NY Rangers – Washington 2:3 (kon.) | St. Louis – LA Kings 2:5 (kon.)
2:5 (0:4, 1:1, 1:0)
Los Angeles Kings
cz Utorok 01.05.2012, 03:00 • Scottrade Center, St. Louis • Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Čest práci a především té hokejové! Los Angeles v noci ze soboty na neděli udělalo velký krok k dalšímu postupu v play-off NHL. Na ledě St. Louis totiž vydřelo cennou výhru 3:1, díky níž vede v sérii 1:0 na zápasy a pokud by se mu podařilo zvítězit i dnes, měl by cestu do konferenčního finále hodně usnadněnou. Tomu se ale pochopitelně budou snažit zamezit domácí Bluesmani, kteří zřejmě budou postrádat režiséra hry zadních řad Alexe Pietrangela, jehož v prvním zápase necitlivě u mantinelu atakoval Dwight King.

St. Louis Blues: Elliott (Allen) - Pietrangelo, Colaiacovo, Shattenkirk, Jackman, Polák, Russell - Oshie, Backes, Perron - McDonald, Berglund, Steen - Stewart, Arnott, Sobotka - Crombeen, Nichol, Langenbrunner.

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) - Doughty, Scuderi, Vojnov, Mitchell, Greene, Martinez - Williams, Kopitar, Brown - Carter, Richards, Penner - Lewis, Stoll, King - Richardson, Fraser, Nolan.

Rozhodčí: O'Rourke, Rooney - Kovachik, Miller.

Hráči již jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání za chvíli začne.

00:01

00:31
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Hned první střídání znamená pro domácí obrovskou ránu. Pennerovo nahození sice minulo branku, ten samý hráč pak ale zabojoval v rohu kluziště, donutil Elliotta k zákroku po ledě a MIKE RICHARDS s následnou dorážkou neměl problém. Asistence: Dustin Penner.

00:52
    Postavení mimo hru Kings.

01:34
    Domácí se snaží o okamžitou odpověď, hosté je ale nepouštějí do obranného pásma.

01:38
    Navíc si domácí znovu zavařili, Scott Nichol dostal dvě trestné minuty za hru vysokou holí.

01:44
    LA ale utekl puk do středního pásma.

02:03
    Richards nahazoval na teč, k té však nedošlo. Kings nadále u puku.

02:14
    Až teď se Steenovi podařilo posunout puk do středního pásma.

02:41
    Kings se tato přesilovka nedaří, puk je u Quicka.

03:15
    St. Louis mohlo při vlastním oslabení do útoku, Sobotka se ale dostal do postavení mimo hru. Blues však přečkali valnou většinu oslabení.

03:38
    Mitchell dostal přihrávku před modrou čáru, nikým nehlídaný vypálil do levého horního růžku, Elliottova nastražená lapačka ale zakročila. Domácí v plném počtu.

03:47
    Puk se pravděpodobně od Frasera odrazil mezi střídačky.

03:58
    Colaiacovo po střetu s Richardsonem skončil na ledě, hra byla přerušena.

04:16
    Kings se dvakrát za sebou podařilo zblokovat ránu Blues.

04:39
    Elliott skvěle podržel svůj tým! Do útočné třetiny vjel Richards s Carterem, který po přihrávce svého centra vystřelil tak, že domácí brankář pouze vyrazil puk před sebe právě na Richardse, jenž nedokázal ideálně dorazit a následně mu nevyšlo ani menší seknutí do Elliottovy lapačky!

04:41
    Ihned po buly se do sebe pustili Dwight King a B. J. Crombeen.

04:41
    B. J. Crombeen nakonec skončil na lopatkách.

04:41
    Jak B. J. Crombeen, tak i Dwight King pochopitelně usedli na trestnou lavici za předchozí bitku.

05:13
    St. Louis nebezpečně chybovalo v rozehrávce, mělo ale velké štěstí, že Penner nedokázal najít do tandemu jedoucího Williamse, jenž by před brankou byl úplně sám.

05:42
    Blues se zatím trápí, teď se dostali do postavení mimo hru. Stále nemají na svém kontě ani jednu střelu na branku.

05:53
    Kings v ofsajdu.

06:02
    Zakázané uvolnění domácích, Polák si ještě měl co říct s Pennerem, nakonec je rozhodčí od sebe oddělili. První třetina zatím přinesla hodně emocí.

06:37
    Kings sice drželi pásmo, Elliott ale ani jednou nemusel zasahovat. Blues se pak nepodařil přechod dopředu a Brownova sražená rána letěla vedle.

06:57
    Penner dojel kotouč v rohu a preventivně ozkoušel Elliotta, jenž u pravé tyče nenechal příliš prostoru.

