Florida – NJ Devils 3:0 (kon.) | NY Rangers – Ottawa 0:2 (kon.) | St. Louis – San Jose 3:1 (kon.)
Arizona – Chicago 1:2 (po pr.) | Philadelphia – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Washington – Boston 3:4 (po pr.)
New York Rangers
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Ottawa Senators
cz Nedeľa 22.04.2012, 01:00 • Madison Square Garden • Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Ottawa: Anderson (Lehner) - Phillips, Kuba, Carkner, Gončar, Karlsson, Gilroy - Turris, Michálek, Greening, Spezza, Smith, Butler, Winchester, Condra, Neil, Konopka, O'Brien, Foligno

Nejčerstvější novinky, analýzy, kompletní statistiky a další informace z historie i současnosti klubu nebo tipovačku o suvenýry s tématikou Rangers najdete na NewYorkRangers.cz - největším českém fanouškovském webu klubu NHL.

Dnešní utkání bude pro oba celky nesmírně důležité. Tým, který dnes zvítězí, se ujme vedení v sérii 3:2 a bude jedinu jedinou výhru od postupu do druhého kola vyřazovacích bojů.

Utkání každou chvíli začne.

00:01

00:55
    První šance utkání si připsali hokejisté Senators. Činil se opět i Erik Karlsson, který má ze všech hráčů v sérii nejvíce střel.

02:07
    Další střela Ottawy. Lundqvist střely vyrazil mimo hřiště.

02:42
    Jezdci ve své první šanci. Z přečíslení dvou proti jednomu ale Kreider nedokázal nic vytěžit.

03:45
    Velká šance Rangers! Anderson myslel, že má puk pod kontrolou, ale ten se zničehonic obejvil volný mezi kruhy, odkud pálil jeden z obránců Blueshirts. Anderson ale zvládl i druhý zákrok a hru přerušil.

03:45
    Hraje se čtyři na čtyři. Prust a Neil vyloučeni za hrubost po zastavení hry.

05:03
    Více prostoru oba celky využívají ke svižnému hokeji. Na další velkou šanci se ale zatím stále čeká.

05:45
    Týmy v plném počtu. Jedinou šanci si vytvořil Jezdec McDonagh, ale jeho střela byla zblokována.

06:51
    Marián Gáborík byl podražený při svém průniku a Rangers si zahrají první početní převahu zápasu. Dvě minuty si odsedí Sergej Gončar.

07:41
    Po dobrém tlaku Rangers se hosté osvobozují.

Brad Richards našel Michaela Del Zotta a mladý kanaďan se ocitl před brankářem ve velké šanci! Anderson ale chytá!

08:24
    Senátoři opět vyhazují puk přes všechny čáry a Jezdci se musí opět dostávat do pásma.

08:45
    Tři dobré šance domácích před koncem početní převahy. Všechny chytil Anderson.

08:51

09:18
    Gól! Sotva se Senators vrátili do plného počtu, tak hned byli schopni vstřelit branku! JASON SPEZZA dostal od Marca Stona ideální přihrávku do jízdy, načež nejlepší hráč hostů propálil Lundqvista mezi betony. Asistence: Stone, Kuba

09:32
    Pár okamžiků po buly měl šanci na bleskovou odpověď kapitán domácích. Ryan Callahan ale ztroskotal na zatím bezchybném Craigu Andersonovi.

10:46
    Ruslan Fedotěnko chtěl vypálit, ale jeho střela byla zblokovaná.

11:40
    Jezdci by si měli zahrát další početní převahu. Tresty budou jasné poté, co rozhodčí roztrhnou klubko hráčů, kteří se do sebe pustili.

11:40
    Domácí budou mít další dvouminutovou přesilovou hru.

12:00
    Newyorští hokejisté si vytvořili slušný tlak v útočné třetině. Nakonec zakončil Callahan, ale jeho projektil vyrazil Anderson hokejkou.

12:43
    Blueshirts se opět usadili v pásmu, ale k žádné nebezpěčnému pokusu se nedostali a tak je pro ně stav stále nepříznivý.

