Detroit – San Jose 3:2 (kon.) | Chicago – St. Louis 3:1 (kon.) | Minnesota – Boston 2:0 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
St. Louis Blues
cz Nedeľa 19.02.2012, 18:45 • United Center, Chicago • NHL

Chicago tedy proti St. Louis vydřelo výhru až v závěrečné třetině. Hrdiny utkání jsou pravděpodobně domácí brankář Crawford a obránce Keith (1+1). Já se s vámi pro tento týden loučím a přeji vám co nejlepší vstup do toho následujícího. (21:09:30)

60:00

59:52
    Na trestnou usedl i kapitán Blues David Backes.

59:52
    Jak Ryan Reaves, tak i Jamal Mayers obdrželi obvyklé tresty po bitce. Oficiálních pět minut pro oba.

59:52
    Oba ale později skončili na ledě, kde je přilehli rozhodčí a pěstní souboj ukončili.

59:52
    Na ledě se strhla bitka mezi Scottem a Reavesem.

59:49
    Elliott si ještě poradil s Hayesovým backhandem.

59:11
    Chicago právě vstřelilo branku!
    MARIÁN HOSSA ale gólem do prázdné branky z vlastní třetiny ukončuje debaty o vítězi dnešního utkání. Bez asistence.

59:00
    Minuta pro Blues na vyrovnání a Elliott na střídačce.

58:11
    Kane se výborně protkal před Elliotta, kde už byl jen on a brankář, pak ale ve velice nadějné pozici selhal.

57:30
    St. Louis se nedaří usadit se na delší dobu před Crawfordem.

56:34
    Hayes převzal kotouč u mantinelu a skoro z nulového úhlu polechtal játra Elliotta.

55:32
    McDonald na poslední chvíli vložil hokejku do rozehrávky Chicaga a zamezil tak zakončení Sharpa do prázdné branky.

55:18
    Hra přerušena a na řadu přichází reklamní přestávka.

55:11
    Kane krásným nahozením od mantinelu před brankou hledal Toewse, ten se ale s pukem minul.

54:32
    Na ledě se po třetí brance začalo hodně jiskřit.

53:55
    Pietrangelo skvěle na modré napřáhl a pořádně protáhl Crawforda, jenž se vytáhl svým levým betonem.

53:26
    Nakonec se pokračuje s pěti muži na obou stranách.

53:26
    Na ledě se strhla mela, rozhodčí pravděpodobně rozdají po jednom trestu na obou stranách.

53:03
    Obrovská smůla potkala Davida Backese, který si do vlastní branky srazil přihrávku DAVIDA BOLLANDA na Kanea. Asistence: Duncan Keith, Bryan Bickell.

52:40
    Bolland se pokoušel prokličkovat přes svého soka a dostat se do výhodné pozice k Elliottovi, kotouč mu ale uskočil.

52:03
    Langenbrunner znepříjemnil Toewsovi život na tolik, že byl odpískán ofsajd.

51:18
    Hra opět přerušena, Perron se dostal do postavení mimo hru.

50:50
    Elliott zasáhl ani nevěděl jak, otáčel se za sebe, ale kotouč nakonec po pokusu Leddyho a zásahu Elliottových betonů letěl vedle.

50:16
    Velké štěstí měli domácí, že Berglundova střela po McDonaldově přihrávce byla zblokována nad tvrzené sklo.

49:47
    Toews nalezl na útočné modré Kanea, ten se pokusil zavést kotouč před Elliotta, byl ale odstaven.

48:55
    Vysvobození v podobě kotouče mimo hřiště.

48:35
    Hra se momentálně odehrává mimo dostřel obou branek.

47:06
    Až teď jej vypíchl Kane, diváci jej sice vyzývali k rychlému kontru, domácí útočník ale neměl sil, posunul puk dál a odjel střídat.

47:00
    Přesto se Blues drží u kotouče.

46:24
    Oshie s Backesem lehce přešli střední pásmo, v útočné třetině ale ztratili lehkost a pohřbili nadějně se rozvíjející akci jejím zpomalením.

45:51
    Keith opět v akci, tentokrát se postaral o odpískání postavení mimo hru.

45:22
    Potvrzeno.

45:22
    Kotouč určitě brankovou čáru nepřešel před posunutím brankové konstrukce. Keith to jednoduše neubrzdil, žádný úmysl tam nebyl.

