Slovensko – Poľsko 2:3 (po pr.) | Česko – Švédsko 3:6 (kon.) | Fínsko – Švajčiarsko 3:1 (kon.)
Slovensko
2:3 (0:0, 1:1, 1:1)
Poľsko
Sobota 05.05.2012, 12:00 • Športová hala Klokočina - Nitra • Majstrovstvá sveta žien do 19 rokov

Lúči sa s vami Tomáš Batiz s konštatovaním, že sa uvidíme aj o 15:00 v súboji o 3. miesto medzi Českom a Švédskom a zároveň o 18:00 v samotnom finále medzi Švajčiarskom a Fínskom. (14:15:20)

Skončil sa súboj o piate miesto medzi Slovenskom a Poľskom, Poliaci až v samotnom predĺžení rozhodli o svojom víťazstve 2:3, čím si vybojovali piate miesto na svetovom turnaji v Nitre.

Najlepšou hráčkou Poľska je Katarzyna Cheltowska. V tíme Slovenska je to Michaela Jessová.

68:10

68:10
    Poľsko dalo gól! Je rozhodnuté, Poľsko sa dočkalo víťazstva až v samotnom predĺžení, po nepremennej štandardnej situácii Slovenska sa dostal do protiútoku Poľský výber. Strela ELIZABET KINDOM skončila v bráne.

68:04
    Strela Klapitovej po štandardnej situácii minula bránu.

68:02
    Spišiaková bola faulovaná, rozhodkyňa nariadila štandardnú situáciu.

67:48
    Na hracej ploche ostáva ležať Kozanecka, rozhodkyňa prerušila hru.

66:30
    Strela od polovice v podaní Ferencovej skončila u brankárky Trebacz, ktorá sa natiahla ako vedela aby ju vyrazila.

65:42
    Nahodenú loptičku Slovenska zachytila brankárka Trebacz, ktorá ju ihneď posiela späť do hry.

64:38
    Poľsko na polovici Slovenska.

64:27
    Ďalšie prerušenie hry, striedajú oba tímy.

63:50
    Spišiaková nahodila puk pred bránu Poľska, kde ju nedorazila žiadna hráčka Slovenska.

62:54
    Štandardná situácia ostala nepremenená, Slovensko ihneď vyhodilo loptičku.

62:50
    Štandardná situácia pre Poľsko.

62:18
    Prerušenie hry, po ktorom striedajú obidva celky.

61:55
    Poľsko drží loptičku sa vlastnou bránou.

61:20
    Strelu Ďuríkovej kontrolovala brankárka Trebacz.

60:15
    Klapitová vybojovala loptičku za bránou Poľska, následne sa rozhodla prihrať do zadu, kde práve teraz už kombinujú hráčky Slovenska.

60:01
    Začalo predĺženie.

Ako hovoria pravidlá, pred predĺžením majú družstvá právo na prestávku trvajúcu 2 minúty, strany si však nemenia.

Nasledovať bude predĺženie.

Skončila sa tretia tretina výsledkom 2:2.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:12
    Záver zápasu je naozaj strhujúci, tentokrát je pri loptičke Poľskí výber.

58:24
    Spišiaková sa dostala k loptičke, obhodila si jednu hráčku Poľska, no na tú druhú už nestačila. Pri loptičke Poľsko.

57:14
    Bujak bojuje za bránou Slovenska, uvidíme či sa jej podarí vyhrať loptičku pre svoj tím.

57:00
    Do konca poslednej časti hry ostávajú ešte tri minúty, uvidíme či sa podarí vstreliť ešte nejaký ten gól.

55:21
    Stenka vyhodila loptičku spoza Slovenskej brány, Chelstowska sa snažila zakončiť, ale jej pokus bol zablokovaný.

54:50
    Poľsko drží loptičku za vlastnou bránou.

54:06
    Slovensko dalo gól! Spomínaná MICHAELA JESSOVÁ sa opäť dostala k loptičke, jej strela našla odkrytú časť Trebaczovej brány a tým vyrovnala súboj o 5. miesto.

53:48
    Slovensku sa podarilo pretlačiť do útočného pásma, nahodený puk z pravej strany, ktorého autorom bola Jessová ostal nepremenený.

53:26
    Slovensko začína akciu.

51:42
    Janegová nešťastne priľahla hráčku Poľska, rozhodca prerušuje hru.

50:39
    Slovensku sa podarilo dostať na polovicu Poľska, výmeny loptičiek medzi obrancami, následná strela Ferencovej bola zablokovaná.

44:40
    Vylúčenie pre Poľsko, hraciu plochu opúšťa Chelstowska.

48:30
    Poľsko sa snaží kombinovať na polovici Slovenska.

47:50
    Štandardná situácia ostala nepremenená po tom čo loptička bola tečovaná a minula hraciu plochu.

