Bielorusko – Kazachstan 3:2 (kon.) | Lotyšsko – Taliansko 5:0 (kon.) | Fínsko – Švajčiarsko 5:2 (kon.)
Rusko – Nemecko 2:0 (kon.)
Fínsko
5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Švajčiarsko
Utorok 08.05.2012, 19:15 • Hartwall Arena • Majstrovstvá sveta

Ak je v Helsinkách niekto, kto radšej ostal doma, môže určite ľutovať. Ďakujeme za pozornosť pri skvelom zápase. Tešíme sa na vás opäť zajtra, kedy od 15:15 začíname zápasom Slovákov proti Kazachstanu. (21:30:24)

Njalepší hráči zápasu.
    Z tímu Švajčiarska útočník Anders Ambühl. Z Fínska útočník Valtteri Filppula.

V tretej tretine sa dva razy trafil do čierneho Valtteri Filppula a Fínsko vyhráva 5:2. Strely na bránu v tretej tretine 11:6, celkovo 26:26.

60:00

59:45
    Ešte šanca Trachslera, ale nedokázal presne usmerniť.

59:34
    Berra sa snaží o rýchlu rozohrávku, ale Rubin puk na modrej nezachytil a je z toho zakázané uvoľnenie.

59:07
    Järvinen z kruhu odpaľuje krížom tak ďaleko ako sa to vôbec dá.

58:11
    Pihlström opäť dokazuje, aký je skvelý bojovník, získal puk v pásme.

57:32
    Vylúčenie Fínsko - Janne Pesonen - dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

57:05
    Hietanen od modrej, puk zblokovaný do vzduchu Švajčiar poslal rukou preč, opäť Hietanen, ale nastrelil len Biebera.

56:42
    Vylúčenie Švajčiarsko - Mark Streit - dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

56:31
    Ambühl na Wicka, no kým ten si puk prikopol, už bol vytlačený na zadný mantinel.

56:17
    Granlund neprešiel cez dvoch.

55:20
    Brunner sa snažil prekabátiť Salmelu, ale bol naň prikrátky.

54:20
    Bieber nepríjemný pri mantineli, ale cez Kontiolu s Pyöräläm puk do šance neposunul.

Dnešné stretnutie sleduje 12448 divákov.

53:25
    Brunner dostal prihrávku do jazdy, ale švihom oslal puk len do Lehtonenovej lapačky.

51:56
    Fínsko dalo gól! Berra vyrazil strelu len na pravý kruh, Väänänen ale neplánoval dorážku, videl prázdny ľavý priestor a tak poslal tvrdú ranu na teč pred bránu, kde čakal VALTTERI FILPPULA a pohodlne pridáva svoj druhý gól! Asistencie Ossi Väänänen a Jussi Jokinen.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 7. Immonen (Niskala, Salmela), 27. Komarov (Järvinen, Joensuu), 37. Immonen (Pesonen, Granlund), 50. Filppula (Jokinen, Hietanen), 52. Filppula (Väänänen, Jokinen) - 26. Ambühl (Sbisa), 38. Wick (Streit)

Fínsko: Lehtonen - Mäenpää, Hietanen, Niskala, Salmela, Väänänen, Järvinen, Kukkonen, Jaakola - M. Koivu, J. Jokinen, Filppula - Pesonen, Immonen, Mi. Granlund - Joensuu, N. Kapanen, Komarov - Kontiola, Pyörälä, Pihlström. Tréner: Jukka Jalonen.
    Švajčiarsko: Berra - du Bois, Bezina, Streit, Sbisa, Blindenbacher, Furrer, Seger, von Gunten - Monnet, Romy, Brunner - Ambühl, Wick, Niederreiter - Rüthemann, Bieber, Hollenstein - Plüss, Rubin, Trachsler. Tréner: Sean Simpson.

Rozhodca: Jeřábek (CZ), Lewis (CAN) - Schrader, Schulz (obaja GER)

Diváci: 12448