45:22
    Sudí Wes McCauley si vyžádal konzultaci s kolegou u videa.

45:22
    Na ledě se odehrála další zajímavá situace a znovu v ní měl prsty Keith, který se vracel za McDonaldem a pro jistotu s sebou strhl nejen branku, ale i svého brankáře. Crawford však bude v pořádku.

44:52
    Domácí protrhli svou střeleckou smůlu! Kane přenechal kotouč Sharpovi u mantinelu, ten na modré našel volného DUNCANA KEITHA, který tvrdou ránou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Patrick Sharp, Patrick Kane.

44:28
    Kane skvěle předložil kotouč před branku Toewsovi, ten ale byl moc blízko Elliottovi a proto neskóroval.

44:10
    Do útočného pásma pronikl Oshie, zastavil jej ale hvizd sudího značící ofsajd.

43:29
    Kotouč je mezi diváky, jako poslední se zřejmě dotkl Kruger.

43:23
    Stalberg se tvrdou ránou pokoušel nachytat Elliotta u jeho pravé tyče, brankář Blues ale byl připraven a beton ke své brankové konstrukci pevně přimáčkl.

42:41
    Dopředu se pak ale prodral Hayes a chyběla mu jen delší hůl, aby po obhození beka ozkoušel Elliotta.

42:25
    St. Louis se usadilo v útočném pásmu.

41:45
    Přišlo zakázané uvolnění po vyhození Sobotky.

41:20
    Skvělý zákrok po táhlé ráně Stalberga zápěstím připsal Elliott, jenž přitiskl beton na zem, položil na něj lapačku a udržel čisté konto.

40:47
    První řada Chicaga se pokoušela natlačit před Elliotta, to se jí ale nepovedlo a Stewart dostal kotouč z pásma.

40:01

Poměr střel ve druhé třetině: 9 - 7.

Druhá třetina tedy změnu v utkání nepřinesla. Chicago se stále trápí v ofenzivě, nedaří se mu přesně střílet a St. Louis zatím jednogólový náskok stačí. Je třeba říct, že oba týmy ještě ubraly na tempu z první třetiny a momentálně se diváci v United Center velmi nudí. Třetí třetina by měla začít kolem 20:25.

40:00

39:45
    Mayers to zkusil z velkého úhlu od brankové čáry a minul.

39:00
    Ještě jednu minutu má Chicago na to, aby něco udělalo se současným nepříznivým stavem.

38:30
    Hra znovu přerušena.

38:17
    Elliott předvedl skvělý zákrok levým betonem, který vymrštil ke své tyči a zamezil Bollandovi v dorážce do branky.

37:51
    Dobrou pozici na střelu si mezi kruhy našel Bolland, Elliott si ale povyjel a kotouč odrazil do rohu.

37:16
    Keithova rána od modré byla nabídkou na teč, nikdo se ale k ní nedostal a kotouč tak směřoval těsně vedle pravou Elliottovu tyč.

36:50
    Hra se sice momentálně přelévá z jednoho konce na druhý, vždy je to ale bez střeleckého efektu.

35:12
    Chicago pokračuje v sérii nepřesných pokusů. Elliott sice pendluje od jedné tyčky ke druhé, vždy ale pouze kontroluje dráhu letu puku vedle jeho branku.

34:33
    McDonald naprosto zbytečně zasáhl kotouč v útočném pásmu a zařídil tak odpískání dalšího postavení mimo hru.

33:55
    Arnott před Crawfordem nepříjemně tečoval kotouč, naštěstí pro Chicago nakonec vedle, neboť Crawford se již přemisťoval k druhé tyči a rozhodně by nedokázal zasáhnout.

33:40
    Elliott nahození Sharpa od modré zastavil na hrudi a následně i v lapačce. Chicago stále čeká na vyloženou šanci.

33:29
    Crawford se opět musel činit a znovu zasáhl před Langenbrunnerem u své pravé tyče. Vše ale vzniklo tím, že Chicago nebylo schopné vyhodit jednoduchý kotouč.

33:17
    Plné nohy práce měl u své levé tyče Crawford, jenž musel přilehnout kotouč v nepřehledné situaci.

32:53
    Stalberg se natlačil před branku, kde jen tečoval přihrávku Bollanda vedle.