07:09
    Elliott přidusil u levé tyče puk odražený od zadního mantinelu a hráči obou týmů se do sebe opět pustili. Za hrubost pak dvě minuty dostal Kevin Shattenkirk.

07:33
    Martinezova rána neměla gólové parametry a Blues vyhodili na druhou stranu kluziště.

07:56
    Blues se opět podařila vyhodit puk, ten skončil u ztuhlého chudáka Quicka.

08:08

08:25
    Síly na ledě se pro čtyřicet čtyři sekund srovnají, Jarret Stoll dostal dvě minuty na za držení.

08:43
    Richards šikovně udržel puk, pak mu ale do cesty vjel Polák a útočník hostí musel zakončovat ze vzduchu, což nebylo úplně šťastné.

09:09

09:23
    Domácí se dostali k první střele v utkání po devíti minutách a dvaceti třech sekundách! Berglund ale z velkého úhlu Quicka nepřekonal.

10:03
    Domácí už slavili gól, Shattenkirk se dostal před Quicka, jemuž díky Perronově cloně vypadl puk, jenomže od dorážky jej dělilo velmi málo a brankář hostí zasáhl!

10:26
    Kings dostali puk k Elliottovi a přežili tak první oslabení v utkání.

11:16
    Na ledě opět vzplály emoce. Vzpomínky na první utkání a Kingův zákrok na Pietrangela oživil Willie Mitchell připíchnutím Langenbrunnera k hrazení za Quickovou brankou.

11:16
    Willie Mitchell právem dostal dvě minuty za vražení.

11:28
    Stoll ale začal oslabení únikem do útočného pásma, kde se sice neprosadil, ale alespoň zavezl puk co nejdál od Quicka.

12:05
    Steen hledal před brankovištěm stojícího Arnotta, jenž by měl jedinečnou možnost zakončit, avšak jeho přihrávka neprošla.

12:23
    Proti McDonaldově ráně od modré se vyznamenal Quick a hosté vyhodili.

12:42
    Domácí neprošli střední pásmo a puk je u Elliotta.

13:00
    Blues začínají za vlastní brankou a skoro mají po přesilovce.

13:17

13:32
    Perron nejprve sraženou ránou mírně vylekal Quicka, pak se ale puk dostal mimo hrací plochu a následuje vhazování po Quickově pravici.

13:32
    Nakonec byli Kings potrestání za příliš mnoho hráčů na ledě.

14:16
    Jenomže Blues si znovu zavařili a podruhé v této sérii inkasují při vlastní přesilovce. Colaiacovo trefil hokejku dotírajícího Browna, jenž před brankou našel ANŽEHO KOPITARA, který si položil Elliotta a k pravé tyči mu zasunul puk. Asistence: Dustin Brown.

15:32

15:38
    Kopitar unikal dopředu s Pennerem, ten ale zřejmě neudržel nervy na uzdě a překročil útočnou modrou rychleji, než by bylo zdrávo.

16:15
    Blues jsou mírně zoufalí ve hře dopředu a potřebují pauzu, kdy si všechno vyříkají.

17:13
    Mitchell od modré nepříjemně vystřelil, Nolan se před brankou k dorážce nedostal, Elliott ale raději podržel puk a zařídil vhazování.

17:26
    Kopitar z rohu kluziště před brankou uviděl Williamse, jemuž krásně přihrál na brankoviště, Williams ale byl už moc blízko Elliottovi, navíc neměl klid na zakončení a tak nadvakrát neuspěl!

17:35
    Elliott dalším zásahem přerušuje hru.

17:38
    Martinez se po buly tradičně dostal k puku a hned ozkoušel Elliotta, jenž si poradil.

18:19
    Postavení mimo hru Blues.

18:29
    Quick si vyhlédl Crombeenovo nahození z rohu a také přerušil hru.

18:37
    Úžasná první třetina z pohledu Kings pokračuje a Blues se dostávají do hluboké krize. JEFF CARTER si narazil puk o Crombeena, projel s ním mezi kruhy, kde se mu do střely vložil Polák, který pro Elliotta nechytatelně tečoval puk. Asistence: Dustin Penner.

19:43
    Tak to je učiněná katastrofa z pohledu domácích. Hosté sevřeli na závěr první třetiny soupeře v jeho obranném pásmu, Williams takřka z rohu kluziště před brankou našel ANŽEHO KOPITARA, který přesným zásahem donutil Elliotta k zlostnému seknutí hokejkou do brankové konstrukce. Asistence: Justin Williams, Dustin Brown.

