Washington – NY Rangers 1:2 (po pr.) | Nashville – Arizona 2:0 (kon.)
Washington Capitals
1:2 (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
New York Rangers
cz Štvrtok 03.05.2012, 01:30 • Verizon Centre • Play-off NHL

Tři prodloužení musela rozhodnout, že se vedením v sérii poměrem 2:1 budou moci pyšnit Jezdci z New Yorku. Po brankách Callahana a Carlsona dospělo utkání do těžko uvěřitelné 115.minuty, kdy výhru přisoudil celku z Manhattanu Marián Gáborík. Trenčínský rodák sice vsítil teprve druhou branku v letošních vyřazovacích bojích, ale za to byla opravdu extrémně důležitá.

Děkujeme za sledování našeho přenosu. (06:23:15)

Nejčerstvější novinky, analýzy, kompletní statistiky a další informace z historie i současnosti klubu nebo tipovačku o suvenýry s tématikou Rangers najdete na NewYorkRangers.cz - největším českém fanouškovském webu klubu NHL.

114:41 -- Konec zápasu.

114:41 -- Gól! Je konec! Trojitým hrdinou dnešního infarktového dramatu se stal slovenský ostrostřelec MARIÁN GÁBORÍK, který před brankou zužitkoval pas zpoza branky od Brada Richardse. Asistence: Richards, Girardi.

113:57 -- Jason Chimera skvěle tečoval Alznerovu střelu, ale trefil pouze tyč!

113:38 -- Dlouhý útočný pobyt hostů ukončilo přečíslení Washingtonu, jehož účel překazil famózní Lundqvist.

111:29 -- Carl Hagelin trefuje tyčku!

110:31 -- Icing v podání Caps. Vhazování v jejich obranném pásmu.

109:40 -- Newyorští hokejisté v přečíslení 4 na 3. Stralman ale narazil na lapačku připraveného Holtbyho.

109:05 -- Další z mnoha zblokovaných střel v podání Blueshirts. Puk poté kryje Lundqvist.

108:58 -- Zakázané uvolnění Rangers.

108:14 -- Dlouhý tlak Washingtonu přerušil až Lundqvist, který s přehledem lapil střelu Mika Greena.

107:38 -- Adrian Aucoin pálil od modré a jeho střela byla těsně před Lundqvistem ztečována mimo.

106:08 -- Rozhodčí signalizuje přihrávku rukou v podání Jezdců.

105:55 -- Bryden Holtby si vychutnal Brandona Prusta, když do jeho projektilu ladně vložil lapačku.

105:14 -- Nyní přes všechny čáry vyhodili domácí. Následuje vhazování před Holtbym.

104:46 -- Zakázané uvolnění New Yorku.

104:35 -- Domácí vyhazují přesně ve chvíli, kdy se Green vrací na led.

103:35 -- Polovina oslabení Capitals.

103:05 -- Gáborík minul branku ve velké šanci!

102:35 -- Mike Green dostává dvě minuty za hru vysokou holí. Jezdci si zahrají další přesilovku.

101:20 -- Hodně opatrný začátek z obou stran. Může to však také logicky být důsledek únavy.

100:52 -- Puk opouští hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

Ani 100 minut hokeje nepřineslo rozzuzlení tohoto dramatického duelu. Diváci viděli neuvěřitelných 87 střel a přitom se dočkali pouhých dvou gólů. KDO vsítí osudový třetí? Nebo by jsme se snad měli raději ptát KDY?

Třetí prodloužení začne přibližně v 05:52

00:00
    Prodloužení skončilo.

99:44
    Puk opustil hrací plochu po vysoké holi Fedotěnka. Vhazovat se bude před Lundqvistem.

98:49
    Oba týmy si vyměnily po jedné střele.

97:26
    Greenovu střelu zastavuje Lundqvist.

97:02
    Hosté měli dlouhý tlak v útočném pásmu. Bez výsledku.

96:32
    První lajna hostů teď vytvořila slušnou šanci, ale Holtby zůstává i nadále pozorný.

95:00
    Probíhá posledních 5 minut druhého prodloužení.

94:03
    Zakázané uvolnění domácích. Následuje buly v obranném pásmu Capitals.

93:13
    Lundqvist si připisuje zákrok a zastavuje hru.