32:29
    Puk zašlapán u mantinelu, hra znovu přerušena.

32:20
    Hra postrádá rychlejší tempo, teď si Crawford přispal další zákrok po Crombeenově pokusu od mantinelu.

31:06
    Stewart uháněl sám na Crawforda, nevymyslel ale nic jiného, než zakončení mezi betony, které domácí brankář včas scvakl k sobě a udržel tak svůj tým nad vodou!

30:37
    McDonald se skvěle rozjel od obranné modré, protáhl se kolem soupeře, pak našel Berglunda, ale tomu se nepodařilo před Crawfordem zakončit.

30:20
    Velmi nezáživnou pasáž ukončil dojetím kotouče u mantinelu Jackman. Zakázané uvolnění domácích.

29:20
    Chicago se nadále nedokáže usadit před Elliottem, ani St. Louis ale nepůsobí tím svěžím dojmem z první třetiny.

28:27
    Pak přišla katastrofální rozehrávka, kterou se naštěstí pro domácí nepodařilo Langenbrunnerovi potrestat.

27:27
    Toews si skvěle vyměnil kotouč s Kanem, pak si sjel mezi kruhy, odkud netrefil branku. Opravdové domácí trápení v zakončení pokračuje.

26:34
    Krkolomný přechod Blues do útoku zakončil McDonald přihrávkou a následným ofsajdem.

26:25
    Chicago předvedlo skvělou kombinaci, které by slušela branka, Bolland se zjevil v prostoru kruhu pro vhazování úplně sám, tvrdě vypálil, kotouč ale poslal jen kousek nad ledem a Elliot zakročil.

25:28
    Elliott si připsal další lehký zákrok po razantním zakončení Keitha od modré.

25:06
    Zakázané uvolnění Blues.
    Jak vypadala přesilovka Blackhawks nadějně, její konec se proměnil v opravdovou mizérii.

24:55

24:15
    Velmi tvrdá rána Sharpa od modré opět netrefila branku. Zatím největším problémem Blackhawks je trefit Elliottovu branku.

23:37
    Jackman nejprve zablokoval Hossovu ránu, pak slovenského útočníka odstavil od kotouče a umožnil tak svému týmu na chvíli vydechnout.

23:15
    Chicago zlepšilo svou přesilovku, rána Brunetta se otřela o tyč.

22:55
    Kotouč od Sobotky skončil mezi diváky. Zdržování hry a dvě minuty pro Vladimíra Sobotku.

22:52
    Toews se u mantinelu pokoušel šikovně najít Kanea, k tomu ale přihrávka do nadějné pozice neprošla.

22:19
    Špatně vyhozený kotouč dojel Backes a ihned vystřelil, Crawford ale rozklekem zasáhl.

21:35
    Olsenova rána od modré směřovala na branku, tam ji zastavil Brunette a fotbalově si ji na prsa zpracoval, pak ale nedokázal kotouč zasunout za sebe.

20:55
    Kane vyrobil zbytečnou chybu na modré a dostal se tak do postavení mimo hru.

20:18
    Kane skvělou kolmou přihrávkou hledal na protější tyči Sharpa, ten ale neudržel stabilitu a připravil se tak o možnost zakončit do odkryté branky.

20:07
    Elliott si ihned po vhazování ozkoušel puk, ze středního pásma jeho pozornost otestoval Seabrook.

20:01

Podle zámořských statistiků hosté vyhráli i na šance: 7 - 1.

Mimochodem, St. Louis v první třetině Chicago výrazně přestřílelo. Blues vystřelili na branku patnáctkrát, Blackhawks jen čtyřikrát.

V první třetině dnešního opožděného zápasu jsme tedy viděli jedinou branku, kterou se štěstím za Crawforda poslal McDonald. Doufejme, že druhá třetina, která začne cca v 19:35, přinese zlepšení.

20:00

19:55
    Závěrečné vhazování v obranné třetině Blues.

19:35
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Nakonec se St. Louis kontroverzně dočkalo! Crawfordovi vypadl kotouč z moci, Langenbrunner se jej na brankovišti pokusil dokopnout za čáru, pak ale projel ANDY MCDONALD a ještě před brankovou čárou poslal svůj tým do vedení. Gól musel potvrdit videorozhodčí. Asistence: Jamie Langenbrunner, Patrik Berglund.