20:00

St. Louis vstup do druhého utkání semifinále západní konference hrubě nevyšel. Po dvaceti minutách prohrává s Los Angeles 0:4 a dá se říct, že je všechno špatně. Inkasovalo totiž góly v první minutě, při přesilovce a v závěrečných dvou minutách. Do druhé třetiny, která začne cca v 4:11, toho musí hodně změnit.

20:01

20:18
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Podobně jako Kings v první třetině, tak i Blues mají skvělý nástup do té druhé. Mitchell nezpracoval odražený puk od zadního mantinelu, Backes mezi kruhy našel úplně volného ANDYHO MCDONALDA, který pod víko snížil stav. Asistence: David Backes, Kris Russell.

21:26
    Gólové hody ve Scottrade Center nekončí. Greene od modré netrefil branku, Brown se ale dokázal rychle zorientovat a předložit před brankou puk JUSTINU WILLIAMSOVI, jenž do prázdné vrátil čtyřgólový náskok Kings. Blues jsou tedy velmi rychle sraženi zpátky na zem. Asistence: Dustin Brown, Matt Greene.

22:13

22:42
    Blues se pokouší opět rychle snížit. Teď bude pro ně každá nevyužitá šance a ztracená vteřina drahá.

23:04
    Navíc se dostali do ofsajdu. Nic záviděníhodného pro Kena Hitchcocka a jeho tým.

23:31
    Zakázané uvolnění Kings.

23:55
    Na ledě se objevil i Matt D'Agostini, jenž teď projel celé hřiště a pak zcela tradičně puk ztratil.

24:27
    Greenovi uskočil puk do obranného pásma, jeho tým ale opět vytvořil velmi velké dusno před Elliottem.

24:42
    Na ledě se to opět pere, Blues zřejmě trochu neunášejí pocit prohry.

24:42
    Vyloučeni nakonec jsou Andy McDonald, Barret Jackman a Justin Williams - všichni za hrubost.

25:02
    Blues zahajují přesilovku v obranném pásmu soupeře.

26:00
    St. Louis dostalo možnost potrestat chybu Vojnova na modré, jenomže dnes se mu nedaří takřka nic a Quick se mohl pohodlně opřít o břevno.

26:32
    Domácí se pokusili vyhodit, puk ale skončil na střídačce Kings po zásahu jednoho z beků hostí.

26:44
    Blues to přežili.

27:36
    Backes obkroužil branku, kde pak hledal zpoza ní své dva spoluhráče z útoku Oshieho a Perrona, ani jednoho však nenašel, protože u pravé tyče puk zastavil Vojnov.

28:02
    Zakázané uvolnění Blues.

28:24

28:31
    Quick opět vytáhl skvělý zákrok! Když to vypadalo, že velkých šancí bude poskrovnu, sjel si před branku Berglund a donutil Quicka v velké ostražitosti.

28:47
    Quick znovu podržel své spoluhráče, Shattenkirkova rána od modré ale nebyla tak nebezpečná, jako Berglundovo sjetí před branku.

28:59
    Série nebezpečných odrazů před Quickem skončila pro LA dobře.

30:13
    St. Louis zatlačilo Los Angeles do jeho obranného pásma, nebylo z toho ale nic, pouze zašlapaný puk u mantinelu a shozená helma Greena.

31:09
    Nolan se mermomocí pokoušel před brankou vystřelit, byl z toho však pouze protiútok St. Louis, jenž skončil sraženou střelou do ochranné sítě.

31:29
    Justin Williams je vyloučen na dvě minuty za krosček.

31:41
    Kings dokázali vyhodit k Elliottovi.

32:11
    Los Angeles zkušeně podrželo puk a pak jej vyhodilo pryč.

32:17
    Domácím začínají téct nervy a jsou čím dál tím víc frustrovanější. Colaiacovo se teď pustil do Browna a na ledě došlo k výrazné výměně názorů.

32:17
    Všemu ale předcházela situace, kdy Colaiacovo Browna poslal do Elliottovy branky a kapitán hostí se jal mu vše oplatit.

32:17
    Carlo Colaiacovo (hrubost) a Dustin Brown (krosček) jsou nakonec vyloučeni, s nimi také Jarret Stoll (napadení).

32:50
    Přesilovka domácím nevychází dle představ a puk je opět u Elliotta.

33:20
    Velkou smůlu měli Blues, Quick po odrazu puku od zadního mantinelu na brankovišti dlouho lovil puk, ten se nakonec odrazil před McDonalda, jenž ze vzduchu netrefil odkrytou branku Kings!

33:53
    Na ledě se to znovu pere a duše tohoto play-off je zpět.