14:16
    Richards teď vypálil a následně z úhlu dorážel. Anderson byl druhým projektilem překvapený a vyrazil ho mimo branku až na poslední chvíli.

15:02
    Zakázané uvolnění Rangers. Vhazovat se bude po pravici Lundqvista.

15:33
    Senátoři se teď ocitli před Lundqvistem, ale ten zůstal pozorný.

16:54
    Karlsson pálil z pravé strany. Lundqvist vyráží.

17:45
    Dubinsky krásně vybojoval puk, zavezl ho do třetiny a vypálil z pravé strany na Andersona. Ten puk lapí a přerušuje hru.

17:45
    Spezza dostává dvě minuty za hrubost. Třetí přesilovka domácích.

18:12
    Senátoři vyhazují.

18:49
    Další vyhození přes všechny čáry. Početní převahy Blueshirts dnes vůbec nejsou.

19:15
    Eric Condra se dostal ve vlastním oslabení do brejku! Lundqvist ale v potřebnou chvíli vytáhl nádherný zákrok a šanci zlikvidoval.

20:00

Prvních dvacet minut je za námi. Lepším celkem na ledové ploše byli domácí Rangers, ale hokej je hra, která se hraje na góly a na ty vede celek z hlavního města Kanady poměrem 1:0.

Další třetina začne přibližně v 02:13.

20:01

20:36
    Richard pálí z pravého kruhu, ale nachází pouze rukavici Andersona. Hra je následně zastavena.

20:52
    Sens si zahrají první početní převahu v zápase. Dvě minuty dostal Ruslan Fedotěnko za hru vysokou holí.

21:42
    Jezdci vyvezli ve třech hráčích. Špatná přihrávka zapříčinila, že nakonec vůbec nezakončili.

22:07
    Jezdci si vytvořili další šanci ve vlastním oslabení.

22:34
    Erik Karlsson napřahuje na modré čáře a tvrdě pálí. Šanci lapí Lundqvist.

22:43
    Henrik Lundqvist se v brankovišti dostává k puku a zastavuje hru.

22:52

23:13
    Ryan Callahan vybojoval puk v rohu kluziště a nabil Gáboríkovi, který stál v kruhu. Opět ale vypálil pouze do zdi se jménem Anderson.

23:36
    Senátoři v ofsajdu.

24:06
    Kyle Turris chtěl vypálit, ale jeho projektil byl zblokovaný.

24:39
    Mike Rupp teď dobře hitova na Sergeje Gončara. Od fanoušků sklidil ovace.

25:51
    Zakázané uvolnění Rangers. Hra se vrací před Henrika Lundqvista.

26:10
    Erik Karlsson si připisuje další střelu. Henrik Lundqvist oproti tomu další úspěšný zásah.

26:15
    Nechybělo mnoho a Ottawa vsítila další branku! Karssonova střela se otřela o Lundqvista a vletěla do tyče. Další šance přišla záhy, ale švédský brankář se natáhl a chytil i druhou příležitost.

27:10
    Dubinsky měl před sebou odkrytou bránu poté, co Anderson vyrazil Girardiho střelu, ale Anderson se natáhl a svým levým betonem situaci zachránil!

28:02
    Greening prověřil Lundqvista z těsné blíízkosti! Brankář Jezdců v těžké situaci obstál.

28:56
    Bude se vhazovat před Andersonem.

29:25
    Henrik Lundqvist vytahuje další neuvěřitelný zákrok! Tentokrát si poradil s unikajícím Milanem Michálkem a po právu se teď celou MSG nese skandování "Henrik! Henrik!"

30:41
    Senátoři měli šanci na přečíslení 3 na 1. Po špatné přihrávce ale o zajímavou příležitost přišli.

31:43
    Oba celky teď svou hru uklidnily a soustředí se více na obranu. Většina útoků tak končí již na modré čáře.

32:58
    Zack Smith se dostal se svými spoluhráči do přečíslení 3 na 2. Rozhodl se zakončit střelou, ale ztroskotal na Henriku Lundqvistovi.

