Slovensko – Bielorusko 5:1 (kon.) | Nórsko – Lotyšsko 3:0 (kon.) | Švajčiarsko – Francúzsko 2:4 (kon.)
Nemecko – Dánsko 2:1 (kon.) | Kazachstan – Kanada 0:8 (kon.) | Taliansko – Švédsko 0:4 (kon.)
Taliansko
0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Švédsko
Sobota 12.05.2012, 20:15 • Globe Arena, Stockholm • Majstrovstvá sveta

Strely celkom: ITA 19 - 42 SWE. Ďakujeme za sledovanosť pri dnešných zápasoch, zajtra začíname o 15:15 zaujímavým duelom USA - Fínsko. Tešíme sa na Vás aj zajtra. Dovidenia a pekný zvyšok večera.
    (22:24:27)

Švédi pohodlne vyhrávajú nad outsiderom skupiny Talianskom 4:0. V tretej tretine strelil štvrtý gól za chrbát Bellissima Landeskog. Nič iné, ako víťazstvo domácich sa neočakávalo, preto výsledok 4:0 je spravodlivý a očakávaný.

60:00

59:40
    Stretnutia sa už len dohráva. Diváci tlieskajú svojim miláčikom.

59:11
    Tragust zatiaľ neprekonaný. Ani teraz nepustil puk za svoj chrbát.

58:00
    Švédi sa nikam nehrnú. Štvorgólové vedenie im bohato stačí. Do konca ostávajú dve minúty.

57:03
    Silfverberg nahodil padáčik na Tragusta, ten vytlačil puk až von z ľadovej plochy.

55:57
    Švédi skúšajú nového brankára Tragusta. Karlsson nevypáli, no iba nabil Hjalmarsonovi, ktorý trafil iba do gólmana.

55:11
    Eggerov strelecký pokus od modrej čiary ešte tečoval Rocco, no gól z toho stále nie je. Talianom nie je súdené, aby im to tam dnes padlo.

54:29
    Nachvíľu svoj tím odbremenil Scandella, ktorý sa skúšal pretlačiť popri mantinelu, no tienený nezakončil.

54:09
    Tradičný obraz hry - Švédi tlačia v útočnom pásme, brankár Talianov si musí dávať veľký pozor.

53:29
    Z rohu ihriska si do kruhu nabehol Tudin, Fasth tento pokus riešiť nemusel, pretože Tudin ani netrafil priestor brány.

53:13
    Bernard napádal švédsku rozohrávku a celkom úspešne. Vypichnutý puk Fasth pre istotu prikryl pod lapačku.

52:54
    Daniel Bellissimo odchádza z brány! Zdravotný stav mu zrejme nedovoľuje pokračovať, zápas dochytá jeho kolega Thomas Tragust.

52:17
    Silfverberg nahodil puk v nádeji, že ho niekto bude tečovať, alebo dorážať. Bellissimo všetko vyriešil odstrelením puku do rohu ihriska. Reklamná pauza.

51:44
    Järnkrok to skúšal na Bellissima z ťažkého uhla, tomu sa podarilo postrážiť si všetky citlivé miesta.

51:10
    Talianská rozohrávka nepresná. Píska sa zakázané uvoľnenie.

50:23
    Sily vyrovnané, oba tímy v plnom počte.

49:32
    Trest Erikssona vypršal, nasleduje krátka presilovka troch koruniek.

49:29
    Henrik Zetterberg vbehol do pásma príliš skoro, píska sa ofsajd.

48:23
    Prichádza vyrovnanie síl. Vincent Rocco si nepostrážil svoju hokejku, ktorá zasiahla tvár jedného zo švédskych hráčov. Dve minúty za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou.

48:20
    Po zisku puku v rohu ihriska spoza obrancov vykorčuľoval Alfredsson, ten vyskúšal pozornosť Bellissima, ktorý len so šťastím vytlačil puk hokejkou!

47:32
    Loui Eriksson vyfasoval dvojminútový trest za podrazenie.

47:10
    Švédi okupujú útočné pásmo, v posledných momentoch to vyzeralo, akoby mali domáci presilovú hru.

46:31
    Buly sa bude opakovať.

46:30
    Nahodený puk na bránu Bellissimo s prehľadom chytá do náručia. Okamžite pred ním sa strhla menšia potýčka. Reklamná prestávka.

45:12
    Švédi aj naďalej hrozia, z osi ihriska vypálil Hedman, ale ten nezakončil presne.

44:31
    Švédi v plnom počte. Eggerova pohotová strela z pravého kruhu triafa iba žrď!

