NY Rangers – Ottawa 4:2 (kon.) | Boston – Washington 1:0 (po pr.) | St. Louis – San Jose 2:3 (po pr.)
Arizona – Chicago 3:2 (po pr.)
Boston Bruins
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Washington Capitals
cz Piatok 13.04.2012, 01:30Play-off NHL

Bruins jdou po těsné výhře ve čtvrtfinálové sérii do vedení, brankář Thomas udržel čisté konto. Ovšem neméně kvalitním výkonem se mezi třemi tyčemi prezentoval také Braden Holtby, svůj tým několikrát podržel a kapituloval až v prodloužení. Přeji příjemný zbytek dne! (04:34:57)

70:00

61:18
    Bruins právě vstřelili branku!
    Gól! Boston vítězí v dnešním zápase, po dvaašedesáti minutách hry skončil kotouč v síti. Domácí rychle přenesli hru z vlastního obranného pásma, CHRIS KELLY dostal puk do jízdy a z vrcholu levého kruhu trefil příklepem přesně nad Holtbyho lapačku. Asistence: Benoit Pouliot, Brian Rolston – 1:0.

60:34
    Ovečkin se individuálně neprosadil, okolo protihráče se na kruhu obtáčel marně. Thomas posléze přikryl kotouč lapačkou a uklidnil hru.

60:01

Hráči jsou zpět na ledě, nastavený čas začne za okamžik.

Šedesát minut vítěze nepřineslo, za bezbrankového stavu přijde na řadu prodloužení.

60:00

59:55
    Domácí mají puk ve své moci a kombinují ve vlastním pásmu.

58:53
    Lucic se vřítil před branku soupeře, ze strany centroval před brankoviště, kam si sjížděl Krejčí. Letící kotouč ovšem nezasáhl.

58:27
    Trenér Capitals si vyžádal oddechový čas, minuta a třicet tři vteřin do konce.

58:27
    Icing Washingtonu, vhazování před Holtbyho klecí.

58:01
    Rozběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny, Bruins neprošli přes útočnou modrou čáru.

56:51
    Hra vysokou holí donutila sudího k zastavení útočné akce Capitals, buly ve středním pásmu.

55:08
    Corvo se nahrnul ze strany až k brance, Holtby jej dobře vybruslil. Neujal se ani pokus hostujícího Bäckström, s nímž si Thomas pohodlně poradil.

54:21
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

53:47
    Vypadá to, že ani jeden z celků nechce do prodloužení. Chára pálil od mantinelu, pouze do připraveného Holtbyho.

52:12
    Svižná pasáž zápasu. Po Bostonu zahrozili také hosté zásluhou Warda, oba brankáři jsou zatím stoprocentní.

50:39
    Seguinovo nahození nikdo v černožlutém dresu netečoval, Holtby tak neměl těžkou práci. Kotouč uschoval v lapačce a hru přerušil.

50:01
    Do konce základní hrací doby zbývá necelých deset minut. Dočkáme se úvodní trefy?

49:50
    Capitals jsou častěji v držení černé pryže, z dálky nemířil špatně Johansson. Thomas musel zasahovat.

47:59
    Rolston sebral puk ve středním pásmu váhajícímu soupeři, pronikl do útočné třetiny a zkoušel štěstí příklepem. Kotouč byl sražen do ochranné sítě.

47:36
    Na opačné straně hřiště na sebe upozornil Seidenberg, hostující muž s maskou jeho střelu vůbec neviděl. Kotouč však k němu přes hradbu těl ani neprošel.

46:16
    Zatímco druhá třetina patřila Bostonu, ve třetí části mají zatím převahu hokejisté Washingtonu. Hamrlíkovu střelu srazili obránci vysoko nad branku.

45:17
    Chára je zpět na ledě, Brouwer se teď nezorientoval před modrým půlkruhem včas. Po volném puku jako první skočil Thomas.

44:08
    Po sérii přihrávek v útočném pásmu pálil bez přípravy zprava Ovečkin, ale na brankáře si nepřišel. Thomas se stihl včas přesunout a hbitým zákrokem zastavil pokus ruského ostrostřelce.

43:12
    Hosté si zahrají přesilovou hru, dvě minuty obdržel Chára.

42:01
    Ward střílel přes obránce, Thomas jeho střelu zneškodnil.

40:56
    Hendricks natlačil na brankáře Thomase protihráče, gólmanovi spadla helma. Následná menší strkanice se obejde bez trestů.

