po s.n.
JOJ ŠPORT Slovensko U18
2:3 (0:0, 2:1, 0:1)
Česko U18
Piatok 20.04.2012, 17:00 • Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave. • Reprezentácia do 18 rokov

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Príjemné popoludnie z Bratislavy. Dnes v rámci prípravy reprezentačného tímu zavíta do Bratislavy "brat" z Českej republiky. V stredu sa v Prahe zrodil výsledok 3:1 pre domácich. Hokejisti Slovenska v príprave na nadchadzajúce majstrovstvá sveta zohrali 5 zápasov, po prehrách s Dánskom, Ruskom, prehrali aj piaty zápas v Prahe. Nastal čas pred buducotýždňovým turnajom Škoda Cup 2012 vliať do žíl optimizmu v podobe víťazného zápasu.

Na rozkorčuľovanie už vyšli zo šatní borci oboch tímov, k dispozícii máme širšie nominácie mužstiev, presnú zostavu budeme poznať až po hlásení miestneho hlásateľa.

Pred zápasom budeme svedkami udalosti uvedenia Pavla Demitru do siene slávy.

01:43
    Jurčinova strela tečovaná do rohu klziska.

04:26
    Od modrej tvrdo vystrelil Nakládal, Laco pozorný.

07:08
    Průcha v krásnej šanci od pravého kruhu prestrelil.

07:44
    Bartovič z pravej strany od modrej príklepom tvrdo vystrelil, strela tečovaná na ochrannú sieť.

07:48
    Dve minúty pre Petružálka za zdržiavanie hry, vystrelenie puku mimo hracej plochy.

09:00
    Slováci v útočnom pásme.

09:16
    Kytnár v šanci sám spoza ľavého kruhu mimo bránku.

09:48

10:03
    Surový v šanci neuspel, obrana hostí situáciu vyriešila.

10:57
    Slováci sa takmer dostali do prečíslenia, Sýkorovi puk skĺzol z hokejky.

11:16
    Sekera vyslal tvrdú strelu od modrej, mimo bránku.

11:53
    Ofsajd hostí.

12:15
    Hostia v prečílsení, Holík si urobil na pravej strane sťahovačku, nedokázal už však nájsť voľného spoluhráča a tak zo šance napokon nič nebolo.

12:58
    Aj Pöpperle na druhej strane pozorný, skóre sa nemení.

13:30
    Za hákovanie odchádza von na dve minúty Krejčík.

13:50
    Hostia cez všetky čiary von z pásma.

14:50
    Domácim sa nedarí ovládnuť útočné pásmo, presilovku hrajú veľmi zle.

15:30

15:33
    Průcha v ideálnej šanci v nájazde, položil si Laca, no tiesnený domácou obranou poslal puk tesne vedľa. Veľká šanca hostí.

16:00
    Vondrka tvrdo atakoval Starostu, dve minúty za napadnutie.

16:28
    Domáci neudržali pásmo, na výlete hráč hostí a Lacova lapačka.

17:14
    Puk v moci gólmana hostí, nateraz sa skóre meniť nebude.

18:00

18:01
    Bartovičova strela sa neujala.

18:33
    Z menšej skrumáže domáci nič nevyťažili.

18:59
    Od pravého kruhu tvrdo strieľal Špirko, gólman hostí ľavým betónom v rozkľaku vyrazil.

19:48
    Ofsajd domácich.

20:00
    Prvá tretina skončila.

V prvej tretine sme gól nevideli, boli sme svedkami priemerného hokeja, súperi si na oboch stranách vytvorili minimum gólových šancí, nedaril sa ani jednému kombinačný prechod cez útočnú modrú. Domáci nevyužili ani jednu z presilových hier, hostia pozorne bránili, uvidíme, čo nám borci pripravia do druhej časti hry.

Ďalšia tretina začne približne o 17:54.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:27
    Slovensko dalo gól! Puk sa od mantinelu odrazil nepredvídane nie za bránku hostí, kde ho čakal gólman Pöpperle, ale na vonkajšiu konštrukciu jeho bránky, od ktorej sa odrazil do "poľa" a do prázdnej bránky zavesil MARIO BLIŽŇÁK, nemohol nedať. Asistencie: Marcel Hossa a Ján Laco.

22:33
    Jurčina dve minúty za faul kolenom.

23:10

23:25
    Hostia zamkli domácich v pásme.

23:55
    Česko dalo gól! Hostia využívajú presilovú hru, keď na trikrát prekonali Laca. Autor gólu PETR PRUCHA. Asistencie: Michal Vondrka a Petr Čáslava.

25:16
    Rozhodcovia pískajú, v rohu klziska zostal ležať Jurčina. Veríme, že to nebude nič vážne.

26:01
    Nakládal to skúsil z ľavej strany, Laco pozorný.

26:21
    Dve minúty pre Juraja Mikúša, vyhodenie puku mimo hraciu plochu, zdržiavanie hry.

26:52
    Domáci sa na čas oslobodili.

27:32
    Hostia v pásme.

28:05
    Domáci sa ubránili, poslali puk cez všetky čiary von z pásma.

28:21
    Domáci v plnom počte.

28:39
    Zakázané uvoľnenie hostí.

28:57
    V brejku Bartovič, neprihral voľnému spoluhráčovi.

31:20
    Opäť sme zaznamenali menší výpadok siete, boli sme svedkami troch šancí, na strane domácich Bližňák ideálne na bránkovisko prihrával Radivojevičovi, ten puk netrafil. Na druhej strane sa blysol Laco po Čáslavovej šanci, aby z protiútoku zasa šancu nevyužil domáci Ružička.