33:53
    Dustin Penner nakonec dostal dvě minuty za hrubost.

34:15
    Na Quickově brankovišti se uskutečnila další valná hromada, Berglund ale se svými komplici předmět doličný do branky těsně neprocpal! Navíc si jej do parády vzal Clifford, což není zrovna příjemné.

34:15
    Sudí Dan O'Rourke se raději ještě poradí s kolegou u videa Brianem Pochmarou.

34:15
    Výrok byl po shlédnutí opakovaných záznamů zcela jasný: puk brankovou čáru neprošel, což potvrdil i Pochmara.

34:50
    Steen udělal katastrofální chybu v rozehrávce, Kopitar toho nevyužil, ale vrátil puk do obranného pásma a Blues nakonec musí začít od píky.

35:16
    Perron neustál souboj na modré, kotouč se nakonec do obranné třetiny Kings vrátil, Perron pak byl tvrdě atakován Doughtym, vše se obešlo bez trestů.

35:20
    Puk byl opět odpálen za Elliottovu branku.

35:53
    Hosté po dlouhé době v plném počtu.

36:45
    Obsazení útočného pásma Kings zatím znamenalo jen jednu sraženou střelu od modré.

37:30
    Blues se opět v obranném pásmu nedomluvili a Brown z první pálil ze středu útočného pásma Kings, tato rána ale ohrožení Elliottovy branky neznamenala.

38:02
    Barret Jackman opět putuje na trestnou lavici (hrubost).

38:22
    Kings se pokusili o kombinaci, kotouč stejně skončil u Quicka.

38:46
    Berglund postupoval při vlastním oslabení jeden na jednoho, z úhlu ale jen trochu poškádlil Quickovu lapačku.

39:30
    Mírně laxní přesilovková kombinace Kings končí pukem za Quickovou brankou.

40:00

Ve druhé třetině se ze hry vytratila svěžest úvodních dvaceti minut. McDonald sice hned na začátku druhé části hry dal St. Louis naději, tu ale prakticky vzápětí vzal zpátky Williams. Třetí třetina začne cca v 5:10.

40:01

40:22
    Blues se ihned pokusili o nápor, ten se ale nezdařil a tato třetina bleskovým gólem zahájena nebude.

40:55
    Ani druhý pokus St. Louis nevyšel, Los Angeles stačí vyhazovat puky a to se mu daří.

41:18
    Teď však Kings zakázaným způsobem vyhodili přes všechny čáry.

41:35
    Alexander Steen nechal proti Lewisovi nastražené rameno, což nevypadalo příliš hezky. Steen nakonec dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

41:50
    Kings netradičně po buly při přesilovce podrželi puk v útočném pásmu, Stoll ale nahodil přímo do Elliotta.

41:57
    Martinez si vyjel od modré a pak tvrdou ránou minul branku tak, že puk putoval k Elliottovi.

42:47
    St. Louis dostalo puk za branku LA a odjelo střídat.

43:10
    Jackman opět raději přes všechny čáry.

43:35

44:08
    Langenbrunner clonil před Quickem a nakonec i tečoval puk, ovšem pouze do ochranné sítě.

45:00
    Los Angeles ukrojilo další sekundy a odjelo střídat.

45:16
    Přeci jen ještě není úplně hotovo. Vojnov pokazil rozehrávku, MATT D'AGOSTINI dostal puk mezi kruhy, odkud přesně po víko trefil svůj první gól v play-off. Asistence: David Backes.

46:52
    Quick prožil velmi horké chvilky, když čelil několika dorážkám Blues, poslední střela Colaiacova ale byla naštěstí pro Kings zblokována!

47:36
    Oshie uštědřil tvrdý hit Pennerovi, který kvůli tomu na něj okamžitě skočil. Celou situaci přijel uklidnit Perron a společně s Pennerem rozpoutali další vášně, které zavčasu uklidnili rozhodčí.

47:36
    T. J. Oshie, Dustin Penner a Mike Richards dostali dvě minuty za hrubost.

48:25
    Quick opět podržel tým, tentokrát to z úhlu zkoušel Steen. Přesilovce St. Louis chybí větší dynamičnost a odvaha hráčů.

48:50
    Blues se nemohou dostat ke kloudné střele, Quick znovu podržel puk.

49:12
    Kings vyhodili přes všechny čáry.

49:14
    Hra musela být kvůli potyčce u mantinelu přerušena. Konec utkání se tak neustále oddaluje.

49:14
    Oba viníci, jak Patrik Berglund, tak i Dustin Brown již jsou na trestné lavici za hrubost.

49:40
    Hosté v plném počtu a začínají jejich přesilovka.