40:01

Čtyřicet minut je minulostí, stále jsme neviděli jedinou branku. O zajímavé momenty ale není nouze, v uplynulé třetině měli více ze hry hokejisté Bostonu. Vytvořili si několik slibných příležitostí, skvěle chytající brankář Holtby se několikrát vyznamenal.

40:00

39:57
    V posledních vteřinkách prostřední části ještě vyzkoušel svůj příklep Hamrlík, ale pálil nepřesně. Druhá perioda končí soubojem o puk u hrazení.

39:13
    Marchandův průnik zastavil ofsajd.

38:36
    Johansson byl zasažen kotoučem do nechráněného místa, sudí přerušili hru. Hráč Capitals se stěží zvedl z ledu a zamířil rovnou do kabin.

37:02
    Lucic prolétl s pukem na holi před brankářem Washingtonu, ovšem v tísni nezakončil. Útočné pásmo posléze obsadili také hosté.

35:57
    Na puk si po delší době sáhl také Thomas, před jehož teritoriem operoval Laich. K nebezpečnému zakončení se však hostující útočník nedostal.

35:24
    Peverleyho střelu z vrcholu pravého kruhu vyškrábl Holtby hřbetem lapačky těsně nad břevno, domácí celek nyní mezi mantinely dominuje.

34:42
    Oba týmy hrají v plném počtu.

33:28
    Boston roztočil před Holtbym obrovský kolotoč, úvodní branka duelu visela na vlásku. Seidenberg ani na několik pokusů neprostřelil dezorientovaného brankáře.

32:42
    Menší trest dostává vzápětí brankář Holtby, jenž u své klece důrazně atakoval protihráče. Přesilová hra pro Boston.

32:18
    Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách, za hrubost odpočívá Krejčí a Carlson.

32:18
    Boston je ve druhé třetině bezesporu nebezpečnější, Krejčí byl před malým okamžikem příliš důrazný u brankoviště a za Holtbyho brankou se strhla potyčka. Bude se vylučovat.

31:37
    Krejčího střelu hostující gólman příliš neviděl, zasahovat však nakonec nemusel. Kotouč byl sražen do ochranné sítě.

31:32
    Skóre zápasu mohli otevřít Bruins. Holtby zatím chytá na podtrženou jedničku, působí jistě a koncentrovaně. Nepřišel si na něj zblízka Bergeron.

30:48
    Capitals nyní soupeře zatlačili, Alzner na modré čáře nic nevymýšlel. Tvrdě vystřelil, Thomas úspěšně zakročil.

29:26
    Johansson zrychlil a prosmýkl se podél mantinelu, v tísni protivníka ovšem z pravé strany nevystřelil. Hosté ale zůstávají u puku.

28:58
    Rolston pálil zleva, Holtby byl bezchybný. Černou pryž raději podržel v lapačce, následuje vhazování před jeho svatyní.

27:29
    Hra dostala tempo, oba brankáři si po rychlých akcích soupeře připsali na svoji pažbu důležité zákroky.

25:38
    Seidenberg si dnes podruhé počkal na Ovečkina, jehož znovu čistým hitem sestřelil ve středním pásmu k zemi. Domácí zadák si vysloužil bouřlivý potlesk publika.

24:30
    Capitals však i tentokrát přečkali krušné chvilky v obranném pásmu bez úhony, Brouwer je zpět na ledě. Pokračuje se za bezbrankového stavu.

23:45
    Černožlutí znovu masírují svého soupeře před vlastní klecí, hostující defenzíva má plné ruce práce.

22:29
    Ovšem Washington jde opět do čtyř, menší trest obdržel Brouwer.

22:27

22:04
    Peverley se na pravém kruhu neukvapil. Objel ležícího obránce a z pozice před brankovištěm nebezpečně vypálil, Holtby podržel svůj tým.

21:26
    Boston v náporu, Chára v roli odstřelovače na modré čáře. Hostující gólman v čele s obranou zatím odolává.

20:34
    Domácí celek se ihned nasunul do útočné zóny, svůj kanón opět prověřil z dálky Chára. Holtby odrazil puk betony.

20:01

Úvodní dějství je u konce, branku jsme neviděli. Ani jeden tým není výrazně aktivnější, vše je otevřené. Bruins budou ještě v úvodu druhé dvacetiminutovky dohrávat část své přesilové hry.

20:00

19:46
    Obr Chára se opřel do kotouče. Jeho příklep měl razanci, ale otřel se pouze o boční oblouk hostující klece.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první části, Capitals se osvobodili.

18:27
    Boston si zahraje čtyřminutovou přesilovku! Beagle pyká za vysokou hůl, kterou atakoval Krejčího. V útočníkově tváři se objevila krev.

