Catania – Parma 1:1 (kon.) | Juventus – Udinese 2:1 (kon.)
Catania Calcio
1:1 (1:1)
FC Parma
cz Sobota 28.01.2012, 18:00 • Angelo Massimino, Catania (Itálie) • Talianska Seria A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jen jediný bod dělí oba soupeře, domácí i hosté se chtějí posunout tabulkou vzhůru a proto nás čeká velmi zajímavý zápas.

Parma je sice o místo lepší, nicméně Catania má ještě 25 minut ze zápasu s Římem k dobru. A pokud se svěřencům trenéra Montelly podaří favorita potrápit alespoň tak, jako v nedohraném utkání na domácí půdě, mohou se těšit minimálně z dalšího bodu.

Na domácí půdě je Catania silná a proto bude doufat, že Parma zůstane v nastoleném trendu, tedy nevozit ze hřišť soupeřů byť jen minimální bodovou nadílku. Parmě se na hřištích soupeřů opravdu nedaří, z možných sedmadvaceti se jí podařilo získat pouze pět.

Parmu vede teprve potřetí trenér Roberto Donadoni a žádá po hráčích více koncentrace právě na hřištích soupeřů. Nejprve porazil Sienu, následně remizoval s Bolognou. Parma se na své chudé poměry může pochlubit skvostným triem útočníků, hrát by totiž měl jak Biabiany, tak Floccari a Giovinco. Brandao by měl nahradit vykartovaného Zaccarda, pouze na lavičku usednou posily Okaka Chuka a Stefanio Ferrario.

Catania bude hrát bez dvou velkých opor. Nicola Legrottaglie a Sergio Almiron, pilíře celé hry, nemohou nastoupit. Uvidíme, jak si s jejich absencí mladý trenér poradí. Lanzafame s Capuanem nejsou ještě zdravotně úplně v pořádku, ale Suazo s Delvecchiem by připraveni již být měli.

Nezávislý divák by měl asi doufat v opakování předchozího střetu těchto dvou týmů. Ke konci prosince se dohrávané první kolo zapsalo do dějin coby skvělý zápas se šesti góly, po třech na každé straně. Drama až do závěrečných minut budeme chtít vidět i v sobotu v podvečer.

Calcio Catania: Campagnolo - Potenza, Bellusci, Spolli, Alvarez - Izco, Lodi, Biagianti - Gomez, Bergessio, Barrientos

Parma FC: Pavarini - Brandao, Lucarelli, Paletta - Modesto, Morrone, Galloppa, Valiani - Giovinco, Floccari, Biabiany

Rozhodčí: Daniele Doveri.

1

2
    Hostující hráči začali z ostra, domácí se zatím pouze brání.

3
    První šance i na domácí straně, konkrétně Barrientos byl v nadějné příležitosti, ale gól z toho nebyl.

5
    Zatím je to utkání ve velkém tepmu, uvidíme, jak dlouho takové nasazení hráči vydrží.

6
    Rozhodčí ukazuje na rohový praporek. Catania bude kopat rohový kop.

7
    Ze kterého ovšem domácí nezahrozili, míč pro hosty.

8
    Nyní nepřesná rozehrávka domácího týmu.

9
    Ovšem i hosté se rychle zbavují míče a tak domácí zkouší útok po levé straně.

10
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

11
    Centr na přední tyč odvrací první obránce domácích.

13
    Oba týmy hrají na 3 útočníky, i italská liga se podmiňuje novým moderním trendům...

15
    Na stadionu Angelo Massimino (Catania) se do zakončení dostal Gonzalo Bergessio (Catania). Jeho střelecký pokus zblokovala pozorná obrana.

16
    Alessandro Potenza (Catania) uvízl v ofsajdové pasti.

18
    Domácí požadovali pokutový kop! Po rohovém kopu hlavičkoval Gomez a jeho pokus mířil do ruky Lucarelliho, která rozhodně nebyla u těla.

19
    Catania ovšem zůstává nadále na polovině soupeře a obléhá jeho branku.

20
    Hosté podnikli rychlý brejk, ale domácí obrana zapracovala na jedničku. Roh pro Parmu.

21
    Ten hosté nevyužívají.

22
    Domácí Potenza centroval do vápna, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

24
    Parma zatím v úvodních 24 minutách nic nepředvedla, domácí jsou zatím jasně lepší, teď to jen vyjádřit výsledkově.

26
    Na stadionu Angelo Massimino se nepřesnou hlavičkou prezentoval Mariano Julio Izco. Jeho střela šla vedle a brankář vůbec nemusel zasahovat.

27
    Calcio si v útočné fázy neporozumělo a tak bez větších problémů získává míč gólman Pavarini.

28
    Ofsajd. Rozhodčí Daniele Doveri na upozornění pomezního odpískal postavení mimo hru. Do pasti se chytil Sergio Floccari.

29
    Hosté zahrávali standardní situaci, ale tu řeší zákrokem na brankové čáře gólman Campagnolo.

30
    I hosté přišli se zajímavou příležitostí, Valiani vystřelil na branku, ale gól nedal.

32
    Rozhodčí Daniele Doveri přerušuje hru. Do nadějné pozice se dostával Sebastian Giovinco, byl mu však odpískán ofsajd.

33
    Domácí Gomez byl ve výhodné pozici po kolmici Izca, ale v zakončení selhává! Další velká příležitost Calcia.

35
    Do nadějné pozice se dostával Sebastian Giovinco, byl mu však odpískán ofsajd.

36
    Catana právě vstřelila branku!
    Catania vede 1:0! GONZALO BERGESSIO dostal parádní přihrávku od Marca Biagiantiho na hranici pokutového území, z gólmana Pavariniho si udělal "dobrý den" a i přes dvojici domácích obránců dává z velkého úhlu důležitý gól!