43:18
    Šikovná talianská kombinácia, z ľavého kruhu pálil Thomas Larkin, Fasth sa stihol presunúť na druhú žrď a zabrániť gólu.

42:31
    Švédi zle striedali, naraz ich bolo na ľade až šesť. Za tím si dve minúty ide odsedieť Jakob Silfverberg.

41:45
    Švédsko dalo gól!
    Zo súboja o puk v rohu vyšli víťazne domáci hráči, na úrovni bránkovej čiare sa s pukom ocitol GABRIEL LANDESKOG, ktorý sa obtočil okolo Bellissima a nekompromisne zvyšuje na 4:0. Asistencie: Loui Eriksson, Henrik Zetterberg.

41:00
    Snáď až teraz prichádza zakončenie Alfredssona, ktorého vychytal Bellissimo.

40:30
    Švédi stále majú k dispozícii presilovú hru, zakončenie zatiaľ neprichádza.

40:01
    Začala tretia tretina.

Strely na bránu v druhej tretine: ITA 7 - 17 SWE, celkovo: ITA 13 - 30 SWE

V druhej tretine pridali Švédi jeden gól zásluhou Karlssona, ktorý v 26. využil presilovku. Tretia tretina začne zhruba o 21:50.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:44
    Ďalší vylúčený talianský hráč. Tentokrát to je Nicholas Plastino. Dve minúty za držanie.

39:32
    Strela z ľavého kruhu sa odrazila iba k Larssonovi, ktorý neprestrelil hradbu tiel.

39:15
    Súboj o puk v rohu ihriska za Bellissimom.

38:30
    Talianská akcia stroskotala už pri prechode do pásma. Dvaja hráči si na modrej nerozumeli a Švédi nemali problém pozbierať puk.

37:50
    Švédi sa prudkou strelou sami vyhnali z pásma. Taliani napádajú ich rozohrávku.

37:24
    Znova to Karlsson skúša z veľkej diaľky, od modrej sa puk nedostal až ku gólmanovi, no trafil Trevora Johnsona tvrdo do spodnej časti nohy. Ten krívkajúc s bolestivou grimasou odchádza na striedačku.

36:36
    Švédi pokračujú v streleckej permanencii, Brodinovi však nešťastne puk preskočil hokejku, Švédi si musia znova vybojovať pásmo.

36:04
    Silfverberg hľadal osamoteného Järnkroka, ten skúšal nejako oklamať brankára, ten však hokejkou vypichol puk skôr, než stihol Järnkrok zakončiť.

35:47
    Staffan Kronwall vypálil ostrý projektil na Bellissima, ktorý teraz s istotou zasiahol.

34:30
    Taliani v plnom počte.

33:45
    Karlsson dnes strieľa ako divý. Pri tomto pokuse však zlomil hokejku a brankár nemal taký veľký problém so zákrokom.

33:27
    Karlsson šikovne vysunul Hornqvista do samostatného nájazdu, ten sám proti Bellissimovi neuspel s kľučkou!

33:12
    Krásna rýchla kombinácia Švédov, na ktorej konci zakončoval Alfredsson, no nepresne.

32:30
    Ďalšia presilová hra domácich. Vincent Rocco vylúčený za sekanie.

32:12
    Tvrdý hit Brodina, ktorý narazil Sirianniho na mantinel.

31:54
    Pred Bellissimom sa snažil puk tečovať Järnkrok, no netrafil ho. Nakoniec v bráne skončil práve dorážajúci švédsky hráč.

31:33
    Taliani v útočnom pásme nevymysleli absolútne nič, Švédska odpoveď.

31:07
    Samostatná akcia Järnkroka, ten si sám nakorčuľoval do pásma a spoza obrancu aj vypálil, nechal však iba vyniknúť lapačku talianského gólmana.

30:01
    Zápas sa čím ďalej, tým viac stáva exhibíciou jedného tímu. Karlsson prijal puk a z prvej aj vypálil, no znova iba do lapačky Bellissima. Globe Arenou to len zahučalo.

28:20
    Strela Hornqvista z kruhu končí iba na hokejke Bellissima. Ten šikovne vystihol dráhu puku.

28:07
    Staffan Kronwall za bránou hľadal Stalberga, ktorý číhal pred Bellissimom, toho však nenašiel ideálne a preto Švédi strácajú pásmo.

27:35
    Taliani sa aj napriek troj gólovému manku nevzdávajú. Po zisku puku v rohu ihriska prichádza strela na Fastha, ktorému ani tento pokus nenarobil vrásky na čele. Komečná prestávka.

