Nitra – Poprad 2:3 (kon.) | Skalica – HC Slovan 1:2 (kon.) | Trenčín – Zvolen 5:6 (kon.)
Martin – Žilina 7:5 (kon.) | Košice – B. Bystrica 0:1 (kon.)
HK Nitra
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
HK Poprad
Piatok 24.02.2012, 17:00 • ZŠ Nitra • Tipos Extraliga (SR)

Prajem vám pekne prežitý víkend a dnešný zvyšok večera. Pre dnes sa s vami lúči Tomáš Batiz s konštatovaním, že sa uvidíme pri ďalších on-line prenosoch. (19:19:17)

Skončil sa zápas medi Nitrou a Popradom, výsledkom 2:3. Hostia vstúpili do zápasu ľavou nohou a domáci do naplno využili, keď hneď v úvode zaznamenal prvý gól za domácich Štefanka. Druhá tretina už bola lepšie pre Popradčanov, ktorí dokázali strhnúť vedenia na svoju stranu po góloch Balána a Krotáka. V poslednej tretine sme videli gól na obidvoch stranách, najskôr zvyšoval na 1:3 Svačina. Domáci sa pokúsili zdramatizovať záver gólom Kropáča. Pár minút pred koncom zápasu mohol Poprad zvýšiť na 2:4, ale Balánova prudká strela napokon gólom neskončila. Rozhodca sa po porade s kolegom pri videu rozhodol gól neuznať, puk sa zrejme odrazil od brvna.

60:00

00:40
    Poprad v pásme, to znamená, že domáci nemôžu odvolať brankára.

00:47
    Hra je prerušená, pretože puk opustil ľadovú plochu, buly v strednom pásme.

01:14
    Obidvaja brankári predvádzajú v dnešnom zápase solídny výkon, teraz sa úspešne predviedol Šimboch po strele Chovana.

58:00
    Hlásenie na ľadovej ploche je jasné "dve minúty do konca tretej tretiny".

57:50
    Už to vyzerá, že obe mužstvá sú zmierené s tesným víťazstvom hostí. Očakávaný tlak Nitry akosi neprichádza.

56:52
    Vosátko nepresne na Kropáča, v závere zápasu icing domácich.

56:46
    Domáci udržali pásmo, ale nakoniec Vosátkovi ušiel puk až do stredu klziska.

56:16
    Necelé štyri minúty nás delia do konca stretnutia, stav je zatiaľ priaznivejší pre hostí.

56:15
    Hlavný rozhodca vyšiel na ľad a svojím gestom ukázal, že gól neplatí.

56:15
    Stále čakáme na verdikt video rozhodcu.

56:15
    Nekrytí Balán sa dostal do pásma, odkiaľ trafil tyč, zrejme to mohol byť gól, pretože rozhodca prerušil hru. Bude sa telefonovať.

55:40
    Bača posiela puk na Uhnáka, ktorý vystrelil, Melicherčík vyrazil puk pred seba no spomínaný hráč sa už k dorážke nedostal.

55:23
    Bača si skúšal obhodiť obrancov, ale neúspešne.

54:59
    Na opačnej strane v podobnej pozícii neúspešný Škovira. Domáci sa ešte snažia čosi s výsledkom spraviť, no zatiaľ bez úspechu.

54:45
    Kropáč pálil tvrdo z pravej strany, no len do brankára.

54:10
    Gurčíkova rozohrávka spoza brány skončila iba na hokejke hráča z Popradu, ktorý ho iba vyhodil, aby domáci celok mohol prestriedať.

52:21
    Štefanka a ani Ručkay sa nepresadili, pretože ich strely končili u Melicherčíka, následne teraz hostia sa dostali do útočného pásma, konkrétne Balán, ktorý minul bránu z ľavej strany.

52:14
    Jáchym ostal otrasený ležať na ľade, následne odchádza po vlastných na striedačku.

51:09
    Horúco pred Popradskou bránou. Vosátko poslal dva tvrdé puky z ľavej strany, ktoré končili iba na betónoch Melicherčíka.

50:39
    Puk sa pohybuje iba po modrej čiare.

50:28
    Tvrdá strela Mašlonku z pravej strany s, ktorou si poradil Melicherčík.

49:59
    Jáchym podrazil Kropáča v jeho individuálnej akcii, šanca domácich vyrovnať.

49:25
    Veľká šanca domácich na vyrovnanie ostala nepremenená, po sľubnej kombinácii sa dostal do tesnej blízkosti Melicherčíka, Tománek, ktorý poslal prízemný puk len tesne vedľa tyče.

49:06
    Tvrdá strela Rapáča, končí po teči na ochrannej sieti.

48:15
    Hostia už zakladajú sľubnú akciu, ale ktorá rýchlo aj končí po tom čo rozhodca píska ofsajd.

47:53
    Mašlonkovi sa nepodarilo tečovať puk pred bránu, následne Melicherčík predviedol zákrok lapačkou.

45:57
    Chovanovi spoluhráči striedali, no tento útočník dokázal dlhé sekundy podržať puk a udržať v strehu domácich obrancov. Hostia z toho vyťažili tlak, ktorý zakončil strelou od modrej obranca Fabian.

45:26
    Nitra dala gól!
    Domáci rýchlo znižujú. V skrumáži Matej Hamrák periférne videl Radoslava KROPÁČA, ktorý zblízka nemohol nedať. Matej Hamrák, Martin Uhnák.

