Kazachstan – USA 2:3 (po pr.) | Taliansko – Česko 0:6 (kon.) | Fínsko – Kanada 3:5 (kon.)
Rusko – Švédsko 7:3 (kon.)
Kazachstan
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
USA
Piatok 11.05.2012, 15:15 • Hartwall Arena • Majstrovstvá sveta

Dynamické a zaujímavé stretnutie napokon rozhodol 22.2 sekúnd pred koncom predĺženia Justin Faulk.
    Strely na bránu v predĺžení 0:8, celkovo 19:50.
    Ďakujeme za pozornosť, tešíme sa na vás aj pri dueli Fínska s Kanadou, ktoré bude minimálne tak príťažlivé ako toto. (17:30:56)

Najlepší hráči zápasu.
    Kazachstan - Konstantin Puškarjov. USA - Kyle Okposo.

65:00

64:38
    USA dalo gól! Kolesnik je smutný a väčšina publika s ním :( Stastny vyhral buly, Pacioretty z rohu poslal pred bránu, kde JUSTIN FAULK mal uľahčenú prácu, pretože sa brankár presúval a nesiahol si na jeho strelu z prvej. Asistencie Max Pacioretty a Paul Stastny.

64:33
    Goligoski prihral do strany, Pacioretty strieľa, pred Kolesnikom je Stastny, ale kým sa dostal k puku, už ho mal brankár v moci.

64:25
    Goligoski z pravého kruhu, Ryan možno aj tečoval, puk ale spadol pred Kolesnika a ten ho hrdo prikryl lapačkou.

63:59
    Okposo potiahol po pravej strane, strelu Kolesnik vyrazil, ešte sa po chvíli k dorážke dostal Goligoski, takisto ale neuspel.

61:47
    Zakázané uvoľnenie USA.

63:18
    Kazachstan doterný pri mantineli, Okposo posúva dozadu. Uvidíme nájazdy?

62:45
    Obecenstvo povzbudzuje Žajlauova, ktorý ale neuspel strelou z pravého kruhu.

62:14
    Rymarev s pukom v pásme, bol ale vytlačený za bránu a teraz tancuje v rohu.

61:56
    Litvinenko a Ryan sa dostali nielen do slovného, ale i pästného súboja, rozhodcovia im dohovárajú. Po Ryanovej šanci Kolesnik puk drží v lapačke.

61:01
    Johnson od modrej, Slater nemá čo dorážať, pretože Kolesnik drží medzi betónmi.

60:40
    Pacioretty pohodlne prešiel do pásma a posiela puk na modrú, strelu tečoval Stastny medzi kruhmi.

60:01
    Začalo predĺženie.

V tretej tretine USA šli do vedenia po peknej strele Justina Faulka, ktorý sa preštrikoval pomaly celým klziskom. Fantastické vyrovnanie Talgata Žajlauova však znamená predĺženie a minimálne jeden ukradnutý bod!
    Strely na bránu v tretej tretine 6:14, celkovo 19:42. Predĺženie začne približne o 17:18.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:36
    Kolesnik za bránou, na oboch stranách ale sú Američania, popri mantineli poslal pomalý puk na pravú a prihral tak vlastne Ryanovi. Ten nestrieľa hlava-nehlava, ale posúva do rohu Stastnemu.

59:00
    Akoby remíza Kazachom stačila, Puškarjov je už aj viditeľne unavený. Bachman si pokryl puk.

58:29
    Romanov a Bumagin sa mocú pri mantineli v snahe aspoň poslať puk do pásma. Celá Hartwall Aréna im aj ich spoluhráčom fandí čo to dá.

57:46
    Na opačnej strane znova zlostí Bachmana Žajlauov, ešte Krasnoslobodcev prišiel k vyhadzovanému puku, ale strelu od modrej sme nevideli.

57:25
    Stastny a Upper v súboji pred Kolesnikom, Ryan to nevidí ani na strelu ani na prihrávku.

55:54
    Kazachstan dal gól! TALGAT ŽAJLAUOV sa dostal do úniku po ľavej strane, prešiel si popred Bachmana, ktorý šiel k ľadu, potiahol puk do pravej strany a šupol mu ho za betóny! Asistencie Konstantin Puškarjov a Vitalij Novopašin.

Dnešné stretnutie sleduje 9856 divákov.

55:22
    Bachmanovi padá kameň zo srdca, Fadejev bol natlačený k nemu a snažil sa prehodiť popri tyčke, ale puk napokon končí za bránou! Tesnotka!