47:47
    Ďalšia dobrá šanca pre Poľsko, štandardná situácia v tesnej blízkosti pri bránke Slovenska.

47:11
    Ľahká strela Poľska končí u brankárky Mládenkovej, ktorá ihneď rozohráva.

46:18
    Sponiarová sa dostala do vynikajúcej šance, obhodila si brankárku, ktorá jej ešte po strele vyrazila loptičku bravúrnym zákrokom.

45:01
    A znovu je to Ferencová, u ktorej začína ďalšia akcia Slovenska.

44:52
    Pri loptičke hráčky Slovenska, Ferencová nahadzuje loptičky z pravej strany, zatiaľ to je bez úspechu.

44:40
    Buly v pravej časti palubovky.

44:40
    Po ďalšom prerušení striedajú aj hráčky Slovenska.

44:27
    Štandardná situácia pre Poľsko, ešte pred tím striedajú hráčky Poľska.

43:22
    Dlhá prihrávka z vlastnej polovice našla hráčku Poľska, konkrétne Kidon si prebrala loptičku v rohu ihriska.

41:34
    Poľsko dalo gól! Po spomínanom protiútoku sa dostala pred bránu KAROLÍNA BUJAK a nezaváhala. Asistencia: Anna Kobowicz.

40:20
    Sponiarová ani na dva krát neprekonala bránu Poľska, do protiútoku sa dostávajú hráčky Poľska.

40:02
    Práve sa začala tretia tretina, v ktorej sa možno rozhodne kto bude piatym tímom na svetovom šampionáte, ktorý sa odohráva v Nitre.

40:01
    Začala tretia tretina.

Skončila sa druhá tretina, v ktorej sme videli dva góly, v 26. minúte poslala do vedenia Slovenské hráčky Ďuriková. Neprebehla ani minúta a tím Poľska vyrovnal zásluhou Stenkovej.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:37
    Záver druhej tretiny je naozaj dramatický, Jessová si perfektne obišla hráčku Poľska, následne sa jej podarilo vystreliť iba do brankárky Poľska.

38:12
    Poľsko teraz natlačené za vlastnou bránou.

37:58
    Strela Klapitovej z väčšej diaľky skončila u Trebaczovej, ktorá ju vyrazila.

37:28
    Počas prerušenia striedajú oba celky.

37:01
    Kvasková perfektne napáda rozohrávku Poľska.

36:20
    Po predošlom prerušení, buly na pravej strane hracej plochy.

36:13
    Na hracej ploche ostala ležať Ďuriková, ktorá sa drží za hlavu, o pár sekúnd odchádza za pomoci spoluhráčky a lekára.

35:16
    Ďalšia nebezpečná šanca Slovenska, z tesnej blízkosti strieľala Panková.

34:55
    Poľsko sa ihneď natlačilo pred bránu Slovenska, kde musela Mladenková vytiahnuť zákrok, aby dotiahla na loptičku.

34:12
    Zo športovej haly Klkočina sa ozýva jasný pokrik smerom k Slovenskám "dáme góla dáme".

33:25
    Šponiarová priťukla ku Gálikovej a tá z prvej sa pokúsila ohroziť Trebaczovú, ktorá sa naťahovala, ale strela bola aj tak privysoká.

32:12
    Noga bez prípravy vystrelila z ľavej strany, jej strelu musela vyraziť perfektným zákrokom brankárka Slovenska Mladenková.

31:20
    Po predošlom prerušení začnú rozohrávať Slovenky.

30:12
    Spišiaková úspešne vyhodila loptičku spoza bránky, prihrávka našla svojho majiteľku, ktorou je Klapitová.

29:52
    Klapitová zachytila rozohrávku Poľska, odhodlala sa sama do útoku, ale následne ju zdvojila obrana Poľska.

29:14
    Po potiahnutí za dres rozhodca píska faul, štandardná situácia pre Poľsko.

26:24
    Poľsko dalo gól! Neubehla ani minúta a Poľskí výber sa teší z gólu, po presnej prihrávke z pravej strany od Katarzyna Chelstowskej sa dostal k zakončeniu MAJA STENKA a premenila. Asistencia: Katarzyna Chelstowskej

25:42
    Slovensko dalo gól! Slovenské hráčky sa ujímajú vedenia po góle ALŽBETY ĎURIKOVEJ. Asistenciu si pripísala Dominika Sádecká.

25:01
    Perfektný forčeking Slovenska, hráčky Poľska sa snažia množstvom prihrávok dostať k priamemu ohrozeniu brankára.

23:47
    Po nevydarenom nahodení loptičky z hokejky Nogy sa ujali loptičky Slovenky.

23:40
    Poľsko zakladá akciu, konkrétne hráčka Noga.

