NJ Devils – Florida 4:0 (kon.) | Washington – Boston 2:1 (kon.) | Chicago – Arizona 2:3 (po pr.)
San Jose – St. Louis 1:2 (kon.)
San Jose Sharks
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
St. Louis Blues
cz Piatok 20.04.2012, 04:30 • HP Pavilion at San Jose • Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

San Jose Sharks: Niemi - Boyle, Vlasic, Murray, Burns, White, Braun - Couture, Thorntone, Pavelski - Clowe, Marleau, Havlát, Winnik, Handzuš, Mitchell - Winchester, Desjardins, Wingels.

St. Louis Blues: Elliott - Colaiacovo, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Russell, Polák - Perron, Backes, Oshie - Steen, Berglund, McDonald - Sobotka, Arnott, Steward - Langenbrunner, Nichol, Crombeen.

Rozhodčí: Meier, Kowal.

Hokejisté San José vyhráli v sérii se St. Louis první zápas. Pak ale dvakrát uspěli favorizovaní Blues. Pokus se Sharks nechtějí dostat na pokraj vyřazení, musí dnes uspět.

00:01

01:14
    Oba brankáři se zahřáli prvními zákroky.

02:42
    Blues zatáhli puk do útočné třetiny. Ačkoliv si nestačili vytvořit tlak, Sharks vyhodili přes všechny čáry.

04:08
    St. Louis zatím má více ze hry. Teď dvakrát za sebou střílel Jackman.

04:30
    Velká šance na druhé straně. Couture ujížděl sám na Elliotta, ale ten ho zastavil svým levým betonem.

07:18
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Blues měli opět tlak v útočné třetině a tentokrát ho dokázali využít. Berglund zpoza brány našel v mezikruží B.J. CROMBEENA, který překonal Niemiho. Asistence: Patrik Berglund, David Perron.

07:46
    Přečíslení Sharks dva na jednoho zmařil vracející se McDonald.

08:30
    Rozhodčí poprvé vylučují. Na trestnou lavici půjde Shattenkirk a přesilovku si tudíž zahrají Sharks.

08:43
    Couture nebezpečně dorážel.

09:13
    Blues dvakrát po sobě vyhazují.

10:04
    Havlát se obtočil kolem brány a měl vyloženou šanci. Elliott mu však pro tentokrát pokazil 31. narozeniny.

10:30

12:04
    Vlasic ostře vypálil golfákem z vrcholu levého kruhu. Minul.

13:04
    Perron se zkoušel prokličkovat obranou Sharks. Byl to však spíše naivní pokus.

14:33
    Crombeen rozdal Vlasicovi ostrý hit. Blues poté vybojovali obranné pásmo soupeře. Ale jen na chvíli.

16:42
    Winnik se po pravé straně protlačil k bráně St. Louis. Eliiott si však svůj prostor pokryl a zatím je perfektní.

16:53
    Další šance pro Crombeena, který zakončoval protiútok St. Louis. Tentokrát uspěl Niemi.

17:59
    Havlátova střela z dálky neprošla až k brankáři Blues. Byla zklokovaná.

18:41
    Perron prokličkoval až před bránu Sharks. Položil si Niemiho na led, ale už nedokázal zakončit.

19:52
    Handzuš ze strany prověřil Elliottovu pozornost. Zřejmě poslední střely v první třetině.

20:00

Úvodní dějství lépe zvládli hosté ze St. Louis, kteří díky brance Crombeena vedou 1:0. Šance ale měly oba týmy. Rozhodčí zatím vyloučili jediného hráče.

20:01

20:58
    San José se v úvodu druhé periody usadilo v útočném pásmu. Větší šanci si ale nevytvořilo.

21:40
    Elliott si kontroluje masku, do které ho trefil Marleau.

22:57
    Sharks budou hrát přesilovku a mají ponechanou výhodu.

23:14
    Scott Nichol už je na trestné lavici. Přesilovka Žraloků začíná.

23:48
    Pavelski střílel z podobného místa, ze kterého vstřelil úvodní gól zápasu soupeř.

25:14

25:24
    Tentokrát budou hrát přesilovku hosté. Rozhodčí vyloučili Winnika.

26:25
    Sharks jsou pod tlakem. Ještě se ani jednou neosvobodili.

26:57
    Arnott trefil tyč! St. Louis bylo blízko druhému gólu.

