cz Sobota 14.04.2012, 13:30 • Wembley, London • FA Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Liverpool FC: Jones - Agger, Škrtel, Carragher, Johnson - Downing, Spearing, Gerrard, Henderson - Suarez, Carroll

Everton FC: Howard - Neville, Heitinga, Distin, Baines - Osman, Fellaini, Gibson, Gueye - Cahill - Jelavič

Rozhodčí: .

V semifinále FA Cupu se utkávají dva liverpoolské kluby. Liverpool a Everton, utkání bude mít jistě obrovský náboj. Oba týmy jsou v Premiere League v horní polovině tabulky, přesto je FA Cup jedinou možností jak se dostat do pohárové Evropy. V brance Liverpoolu bude až třetí gólman Jonson, jelikož Reina a Doni jsou v disciplinárním trestu. Domácí v týdnu v lize šetřili Carraghera, Gerrarda či Suareze. Všichni jsou nyní v základu. Stejně jako Carroll, který jen střídal a chybujícího Flanagana nahradil Agger.

1

1
    Utkání jako hlavní rozhodčí bude řídit Howard Webb.

1
    Do první šance se dral Suarez, ale byl nachytán v ofsajdu.

3
    První velká šance Liverpoolu. Carroll zatáhl míč do vápna, nahrál zpět do druhé vlny Spearingovi, který z hranice velkého vápna přestřelil.

5
    Jelavič byl faulován dvojící Gerrard - Agger. A Everton bude zahrávat velmi zajímavou standardku.

7
    Baines přestřelil zeď i branku. Míč rozvlnil síť, ale jen seshora.

10
    Poslední minuty se hraje převážně ve středu hřiště, oba týmy pozorně brání, kromě několika faulů a zblokovaných míčů do autu jsme nic zajímavého neviděli.

13
    Distin fauloval Suareze. A Liverpool má velkou šanci na otevření skóre. Bude se kopat těsně zpoza vápna.

14
    Agger po zemi trefil jen zeď, Carroll ještě hlavou přiťukl Škrtelovi, který trefil jen Howarda uprostřed branky.

16
    Everton má výhodu rohového kopu.

17
    V pokutovém území to vypadalo pro Everton slibně. Jenže Distin se provinil faulem.

21
    Neville se proháčkoval až do vápna, ale dlouho si míč rovnal na svoji silnější nohu. Jeho rána byla zblokována a Jelavič nůžkami nastřelil jen dobře postaveného Jonese.

24
    Everton právě vstřelil branku!
    Tato branka by se dala nazvat: Dva se perou a třetí se směje. Agger si s Carragherem dávali tak dlouho přednost, až druhý jmenovaný zazmatkoval, snažil se míč odkopnout, ale nejenže trefil jen soupeře, ale ještě uklouzl, čímž se vyšachoval ze hry a úplně osamocený NIKICA JELAVIČ si s Jonesem poradil.

27
    Downing centroval, ale Carrolla uhlídal Baines a míč jen proklouzal vápnem k rohovému praporku.

30
    Suarezův centr do vápna odvrací Neville.

34
    Po gólu se hra zase hodně uklidnila. Everton hraje co potřebuje a Liverpool zatím nemůže najít na defensivu hostí recept.

36
    Liverpool se prokousal k obléhání vápna, jenže Agger si centr rozmyslel a přihrál žalostně.

37
    Odpovědnost na sebe zkoušel vzít Gerrard, ale vysoko přestřelil.

37
    Ve stejné minutě fauluje soupeře loktem Sylvain Distin a dostává žlutou kartu.

40
    Johnson zkoušel centrovat zprava, ale podklouznul a míč končí v zámezí.

41
    Downing vybojoval rohový kop pro Liverpool.

42
    Roh byl rozehrán nakrátko, opět centroval Downing, Carroll prodlužoval hlavou na branku. Howard vše v klidu kontroloval.

