Bielorusko – Francúzsko 1:2 (kon.) | Lotyšsko – Dánsko 0:2 (kon.) | Kazachstan – Fínsko 1:4 (kon.)
Taliansko – Rusko 0:4 (kon.)
Lotyšsko
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Dánsko
Pondelok 14.05.2012, 16:15 • Stockholm Globe Arena • Majstrovstvá sveta

Dáni mali mohutnú podporu aj v hľadisku a tak nakoniec vyhrali 0:2 po góloch kapitána Mortena Greena v 25. minúte a Mortena Madsena z 36. minúty.
    Zopár štatistík:

Strely na bránu: 35-28
    Vyhraté vhadzovania: 24-31

Dáni sa tak dostali pred Talianov a momentálne by nezostúpili. Talianov už čaká len dnešný zápas s Ruskom o 20:15 na ktorý Vás srdečne pozývam. Zatiaľ Vám ďakujem pekne za pozornosť a prajem príjemný deň. (18:30:58)

Ronalds Kenins najlepším hráčom Lotyšska.
    Frederik Andersen najlepším hráčom Dánska.

Tretia tretina prebiehala približne rovnako ako ta prvá. Pri puku boli viacej Lotyši ale Dáni veľmi pozorne bránili a bez problémov doviedli svoj tím k víťazstvu.

60:00

59:26
    Dáni síce strelili gól do prázdnej brány ale ten bol tečovaný jedným z hráčov stojacich na striedačke a tak gól neplatí.

59:16
    Galvinsova strela od modrej čiary končí v lapačke Andersena.

58:21
    Morten Green vylúčený na 2 minúty za držanie.

58:09
    Lotyši odvolávajú brankára.

58:08
    Lotyši si berú oddychový čas.

57:50
    Meija stratil puk v strednom pásme ale Dáni znova posielajú puk len ku Jučersovi a idú radšej prestriedať.

57:06
    Dáni sa ani nesnažia útočiť, skôr len držia puk alebo ho vyhadzujú.

56:20
    Dáni vyhodili puk do stredného pásma, Lotyši stále s nádejou.

55:30
    Dáni s prehľadom kontrolujú zápas, poctivo sa vracajú a idú si pre víťazstvo.

54:46
    Indrasisovu prihrávku vystihol Nielsen. Jakobsen ohrozil bránku Lotyšska.

53:41
    Daugavins si obhodil jedného z dánskych obrancov, následná prihrávka bola nepresná.

53:24
    Ofsajd Lotyšska. Reklamná prestávka.

52:50
    Lotyšský tím stále kombinuje a nerobí im problém zájsť s kombináciou aj do zadných radov.

52:15
    Gints Meija stratil puk v útočnom pásme.

51:37
    Lotyši strieľajú ale strely idú viac mimo brány ako na bránu.

50:55
    Dáni vyhrali buly ale Lotyši vybojovali puk, dostali sa do pásma a po strele sa z neho hneď vysťahovali.

50:51
    Opakované vhadzovanie pred Lotyšskou bránou.

50:45
    Zdĺhavé súboji pri mantineli, nakoniec rozhodca prerušil hru, vhadzovať sa bude pred Jučersom.

49:57
    Lotyši sú síce pri puku viacej ale hrá sa na góly a tie zatiaľ dokázali Dáni streliť dva.

49:30
    Vhadzovanie v strednom buly, Lotyši sa dostali do pásma, nahodený puk Galvanisa chytá Jučers do svojej lapačky.

49:07
    Andersen pomáha obrane založiť protiútok.

48:39
    Cipulis vo veľkej šanci, v poslednej chvíli mu však ušiel puk z hokejky.

48:07
    Lotyši sa vôbec nevedia dostať ku strele na Andersena, Dáni bránia v tretej tretine výborne.

47:37
    Vhadzovanie pred Jučersovou bránou vyhrali Dáni, Pujacs nastrelil len gólmana.

47:28
    Galvisnova skackavá strela, závan pred Andersenom, ten dokázal pekným zákrokom poslať puk do bezpečia.

47:00
    Lotyši sa nevedia dostať do útočného pásma, aj keď sú viac pri puku.

46:46
    Zakázané uvoľnenie Dánska.

46:07
    Larsenovi nesadla strela a ani nedošla k Jučersovi, Dáni zostávajú v pásme.

45:33
    Dáni čakajú za bránou na prestriedanie formácií.

45:01
    Jannik Hansen nedočiahol na puk a vybojoval ho "domáci" tím.