33:20
    Rangers v ofsajdu.

33:48
    Ottawa si zahraje druhou přesilovku. Za vražení si jde odpočinout Mike Rupp.

34:50
    Sens se usadili v útočném pásmu, ale zatím se nedostali k vyložené šanci.

35:02
    Jezdci vyhazují.

35:40
    Hosté zpět v útočném pásmu.

35:48

36:37
    Domácí obránce Marc Staal se vydal na útočný výlet, ale jeho střelu zblokoval jeden z bránících hráčů do ochranné sítě. Vhazovat se tedy bude před Andersonem.

37:23
    Ryan Callahan dostává dvě minuty za hrubost. Další přesilovka pro bíle oděné bruslaře.

37:50
    Domácí vyhazují puk.

38:27
    Ottawa má problémy se dostat do útočného pásma.

39:17
    Další vyhození oslabeného týmu.

39:29
    Icing Senátorů. Vhazovat se tedy bude před Andersonem. To už jsou Jezdci v plném počtu.

40:00

Poslední třetina začne přibližně v 03:10

Statisticky bylo druhé dějství vyrovnanější, než to první. Dle střel se oba týmy dokonce rozešly smírně v poměru 12:12. Mírně lepším celkem jsou ale stále domácí, kteří se stejně, jako v předchozích zápasech, trápí s koncovkou. Pokud připočteme fakt, že konce zápasů patří většinou ottawským hokejistům, vypadá to, že tým kouče Johna Tortorelly bude před poslední třetinou pod velkým tlakem.

40:01

41:02
    Stralmanova přihrávka nikoho nenašla a tak puk dojel až nazakázané uvolnění.

41:36
    Marián Gáborík s Derekem Stepanem za brankou vybojovali puk. Druhý jmenovaný následně vybruslil a vypálil na Andersona. Bez úspěchu.

42:17
    Domácí jsou na začátku třetiny o mnoho aktivnější. Vytouženého gólu se ale zatím nedočkali.

43:58
    Hokejisté z Ottawy teď sice kontrolovali puk, ale nedokázali si vytvořit žádnou konstruktivní akci.

44:31
    Boyle výborně vybojoval puk za brankou a naservíroval ho Stepanovi. Ten ale promáchl a z šance nic nebylo! Následnou střelu od modré čáry i přes teč chytá Anderson.

45:02
    Craig Anderson vychytává Mariána Gáboríka.

46:41
    První střelu hostů v třetině si připisuje O'Brien. Jeho pokus ale vyráží Lundqvist.

47:23
    Brandon Prust se ocitl mezi kruhy poté, co mu krásný pas naservíroval Chris Kreider! Hráč s číslem 8 ale nejdříve trefil pouze obránce a následně minul branku!

47:56
    Ottawa na šanci odpovídá stejnou mincí! Po průniku dvou proti jednomu mohl do prázdné brány dorážet Chris Neil, ale minul!

49:06
    Ryan Callahan dostává dvě minuty za nedovolené bránění soupeřova gólmana. Senátoři tak mají jedinečnou šanci navýšit svůj náskok.

49:38
    Rangers se osvobozují.

50:49

51:06
    Callahan zpět na ledě.

51:27
    Callahan se po návratu z trestné lavice dostává do brejku, ale Anderson je dnes nepřekonatelný!

51:45
    Marc Staal pálí z levé strany, ale střelu blokuje Gončar.

53:21
    Domácí si zahrají početní převahu! Dvě minuty dostává Milan Michálek za sekání.

53:34
    Ottawa vyhazuje přes všechny čáry.

54:03
    Sens se dostávají do postavení mimo hru.

54:30
    Brad Richards sám při přesilové hře a okamžitě v rychlosti vypálil. Trefil ale jen Andersonovu hůl.

55:21
    Senátoři v plném počtu.

56:18
    Ottawa se začíná zatahovat na svou polovinu a zahušťuje okolí modré čáry.