25:45
    Tak na túto strelu bol Bellissimo viac než prikrátky. Švédi sa rozložili do lichobežníka, Henrik Zetterberg napriahol, no v poslednej chvíli radšej nabil voľnému ERIKOVI KARLSSONOVI, ktorý svojou delovkou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencia: Henrik Zetterberg.

25:20
    Taliani sa zatiaľ úspešne bránia, prichádza vyhodenie cez všetky čiary.

24:50
    Krátka presilovka 5 na 3, za podrazenie si na dve minúty pôjde oddýchnuť Nicholas Plastino.

24:20
    Švédi sa snažia kombinovať a využiť presilovku, Persson nabil Karlssonovi, ten netrafil presne.

23:00
    Ďalšia šanca Švédov na strelenie gólu. Diego Iori vylúčený za držanie.

22:37
    Znova zásah Bellissima, tentokrát si poradil so strelou Brodina.

22:01
    Hedmov projektil z modrej čiary iba do betónu Bellissima.

21:30
    Taliani nepadli na kolená, stále sa snažia streliť aspoň aký-taký gól útechy, Fasth im to však neumožňuje.

20:59
    Po buly okamžite páli Nicola Fontanive, ktorý iba vylepšil Fasthove štatistiky.

20:53
    Giulio Scandella v rýchlom protiútoku, talianský útočník si nabehol po pravom krídle a osamotený volil priamu strelu na Fastha, ten jeho pokus bez problémov vychytal.

20:42
    Nahodený puk na bránu Bellissimo riešiť nemusel, pretože ešte pred ním ho zblokoval obranca.

20:20
    Úvodné buly druhej tretiny znova pre Talianov, no Švédi okamžite v pásme.

20:01
    Začala druhá tretina.

Po prvej tretine vyhrávajú domáci jednoznačne 2:0. Najskôr stav stretnutia otvoril Kruger a v závere stretnutia tečoval nahodený puk S. Kronwall. Hra domácich však nie je taká presvedčivá ako sme na to zvyknutí, no zostáva im ešte 40 minút na pridanie ďalších gólov. Druhé dejstvo začne zhruba o 21:02.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:20
    Naopak, prichádza druhý gól v sieti Bellissima. Krásnu mierne vysokú strelu smerujúcu na bránu dokázal vo vzduchu stečovať STAFFAN KRONWALL. Na túto prekvapivú zmenu dráhy puku bol talianský gólman bezmocný. Asistencia: Landeskog

18:17
    Taliani nachvíľu uzavreli Švédov v ich pásme, najskôr skúšal pozornosť Fastha Egger, potom Rocco, no ani jeden nevyrovnal.

17:41
    Švédi nevyužili ani túto ponúknutú šancu, Taliani sú v plnom počte.

16:44
    Taliani vo štvorici.

16:00
    Domáci zatiaľ nič svetoborné v presilovke 5 na 3 nevymysleli. Alfredsson nabil Karlssonovi, ten nakoniec pálil nepresne, odrazený puk si Bellissimo pritiahol k sebe a hra sa prerušuje.

15:41
    Veľká šanca pre domácich, ktorý budú hrať minútu presilovku 5 na 3. Matt de Marchi vylúčený za sekanie.

14:44
    Priestor aj pre Švédsku presilovku, Nicola Fontanive vylúčený za zdržovanie hry.

14:02
    Daniel Bellissimo si nachvíľu zamakal v bráne, po strele Landeskoga k žrdi sa musel okamžite presúvať na druhú stranu, kde mieril Kruger. Akcia nekončí gólom.

13:48
    Viktor Fasth si poradil aj s touto nepresnou strelou na bránu, puk radšej vytlačil do rohu.

13:31
    V závere talianskej presilovky prichádza pekná kombinácia Talianska, na ktorej konci zakončoval Thomas Larkin, puk končí iba vo výstroji Fastha.

13:01
    Talianom sa stále nepodarilo vypracovať si vážnejšiu situáciu. Scandella si síce nakorčuľoval do medzikružia a spoza obrancov poslal puk na Fastha, ktorá však iba oprášila lapačku švédskeho gólmana.

12:20
    Švédi opäť vyhadzujú, Talianom sa nedarí prebojovať sa cez útočnú modrú čiaru.

11:36
    Švédi vyhrali buly po pravici Fastha, Niklas Kronwall prevzal puk a vyhodil ho z pásma.