23:07
    Prerušenie hry, vďaka tomu, že loptička opustila hraciu plochu. Počas krátkej pauzy prestriedali oba tímy.

22:01
    Poľskí výber je teraz utláčaný tým Slovenským, ktorý nechce pustiť súpera do žiadnej šance.

21:04
    Štandardná situácia pre Poľsko, Stenka nahodil puk pred bránku Slovenska.

20:01
    Úvodné vhadzovanie druhej tretiny vyhrali hráčky Slovenska.

20:01
    Začala druhá tretina.

Práve odznel klaksón, o pár sekúnd začíname.

17:16
    Vylúčenia na strane Poľska, hraciu plochu opúšťa na dve minúty Chlebda.

07:35
    Prvé vylúčenie v dnešnom zápase, na tresnú odchádza Ferencová.

Hráčky už odchádzajú do svojich šatní, po prestávke opäť pokračujeme.

Skončila sa prvá tretina medzi Slovenskom a Poľskom výsledkom 0:0.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:11
    Po menšom výmene loptičiek medzi oboma tímami sa ujali akej takej výhody Slovenky, ktoré si už dlhšiu dobu prihrávajú loptičku na vlastnej polovici.

17:48
    Po vyrazenej strele sa do rohu hracej plochy dostala Barkowská, na ktorú sa ihneď natlačila Bobotová.

16:48
    Veľká šanca Slovenska, všetko to začalo strelou Spišiakovej, ktorá nepríjemne ohrozila brankárku Trebaczovú tá vyrazila puk na pravú stranu, kde sa pokúšali o dorážku viaceré Slovenské hráčky, žiaľ neúspešne.

15:42
    Počas prerušenia, hraciu plochu opúšťa celá 5-ťka Poľska.

15:12
    Rogalová nahodila nepríjemný puk na Slovenskú brankárku, ktorá ho iba vyrazila pred seba, následne obrana odpratala puk do bezpečia.

13:59
    Po nevydarenom útoku hráčok Slovenska sa ujali loptičky súperi, konkrétne Kozanecká sa pokúsi niečo vymyslieť z vlastnej polovice.

13:11
    Klapitová si vymieňa prihrávky so svojou spoluhráčkou, nakoniec je to ona, ktorá vyštartovala do útoku aby sa pokúsila ohroziť bránku súpera.

12:11
    Zmätok pred Poľskou bránkou, do zakončenia sa dostala Polláková, následne sa loptička odrazila do bezpečia.

11:01
    Hráčky Poľska sa nedokázali dostať z vlastnej polovice, chyba Szychtanej zapríčinila, že lopta opustila hraciu plochu.

10:42
    Poľsko začína útok z vlastnej polovice.

09:38
    Dobrá šanca Slovenska skončila iba u Poľskej brankárky.

06:58
    Počas menšej prestávky môžu fanúšikovia v Nitrianskej aréne počuť známu hokejovú hymnu "Nech Bože Dá"

06:12
    Výber Poľska sa stále snaží prejsť cez obranu Slovenska, zatiaľ neúspešne.

05:14
    Poľsko zakladá protiútok zo svojej polovice, snahu peknej prihrávky zastavila Spišiaková.

03:00
    Technické príčiny sú už minulosťou zápas začíname komentovať od štvrtej minúty.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Z techických príčin sa úvod zápasu odkladá.

Svetový šampión žien do devätnásť rokov bude mať ďalšie pokračovanie, presne o dvanástej hodine sa začne zápas medzi Slovenskom a Poľskom, v ktorom sa rozhodne o držiteľovi 5. miesta na svetovom šampionáte.

Slovensko: Gulabová (Mladenkova) - Bobotova, Spisiaková, Polláková, Kvasková, Trosková, Panková, Florisová, Jessová, Sádecká, Stredanská, Zajacová, Janegová, Durikova, Gáliková, Klapitova, Ferencová, Sponiarova, Izraelova.

Poľsko: Trebacz (Mrugala) - Kedziora, Bartkowska, Kidon, Rogala, Szychta, Chelstowska, Kraus, Stenka, Zabczyk, Kubowicz, Szamruchiewicz, Kozanecka, Bujak, Dunaj, Grzelak, Chlebda, Noga, Krzywak, Mrugala.

Rozhodca: .

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 12:00.

Tomáš Batiz

Góly a asistencie: 26. Ďuriková (Sádecká ), 55. Jessová - 27. Stenka (Chelstowska), 42. Bujak (Kobowicz), 69. Kindom

Slovensko: Mladenkova (Gulabová ) - Bobotova, Spisiaková, Polláková, Kvasková, Trosková, Panková, Florisová, Jessová, Sádecká, Stredanská, Zajacová, Janegová, Durikova, Gáliková, Klapitova, Ferencová, Sponiarova, Izraelova.

Rozhodca: Tuija Heiskanen, Heli Saario