NJ Devils – Florida 4:0 (kon.) | Washington – Boston 2:1 (kon.) | Chicago – Arizona 2:3 (po pr.)
San Jose – St. Louis 1:2 (kon.)
San Jose Sharks
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
St. Louis Blues
cz Piatok 20.04.2012, 04:30 • HP Pavilion at San Jose • Play-off NHL

Blues sice v závěru inkasovali, ale vedení 2:1 už udrželi. V sérii se tak ujali vedení 3:1 na zápasy a v pátém utkání na vlastní půdě mohou rozhodnout o svém postupu do druhého kola.

60:00

59:55
    Shraks už nestihnou vyrovnat.

58:53
    San Jose právě vstřelilo branku!
    JOE THORNTON zadělal na pořádné drama. Uspěl se střelou z mezikruží. Elliott na střelu nedosáhl, neboť měl zakrytý výhled. Asistence: Logan Couture, Brent Burns.

58:37
    Domácí si berou oddechový čas.

58:18
    Sharks to zkoušejí bez brankáře.

57:11
    Diváci v posledních minutách neviděli žádnou větší šanci. To pochopitelně nahrává hostům ze St. Louis.

55:59
    Při pohledu na organizovanou obranu Blues budou Sharks vyrovnávat jen hodně obtížně.

54:27
    Domácí jsou zřejmě otřeseni. Nejenže si nemohou vytvořit souvislý tlak, dělá jim problémy i přesun do útočné třetiny.

52:00
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Blues jsou blízko třetímu vítězství v sérii. ANDY MCDONALD doklepl do brány vyraženou střelu, kterou předtím šikovně tečoval Berglund. Asistence: Patrik Berglund, David Perron.

51:07
    Střelu McDonalda z výhodné pozice zlikvidoval bek Vlasic.

50:41
    Začíná zkrácená přesilovka hostů.

50:10
    St. Louis opět vyhazuje. Sharks navíc faulovali a s jejich výhodou jednoho muže v poli je konec.

49:35
    Blues však třikrát za sebou vyhodili.

49:01
    Sharks začali početní výhodu očekávaným náporem.

48:41
    Hráči San José budou hrát přesilovku.

48:08
    Boyle si najel do mezikruží, kde měl ideální střeleckou pozici. Jenže minul.

46:40
    McDonald střelou připomněl Niemimu, že na ledě jsou i Blues.

44:45
    Více ze hry mají na začátku třetí třetiny jednoznačně domácí Sharks.

43:42
    Kouč Blues Hitchcock si bere oddechový čas, aby si odpočinula pětice, která vyhodila přes všechny čáry a nemohla střídat.

Daniel Poláček

Góly a asistencie: 59. Thornton (Couture, Burns) - 8. Crombeen (Berglund, Perron), 52. McDonald (Berglund, Perron)

San Jose Sharks: Niemi - Boyle, Vlasic, Murray, Burns, White, Braun - Couture, Thorntone, Pavelski - Clowe, Marleau, Havlát, Winnik, Handzuš, Mitchell - Winchester, Desjardins, Wingels.
    St. Louis Blues: Elliott - Colaiacovo, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Russell, Polák - Perron, Backes, Oshie - Steen, Berglund, McDonald - Sobotka, Arnott, Steward - Langenbrunner, Nichol, Crombeen.

Rozhodca: Meier, Kowal