43
    Škrtel fauloval Jelaviče a je tu další snadardka pro Everton.

44
    Jelavič z přímého kopu netrefil branku.

46

47
    Downing nacentroval fantasticky na úplně volného Carrolla, který zahodil čistý gól, když hlavičkoval vedle. Schovává hlavu pod dres, ale to asi Liverpoolu moc nepomůže.

51
    Liverpool tlačí Everton hned od začátku druhého poločasu, jenže bez střeleckého efektu.

52
    Fellainiho přistrčil Carroll a je tu už třetí nebezpečná standardka pro Everton v tomto zápase.

53
    Jones podběhl centr. Konečky prstů jej však tečoval. Je tu roh pro Everton.

53
    Z rohu se nic neurodilo.

57
    Na střídačce Liverpoolu jsou ofensivní hráči jako Rodriguez, Kuyt či Shelvey, takže Kenny Dalglish má kam sáhnout, pokud bude chtít hru směrem dopředu oživit.

59
    Slovenký stoper dostává žlutou kartu za faul na Jelaviče.

59
    Kartu dostává i Jelavič za pokračující protesty.

61
    Velký závar ve vápně Evertonu, Liverpool se ani tentokrát nebyl schopen prosadit. Přesný centr do vápna měl opět na svědomí Downing.

62
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Distin udělal obrovskou hrubici, která ho bude hodně mrzet. Distin měl míč na kopačce a mohl míč zahrát do autu, jenže místo toho zkoušel malou domů, která se mu ovšem hodně nevyvedla a LUIS SUAREZ sám před Howardem nezaváhal. Na hrubky stoperů i na góly 1:1.

66
    Další chyba stoperů na straně Liverpoolu, ale naštěstí pro reds neměl Jelavič dostatečnou rychlost.

68
    Tempo je ve druhém poločase obrovské a hráče už začínají chytat křeče. Je tu první střídání a oživení sestavy na straně hostů. Coleman nahrazuje Gueyeho.

72
    Distin si tentokrát se Suarezem poradil.

75
    Je tu první střídání na straně Liverpoolu. Neviditelného Hendersona nahrazuje Maxi Rodriguez.

77
    Osman jedovatě vypálil. Jones jeho střelu likviduje.

78
    Obrovská šance Reds! Carroll se ve vápně dokázal uvolnit a jen těsně mijí branku Howarda.

74
    Žlutou kartu dostává Henderson za řeči.

79
    Žlutá karta pro střídajícího Colemana.

81
    Obrovská šance Jelaviče, který pálí těsně mimo!

82
    Na střídačce se chystal, pokud jsem dobře viděl, útočník Bellamy.

84
    Carroll udělá obrovské penzum práce v pokutovém území, ale už zahodil snad tři tutovky.

85
    Avizované střídání je tady. Downinga střídá Bellamy.

86
    Liverpool bude zahrávat vylepšený rohový kop po faulu na Gerrarda.

87
    Na centr Bellamyho si nejvýše naskočil ANDY CARROLL a konečně se prosazuje.

88
    Everton zkouší poslední možnost a hraje vabank. Obránce Bainese střídá útočník Anichebe.

89
    Reds vyšachovali obránce Evertonu a Maxiho Rodrigueze, kterého vybídl ke skórování Suarez, vychytal fantasticky Howard.

90
    Rozhodčí nadstaví čtyři minuty.

90+1
    Pro míč si došel Jones.

90+2
    A další zákrok Howarda po střele Suareze.

90+3
    Rohový kop pro Reds, který vybojoval Suarez. Liverpool hraje co potřebuje.

Liverpool otočil ve druhém poločase dvěma brankami nepříznivé skóre. Ve finále se střetne buď s Chelsea nebo Tottenhamem. Na stadionu se sborově ozývá hymna Liverpoolu You´ll never walk alone. S tímto se s vámi loučím a u dalšího zápasu Liverpoolu napočtenou. (15:27:47)