19:30
    Po lehkém nahození Pietrangela od modré zazvonila tyč!

19:25
    Pietrangelo dojel kotouč za Ellittovou brankou, vhazovat se bude po zakázaném uvolnění Blackhawks před Crawfordem.

19:00
    Poslední minuta prozatím bezgólové první třetiny.

18:30
    Na ledě zůstal ležet Sobotka držíc se za hlavu, hra ale pokračovalo a útočník hostí nakonec po svých odjel na svou střídačku.

17:31
    Nakonec se vhazovalo u obranné modré Chicaga, St. Louis se totiž dostalo do postavení mimo hru.

17:31
    V United Center jsme spatřili také první potyčku, do níž se zapojil i domácí kapitán Toews.

17:13
    Hru pro změnu tvrdí St. Louis, Oshie se ale bez nároku na úspěch pokusil zpoza branky překvapit Crawforda a to mu nevyšlo.

16:34
    O průnik se pokoušel Stewart, nedokázal se ale odpoutat od Seabrooka, od nějž kotouč směřoval mimo led.

16:12
    Polák se snažil najít spoluhráče ve středním pásmu, nenašel však nikoho a Olsen nakonec kotouč vzal do své moci. Zakázané uvolnění St. Louis.

15:08
    Obrovskou šanci měl před Crawfordem osamocený Berglund, pokusil se střelou zápěstím zakončit pod břevno, domácí brankář se ale opět vyznamenal!

14:51
    První řada Chicaga drží soupeře v jeho obranné třetině, zatím si ale kotouč ponechává jen v rohu.

13:20
    Jackman sklepl kotouč před modrou tak šikovně, že se Hossa dostal do postavení mimo hru.

12:35
    Kane skvěle zabojoval návratem do středního pásma, předal kotouč na modrou Toewsovi, ten se mu jej pokusil vrátit, ale Kane puk na hokejku v nadějné pozici nedostal.

11:56

11:52
    Crawford měl obrovské štěstí, že Russellova střela od modré byla tečována vedle.

11:30
    Crawford řeší nepřehlednou situaci před svým brankovištěm zasednutím kotouče. Dorážet se okoušeli Oshie a Backes, puk byl ale již dávno pod brankářem domácího celku.

10:52
    St. Louis se navíc vystavilo do ofsajdu.

10:37
    Domácí mohou vydechnout, dostali puk přes všechny čáry a jdou střídat.

10:09
    St. Louis hraje přesilovku lépe než Chicago jeho dvě předchozí, za Crawfordem po střele Russella zazvonila tyč.

09:56
    Poprvé se vylučuje na straně domácích, sednout si jde Jamal Mayers za podražení Russella.

09:16

08:27
    Do samostatného úniku se při vlastním oslabení dostal McDonald, položil si Crawforda, ale v rozhodujícím okamžiku backhandem přestřelil břevno!

08:16
    Nabito měl Hossa, od modré ale svůj tvrdý projektil poslal vedle.

07:50
    Chicagu se druhá přesilovka nedaří, St. Louis opět vyhodilo.

07:21
    Blues se ale krátce po buly vyhozením na chvíli vysvobodili.

07:16
    Kane však zavezl puk do útočného pásma a vhazovat se bude po Elliottově levici.

07:16
    Chicago nedokázalo využít výhodu, kterou dostalo poté, co Vladimír Sobotka vjel do brankoviště, kde se nepříjemně srazil s Crawfordem. Nakonec jsou z toho dvě trestné minuty pro útočníka St. Louis.

06:36
    Ke střele z otočky se dostal Berglund, netrefil však z mezikruží branku. Škoda pro hosty, Berglundovi totiž najížděli hned tři spoluhráči ve výhodných pozicích.

05:57
    Blackhawks krátce po konci své přesilovky ztratili pásmo a následně se hloupě dostali do postavení mimo hru.

05:43

05:16
    Kaneovu chybu se pokoušel potrestat Perron, byl však ve svém úsilí osamocen a nakonec puk odevzdal.

04:38
    Seabrook se krásně rozjel po pravém křídle, s vypětím všech sil zkrotil kotouč na čepeli a vystřelil, Elliott ale rozsekl betony od sebe a kotouč vyrazil.