33:22
    Slovensko dalo gól! Z pravej strany pálil Hovorka, gólman puk vyrazil pred seba, kde voľný Juraj Mikúš posunul na nabiehajúceho MILANA BARTOVIČA, ktorý zavesil do odkrytej bránky. Asistencie: Juraj Mikúš a Marek Hovorka.

34:58
    Z pravej strany z otočky strieľal Bližňák, nad bránku.

35:19
    Laco teraz vytiahol jeden zo svojich famóznych zákrokov a pokazil hosťom radosť.

36:21
    Domáci to v snahe založiť rýchly protiútok prekombinovali a nedostali sa cez modrú.

36:58

36:58
    Vypredaná hala ženie domácich vpred aj mexickými vlnami, ktorú sa snažili hlavne fans Dukly Trenčín niekoľkokrát spustiť, teraz im to vyšlo.

38:07
    Prihrávka rukou, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

38:34
    Výborný Laco po strele Krejčíka z pravej strany.

38:57
    Spoza modrej to vyskúšal Juraj Mikúš.

39:09
    Protiútok hostí, puk v Lacovej lapačke.

39:27
    Opäť to skúšal Bližňák na bránkovisko Radivojevičovi, gólman poslal puk za bránku.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhej tretine sme boli hneď v úvode svedkami streleného gólu, ktorý zápas rozbehol. Obe mužstvá prepli na vyšší stupeň a diváci boli svedkami šancí na oboch stranách. Hostia využili presilovú hru, no ani jedno z mužstiev nezačalo s defenzívnym hokejom, práve naopak, hra sa vo vysokom tempe prelievala zo strany na stranu. Domáci hnaní fantastickou atmosférou vo vypredanej aréne napokon vsietili ďalší gól a ujali sa vedenia. Pevne veríme, že aj v záverečnej časti hry budeme vidieť krásny hokej, kvôli ktorému tu merali cestu fanúšikovia z rôznych kútov republiky.

Ďalšia tretina začne približne o 18:42

40:01
    Začala tretia tretina.

40:26
    Z otočky z pravého kruhu to skúšal Hossa, bez úspechu.

41:36
    Zakázané uvoľnenie domácich.

42:05
    Juraj Mikúš poslal puk z pravej strany popred bránkovisko, ten končí v rohu klziska.

43:11
    Pred Kovářom výborne puk vyrazil Laco späť do hry.

43:44
    Česko dalo gól! PETR HOLÍK dostal ideálnu prihrávku do pásma, puk premiešal a z ľavej strany prestrelil Laca. Asistencie: Tomáš Vincour a Jakub Krejčík.

47:40
    Zakázané uvoľnenie domácich, po vyrovnávajúcom góle hostí sme svedkami hokeja plného nepresností, bez výraznejších gólových šancí na oboch stranách, publikum v aréne zmĺklo a tak tu máme komornú atmosféru.

48:21
    Vampolu na dvakrát vychytal Laco.

48:48
    Dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou pre Hovorku.

49:33
    Hostia rozvili kolotoč a veľký tlak v útočnom pásme.

50:13
    Chvíľka oddychu pre domáci tím, puk v strednom pásme.

50:31
    Hostia opäť v kolotoči pred Lacom.

50:48

50:53
    Mojžiš vysoko nad do ochranného skla.

51:41
    Puk končí na ochrannej sieti, vhadzovať sa bude po pravici Laca.

52:51
    Kudročova tvrdá strela z ľavého kruhu si svoj cieľ nenašla.

53:39
    Vydarený v brejku veľmi nepresne.

53:56
    Kytnárova strela taktiež v bránke nekončí, domáce publikum skanduje, my chceme gól, uvidíme, čo borci pripravia na posledných 6 minút tretej tretiny.

54:24

55:07
    Surový v prečíslení delovkou z pravého kruhu nastrelil žrď bránky hostí.

56:04
    Laca spoza modrej preveril Nakládal.

57:09
    Z ľavej strany krásne a tvrdo pálil Holík, Lacova lapačka bola na mieste.

57:48
    Ďalšia z akcií hostí končí bez úspechu.

58:24
    Obrovská šanca domácich, nadvakrát vychytal Pöpperle najskôr Hovorku, ktorý pálil z ľavej strany a puk sa odrazil na druhú stranu k voľnému Jurajovi Mikúšovi, ktorý ponúknutú šancu nepremenil.

58:50
    Oddychový čas hostí.

60:00
    Tretia tretina skončila.

V tretej tretine sme boli v jej prvej polovici svedkami nepresností na oboch stranách, až v jej druhej polovici sa borci vrátili k hokeju, avšak na oboch stranách sa hral pozorný a opatrný hokej v snahe neurobiť chybu. Domáci mohli zápas rozhodnúť, už keď bol Pöpperle prekonaný, puk zastavila konštrukcia jeho bránky. A tak sa v závere hokej už len dohrával a budeme po krátkej prestávke svedkami päťminútového predĺženia.

60:01
    Začalo predĺženie.

60:42

61:20
    Hostia sa takmer dostali do šance, domáca obrana so šťastím situáciu vyriešila.

61:53
    Domáci nadvakrát neúspešní.

62:10
    Laco vytiahol ďalší zo svojich krásnych zákrokov, skóre sa nemení.

63:13
    Opäť Laco a jeho betón po strele Tenkráta.

63:50
    Laco famózne po strele Nedvěda.

64:02
    Holík odchádza na dve minúty na lavicu hanby odpykať trest za hráčsku lavicu, príliš veľa hráčov na ľade.