50:12
    Carter si sjel mezi kruhy, kam dostal puk od Martineze, trefil však jen hruď Elliotta a puk byl poté z pohledu St. Louis odklizen do bezpečí.

51:14
    Nolan nastřeloval puk před branku, tam ale puk uzmul Elliott. Zbývá vteřina z přesilovky Kings.

51:20
    Domácí v plném počtu a odpískán ofsajd hostí.

52:19
    Hráči se opět pošťuchují na place, na zemi dokonce skončil i čárový sudí Brad Kovachik. Nic závažného to snad nebude, nicméně Jordan Nolan odešel do kabiny a Roman Polák se opřel před střídačkou o hrazení.

52:19
    Jordan Nolan je nakonec vyloučen za hru vysokou holí.

52:24
    McDonald clonil před Quickem, to mu ale nebylo nic platné, neboť brankář hostí si s nahozením od modré poradil.

52:32
    Blues chybovali v útočné třetině a Kings rádi posunuli puk dopředu.

52:55
    Colaiacovo sbírá puk za vlastní brankou.

53:05
    Už jenom to byl velký problém, Colaiacovo opět špatně rozehrál, Kopitar toho ale tentokrát nevyužil.

53:51
    Puk v obranném pásmu Blues, kteří se zřejmě potrápí až do konce.

54:13
    Matt Greene se nechal hloupě vyloučit (nedovolené bránění) a i hlavní trenér Kings Darryl Sutter kroutí hlavou.

54:16
    Steen od modré mohl zdramatizovat utkání, jeho tečovaná rána branku minula.

54:38
    Mike Richards nedokázal nalézt puk pod hokejkou a nakonec za hákování putuje na trestnou lavici.

54:38
    Oddechový čas pro domácí, Jake Allen v brance nahradil Briana Elliotta.

55:00
    Steen od modré přestřelil, Blues pokračuje v tlaku.

55:16
    Polák nepropálil bílou zeď před sebou a kotouč mu následně odskočil do středního pásma.

55:45
    Steen si nadějně najel na okraj kruhu pro vhazování, kde dostal přihrávku od Oshieho, padajícího Quicka ale trefil do masky, od které se puk odrazil do ochranné sítě!

55:54
    McDonald u levé tyče v jasné šanci promáchl!

56:13
    Kings ve čtyřech a vyhazují puk.

56:24
    Greene se okamžitě zapojil do bránění.

56:39

56:50
    Richards po návratu z trestné lavice vyvezl puk.

57:10
    Vojnovovi sice utekl na modré kotouč, jenomže si obratně poradil a nepustil Nichola do útoku.

57:30
    Brown má dneska "pravou" náladu, tentokrát se do sebe pustili s Colaiacovem. Kapitán Kings dokonce přišel o helmu, nicméně se vylučovat nebude.

58:25
    Blues to znovu zkusili, v útočném pásmu ale příliš příležitostí neměli a nakonec byli vykázání ven.

58:25
    Crombeen se nepohodl s Doughtym na brankovišti, bek hostí se jen usmívá. Má také proč.

59:26
    Na ledě se momentálně spíše jen veřejně bruslí než hraje, o osudu utkání je definitivně rozhodnuto.

59:56
    Blues se dostali ještě do jednoho postavení mimo hru.

60:00

Ve vypjatém utkání rozdali rozhodčí 100 trestných minut a určitě jsou rádi, že je po utkání. To zcela jistě platí i o St. Louis, které se díky katastrofální a zlé první třetině, v níž čtyřikrát inkasovalo, protrápilo až do konce. Kings si tedy do Los Angeles vezou vedení 2:0 v sérii a jsou na dobré cestě, aby tento duel co nejrychleji ukončili. Já se s vámi pro tuto noc loučím, zvu vás na noc příští, kdy se střetne Philadelphia s New Jersey a děkuji vám za pozornost. Oslavte dnešní krásný den a jak zaznělo v jednom českém filmu - nejlépe se oslavuje prací (05:58:49)

Daniel Polách

Góly a asistencie: 21. McDonald (Backes, Russell), 46. D'Agostini (Backes) - 1. Richards (Penner), 15. Kopitar (Brown), 19. Carter (Penner), 20. Kopitar (Williams, Brown), 22. Williams (Brown, Greene)

St. Louis Blues: Elliott (55. Allen) - Pietrangelo, Colaiacovo, Shattenkirk, Jackman, Polák, Russell, Cole - Oshie, Backes, Perron - McDonald, Berglund, Steen - Stewart, Arnott, Sobotka - Crombeen, Nichol, Langenbrunner

Rozhodca: O'Rourke, Rooney - Kovachik, Miller