11:31
    Patric Hornqvist sa stáva prvým vylúčeným hráčom tohto zápasu. Dve minúty za hákovanie.

10:30
    Po dlhšom čase aj ohrozenie Fastha, ktorý sa po strele iba obhliadal, kde sa nachádza puk. Ten skončil našťastie pre Švédov v rohu.

09:40
    Diego Iori v útoku zlyhal. Bol totiž tienený obrancom, ktorý výborne zapracoval a nedovolil talianskému forwardovi zakončiť.

08:28
    Järnkok nahodil pred Bellissima, nikto sa však nedostal k dorážke.

08:10
    Švédi si prihrávajú na útočnej modrej, snažia sa kombinovať a dezorientovať súpera, no Karlsson neudržal puk a Švédi si musia znova vybojovať pásmo.

07:20
    Siranni vysoko forecheckoval, skazil Švédsku rozohrávku a dokázal aj vystreliť, no nie tak, ako by si predstavoval a preto Fasth nemal najmenší problém so zákrokom.

06:28
    Zetterberg nahodil puk až do rohu ihriska za Bellissima, no nikto z jeho spoluhráčov ho nedokázal vybojovať späť a preto prichádza priestor pre Talianov.

06:00
    Švédsko pokračuje v ofenzívnom nasadení, Taliani nahodili puk na Fastha, ten prerušuje ich akciu. Hra bude pokračovať po krátkej reklamnej prestávke.

05:13
    Nakoniec Taliani nevydržali tlak, ktorý si domáci Švédi vytvorili, Bellissimo síce vykryl dve strely, ale na dorážku MARCUSA KRUGERA bol už prikrátky. Asistencie: Karlsson, Alfredsson.

04:30
    Doposiaľ sme nevideli ten typický herný štýl Švédska, hra je statická, vážnejšiu situáciu nemusel hasiť ani jeden brankár.

03:55
    Taliani prekvapujúco hrajú zatiaľ vyrovnanú partiu, držia puky ďaleko od Bellissima a dokonca skúšajú streliť úvodný gól.

03:20
    Staffan Kronwall nahodil ľahký puk na Bellissima, ten sklepol betóny a nepustil úvodný gól.

02:10
    Taliani sa bránia a vyhadzujú do stredu. Následne sa dostávajú až do útočného pásma, strela Insama nepresná a Švédi ich okamžite odzbrojujú.

01:40
    Karlsson vyskúšal pozornosť Bellissima, ten sa nenechal nachytať na hruškách.

01:05
    Švédska dlhá rozohrávka za červenou stredovou čiarou stečovaná, zakázané uvoľnenie sa nepíska. Švédi sa snažia vytvoriť si tlak.

00:40
    Súboj o puk v rohu za Fasthom, Švédi zakladajú útok.

00:20
    I keď Taliani vyhrali úvodné buly, Švédi sú s pukom v ich pásme.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Po úvodnej ceremónii a štátnych hymnách začneme.

Taliansko: Bellissimo - de Marchi, Plastino, Jihanson, Larkin, Hofer, Marchetti - Scandella, Tudin, Ansoldi - Fontanive, Rocco, Sirianni - Felicetti, Egger, Iannone - de Toni, Edwardson, Bernard - Insam, Iori.

Švédsko: Fasth - Kronwall S., Brodin, Hjalmarsson, Karlsson, Kronwall N., Hedman - Alfredsson, Persson, Hörnqvist - Stålberg, Krüger, Landeskog - Larsson, Järnkrok, Silfverberg - Eriksson, Zetterberg.

Rozhodcovia: Boman (FIN), Bulanov (RUS) - Morrison (USA), Seminov (EST).

O 20:15 začína už tradične posledný zápas hracieho dňa Majstrovstiev sveta, dnes to bude stretnutie medzi domácim Švédskom a Talianskom. Taliani získali doposiaľ iba dva body po výhre nad Dánskom po predĺžení. Naopak, Švédsko s 12 bodmi je na druhej pozícii skupiny S, včera ale prekvapivo podľahlo Rusom, ktorí prevalcovali Švédov 7:3 aj napriek tomu, že domáci viedli už 3:1. Potom však poľavili a inkasovali 6 gólov v rade.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 20:15.

Peter Marienka

Góly a asistencie: 6. Kruger (Karlsson, Alfredsson), 20. Kronwall S. (Landeskog), 26. Karlsson (Zetterberg), 42. Landeskog (Eriksson, Zetterberg)

Rozhodca: Boman (FIN), Bulanov (RUS) - Morrison (USA), Seminov (EST)