Bielorusko – Francúzsko 1:2 (kon.) | Lotyšsko – Dánsko 0:2 (kon.) | Kazachstan – Fínsko 1:4 (kon.)
Taliansko – Rusko 0:4 (kon.)
Lotyšsko
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Dánsko
Pondelok 14.05.2012, 16:15 • Stockholm Globe Arena • Majstrovstvá sveta

Dáni mali mohutnú podporu aj v hľadisku a tak nakoniec vyhrali 0:2 po góloch kapitána Mortena Greena v 25. minúte a Mortena Madsena z 36. minúty.
    Zopár štatistík:

Strely na bránu: 35-28
    Vyhraté vhadzovania: 24-31

Dáni sa tak dostali pred Talianov a momentálne by nezostúpili. Talianov už čaká len dnešný zápas s Ruskom o 20:15 na ktorý Vás srdečne pozývam. Zatiaľ Vám ďakujem pekne za pozornosť a prajem príjemný deň. (18:30:58)

Ronalds Kenins najlepším hráčom Lotyšska.
    Frederik Andersen najlepším hráčom Dánska.

Tretia tretina prebiehala približne rovnako ako ta prvá. Pri puku boli viacej Lotyši ale Dáni veľmi pozorne bránili a bez problémov doviedli svoj tím k víťazstvu.

60:00

59:26
    Dáni síce strelili gól do prázdnej brány ale ten bol tečovaný jedným z hráčov stojacich na striedačke a tak gól neplatí.

59:16
    Galvinsova strela od modrej čiary končí v lapačke Andersena.