54:07
    Centimetrový ofsajd zastavil Fowlera v prieniku do pásma.

53:42
    Polišuk nemá dosť síl, ale zdržiava v strednom pásme, kým jeho sopluhráči prestriedajú.

53:04
    Prečíslenie USA, Brown ale dokázal len ťuknúť puk k bráne cez doterného brániaceho hráča.

52:36
    Kazachstanu sa pri končiaceh presilovke podarilo dostať Američanov do ich obranného pásma.

51:48
    Ryan dostal prihrávku, ale zakončiť nedokázal, spadol na zem a snaží sa puk akosi udržať pri sebe.

50:25
    USA v tlaku. napokon vylúčenie a tak bude tlak ešte väčší. Kazachstan - Vitalij Kolesnik - dve minúty za podrazenie. Trest odsedí Jevgenij Rymarev.

48:45
    Kolesnik opäť zasahuje, USA chce tento duel čo najskôr rozhodnúť. Rozhodcovia musia rozpliesť pletenec, ktorý sa pred jeho bránou vytvoril.

48:13
    Faulk z uhla, Kolesnik len vytlačil za bránu.

46:16
    Prihrávka na pravý kruh, ale Petry sa z prvej netrafil.

44:58
    USA dalo gól! Technické problémy sme rozchodili práve včas na to, aby sme priniesli opis gólu. JUSTIN FAULK dostal puk ešte pri obrannom pásme, prekorčuľoval si po diagonále pred bránu a strelou prekonáva Kolesnika! Tréner Kazachov výrazne prehovára do duše svojim zverencom. Asistencia Alex Goligoski.

42:07
    Smith od modrej, Kolesnik sa predviedol lapačkou.

41:39
    Veľmi dobrá šanca, Okposo z prvej poslal na Kolesnika prihrávku spoza brány, ale Kolesnik pripravený.

41:12
    A už sme na druhej strane, Abdelkader ale proti Kolesnikovi neuspel.

40:55
    Rymarev sa stiahol za bránu a aj tiesnený si udržal puk na hokejke a po páde ho posiela na modrú čiaru. Tam síce Smith aktívny, ale Jakovenka neprinútil opustiť pásmo.

40:01
    Začala tretia tretina.

Kto by to bol povedal, že to bude taký dobrý hokej? V druhej tretine sa konečne podarilo JT Brownovi prekonať z úniku Kolesnika, keď ho oklamal strelou k pravej tyčke. V presilovke sa ale na veľkú radosť prítomných podarilo vyrovnať do protipohybu Konstantinovi Puškarjovovi.
    Strely na bránu v druhej tretine 7:12, celkovo 13:28. Tretia tretina začne približne o 16:46.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:54
    Bumagin z obranného pásma postupne prišiel až do útočného.

39:30
    Romanov to vôbec nemieril zle, ale Bumagin puk pred bránkoviskom nečakal.

39:12
    Krasnoslobodcev bránený spadol, ale puk aj tak poslal Polišukovi.

38:17
    Kazachstan dal gól! Obrovská radosť v Hartwall Aréne! Pekná presilovková akcia Kazachstanu vyšla na jednotku, KONSTANTIN PUŠKARJOV dostal prihrávku od brány od Žajlauova na pravú stranu a z prvej puk posiela do siete! Asistencie Talgat Žajlauov a Dmitrij Upper.

37:19
    Predsa len sa Litvinenkovi podarilo dostať puk za bránu nahodením, po chvíli ale vyhadzuje Dwyer.

36:38
    Hneď po vhadzovaní Butler odhadzuje puk z kruhu ďaleko preč a Kazachstan tak bude mať sťaženú pozíciu, pretože prechod do pásma im robí problémy.

36:35
    Vylúčenie USA - Jack Johnson - dve minúty za napadnutie.

36:17
    Rymarev sa postavil pred Thompsona a zblokoval puk.

35:33
    Prihrávka spoza brány na Ryana, ktorému stačilo postaviť hokejku, ale puk sa rýchlo odrazil za bránu. Kolesnik netušil, kam zamieril.

35:23
    Ryan poslal z rohu puk pred bránu, Stastny si ho všimol neskoro a tak sa oň snažil postarať Pacioretty, už bol ale Kolesnik na toto posunutie pripravený.

35:05
    Prihrávka na Faulka zblokovaná a puk mieri do hľadiska.

