Česko – Dánsko 8:4 (kon.) | Švajčiarsko – Lotyšsko 2:4 (kon.)
8:4 (1:1, 6:2, 1:1)
Dánsko
cz Piatok 13.04.2012, 15:00 • Zimní stadion Znojmo. • Majstrovstvá sveta U18

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Česko: Langhamer (Polívka) – Šidlík (C), Šulák, Košťálek, Houfek, Knot, Štencel, Běhal – Chlapík, Volek, Tomeček – Slováček, Zadražil, Hudeček – Vrána, Soumelidis, Simon – Sedláček, Matějček, Procházka.

Dánsko: Hansen (Sorensen) – Uldall, Illemann, Loye, Hertzberg, Lindhoj, Larsen, Povlsen – Eller, Bjorkstrand, Lauridsen (C) – Aagaard, Asperup, Kristensen – Vedel, Korsgaard, Zorko – Brodersen, Gade, Mortensen – Frederiksen.

Rozhodčí: Salonen (FIN), Sidorenko (BLR) – Dalgleish (GBR), Kohler (SUI).

Pěkné odpoledne ze Znojma, kde za malou chvíli vkročí do turnaje mistrovství světa hráčů do osmnácti let český reprezentační výběr. Jeho soupeřem bude Dánko. To včera nestačilo na Kanadu a podlehlo v Brně vysoce 1:6.

Utkání budou snímat kamery České televize, před úvodním buly bude uctěna památka Ing. Miroslava Šubrta, čestného předsedy Mezinárodní hokejové federace, člena Síně slávy českého hokeje a Síně slávy IIHF, který nedávno zemřel.

Hráči obou týmů jsou již na ledové ploše.

Drží se již zmiňovaná minuta ticha.

Vše je připraveno. Zápas za malou chvíli začne.

00:01

00:41
    Hned v první minutě tu máme vyloučení. Potrestán Sidlik (CZE) - 2 minuty za krosček,

01:01
    Síly na ledě se vzápětí vyrovnávají. Vyloučen Vedel (DEN) - 2 minuty za vražení na hrazení.

01:23
    Zatím jsme neviděli ani jednu střelu. Kotouč je momentálně ve středním pásmu na holi českého týmu.

02:23
    Češi se snaží založit útok, ale marně. Tomeček byl zablokován v mezikruží.

02:41
    Český tým je kompletní a bude hrát pár sekund přesilovku.

03:01
    Nic z toho. Dánksko je v plném počtu. Stále čekáme na první střelu zápasu.

04:04
    Puk letící zpoza branky gólman Hansen vyrazil před sebe. Dánko následně zakládá útok.

04:33
    Také Langhamer si již sáhl na puk. Střelu soupeře musel schovat do lapačky a následuje vhazování.

05:20
    Situace jeden na jednoho. Vrána byl na poslední chvíli zablokován a bekhendová střela se mu nepovedla dle představ.

05:29
    Vyloučen Larsen (DAN) - 2 minuty za hákování.

05:37
    Česko právě vstřelilo branku!
    Červené barvy bleskurychle využívají početní výhodu a jdou do vedení. DOMINIK VOLEK vložil hůl do střely Vojtěcha Tomečka z levého kruhu a kotouč přeskočil betony gólmana. Asistence: Vojtěch Tomeček, Adam Chlapík.

06:26
    Češi jsou nyní aktivnější. S další tečí domácích si však Hansen hravě poradil. Následuje zakázané uvolnění.

06:48
    Chlapík vyslal tvrdou střelu od modré, ovšem Hansen byl připravený a schoval puk do klína.

07:49
    Dánové jen nahodil puk do útočné třetiny.

08:40
    Hra se nyní trochu uklidnila. Kotouč na holích Dánů, ovšem Langhamer nemá práci.

09:13
    U kotouče je stále Dánsko. Soupeř je však vůbec nepouští před svého gólmana.

09:51
    Zakázané uvolnění Dánska. Bude se vhazovat popravici Hansena.

09:56
    Střela Soumelidise z kruhu ihned po vhazování byla zastavena pravým betonem brankáře.

11:20
    Puk ve středním pásmu. Ani jednomu týmu se nyní nedaří vystřelit.

11:45
    Opět to byl Chlapík, kdo nebezpečně zahrozil před Hansenem. Gólman však jeho dorážku vykryl.

12:25
    Korsgaardovi vystřelila v souboji ve středním pásmu hůl z rukou a dopadla na českou střídačku. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

13:03
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno. OLIVER BJORKSTRAND si poradil s gólmanem Langhamerem. Asistence: Mads Eller, Kristoffer Lauridsen.

14:12
    Vrána v šanci! Český reprezentant najížděl zcela sám před Hansena, ovšem gólman byl úspěšnější.

15:05
    Na druhé straně zůstal volný Gade, ale také český brankář nyní obstál.

15:42
    Třetí dnešní vyloučení. Potrestán Šulák (CZE) - 2 minuty za nedovolené bránění.