44:20
    Galvinsova strela od modrej čiary bola zblkovaná, Dáni hrajú v tretej tretine veľmi zodpovedne.

43:39
    Sotnieksova strela z posledných síl, Dáni už znova pri puku a zakladajú útočnú akciu.

43:10
    Lotyši prišli o puk v útočnom pásme ale dokázali ho znova vybojovať.

42:48
    Lotyši v plnom počte.

42:46
    Nielsenova strela končí v Jučersovej lapačke.

42:12
    Dánov vôbec nevychádza presilovka. Lotyši sa tretíkrát oslobodili a striedajú.

41:31
    Lotyši vyvážajú puk z pásma a snažia sa nabrať cenné sekundy.

40:57
    Šanca Dánov na zvýšenie náskoku, Lotyši sa však oslobudzujú vyhodením puku.

40:48
    Janis Sprukts vylúčený na 2 minúty za podrazenie.

40:10
    Lotyši sa už usadzujú v útočnom pásme, Eller však dokázal vybojovať puk pre svoj tím a nasledne bol faulovaný.

40:01
    Začala tretia tretina.

Druhá tretina už bola o dosť aktívnejšia a mala rýchlejšie tempo ako ta úvodná. Dáni zásluhou Greena a Madsena vyhrávajú 0:2.

Strely na bránu: 27-23
    Vyhraté vhadzovania: 20-23

Uvidíme, čo nám prinesie tretia tretina, ktorá začne približne o 17:51.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:47
    Vhadzovanie pred Andersenovou bránou, vyhrali ho Dáni a dokázali už len vyhodiť.

39:26
    Puk za Masalskisovou bránou, Lotyši ešte zakladajú zrejme posledný protiútok.

39:00
    Minúta do konca druhej tretiny.

38:47
    Lotyši stále pri puku, ale len vo svojom obrannom pásme.

38:19
    Redlihs to skúša sám, ale nevyšlo mu to a pripravil svoj tím o puk.

37:38
    Pujacsov nahodený puk bol tečovaný a Dáni ho posielajú prečo zo svojho pásma.

37:04
    Lotyši napriek gólu stále pokračujú v útočnej snahe. Usadili sa pred Andersenovou bránou.

35:23
    Dánsko dalo gól!
    Najprv sa MORTEN MADSEN k dorážke nedostal, napriek tomu Dáni pokračovali v akcii a spoza bránky nahral tomuto hráčovi Lars Eller a z blízkosti dokázal zasunúť. Asistencie: Lars Eller.

35:07
    Posledné vyhodenie a Dáni sú v plnom počte.

34:48
    Ďalšie vyhodenie, Lotyšom zrejme nevychádza táto presilovka podľa predstáv.

34:27
    Dáni znova vyhadzujú puk ďaleko od svojho teritória.

34:13
    Indrasis nedokázal prekonať Andersena z blízkosti. Následna Bartulisova strela končí v lapačke gólmana.

33:42
    Vyhodenie cez všetky čiary, Lotyši zatiaľ nevyužívajú svoju presilovku.

33:12
    Masalskis už na nohách striedať zrejme nebude, vyzerá však dosť otrasený.

33:06
    Morten Madsen vylúčený na 2 minúty.

33:06
    Madsen sa snažil tečovať puk, zle sa zorientoval a "zvalcoval" v páde aj Andersena, ktorý prišiel o helmu a momentálne leží na ľade.

32:41
    Ďalšie vyhodenie puku, tentokrát len do stredného pásma.

32:30
    Lotyši sa dokázali oslobodiť, minúta do konca presilovky.

31:51
    Pokračujúca presilovka o jedného hráča, Dáni zakladajú postupný protiútok.

31:44
    Lotyši so 4 hráčmi.

31:31
    Veľká šanca Dánov o 2 hráčov, obliehajú Masalskisovu bránu.

31:22
    Mikelis Redlihs vylúčený na 2 minuty za seknutie.

30:50
    Lotyši sa dokázali na pár sekúnd oslobodiť ale Andersen rýchlo vracia puk do útočného pásma.

30:20
    Dáni sa držia v útočnom pásme, Madsen skúša vystreliť, zblokované.

29:44
    Ronalds Kenins vylúčený na 2 minúty za seknutie.

29:29
    Dáni v plnom počte.

29:18
    Ďalšieho vyhodenie Dánov, hneď po vyhratom buly.

29:04
    Dáni vyhadzujú cez všetky čiary.

28:39
    Tvrdá strela Pujacsa od modrej čiary, nasleduje bitka o puk v "rohu" ihriska.