27:24

29:21
    Polák vyhodil puk mezi diváky a půjde na trestnou lavici za zdržování hry. Sharks si zahrají už třetí početní výhodu.

30:10
    Couture chybuje na modré čáře a Blues mohou vyhodit.

30:45
    Přesilovka Sharks končí – Havlát přerazil Backesovi hokejku. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách, načež začne zkrácená přesilovka domácích.

32:05
    San José se z tlaku osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

32:48
    Couture na konci přesilovku soupeře unikl a vypálil z levého kruhu. Jenže minul cíl.

32:45

34:38
    V posledních minutách se hraje bez šancí. Více se však do útoku ženou domácí, kteří potřebují vyrovnat.

35:20
    Elliott ve vřavě před vlastní bránou dokázal přerušit hru.

35:25
    Sharks opět důrazně dorážejí na soupeřovu bránu. Hostům se to pochopitelně nelíbí.

36:33
    Blues jsou v posledních minutách pod tlakem. Nejspíš už si přejí, aby druhé dějství skončilo.

37:20
    Niemi kryje ojedinělou šanci St. Louis. Střílel Steen.

38:56
    Havlátova rána šla jen těsně vedle.

39:08
    Blues nevyužili přečíslení dva na jednoho.

40:00

Ve druhé třetině nepadl i přes dvě přesilové hry na každé straně žádný gól, což vyhovuje především hráčům St. Louis, které dělí 20 minut od třetí výhry v sérii.

40:01

40:33
    Havlát najížděl po levé straně a zkusil překonat Elliotta střelou golfovým úderem. Kanadský gólman však puk chytil bez vyražení.

42:43
    Ke střele se opět dostal Havlát. Tentokrát minul bránu.

43:12
    Havlát předal puk Thorntonovi, který zakončoval bekhendem. Na Eliiotta ale nevyzrál.

43:42
    Kouč Blues Hitchcock si bere oddechový čas, aby si odpočinula pětice, která vyhodila přes všechny čáry a nemohla střídat.

44:45
    Více ze hry mají na začátku třetí třetiny jednoznačně domácí Sharks.

46:40
    McDonald střelou připomněl Niemimu, že na ledě jsou i Blues.

48:08
    Boyle si najel do mezikruží, kde měl ideální střeleckou pozici. Jenže minul.

48:41
    Hráči San José budou hrát přesilovku.

49:01
    Sharks začali početní výhodu očekávaným náporem.

49:35
    Blues však třikrát za sebou vyhodili.

50:10
    St. Louis opět vyhazuje. Sharks navíc faulovali a s jejich výhodou jednoho muže v poli je konec.

50:41
    Začíná zkrácená přesilovka hostů.

51:07
    Střelu McDonalda z výhodné pozice zlikvidoval bek Vlasic.

52:00
    Blues jsou blízko třetímu vítězství v sérii. ANDY MCDONALD doklepl do brány vyraženou střelu, kterou předtím šikovně tečoval Berglund. Asistence: Patrik Berglund, David Perron.

54:27
    Domácí jsou zřejmě otřeseni. Nejenže si nemohou vytvořit souvislý tlak, dělá jim problémy i přesun do útočné třetiny.

55:59
    Při pohledu na organizovanou obranu Blues budou Sharks vyrovnávat jen hodně obtížně.

57:11
    Diváci v posledních minutách neviděli žádnou větší šanci. To pochopitelně nahrává hostům ze St. Louis.

58:18
    Sharks to zkoušejí bez brankáře.

58:37
    Domácí si berou oddechový čas.

58:53
    San Jose právě vstřelilo branku!
    JOE THORNTON zadělal na pořádné drama. Uspěl se střelou z mezikruží. Elliott na střelu nedosáhl, neboť měl zakrytý výhled. Asistence: Logan Couture, Brent Burns.

59:55
    Shraks už nestihnou vyrovnat.

60:00

Blues sice v závěru inkasovali, ale vedení 2:1 už udrželi. V sérii se tak ujali vedení 3:1 na zápasy a v pátém utkání na vlastní půdě mohou rozhodnout o svém postupu do druhého kola.

Daniel Poláček

Góly a asistencie: 59. Thornton (Couture, Burns) - 8. Crombeen (Berglund, Perron), 52. McDonald (Berglund, Perron)

Rozhodca: Meier, Kowal