16:01
    Dánsko musí založit nový útok. Český tým se ihned po vhazování osvobodil.

16:35
    To se stále nedaří. Domácí dobře brání.

16:58
    Hudeček mohl jít dokonce do úniku, ale přihrávka na něj nakonec neprošla středním pásmem.

17:42
    Dánsko v přesilovce nic nepředvedlo. Soupeř je kompletní.

18:00
    Tomeček střelou z otočky těsně minul dánskou klec.

18:40
    Na druhé straně vyrazil Langhamer střelu Frederiksena do rohu kluziště.

19:24
    Poslední sekundy úvodní dvacetiminutovky. Češi to ještě zkoušejí v útočném pásmu.

19:55
    Střela Košťálka od modré čáry neprošla.

20:00

Další třetina začne přibližně v 15:42.

Střely na branku v první třetině: 10:10.

V první dvacetiminutovce jsme viděli poměrně vyrovnaný hokej. Češi nejprve využili přesilovou hru, ale během osmi minut přišla odpověď. Uvidíme, co nabídne další perioda.

20:01

21:20
    Košťalek nedokázal zablokovat Frederiksena, kterému se tak nabídl prostor před Langhamerem. Ale český gólman byl pozorný a puk vykryl výstrojí.

22:00
    Červený tým si zahraje přesilovou hru. Vyloučen Hertzberg (DEN) - 2 minuty za krosček.

22:32
    Dánsko se osvobodilo a soupeř má problém vrátit se zpět do útočného pásma.

22:51
    Na střelu Petra Šidlíka sjel před branku EUSTATHIOS SOUMELIDIS, vložil do trajektorie puku hůl a kotouč končí za Hansenem. Asistence: Petr Šidlík, Vojtěch Tomeček.

24:36
    Martin Matějček vystřelil, k odraženému puku se dostal MARTIN PROCHÁZKA, který navyšuje vedení červených barev. Asistence: Martin Matějček.

24:56
    Úmyslný ofsajd. Hra se vrací k Hansenovi.

25:41
    Střela Slováčka z pravého kruhu těsně minula branku.

26:02
    Červený tým je při chuti a další puk končí za Hansenem. Šťastným střelcem je JAN ŠTENCEL, jenž se dostal k dorážce. Asistence: Matěj Zadražil.

26:20
    Neskutečné! Vystřídaný dánský gólman se ještě nestihl v brance ohřát a již kapituluje. JAKUB VRÁNA využil přihrávky Eustathiose Soumelidise a střílí pátou branku. Asistence: Eustathios Soumelidis, Vojtěch Tomeček.

28:05
    Střele poměrně z ostrého úhlu z hole OLIVERA BJORKSTRANDA propadla Langhamerovi za záda a Dánsko snižuje. Asistence: Kristoffer Lauridsen.

26:02
    Dánsko si bere oddechový čas a střídá gólmany. Mezi tyče se postavil George Sorensen.

30:07
    Po gólových hodech tu máme opět poněkud klidnější hru. Český tým más stále navrch.

30:41
    Volek pálí z dobré pozice v kruhu, ale jeho střela je gólmanem vyražena do ochranné sítě. Následuje vhazování.

31:18
    Osmá branka dnes tady ve Znojmě! Diváci se mají opravdu na co koukat. KRISTOFFER LAURIDSEN zavěsil puk pod horní tyčku. Asistence: Morten Brodersen, Nikolai Gade.

31:50
    Česko rychle odpovídá a utíká svému soupeři opět o tři góly. Šťastným střelcem je DOMINIK SIMON. Asistence: Eustathios Soumelidis, Jakub Vrána.

33:19
    Hra je přerušena kvůli posunuté dánské brance.

33:38
    Přesilová hra pro Čechy. Vyloučen Korsgaard (DEN) - 2 minuty za hákování.

34:26
    Českému týmu se nadaří vystřelit. Košťálek navíc ztratil puk na modré a červený tým se musí vracet.

35:18
    Štencel z hranice kruhu těsně minul branku.

35:29
    Branka platí a Česko využívá další přesilovku. ONDŘEJ SLOVÁČEK zavěsil kotouč pod horní tyčku. Bez asistence.

35:29
    Po střele Slováčka se rozsvítilo červené světlo za brankou. Sudí budou prohlížet videozáznam.

36:34
    Dánsko nastřelilo tyčku za Langhamerem! Češi následně vyvážejí kotouč ze svého pásma.

37:57
    Červené barvy uzamkly svého soupeře v pásmu. Zatím se však k zakončení nedostaly.

38:25
    Střela ihned po vhazování končí v klíně gólmana Dánska.

38:35
    Na druhé straně Langhamer ukryl kotouč ve výstroji po střele Bjorkstranda.

39:00
    Šidlík schytal tvrdý zákrok. Eller (DEN) je za to právem potrestán - 2 minuty za vražení na hrazení.