92:05
    McDonagh dostal nahrávku od Callahana, ale minul branku!

91:14
    Puk mimo ledovou plochu. Vhazování ve sředním pásmu.

90:57
    Holtby si připisuje další zákrok.

90:13
    Icing hostů. Vhazovat se bude před brankou Rangers.

90:01
    Polovina druhého prodloužení za námi. Lundqvist chytá nahození ze středního pásma do lapačky a zastavuje hru.

89:06
    Brankář Rangers teď rozehrál přímo na hůl soupeře, ale ten naštěstí pro Blueshirts stál mimo střeleckou pozici.

87:48
    Caps opět zatlačili! Lundqvist byl dokonce chvíli bez hole, ale střelu za něho zblokoval Girardi.

86:57
    Washington se po delší době dostal k ohrožení Lundqvista. Ten si však se všemi šancemi poradil a následně přerušil hru.

85:33
    Jezdci z rohu nahazují puk na Holtbyho branku. Ten puk přikrývá a přerušuje hru.

85:15
    Od modré čáry nahazuje puk Brad Richards, ale touš je sražený do rohu.

83:52
    Hamrlíkova střela minula branku.

82:36
    Hrdinou mohl být John Mitchell! Jeho původně nevinně vypadající střelu nakonec Holtby vyráží vyrážečkou.

81:54
    Ovečkin vypálil z levého kruhu, taktéž bez úspěchu.

81:47
    Kreider pálí, ale jeho střelu vyráží Holtby.

První prodloužení přineslo jak opatrnější momenty, tak chvíle, kdy jedna, či druhá strana mohla rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Branka však nakonec nepadla a proto se střetnutí uchýlí k prodloužení druhému.

Druhé prodloužení začne přibližně v 05:07

80:00
    První prodloužení skončilo.

79:59
    Tomu se říká obětavost! Brian Boyle v poslední sekundě prvního prodloužení padá do střely soupeře a zastavuje puk svou čelistí! Doufejme, že bude v pořádku.

79:32
    Sjomin je zpět na ledě.

79:22
    Caps vyhazují.

78:42
    Po střele Jezdců se hosté dostávají k dalším dorážkám, ale Holtby nakonec puk ukryl ve své výstroji!

77:52
    Další vyhození puku z obraného pásma Caps.

77:36
    Washington úspěšně vyhazuje.

77:32
    Alexandr Sjomin si půjde odsedět dvě minuty za podražení.

77:28
    Zakázané uvolnění Washingtonu.

76:27
    Rozhodout teď mohli Blueshirts! Callahan před brankou stál na správném místě, kde se dostal k dorážce, ale Holtby byl zásadně proti ukončení dnešního zápasu!

75:56
    Puk je opět vyhozený mimo hrací plochu a hráči obou celků si tak mohou alespoň na chvilku oddechnout.

75:00
    Alexandr Ovečkin měl na holi osud tohoto utkání! Kapitán Washingtonu dobře vybojoval puk kvalitním forčekingem a napálil puk do tyče!

74:02
    Svou ofenzivní sílu teď přes dvě minuty prezentovali Jezdci. Holtby si připsal dva dobré zákroky.

71:32
    Hosté mohli jet do přečíslení dvou proti jednomu, ale dobře se vracející domácí hokejisté překazili slibně se vyvíjející šanci.

70:03
    Dlouhý pobyt Caps v útočném pásmu končí až Ryan Callahan, který puk vyváží.

68:48
    Hra je plná nepřesností. Dlouhou chvíli jsme již neviděli žádnou střelu.

67:25
    Oba týmy se snaží především neudělat chybu. Více ze hry však přecijen mají domácí Capitals.

65:33
    Washington teď mohl rozhodnout. Dlouhý pas na unikajícího Ovečkina ale ruský forward nezpracoval přesně a puk tak přikryl Lundqvist.

64:40
    Hendricks tvrdě naráží McDonagha!

64:19
    Kotouč vyletěl po kontaktu s Fedotěnkovou holí mimo hrací plochu.

63:41
    Capitals se vydávají na druhou stranu. Akci končí Sjominův bekhend, který lapí Lundqvist.

63:03
    Rangers se drží v útočném pásmu, ale nemohou dostat puk od hrazení směrem do středu hřiště.