44:23
    Poprad dal gól!
    Hostia už zvyšujú na 1:3 a znovu v presilovke. Po množstve prihrávok poslal puk pred bránu Michal Chovan, odtiaľ z prvej vypálil VLADIMÍR SVAČINA a puk skončil v sieti. Asistencie: Michal Chovan, Arne Kroták.

43:52
    Po niekoľkých prihrávkach vystrelili hostia od modrej, Šimboch úspešný.

43:32
    Suchý nahodil puk, ktorý sa dostal až za bránu, kde si ho prebral Vaic.

42:50
    Po vyhratom buly hostí, smerovala ďalšia strela na Šimbocha, ktorý znovu úspešný.

42:22
    Gurčík podrazil protihráča a rozhodca mu udelil bez váhanie 2 minúty za podrazenie.

42:10
    Z tribúny už počuť "Nitra, Nitra".

42:06
    Opäť prerušená hra, icing.

40:15
    Chovan sa len tak tak predral stredným pásmom, následne nasmeroval prihrávku na Takáča, ktorý spomedzi kruhov minul bránu.

40:15
    Prihrávka na Baču, ktorý od modrej trafil iba bočnú sieť Melicherčíkovej brány.

40:01
    Začala tretia tretina.

Na zimnom štadióne v Nitre si už rolbár plní svoju činnosť, o necelých 10 min. sa vám znovu prihlásime.

Hostia sa nezľakli výsledku z prvej tretiny, práve naopak v krátkom čase nasúkali domácim dva góly čím sa dostali do vedenia 1:2.

Ďalšia tretina začne približne o 18:30.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:59
    Po Krotákovom vyhratom buly sa dostal k strele Svitana, ktorý prestrelil bránu a trafil rovno plexisklo za Šimbochom.

39:58
    Uvidíme posledné buly, ktoré už toho veľa nevyrieši.

38:17
    Hostia za pár minút pridávajú ďalší gól, po tom čo ARNE KROTÁK využil perfektnú prihrávku od Patrika Svitanu ,následne sa dostal do samostatného nájazdu, kde už nedal šancu skúsenému Šimbochovi. Asistencie: Patrik Svitana.

36:18
    Škovira sa snažil o strelu švihom, Vosátko mu vzal puk.

34:42
    Hostia využívajú presilovku a vyrovnávajú na 1:1 po tom čo si Poprad menil puky po pravej strane, nakoniec sa odhodlal k strele STANISLAV BALÁN, ktorý nedal šancu Šimbochovi, ktorý mal clonený výhľad. Asistencie: Michal Chovan, Arne Kroták.

33:45
    Vylúčenie na oboch stranách, Drapáč dostal trest za hrubosť, zhodenie rukavíc 2+10 min. Gurčík dostal trest za hrubosť, 2 minúty.

32:55
    Brejk hostí v podaní dvojice Balán - Chovan ukončil faulom Vosátko a hostia majú ďalšiu možnosť vyrovnať.

32:37
    Chovan sa dostal do útočného pásma, kde naservíroval puk Balánovi, ale ten ho nespracoval dobre a puk sa následne dostal mimo bránu.

32:08
    Z ľavej strany skúsil Šimbochovu pozornosť Takáč, domáci gólman pokryl puk v lapačke.

31:10
    Strömberg sa dostal až pred pred Šimbocha, ktorý znovu podržal svoj tím.

29:26
    Hostia si zahrajú presilovku 4/5 po tom čo Gurčík ide na na tresnú lavicu za podrazenie.

Prepáčte za doterajšie problémy, zápas bude pokračovať v normálnom tempe.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:50
    Slovinský bek Tavželj (POP) vyloučen za hákování.

17:59
    Vosátkův pokus od modré kryje hostující brankář.

17:36
    Gól mohli naopak dát domácí, Suchého ale vychytal pohotovým zákrokem brankář Šimboch!

16:59
    Takáč (POP) dostává 2 minuty za napadení.

15:50
    Hosté se nedokáží delší dobu usadit v útočném pásmu, chybí jim přesnost. Nitra je kompletní.

13:50
    Tůma (NIT) vyloučen za podražení.

11:31
    Ani Poprad nesehrál převahu dobře, větší šanci si nevytvořil.

09:20
    Vosátko (NIT) vyloučen za držení protihráče.

07:02
    Tempo hry není nijak závratné, hraje se převážně ve středním pásmu.

05:38
    Domácí brankář si poradil se střelou Stromberga z rychlého brejku.

04:42
    Domácí se v presilovce k ničemu nedostali, hosté jsou kompletní.

02:42
    Stromberg (POP) vyloučen za zdržování hry.

01:05
    MIROSLAV ŠTEFANKA otevírá skóre zápasu střelou z mezikruží. Asistence: Tománek.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Tomáš Batiz

Góly a asistencie: 2. Štefanka (Tománek), 46. Kropáč (Hamrák, Uhnák) - 35. Balán (Chovan, Kroták), 39. Kroták (Svitana), 45. Svačina (Chovan, Kroták)

HK Nitra: Šimboch (Fedor) – Grman, Tůma, Vosátko, Bača, Ordzovenský, Gurčík, Hrudík, Káčer – Saliji, Hrnka, Ručkay – Kropáč, Štefanka, Tománek – Mašlonka, Hamrák, Segľa – Bene, Uhnák, Radulay.
    HK Poprad: Melicherčík (Šimonovič) – Pentikäinen, Suchý, Tavželj, Kovačevič, Fabian, Jáchym, Kramár – Škovíra, Stromberg, Vaic – Chovan, Balán, Rapáč – Svačina, Kroták, Svitana – Homa, Takáč, Malina.

Rozhodca: Goga, Stano, Tvrdoň