04:15
    Sobotkovi se nepodařilo ujet v oslabení, kotouč se tak rychle přenesl do útočného pásma domácích, kde měl Elliott plné ruce práce s Keithem. Nakonec si poradil.

03:43
    První vyloučeným hráčem v utkání je T. J. Oshie.

03:03
    Krátce nato měl nadějnou příležitost i Oshie, od modré ale dovolil Crawfordovi zákrok betony.

02:58
    Hayes se chvíli na to zjevil v další nadějné příležitosti, tváří v tvář Elliottovi ale zasáhl.

02:33
    Hayes nejprve z úhlu trefil boční síť, pak si vzal puk znovu pod svou správu, ale nedokázal přihrát.

02:16
    Hra je přerušena poté, co střela Krugera neprošla na Elliotta a skončila mezi diváky.

02:04
    Seabrook skvělou bojovností za brankou vybojoval kotouč.

01:13
    Před Crawfordem se zjevil osamocený McDonald, brankář Chicaga ale vystrčeným ramenem zasáhl.

00:59
    V útočném pásmu se zase usadilo Chicago, Polák ale vyhodil.

00:25
    O první ohrožení Crawforda se nabídkou na teč od modré pokusil Polák, jeho nahození ale skončilo vedle.

00:01

Upřímně řečeno nemám informace, proč se úvodní buly tak zdrželo, uklidňuje alespoň to, že hráči již jsou na ledě.

Podle posledních informací byl začátek utkání oddálen na 18:45 SEČ.

Vypadá to, že začátek utkání se mírně oddálí.

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery) - Keith, O'Donnell, Seabrook, Leddy, Lepisto, Olsen - Sharp, Brunette, Kruger, Toews, Mayers, Stalberg, Bickell, Scott, Bolland, Hayes, Hossa, Kane.

St. Louis Blues: Elliott (Bishop) - Russell, Jackman, Huskins, Shattenkirk, Pietrangelo, Colaiacovo, Polák - McDonald, Langenbrunner, Sobotka, Stewart, Crombeen, Porter, Backes, Arnott, Perron, Oshie, Reaves.

Rozhodčí: McCauley, O'Halloran - Pancich, Devorski.

Marodka hostů je o něco rozsáhlejší a velkým plusem tak je, že centr David Backes, jehož v sobotu Warren Peters zasáhl do hlavy a ukončil tak pro něj zápas, bude moci naskočit. Jinak si nezahrají zadák Carlo Colaiacovo (vymknuté zápěstí pravé ruky), slovenský brankář Jaroslav Halák (chřipka), Matt D'Agostini (hlava) a Alexander Steen (symptomy otřesu mozku).

Domácí zřejmě do zápasu půjdou bez tří hráčů ze soupisky. Obránce Niklas Hjalmarsson vynechal sobotní utkání s Blue Jackets kvůli podezření na otřes mozku a není jasné, zda nastoupí. Zcela jistě do utkání nezasáhnou Steve Montador (horní část těla) a Daniel Carcillo (mimo pro operaci kolena), kteří jsou na injury listu.

Dnes ale budou mít velmi těžkého soupeře. Blues jsou na koni, v posledním utkání s Minnesotou dovolili soupeři jen třináct střel na branku a zvítězili 4:0. Avšak včerejší utkání se podařilo Chicagu, které porazilo bezmocný Columbus na jeho ledě 6:1. Elitní formace Toews - Sharp - Kane navíc nakombinovala tři góly a osm bodů.

Pro Blackhawks je toto utkání velkým vysvobozením. Do domácího prostředí se totiž vrací po neúspěšném devítizápasovém tripu, v němž zvítězili až na závěr proti NY Rangers a Columbusu.

Bude se jednat o třetí vzájemný zápas dnešních soupeřů v této sezóně. Oba mají prozatím po jednom vítězství, dnes ale dojde k prvnímu střetnutí v chicagském United Center.

Dobrý den. National Hockey League má dnes na programu tři poobědové zápasy a jedním z nich bude i to v Chicagu, kam přijede rival z Centrální divize St. Louis Blues.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Daniel Polách

Góly a asistencie: 45. Keith (Sharp, Kane), 54. Bolland (Keith, Bickell), 60. Hossa - 20. McDonald (Langenbrunner, Berglund)

Rozhodca: McCauley, O'Halloran - Pancich, Devorski