61:18
    Hosté v obrovské šanci! Po střele od modré čáry se k dorážce dostal Derek Stepan, ale Holtby beton dorážku vyrazil!

60:42
    Marián Gáborík v ofsajdu.

60:01

Třetí třetina neměla takové tempo, jako dvě třetiny předchozí a projevilo se to i na počtu střel. Caps jich vyprodukovali osm, Jezdci Holtbyho prověřili dokonce pouze pětkrát. Jediné branky utkání po šedesáti minutách vsítili Callahan a Carlson, což znamená, že diváci ve Verizon Centre uvidí prodloužení.

První prodloužení začne přibližně v 04:18.

60:00

59:50
    Rangers dokázali vystřelit na Holtbyho a ten puk přikryl. Vhazovat se tak bude v obranném pásmu Washingtonu.

59:37
    Capitals si udržují obrovský tlak. Jezdci doslova čekají na prodloužení.

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

58:12
    Capitals měli tři dobré šance, ale nevyužili je. Jezdci v plném počtu.

57:12
    Minuta do konce přesilovky Caps.

55:48

56:12
    Dvě minuty za podražení dostává Brad Richards. Chvíli se tak bude hrát 4 na 4 a pak si přesilovku zahrají domácí.

55:25
    Půlka přesilové hry je pryč. Jezdci si připsali jednu střelu.

54:36
    Puk opustil hrací plochu.

54:25
    Rangers si po reklamní přestáve zahrají přesilovou hru. Důvodem by mělo být Knublovo bránění Henrika Lundqvista.

53:48
    Sjomin dostal dobrou nahrávku do šance, ale jeho šance byla zblokovaná. Jezdci následně puk vyváží směrem dopředu.

52:30
    Se slibnou šancí spící diváky probudil Johansson. Nakonec se však jednalo o zbytečný poplach, neboť střela vůbec netrefila branku.

51:15
    Hra začíná postrádat velké šance. Všechny příležitosti jsou na obou stranách likvidovány již v zárodcích.

49:28
    Sjomin chtěl zavést puk do útočného pásma, ale jeden z jeho spoluhráčů přejel čáru dříve a Sjomin se tak dostal do ofsajdu.

48:48
    Backström pálí z pravé strany. Lundqvist si připisuje zákrok vyrážečkou.

47:35
    Jeden z hráčů Capitals se teď z ničeho nic obtočil kolem Lundqvistovy brány! Švédský gólman ale zůstal pozorný.

45:57
    Zápas nemá ve třetí třetině takové tempo, jako ve třetinách předchozích. Oba týmy se soustředí především na obranu, protože nechtějí riskovat inkasovaný gól. Ten by totiž v tomto utkání znamenal s velkou pravděpodoností prohru.

45:05
    Bryden Holtby si připisuje další zákrok. Tentokrát proti střele Ryana McDonagha.

44:20
    Puk se otřel o hranu plexiskla. Pokračovat se tak bude ve hře 5 na 5.

44:20
    Kotouč opustil hrací plochu a spekuluje se, že to bylo bez předchozí teče. V takovém případě by Marc Staal obdržel dvě minuty za zdržování hry.

43:52
    Staal je za svou vlastní brankou tvrdě, ale čistě sražený.

43:26
    Zakázané uvolnění domácích.

42:51
    Domácí ve třetí třetině mnohem více napadají rozehrávku Rangers.

42:23
    Dlouhá nahrávka Capitals na Alexandra Sjomina do brejku byla postouzena jako ofsajd.

41:09
    Johansson se dostal do slibné šance, ale obránci Jezdců předvedli přesně to, co se od nich očekává a nedovolili svému sokovi vypálit.

40:01

Jezdci přestříleli svého soka poměrem 12:8, ale ujala se pouze přesilovková střela Ryana Callahana. Capitals po většinu třetiny tahali za kratší konec pomysleného provazu, avšak dokázali díky trefě Johna Carlsona udržet nerozhodný stav i po siréně končící druhou třetinu.

Třetí třetina začne přibližně v 03:28.

40:00

39:56
    Ze zkrumáže před brankou mohli ještě hosté vytěžit gól do šatny, ale puk proletěl změtí těl bez povšimnutí.

39:29
    Ovečkin našel křižnou nahrávkou Johanssona, ale jeho projektil byl ztečovaný mimo branku.