28:02
    Dáni držia puk aj v oslabení a takmer dokázali ohroziť aj bránu.

27:29
    Morten Madsen vylúčený na 2 minúty za hru s vysokou hokejkou.

27:24
    Dáni po úvodnom góle nabudení a zvyšujú obrátky.

26:44
    Starkov si kľučkou obišiel obrancu a takmer prekonal Masalskisa. Ten bol pozorný a dokázal puk vyraziť.

26:31
    Ofsajd Lotyšov, vhadzovanie v strednom pásme.

26:05
    Andersen prerušuje hru, vhadzovať sa bude pred jeho bránou.

25:43
    Lotyši sa pokúšajú o rýchle vyrovnanie, nedokázali vystreliť na bránu.

24:48
    Nikým nekrytý MORTEN GREEN, sa dostal k puku po nahrávke od Hardta a dokázal tvrdou strelou vsietiť prvý gól zápasu. Asistencie: Nichlas Hardt

24:33
    Gints Meija spálil obrovskú šancu, keď prestrelil úplne prázdnu bránu!

23:48
    Nielsenova strela z medzikružia, brankár vyráža pred seba.

23:27
    Ako rýchlo sa začala Dánska akcia tak rýchlo ju aj Masalskis ukončil svojím zákrokom.

23:03
    Bitka o puk po pravej strane Andersenovej brány, následne zakázané uvoľnenie.

22:30
    Ďalší vyhodený puk na tej istej strane. Lotyši čakajú za bránou na vystriedanie.

22:10
    Dáni len vyhadzujú puk zo svojho pásma.

21:38
    Cipulis, Pujas, ani jeden sa nedokázali preštrikovať cez obranu Dánska.

21:03
    Vhadzovanie v strednom pásme vyhrali Dáni, ale nachádzajú sa len vo svojom pásme.

20:40
    Pri pokuse o presun do obranného pásma Dánska boli zastavený.

20:13
    Úvodné vhadzovanie druhej tretiny vyhrali Lotyši.

20:01
    Začala druhá tretina.

Videli sme prevažne pokojný priebeh prvej tretiny. Pri puku boli viac Lotyši, Dáni však dávajú najavo, že dnes nechcú odchádzať bez zisku bodu.

Strely na bránu: 18-10
    Vyhraté vhadzovania: 11-8

Druhá tretina začne približne po 17:03

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:55
    Hra sa dohráva pred Masalskisovou bránou, puk držia Lotyši.

19:20
    Lotyšský brankár radšej chytá puk a ukľudňuje hru.

19:00
    Minúta do konca prvej tretiny.

18:49
    Dánsky prechod do útoku sa zaobišiel bez strely na bránu.

18:23
    Saulietisovu strelu z uhlu kryl Andersen svojím betónom.

17:43
    Dánsky nahodený puk, zmocňujú sa ho "domáci".

17:08
    Na ľade môžme momentálne vidieť hlavne veľké súboje v stedných častiach hracej plochy.

16:39
    Tvrdá strela Redlihsa od modrej čiary končí v ľavej Andersenovej lapačke.

16:03
    Zakázané uvoľnenie Lotyšska.

15:20
    Hráči v posledných minútach zrýchlili tempo a hrá sa z jednej strany na druhú. Jass si pripísal strelu.

14:35
    Lotyši držia puk a čakajú na dostriedanie.

14:00
    Po reklamnej prestávke tu máme vhadzovanie v strednom pásme, ktoré vyhrali Dáni.

13:22
    Poulsen takmer potrestal chybnú rozohrávku, Lotyši sa stihli vrátiť. Následne strieľa aj Moller, Masalskis zatiaľ bezchybne.

12:53

12:29
    Jensenova tvrdá strela, Masalsiks vyráža pred seba, obrancovia mu pomohli s vyhodením puku.

11:34
    Larsenova strela a následne aj Ellerova, Lotyši dokázali odolať a posielajú puk cez všetky čiary.

11:20
    Hansenova tvrdá strela od modrej čiary končí v lapačke Masalskisa.

10:53
    Kaspar Daugavins vylúčený na 2 minúty za krosček.

10:40
    Lotyši sa držia v útočnom pásme ale Dáni ich nepúšťajú k strele.

10:07
    Buly v strednom pásme vyhrali Lotyši.

09:23
    Bartulisovu strelu vyrazil brankár, Stals už nedokázal doraziť do brány.

08:49
    Dobrá práca Dánska v obranných radoch, pokúsili sa o rýchly protiútok, ich strely boli zblokované.

08:23
    Nielsenova strela z ľavej strany letela vysoko nad Masalskisovu bránu.