34:12
    USA dalo gól! Abdelkader pri cúvaní narazil na Jakovenka, poslal však za seba aspoň puk, ku ktorému sa dostal JT BROWN, prekorčuľoval si do pásma po ľavom krídle, presunul sa z kruhu pred bránu a šupol puk do siete po pravej strane! Asistencia Justin Abdelkader.

32:58
    Ryan poslal prihrávku Stastnemu, ktorý z kruhu vrátil na modrú, ale tam zachytil Žajlauov.

32:39
    Stastny pomáha brániť, zablokoval cestu Voroncovovi.

31:48
    Obrovská šanca Romanova! Nemal ale rýchlosť, tak spomedzi kruhov pálil čím skôr, puk sa odrazil od Bachmana a ešte od tyčky a následne preč z bránkoviska! Máličko chýbalo ku gólu!

31:40
    Prihrávka zo strany na druhú vlnu, Thompson ale nezachytil, pretože sa o puk postaral Krasnoslobodcev.

31:20
    USA v úniku, Kolesnik sa ale predviedol krásnym zákrokom!

30:53
    Jakovenko vrátil puk za kruh Polišukovi, jeho strela ale nenarobila Bachmanovi problémy.

30:03
    Goligoski tentoraz plní prácu pred bránou, kde zastavil hokejkou strelu Novopašina od modrej.

29:30
    Vylúčenie USA - Jim Slater - dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

29:30
    Faulk od modrej poslal puk pred bránu, kde sa motal Slater. Bude sa vylučovať.

28:40
    Fowler od modrej čiary, Ryan sa snaží o teč, Kolesnik si znova vylepšuje štatistiky.

28:13
    Na opačnej strane zo dve šance, ale ani Kazachstan skóre neotvoril. Na gól stále čakáme.

27:35
    Prihrávka Krasnoslobodceva skončila v korčuliach súpera a USA sa hnala do útoku, Abdelkader po ľade neprekvapil Kolesnika.

26:55
    Cez obranu sa Puškarjov posúval po modrej čiare a zatiaľ mu spoluhráč vletel do pásma - postavenie mimo hry.

26:03
    Romanov sa mohutnými ťahmi posúval dopredu sám, Bachman ale vykorčuľoval a odrazil spred neho puk. Nie veľmi dobre, pretože v druhej vlne bol Voroncov! Strieľal puk do brány, kde chýbal brankár, ale boli tam postavení dvaja obrancovia a Faulk ho odrazil.

25:07
    Pacioretty sa po vhadzovaní skúšal natlačiť do zakončenia sám, Kolesnik ale vyrazill, neprišla dorážka, ale naopak vyhodenie na zakázané uvoľnenie.

24:52
    Pacioretty posielal puk cez pásmo na druhú stranu, ale Polišuk ju zblokoval do ochrannej siete.

24:03
    USA sa už dostali do pásma, ale Braunovi popri mantineli puk ušiel von.

23:29
    Crabb akoby naschvál dvihol hokejku a pustil tak prihrávku na zakázané uvoľnenie.

22:46
    Strelu Romanova usmernil Bachamn betónom.

22:08
    Petry sa toľko obracal za pukom, až mu ušiel pomedzi nohy z pásma. Krasnoslobodcev to ale nevyužil.

21:50
    Dudarev sa hodil pred Goligoskiho, ktorý tak puk poslal len do neho.

21:17
    Lasch sa pekne vyhol Šemelinovi a prihral puk do šance, Kolesnik ale strelu z pravej strany vyrazil!

20:45
    Krasnoslobodcev stál v priestore medzi kruhmi v ceste prihrávke na Paciorettyho.

20:01
    Začala druhá tretina.

V prvej tretine sme gól nevideli! Kolesnik je v bráne výborný a obrancovia mu výdatne pomáhajú. Napriek tomu je len otázka času, kedy prelomenie príde. Aj Kazachstan kde-tu vystrčí rožky.
    Strely na bránu v prvej tretine 6:16. Druhá tretina začne približne o 15:57.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:42
    Strelu Goligoskiho od modrej Kolesnik vyrazil, Thompson si sklepol puk zo vzduchu a posunul opäť k bráne, ešte sa puk dostal za ňu kde vymýšľa Crabb.

19:07
    Slater z pravého kruhu, tesne ale minul bránu.

18:29
    Smith si to namieril z ľavej strany medzi kruhy, nastrelil puk do ohňa, ale americkým chlapcom sa nepodarilo Kolesnikova ani len vystrašiť. Ešte posunutie do voľnejšieho priestoru a strela Johnsona, no Kolesnik chytá do lapačky.