39:10
    Po delší době teď vypálili i domácí. Lundqvist puk lapí a hru přerušuje.

38:36
    Neuvěřitelný tlak hostujících hokejistů! Většina střel ale skončila zblokovaných na tělech hráčů Washingtonu a zbytek pochytal Holtby.

36:27
    První lajna Blueshirts si teď vytvořila dlouhý tlak s mnoha šancemi. Holtby ale předvedl několik dobrých zákroků.

35:12
    Lundqvist si připisuje dva další nádherné zákroky!

34:58
    Obrovská šance domácích! Přečíslení tři proti jednomu ale vychytal Lundqvist, který si počkal na Brookse Laicha!

34:24

35:36
    Puku se zmocnili hosté a vyvezli ho směrem do středního pásma. Nakonec je ale po kličce ztečovaný mimo hrací plochu.

33:24
    Během první poloviny početní převahy domácích se nic nestalo.

32:24
    Diváci uvidí druhou přesilovku Capitals v utkání. Fauloval Ryan Callahan.

31:10
    Gól! Capitals srovnávají! JOHN CARLSON podnikl útočný výlet, projel kolem bránců, a když se k němu vypíchnutý kotouč trochu šťastně odrazil zpět, vypálil mezi kruhy těžko chytatelnou střelu zápěstím! Asisence: Sjomin.

30:24
    Po vhazování teď pálí Jezdci. Stralmanova střela ale končí ve výstroji Holtbyho.

30:20
    Hosté se nakonec dostali ze svého pásma a nahodili puk na Holtbyho. Ten touš před dotírajícími hokejisty pokryl a počkal na hvizd rozhodčích.

29:40
    Ovečkin pálí ihned po buly, Lundqvist střelu chytá. Bude se opět vhazovat na stejném místě.

29:37
    Ryan McDonagh nejdříve skvěle ubránil modrou čáru před pronikajícími hráči Capitals a následně hráči Rangers vyhodili puk na zakázané uvolnění.

28:42
    Postavení mimo hru v podání Blueshirts.

27:52
    Jezdci mají další šanci, ale Holtbyho se jim tentokrát překonat nepodařilo.

26:41
    Gól! Rangers využívají přesilovou hru! Michael Del Zotto vypálil od modré čáry a jeho střela se o dva bránící hráče Caps odráží před branku k RYANU CALLAHANOVI, který pohotově uklidil puk do odkryté branky! Asisence: Del Zotto, Gáborík.

26:00
    Capitals se osvobozují.

25:43
    Rangers si zahrají první přesilovou hru. Dvě minuty dostává Brooks Laich.

25:09
    Kouč Capitals si vybírá oddechový čas, aby si jeho svěřenci, kteří vyhodili puk na zakázané uvolnění a nemohou tak vystřídat, mohli odpočinout.

24:39
    Jezdci začínají opět hodně forčekovat a to evidentně dělá obráncům Caps velké problémy.

23:35
    Hendricks kvituje šanci Mitchella a pořádně prověřuje Lundqvista.

22:58
    John Mitchell se protáhl po pravé stráně a následně se snažil s pukem natlačit do branky. Se svým pokusem neuspěl.

22:38
    Fedotěnko zavezl puk a přihrál na pravou stranu Boylovi. Jeho střelu lapí Holtby.

21:46
    Oba celky teď příliš nenapadají a čekají v zasunutějších formacích.

20:43
    Caps teď skvělej dojeli puk, který už byl vyhozený na zakázané uvolnění a následně i zahrozili! Jason Chimera ale třetí gól ve třech zápasech nedal.

20:01

Po hororovém začátku ze strany Jezdců se celek kouče Johna Tortorelly začínal postupně probírat a od poloviny dějství byl lepším celkem. Na střely sice Caps vedou poměrem 13:10, ale slibné šance ke skórování měly oba týmy.

Další třetina začne přibližně v 02:35

20:00

19:52
    Hamrlík pálí. Střela netrefila branku.

19:10
    Jezdci volí jednoduché zakončení. Pálit se rozhodli i v přečíslení 4 na 2. Gólu se však nedočkali.

18:32

18:02
    Washington třikrát vypálil. Dvakrát zasáhl Lundqvist, potřetí střelu zblokoval Girardi.