39:35
    Českému týmu se tato přesilovka zatím příliš nedaří. Sorensen nemusel zasahovat.

40:00

Další třetina začne přibližně v 16:33.

Střely na branku ve druhé střetině: 23:9.

Ve druhé třetině dominoval český tým. Viděli jsme celkem osm branek, z toho šest v dánské kleci. Fanoušci v hledišti se baví hokejem.

Češi budou ještě minutu dohrávat přesilovou hru.

40:01

40:43
    Volek prokličkoval obranou Dánska a z mezikruží vystřelil, ovšem gólman včas zasáhl.

41:00
    Dánsko je kompletní.

41:14
    Sorensen ztratil při zákroku masku. Hra je přerušena.

42:05
    Současně vyloučen Kristensen (DEN) a Hudeček (CZE) - oba 2 minuty za hrubost. Hraje se čtyři na čtyři.

43:39
    Hra čtyři na čtyři nesvědčí ani jednomu týmu. Gólmani nemusí vůbec zasahovat. Puk ve středním pásmu.

44:05
    Oba týmy jsou již v plném počtu a Češi se hned ženou do útoku.

44:58
    Žádná šance z toho však nevyplynula. Kotouč se opět stěhuje do středního pásma.

45:05
    Dnešní utkání sleduje 1694 diváků.

46:21
    Zmatky před brankou Dánska. Chlapík měl však na zakončení příliš málo času a Sorensen puk vyrazil betonem.

47:55
    Se střelou Houfka si gólman Dánska také hravě poradil. Ve třetí třetině zatím postrádáme větší šance.

49:19
    Šidlíkovi se střela z otočky vůbec nepovedla. Puk minul branku.

49:44
    Procházka vložil hůl do střely od modré, ale ani tato šance stav zápasu neovlivní.

50:48
    Košťálek prověřil lapačku dánského gólmana střelou od modré. Následuje vhazování.

51:02
    Langhamerovi nebezpečně poskakoval puk ve výstroji. Nakonec jej však stihl včas schovat do bezpečí.

52:04
    Útočnou akci Dánska přerušuje postavení mimo hru.

52:19
    Tomeček byl atakován zezadu, přesto stihl vystřelit. Trefil jen gólmana.

52:48
    Hosté snižují na rozdíl tří branek. Střela MARCA ILLEMANNA z prostoru mezi kruhy našla cestu až za záda českého brankáře. Asistence: Soren Mortensen.

53:28
    Dánové nastřelili horní tyčku! Kotouč končí za brankou v ochranné síti. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

54:05
    Dělovka Tomečka končí v klíně brankáře Sorensena.

54:53
    Slováček stál sám v mezikruží! Přestřelil branku.

55:56
    Osmý kotouč v brance Dánů! Po střele Dominika Simona se kotouč odrazil na hůl JAKUBA VRÁNY a ten prakticky pojistil dnešní výhru Čechů. Asistence: Dominik Simon.

56:56
    Dánové se snaží utkání alespoň trochu korigovat, ovšem soupeř dobře brání.

57:56
    Langhamer se vyznamenal proti střele Bjorkstranda. Následuje další vhazování.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. O vítězi je, dá se říci, rozhodnuto.

58:33
    Vyloučen Uldall (DEN) - 2 minuty za podražení.

58:53
    Síly na ledě se vyrovnají. Potrestán Soumelidis (CZE) - 2 minuty za hákování.

59:03
    Kotouč mimo ledovou plochu. Bude se vhazovat v pásmu Čechů.

59:23
    Eller to ještě zkusil, ale neprošel přes českou obranu.

60:00

Češi vítězí! V pohledném utkání plném gólů porazili soka z Dánska. Vstup do turnaje se jim tak vydařil a do tabulky si připisují první tři body.

Nejlepší hráč utkání Dánska: Oliver Bjorkstrand

Nejlepší hráč utkání Česka: Eustathios Soumelidis. (17:07:51)

Lukáš Caha

Góly a asistencie: 6. Volek (Tomeček, Chlapík), 23. Soumelidis (Šidlík, Tomeček), 25. Procházka (Matějček), 27. Štencel (Zadražil), 27. Vrána (Soumelidis, Tomeček), 32. Simon (Soumelidis, Vrána), 36. Slováček, 56. Vrána (Simon) - 14. Bjorkstrand (Eller, Lauridsen), 29. Bjorkstrand (Lauridsen), 32. Lauridsen (Brodersen, Gade), 53. Illemann (Mortensen)

Dánsko: Hansen (27. Sorensen) – Uldall, Illemann, Loye, Hertzberg, Lindhoj, Larsen, Povlsen – Eller, Bjorkstrand, Lauridsen (C) – Aagaard, Asperup, Kristensen – Vedel, Korsgaard, Zorko – Brodersen, Gade, Mortensen – Frederiksen.

Rozhodca: Salonen (FIN), Sidorenko (BLR) – Dalgleish (GBR), Kohler (SUI)