Kazachstan – USA 2:3 (po pr.) | Taliansko – Česko 0:6 (kon.) | Fínsko – Kanada 3:5 (kon.)
Rusko – Švédsko 7:3 (kon.)
Kazachstan
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
USA
Piatok 11.05.2012, 15:15 • Hartwall Arena • Majstrovstvá sveta

Dynamické a zaujímavé stretnutie napokon rozhodol 22.2 sekúnd pred koncom predĺženia Justin Faulk.
    Strely na bránu v predĺžení 0:8, celkovo 19:50.
    Ďakujeme za pozornosť, tešíme sa na vás aj pri dueli Fínska s Kanadou, ktoré bude minimálne tak príťažlivé ako toto. (17:30:56)

Najlepší hráči zápasu.
    Kazachstan - Konstantin Puškarjov. USA - Kyle Okposo.

65:00

64:38
    USA dalo gól! Kolesnik je smutný a väčšina publika s ním :( Stastny vyhral buly, Pacioretty z rohu poslal pred bránu, kde JUSTIN FAULK mal uľahčenú prácu, pretože sa brankár presúval a nesiahol si na jeho strelu z prvej. Asistencie Max Pacioretty a Paul Stastny.

64:33
    Goligoski prihral do strany, Pacioretty strieľa, pred Kolesnikom je Stastny, ale kým sa dostal k puku, už ho mal brankár v moci.

64:25
    Goligoski z pravého kruhu, Ryan možno aj tečoval, puk ale spadol pred Kolesnika a ten ho hrdo prikryl lapačkou.

63:59
    Okposo potiahol po pravej strane, strelu Kolesnik vyrazil, ešte sa po chvíli k dorážke dostal Goligoski, takisto ale neuspel.

61:47
    Zakázané uvoľnenie USA.

63:18
    Kazachstan doterný pri mantineli, Okposo posúva dozadu. Uvidíme nájazdy?

62:45
    Obecenstvo povzbudzuje Žajlauova, ktorý ale neuspel strelou z pravého kruhu.

62:14
    Rymarev s pukom v pásme, bol ale vytlačený za bránu a teraz tancuje v rohu.

61:56
    Litvinenko a Ryan sa dostali nielen do slovného, ale i pästného súboja, rozhodcovia im dohovárajú. Po Ryanovej šanci Kolesnik puk drží v lapačke.

61:01
    Johnson od modrej, Slater nemá čo dorážať, pretože Kolesnik drží medzi betónmi.

60:40
    Pacioretty pohodlne prešiel do pásma a posiela puk na modrú, strelu tečoval Stastny medzi kruhmi.

60:01
    Začalo predĺženie.

V tretej tretine USA šli do vedenia po peknej strele Justina Faulka, ktorý sa preštrikoval pomaly celým klziskom. Fantastické vyrovnanie Talgata Žajlauova však znamená predĺženie a minimálne jeden ukradnutý bod!
    Strely na bránu v tretej tretine 6:14, celkovo 19:42. Predĺženie začne približne o 17:18.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:36
    Kolesnik za bránou, na oboch stranách ale sú Američania, popri mantineli poslal pomalý puk na pravú a prihral tak vlastne Ryanovi. Ten nestrieľa hlava-nehlava, ale posúva do rohu Stastnemu.

59:00
    Akoby remíza Kazachom stačila, Puškarjov je už aj viditeľne unavený. Bachman si pokryl puk.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 39. Puškarjov (Žajlauov, Upper), 56. Žajlauov (Puškarjov, Novopašin) - 35. Brown (Abdelkader), 45. Faulk (Goligoski), 65. Faulk (Pacioretty, Stastny)

Kazachstan: Kolesnik - Novopašin, Šemelin, Trošinskij, Jakovenko, Savčenko, Litvinenko, Korabejnikov, Fadejev - Žajlauov, Upper, Puškarjov - Dudarev, Krasnoslobodcev, Rymarev - Polišuk, Bumagin, Romanov - Kolesnikov, Spiridonov, Voroncov. Tréner. Andrej Šajanov.
    USA: Bachman - Johnson, Fowler, Goligoski, Faulk, Petry, Butler, Braun - Ryan, Stastny, Pacioretty - Lasch, Slater, Okposo - Atkinson, Abdelkader, Brown - Crabb, Dwyer, Thompson - Smith. Tréner: Scott Gordon.

Rozhodca: Levonen (FIN), Lewis (CAN) - Blumel (CZ), Schrader (GER)