17:07
    Boyle s Prustem jeli ve vlastním oslabení do přečíslení! Boyle se rozhodl vypálit, ale Holtby zůstal pozorný!

16:35
    Hosté vyhazují.

16:32
    Jezdci dostanou první trestné minuty zápasu. Dvě minuty za sekání dostává Marc Staal.

16:11
    Ryan McDonagh dostal přihrávku do jízdy a z levé strany chtěl následně golfákem prověřit Holtbyho. Střelu ale bránící hráči zblokovali do ochranné sítě.

15:14
    Hagelin skvěle nahrával Girardimu, ale kanadský bek trefil pouze plexisklo za brankou!

14:52
    Jezdci si připisují šanci a následně i dorážku. Holby zase dva zákroky.

14:33
    Brandon Prust dlouhou dobu držel puk za brankou soupeře, poté vyjel, a když stále neměl komu nahrát, rozhodl se vypálit na Holtbyho z velkého úhlu. Bez úspěchu.

13:12
    Oba celky si vyměnily po další velké šanci! Boyle ani Ovečkin však neuspěli! Hra se začíná slušně otevírat.

12:58
    První lajna Caps krásnou kombinací dostala do úniku Johanssona! Lundqvist ale vytáhl překrásný zákrok!

11:39
    Brad Richards vypálil, ale Holtby jeho šanci vyrazil do rohu.

10:43
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude před Lundqvistem.

10:00
    Začíná druhá polovina třetiny.

09:45
    Sjomin mohl vytvořit další slibnou šanci, ale puk mu při backchekingu dobře vypíchl Mike Rupp.

09:12
    Alexander Sjomin teď ohrozil Lundqvista až z červené čáry. Nenápadnou, ale nebezpečnou střelu chytá Lundqvist vyrážečkou.

08:21
    První větší šnaci měli nyní i hosté. Fedotěnko ale svou šanci z levé strany nevyužil.

07:30
    Lundqvist je v první polovině úvodního dějství neustále v pernamenci. Teď musel zasahovat proti střele Backströma.

06:52
    Kreider pálí, ale Holtby jeho pokus vyráží.

06:00
    Prvotní tlak obou týmů opadává. Oddechnout si mohou především fanoušci Rangers.

05:19
    Boyle mohl pálit z pravé strany, ale minul branku.

05:02
    Vypadalo to na další ofensivní tlak domácích, ale Lundqvistova brána byla posunuta a hra je pozastavena.

04:26
    Aucoin ukončil střlou delší souvislý tlak washingtonských hokejistů.

03:52
    Hamrlík dostal slušnou nahrávku do druhé vlny, ale minul branku.

03:14
    Jezdci v ofsajdu.

02:17
    Aktivnějším celkem je zatím rozhodně tým Washingtonu.

01:06
    Lundqvist si připisuje druhý zákrok. Hokejkou vyrazil do ochranné sítě střelu Hendrickse.

00:39
    Oba celky si vyměnily úvodní pozdravy. Za Caps střílel Alex Sjomin a za Jezdce Ryan Callahan. Vypadá to na zápas s hodně šancemi.

00:01

Střetnutí začne za pár minut.

Washington: Holtby (Neuvirth) - Alzner, Carlson, Hamrlík, Green, Wideman, Erskine - Ovečkin, Laich, Brouwer - Johansson, Backström, Sjomin - Hendricks, Beagle, Chimera - Knuble, Aucoin, Ward.

Rozhodčí: Rooney, O'Rourke, Sutherland - Miller, Kovachik

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Šimon Pilek

Góly a asistencie: 32. Carlson (Sjomin) - 27. Callahan (Del Zotto, Gáborík), ?. Gáborík (Richards, Girardi)

Washington Capitals: Holtby (Neuvirth) - Alzner, Carlson, Hamrlík, Green, Wideman, Erskine - Ovečkin, Laich, Brouwer - Johansson, Backström, Sjomin - Hendricks, Beagle, Chimera - Knuble, Aucoin, Ward.
    New York Rangers: Lundqvist (Biron) - McDonagh, Girardi, Staal, Stralman, Del Zotto, Bickel - Hagelin, Richards, Gáborík - Kreider, Stepan, Callahan - Fedotěnko, Boyle, Prust - Rupp, Anisimov, Mitchell.

Rozhodca: Rooney, O'Rourke, Sutherland - Miller, Kovachik