Francúzsko – Kazachstan 6:3 (kon.) | Dánsko – Taliansko 3:4 (po pr.) | Fínsko – Slovensko 1:0 (kon.)
Rusko – Nórsko 4:2 (kon.) | Švajčiarsko – Bielorusko 3:2 (kon.) | Nemecko – Lotyšsko 2:3 (kon.)
Švajčiarsko
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Bielorusko
Nedeľa 06.05.2012, 19:15 • Hartwall Arena • Majstrovstvá sveta

Pre dnešok sa z Helsiniek lúčime, radi uvítame vašu pozornosť aj zajtra, začíname zápasom Francúzsko - Kanada. (21:31:23)

Najlepší hráči zápasu.
    Bielorusko - útočník Konstantin Kolcov. Švajčiarsko - aktívny Damien Brunner.

V tretej tretine sme videli rozhodujúci gól skvelého zápasu. Na 3:2 dostal Švajčiarov k víťazstvu Romy. Strely na bránu v tretej tretine 6:8, celkovo 35:21.

60:00

59:52
    Grabovskij je sklamaný, bol taktiež v šanci v protiútoku, ale nevyrovnal!

59:41
    Niederreiter v obrovskej šanci! Mal ale pred sebou hráča, skúsil puk zamiešať a zmiasť ho tak, no napokon prestrelil bránu!

59:36
    Ambuhl dobre zblokoval strelu, Švajčiarsko sa dostalo von z pásma.

59:25
    Po vhadzovaní Streit o mantinel vyhadzuje, zakázané uvoľnenie.

59:18
    Bielorusko si berie oddychový čas!

59:18
    Oslavný chorál švajčiarskych fanúšikov, Bielorusi sa ale nevzdávajú, sú v pásme a Koval na striedačke.

58:34
    Na druhej strane šanca Wicka! Koval ale dokázal vyraziť.

57:54
    To bola rana! Stepanov spoza brány nabil na kruh, Stephan sa sťažka postavil po tom, čo mu strela z prvej udrela do betónu.

56:05
    Ugarov posielal puk popred bránu z pravej strany, nemal to kto doraziť.

55:24
    Michail Grabovskij sa pomaličky posúval, napokon strelou do ľavej strany trafil len dobre postaveného Stephana!

55:24
    Vylúčenie Švajčiarsko - Luca Sbisa - trestné strieľanie za držanie.

55:24
    Trestné strieľanie! Grabovskij nedokázal dobre zakončiť po faule.

54:57
    Ambuhl si nechce nechať zobrať puk, napokon končí na ľade po štuchnutí, za ktoré si diváci žiadajú faul za krosček.

53:49
    Stas vlastne pomohol Ruthemannovi dostať sa do pásma, ale Černaok ho už k zakončeniu nepustil.

53:13
    Vylúčenie Bielorusko - Vitalij Koval - dve minúty za podrazenie.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 7. Moser (du Bois), 12. Moser (Romy, Brunner), 48. Romy (Brunner) - 11. Ugarov (Stepanov, Denisov), 22. Kolcov (Korobov, Kaljužnij)

Švajčiarsko: Stephan - du Bois, Bezina, Streit, Sbisa, Blindenbacher, Furrer, Seger, von Gunten - Moser, Romy, Brunner - Ambuhl, Wick, Niederreiter - Ruthemann, Bieber, Hollenstein - Plüss, Rubin, Trachsler. Tréner: Sean Simpson.
    Bielorusko: Koval - Denisov, Korobov, Goroško, Kosťučjonok, Stašenko, Černaok, Graborenko - Stepanov, Ugarov, Grabovskij - Kolcov, Kaljužnij, Kovyršin - Drozd, Meleško, Stas - Kolosov, Kulakov.

Rozhodca: Jablukov (GER), Jeřábek (CZ) - Puolakka (FIN), Schrader (GER)