08:08
    Miks Indrasis vo veľkej šanci, bol však tiesnený a tak nedokázal prehodiť Andersenov betón.

07:33
    Ani Lotyši sa s ním dlho nehrali, ale od začiatku zápasu sú určite omnoho aktívnejší.

07:20
    buly pred Andersenovou bránou vyhral jeho tím, ale pri puku dlho nezostali.

07:11
    Andersen chytá puk, ktorý sa ocitol pred jeho bránou a tak ukľudňuje hru.

06:46
    Počuť v hľadisku veľkú podporu fanúšikov Dánskej reprezentácie.

06:09
    Dobrá práca Berzinsa pred Andersenovou bránou zostala nepotrestaná.

05:53
    Hneď ako sa hra vyrovnali sa pokúšali Dáni o presun do útoku, zastavil ich odpískaný ofsajd.

05:30

04:57
    Dáni sa znova dokázali oslobodiť, do konca presilovka zostáva pár sekúnd.

04:52
    Tvrdá strela Meija končí v lapačke dánskeho brankára.

04:14
    Pokračujúca presilovka o jedného hráča teraz už však 5 vs 4.

03:57
    Dáni sa dokázali oslobodiť vyhodením.

03:32
    Lotyši majú výhodu jedného o jedného hráča, usadili sa v útočnom pásme, Galvins na dvakrát striela.

03:30
    Jannik Hansen vylúčený na 2 minúty za hákovanie.

02:50
    Do útoku sa snažia predrať aj Dáni, ich snaženie bolo eliminované pozornými obrancami.

02:26
    Galvins posiela strelu zápästím na Andersenovu bránu.

02:03
    Na ľade sa hrá 4vs4, hra je po vhadzovaní hneď prerušená.

02:01
    Jesper Jensen vylúčený na 2+10.

02:01
    Ronald Kenins vylúčený na 2 minúty za podrazenie.

01:03
    Nahodený puk Sirokovsa pokryl Andersen.

00:37
    Pri puku už Lotyši ale nevedia nič vymyslieť tak sa museli stiahnuť naspäť do svojho pásma.

00:13
    Dáni vyhrali úvodné vhadzovanie a snažia sa usadiť sa v útočnom pásme.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Na lade sú už hlavní aktéri dnešného stretnutia a tak si o pár sekúnd vypočujeme hymny oboch krajín.

Dáni v bielych dresoch, ich dnešný súper v červených dresoch, zápas začne o necelých 10 minút.

Lotyšsko: Masalskis (Jučers) - Galvinš, K. Redlihs, Bartulis, Cibulskis, Sotnieks, Pujacs, Lavniš - Sprukts (C), M. Redlihs, Indrašis - Daugavinš, Širokovs, Cipulis - Keninš, Berzinš, Meija - Dzerinš, Saulietis, Stals - Jass

Dánsko: Andersen (S. Nielsen) - Larsen, Lassen, Bodker, D. Nielsen, Jesper Jensen B, Hersby, K. Jensen, Eskesen - Hansen, F. Nielsen, Eller - Green (C), Starkov, Hardt - Madsen, Jakobsen, Jesper Jensen - Storm, Moller, Poulsen

Rozhodca: Brueggemann (SUI), Bulanov (RUS) - Arm (SUI), Dussureault (CAN).

Dánsko so skóre 9:17, Lotyšsko 11:13. V posledných 3 rokoch sa tieto tímy stretli celkovo šesťkrát. Z 3 víťazstiev sa tešili Lotyši a taktiež z 3 ich dnešní súperi (z toho 2 vyhrali po nájazdoch). Skóre 19:15 v prospech dnešných "domácich". Edgars Masalkis má na tomto šampionáte úspešnosť 92.07 %, zatiaľčo Frederik Andersen len 88,03 %.

Vítame Vás pri on-line prenose 11. dňa Majstrovstiev sveta, kde si o 16:15 zmerajú sily Lotyšsko a Dánsko. Dáni sú na tom horšie, nachádzajú sa na poslednom mieste Stockholmskej skupiny so ziskom 1 bodu po remíze s Talianskom. Na práve spomínané, predposledné Taliansko, strácajú jediný bod a ak chcú pomýšľať na udržanie sa, musia dnes vyhrať. Lotyši sú na tom síce lepšie, ale nad postupom môžu rozmýšľať už len teoreticky. Na štvrté Nórsko, so ziskom 10 bodov, strácajú 4 body, ale majú práve dnešný zápas k dobru. Ešte to môže byť napínavé.