč, který následně doplachtil do brány.

81
    Dnešní utkání sleduje 1079 diváků.

80
    Běží 80. minuta tohoto klání a je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Domácí v druhé půli svého soka jednoznačně přehráli a po zásluze vedou o tři branky.

78
    V celku Čáslavi dochází k dalšímu střídání. Odchází Szmek a místo něj vbíhá na hřiště Šturma.

75
    Výborná střela Schaffartzika z uctivé vzdálenosti. Ducheček ovšem chytá.

74
    A máme tady poslední střídání v domácí celku. Ficka vystřídal Riška.

72
    Čáslav poprvé v zápase střídá. Mojdla nahradil Žiak.

68
    Opava je v druhém poločase jednoznačně pánem na hřišti. Hosté se po většinu času pouze brání a nenachází recept na soupeřovu hru.

65
    Domácí jsou při chuti. Krásnou akci zakončuje po přihrávce Wirtha do prázdné brány DUŠAN ŽMOLÍK. Čáslavká obrana totálně celou situaci podcenila.

65
    Ficek dal do centru více razance než bylo zdrávo. Schaffartzik tudíž nemohl za žádnou cenu dostihnout míč na hrací ploše.

61
    Ve stejné minutě sáhl domácí kouč ke druhému střídání. Nevýrazného Neuberta nahradil Schaffartzik.

60
    Domácí Slezský FC navyšuje své vedení na rozdíl dvou branek. Parádní Fickův pas přetavil ve druhou domácí branku i s pomocí tyče MILAN HALAŠKA.

58
    Po Fickově přihrávce pálí nepřesně Žmolík. Od brány bude rozehrávat Ducheček.

57
    Neubert se mohl dostat do zajímavé příležitosti. Špatně si však zpracoval míč a bylo po šanci.

54
    Ficek vybídl do samostatného úniku Žmolíka. Pomezní však signalizoval ofsajd a bylo po šanci!

52
    Domácí se ujímají vedení. VÁCLAV ZAPLETAL se na hranici velkého vápna opřel do míče a střelou po zemi k tyči překonává Duchečka.

51
    Na Halaškův střílený centr jen těsně nedošáhl nabíhající Žmolík.

50
    Džafič to zkusil z velké vzdálenosti. Květon nemusel zasahovat, neboť střela čáslavského záložníka skončila vysoko nad.

48
    Halaška hledal centrem Žmolíka. Ten však byl podle názoru sudích v době přihrávky v ofsajdu.

46
    Opava měla hned v úvodu obrovskou příležitost. Halaška našel zcela nehlídaného Neuberta, který ovšem nepochopitelně přestřelil nejen bránu, ale také tribunu stojící za čáslavskou bránou!

46
    Domácí sáhli o pauze k jedné změně. Robin Wirth vystřídal Křečka.

46

Skončil první poločas tohoto zápasu. V prvních pětačtyřiceti minutách jsme gól neviděli. Uvidíme, zda-li se to v druhém dějství, které začíná přibližně v 16:03, změní.

45+1
    Sedláčkovu pumelici z velké dálky kryje Ducheček.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje první poločas o jednu minutu.

44
    Domácí mohli jít do vedení! Halaškovu střelu vyrazil Ducheček přesně na nohu Neuberta, který ovšem z vyložené pozice nepropasíroval míč do opuštěné čáslavské svatyně. Jeden z hostujících hráčů na poslední chvíli zachránil svůj tým od pohromy!

43
    Džafič vybídl ke skórování Szmeka. Ten však z výborné pozice nastřeluje pouze domácího gólmana!

40
    Žmolík si udělal prostor, ale svou střelu nasměřoval pouze nad domácí svatyni.

38
    Nedobrovolně byl poslán na zem Szmek. U míče zůstanou hosté.

36
    Hosté se pokusili o signál. Ten však domácí hráči přečetli a s přehledem se ubránili.

35
    Džafič se ocitl po opavském faulu na zemi. Z toho vyplývá standartka pro Čáslav.

34
    Opava se drží na útočné polovině. Proti dobře bránícímu soupeři se však stále nedokázala propracovat do vážnější šance.

31
    Kunášek se dostal k balónu. Nic nevymýšlel a tvrdě vypálil. Květon jeho střelu nadvakrát chytá.

29
    Po Žmolíkově centru z levé strany se do míče hlavou opřel Halaška. Ducheček bez nějakých komplikací jeho hlavičku likviduje.

28
    Velice prudkou Křečkovou přihrávku nemohl Zapletal dostihnout na hrací ploše. Vhazovat bude Čáslav.

26
    Velký závar před Duchečkem. Ovšem ani Horka, ani následně pálící Sedláček, nedokázali míč dostat do sítě.

25
    Coufal vybojoval první rohový kop pro Opavu v tomto zápase.

23
    Na Sedláčkův centr si naběhl novic v základní sestavě Opavy Neubert. Dostal se sice k hlavičce, ale ta skončila v zámezí.

21
    Čáslav mohla jít do vedení. Do Džafičova centru z pravé strany jen nastavil hlavu hostující útočník Szmek a po lehké teči nastřelil posledně jmenovaný tyč domácí svatyně!

18
    První přímý pokus na brankáře vyslal hostující hráč Szmek. Mířil však ke smůle svého celku jen doprostřed brány. Opavský brankář Květon tudíž neměl s touto střelou žádné potíže.

17
    Sedláček našel Ficka, ten se však v době přihrávky nacházel podle výroku sudího v ofsajdu.

14
    Čáslav v úvodu zatím překvapivě častěji drží míč na svých kopačkách. Domácí se doposud především brání.

10
    Čáslav se nyní usadila na opavské polovině. Špidlen ovšem pokazil centr na jednoho ze svých spoluhráčů, u míče tak budou po kratší odmlce domácí.

8
    Rozehrávky se ujal Dušan Žmolík, jeho technický pokus končí nad.

8
    Halaška stažen těsně před velkým vápnem hostí Němečkem. Opava bude zahrávat standartku z velmi dobré pozice.

5
    Zajímavý Džafičům centr z pravé strany ztlumil v náručí před dotírajícím Szmekem opavský gólman Květon.

3
    Sedláček našel přesným centrem hlavu Neuberta. Pokus domácí útočníka ovšem vysoko nad.

2
    Prášil se ujal rozehrávky. Čechral dobrý balón na hlavu některého ze svých spoluhráčů, domácí defenziva si však dokázala poradit.

1
    Faul Křečka na pronikajícího Duchniče. Následuje zajímavá standartka pro hosty.

1

SFC Opava: Květon - Coufal, Uvíra, Zapletal, Halaška, Horka, Křeček, Sedláček, Neubert, Ficek, Žmolík.

FK Čáslav: Ducheček - Berios, Karal, Špidlen, Kunášek, Duchnič, Mojdl, Szmek, Prášil, Džafič, Němeček.

Rozhodčí: Ochotnický - Kocián, Štěrba.

Dobré odpoledne z Opavy, za pár okamžiků se na zdejším fotbalovém stadióně odehraje utkání 29. kola druhé fotbalové ligy mezi domácím SFC Opava a hostující FK Čáslav.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.