17:10
    Seidenbergův hit na Ovečkina rozbouřil zaplněné ochozy, ruský forvard byl čistě sražen k zemi u hrazení.

16:08
    Lucic ztratil v rohu kluziště hůl, přesto vybojoval kotouč pro spoluhráče. Ti byli nakonec vytlačeni daleko od Holtbyho klece.

15:23
    Paille byl na okamžik neobsazen mezi kruhy, volil rychlou střelu zápěstím. Holtby byl připraven, puk uschoval ve výstroji.

14:55
    Bruins v pěti, ubránili se bez potíží. Capitals toho příliš nepředvedli.

14:16
    Bäckström střílel po Greenově nabídce z první od modré čáry, trefil jen brankářovy betony. Domácí se posléze osvobodili.

12:54
    Krejčí odchází na trestnou lavici, český útočník namasíroval na hrazení protihráče Widemana. Přesilovka pro hosty.

12:27
    Zakázané uvolnění – první v dnešním zápase. Rozehrávka nevyšla Bostonu, vhazování u Thomase.

11:25
    Domácí tým musí pro postavení mimo hru vyklidit útočnou třetinu, Wideman může počkat na své střídající spoluhráče.

10:04
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, týmy se střídají v útočné aktivitě. Do černé pryže se opřel z dálky obránce Green, minul.

09:16
    V pozoru musel být také Holtby, Seguinovův pokus mohl ještě bekhendem z mezikruží dorážet jeho spoluhráč. Puk ale netrefil ideálně.

08:09
    Perreault zahrozil svým průnikem, ze středu kluziště proklouzl až na levý kruh a vystřelil. Thomas měl co dělat, nakonec však vcelku pohodlně zasáhl.

06:52
    Boston se snaží tvořit hru, ale zatím neúspěšně. V těchto chvílích převládá boj o puk ve střední třetině.

05:49
    Bergeronovu střelu ze strany si Holtby pohlídal a raději přerušil hru.

04:36
    Domácí ze své kostrbaté kombinace v útočném pásmu nic nevytěžili, na druhé straně naopak lapil lehké nahození z dálky Thomas.

03:28
    První útočná formace Capitals se snažila odpovědět, kombinaci Laicha s Ovečkinem však zbrzdil ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

02:40
    Holtby musel znovu zasahovat, z dálky napčáhl Paille. Mířil ovšem jen doprostřed branky.

01:58
    Boston začíná aktivněji, Peverley se protáhl podél mantinelu a centroval před brankoviště na hlídkující spoluhráče. Včas zasáhla obrana Washingtonu.

00:41
    První střela na bránu, Seguin měl na pravém křídle hodně prostoru. Napřáhl k příklepu, hostující brankář přerušil hru.

00:01

Hokejisté jsou připraveni na ledové ploše, obě družstva se představí ve svých tradičních dresech. Vše se schyluje k úvodnímu vhazování.

Hala se ponořila do tmy, za doprovodu světelných efektů vyčkávají diváci na nástup hráčů.

Boston Bruins: Thomas (Chudobin) – Zanon, Corvo, Ference, Chára "C", Seidenberg, Boychuk – Campbell, Rolston, Lucic, Seguin, Paille, Thornton, Kelly, Bergeron, Krejčí, Peverley, Marchand, Pouliot.

Washington Capitals: Holtby (Sabourin) – Wideman, Alzner, Hamrlík, Green, Schultz, Carlson – Ovečkin "C", Bäckström, Brouwer, Laich, Knuble, Aucoin, Chimera, Hendricks, Sjomin, Ward, Beagle, Perreault, Johansson.

Rozhodčí: Walkom, Walsh – Morin, Nansen.

Oba týmy mají ve svých řadách české zástupce. Domácí dres oblékne David Krejčí, proti němu se postaví urostlý zadák Roman Hamrlík. Washington se může pochlubit také českou brankářskou dvojici Tomáš Vokoun – Michal Neuvirth, ani jeden z nich však zřejmě vinou zdravotních problémů do zápasu nezasáhne.

Bruins jsou v sérii považování za favorita, v základní části však svého soka zdolali pouze jednou. Třikrát ze z vítězství radovali Caps, sídlo protivníka dokonce v březnu vyloupili dvakrát za sebou.

Hezký večer, nejlepší hokejová soutěž světa má dnes na programu další čtvrtfinálové duely. Do boje vstoupí loňští vítězové z Bostonu, do cesty se jim postaví Washington.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.