17:37
    Goligoski od modrej, zblízka ešte pokus o dorážku Ryana, ale Kolesnik sa výborne drží!

17:07
    Goligoski z medzikružia, strela mierne zblokovaná preletela bránu!

16:52
    Faulk od modrej, Kolesnik sa rýchlo zohol a vyráža betónom.

16:26
    Žajlauov sa vmietol k Dwyerovi, ku ktorému ešte predsa priskočil puk, ale opäť cez dvoch neprešiel.

15:29
    Pred Litvinenkom pripravený Atkinson a tak si bek na strelu netrúfol.

14:37
    Pekná akcia druhého útoku, Lasch poslal na Crabba, ktorý tu teraz zaskakuje Slatera, ten sa pohral s pukom, naznačil strelu a poslal do pravého kruhu Okposovi, ktorý z prvej švihom opečiatkoval žrď Kolesnikovej brány!

13:04
    Spiridonov a Fadejev tak veľmi otravovali Paciorettyho, že ten nedokázal puk udržať v pásme, ani na hokejke.

12:51

12:21
    Johnson to mal ťažké, cez Rymareva sa nedostal, puk posunul k mantinelu kde ho ide vybojovať Thompson.

11:24
    Teraz sa Kazachstan oslobodzuje, keď Kolesnik vyrazil puk do strany.

11:04
    Lasch to skúšal sám z uhla, ale puk preletel bránu, stále je však USA v pásme.

10:07
    Ťažkú prihrávku dostával Romanov od Litvinenka a Okposo môže napáliť späť do pásma.

07:52
    Žajlauov doviezol pred Bachmana, ale skóre sa stále nemení.

06:55
    Nevydarený útok USA a Kazachstan ide dopredu Puškarjovom, vybral si druhú vlnu, kde sa puku chopil Romanov.

06:25
    Opäť Kolesnik v akcii a diváci ho odmeňujú potleskom.

06:13
    Najproduktívnejší hráč USA Pacioretty prihrával pekne pred bránu na Petryho, ktorého strelu z prvej ale Kolesnik vyrazil.

05:52
    Krasnoslobodcev pri prechádzaní na kruh prišiel o puk a USA môže zamieriť dopredu.

05:10
    Nenápadná zadovna Abdelkadera pred bránu, kde ale spoluhráč v prvom momente nepochopil a v druhom už bolo neskoro.

04:35
    Kolesnik len vyrazil pred seba, ešte ťukol do puku nech sa spred neho dostane preč.

03:53
    Po šanci pred Kolesnikom sa druhý útok Kazachstanu dostal do príležitosti, Dudarev zblízka ale neprekonal Bachmana.

01:41
    Litvinenkova rozohrávka do stredného pásma, odkiaľ Bumagin sklepol na striedačku USA.

01:08
    Zakázané uvoľnenie Kazachstanu.

00:39
    Mohutný potlesk pre Žajlauova, ktorému sa otvoril priestor po chybe Američanov v útočnom pásme.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Po štyroch zápasoch dostáva Jimmy Howard zaslúžené voľno, proti papierovo slabšiemu Kazachstanu nastúpi do brány Richard Bachman. Kazachstan bude strážiť Vitalij Kolesnik.

Kazachstan: Kolesnik - Novopašin, Šemelin, Trošinskij, Jakovenko, Savčenko, Litvinenko, Korabejnikov, Fadejev - Žajlauov, Upper, Puškarjov - Dudarev, Krasnoslobodcev, Rymarev - Polišuk, Bumagin, Romanov - Kolesnikov, Spiridonov, Voroncov. Tréner. Andrej Šajanov.

USA: Bachman - Johnson, Fowler, Goligoski, Faulk, Petry, Butler, Braun - Ryan, Stastny, Pacioretty - Lasch, Slater, Okposo - Atkinson, Abdelkader, Brown - Crabb, Dwyer, Thompson - Smith. Tréner: Scott Gordon.

Rozhodca: Levonen (FIN), Lewis (CAN) - Blumel (CZ), Schrader (GER).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 11:15.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 39. Puškarjov (Žajlauov, Upper), 56. Žajlauov (Puškarjov, Novopašin) - 35. Brown (Abdelkader), 45. Faulk (Goligoski), 65. Faulk (Pacioretty, Stastny)

Rozhodca: Levonen (FIN), Lewis (CAN) - Blumel (CZ), Schrader (GER)