38
    Do zakončení se dostal Sebastian Giovinco (Parma), jeho střele však scházela přesnost.

39
    Poslední minutky se hraje fotbal nahoru - dolu a diváci se musí bavit.

40
    Další důležitý zákrok předvedl Spolli. Obrana domácích zatím funguje na jedničku.

41
    Za ohlušujícího pískotu kombinuje Parma asi 35 metrů od branky Campagnola.

43
    Pokus hostujícího Flocarriho jde vysoko nad domácí svatyni.

44
    Calcio Catania chce dohrát již první poločas daleko od své branky.

44
    Floccari byl v obrovské šanci a jeho střela trefuje tyč!

44
    Parma právě vstřelila branku!
    V závěru prvního poločasu srovnává z krásné střely z 25ti metrů FRANCESCO MODESTO. Domácí gólman neměl na jeho ráno k tyči nárok.

45
    V první půli se nastavuje 1 minuta.

Po prvním poločase je stav utkání mezi Calcio Catania - Parma FC nerozhodný 1:1. 35 minut měla Catania jasně navrch, ale ke konci poločasu domácí na svém výkonu ubrali a byli za to potrestáni vyrovnávací brankou. Druhý poločas začne asi v 19:03.

46

46
    Střídání (Parma). Odejde Goncalo Brandao, příjde Jonathan.

48
    Domácí začali druhý poločas aktivněji, ale zatím žádné ohrožení hostující branky nenastalo.

50
    Catania si nyní v útoku příliš neporozuměla a odevzala míč hostům.

52
    Spolli faulován ve vlastním pokutovém území, míč pro domácí.

54
    Těm ale útočná fáze nějak vázne, další zbytečná ztráta míče.

55
    Ale ani Parma nic nepředvedla a odevzadala míč soupeři. Druhá půle zatím nemá co nabídnout.

57
    Izco vybojoval svojí bojovností roh pro Catanii.

58
    Ten vyboxovává gólman Pavarini do bezpečí.

59
    Další šance pro domácí, volný přímý kop ze 30 metrů.

60
    Tak to byl perfektně kopnutý přímák od Lodiho, kterému k přímému zásahu ze 30ti metrů chybělo asi 20 centimetrů.

61
    Hosté získali výhodu po faulu na jednoho z hostujících hráčů, ale tu vůbec nevyužili a jen odevzdali balón.

63
    Hostující Lucarelli ostře fauluje a dostává napomenutí od sudího Doveriho.

65
    Hosté fungují v obraně velmi dobře, zajišťují se a Calciu velmi ztěžují situaci.

66
    Sergio Floccari se zapomněl za obránci a byl mu odpískán ofsajd.

67
    Domácí Calcio poprvé střídá, odejde Marco Biagianti, nahradí ho Delvecchio.

68
    Žlutou kartu uviděl Stefano Morrone (Parma).

69
    Na stadionu Angelo Massimino (Catania) dochází ke střídání. Odejde Jonathan Biabiany a místo něj si zahraje Stefano Okaka Chuka.

71
    Gonzalo Bergessio (Catania) se probojoval do zakončení, jeho pokus hlavou byl však zblokován.

72
    Rozhodčí přerušil hru, aby mohl být ošetřen Gennaro Delvecchio.

73
    Hra již pokračuje.

74
    Pablo Cezar Barrientos se dostal ke střele, té však scházela přesnost. Další šance pro domácí, kteří by si vedoucí branku zasloužili.

76
    Střídající Okaka je až moc "aktivní" a rozhodčí ho přichízí uklidnit.

77
    Domácí trenér Vincenzo Montella střídá. Odchází Alejandro Gomez, místo něj se na hřiště podívá Andrea Catellani.

77
    Faul hostů a tak Catania bude mít standardní situaci.

78
    Kterou ovšem nezahráli dobře a dokonce nahráli do brejku hostujícímu celku.

79
    Daniele Galloppa vystřelil mimo domácí branku.

80
    Catania volí dlouhé nákopy do pokutového území, které zatím nemají nárok.

81
    Další šance domácích! Ti mířili dva na jednoho, ale situaci dobře nevyřešili, domácí ovšem zůstávají u míče.

82
    Delvecchio ostře faulován do obličeje a tak domácí dostávají míč.

83
    Který však brzy uloupil Modesto a zakládá protiútok.

84
    Z toho se nic zajímavého nepřihodilo. Domácí Catania naposledy střídá - odchází Bergessio a přijde Suazo.

85
    Stefano Okaka Chuka přišel o výhodnou pozici, rozhodčí Daniele Doveri přerušil hru pro ofsajd.

86
    Jonathan po krátkém ošetření opět naskočil do hry.

87
    Parma drží míč u branky Catanie a snaží se vsítit rozhodující branku.

88
    Ovšem v rozehrávce dělá chybu a domácí mířili na Pavariniho branku, ale ani jejich snaha nedosáhla kýžené branky.

89
    Snad desátá velmi nepřesná nahrávka domácího mužstva, to se už nelíbí ani divákům, kteří reagují pískotem.

90
    Okaka byl ve 100% šanci, když zcela sám postupoval na brankáře Campagnola! Jeho střela do protipohybu domácího gólmana šla těsně vedle!

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 4 minuty.

90+2
    Útočný faul Floccariho je oceněn žlutou kartou.

90+3
    Poslední desítky vteřin utkání, míč na kopačkách hostující Parmy.

90+4
    Poslední příležitost bude zřejmě Catania.

90+4
    Ale ani její aut nebyl zužitkován.

A utkání je u konce, domácí Catania jen remizovala s Parmou 1:1 a nevyužívá domácí prostředí k zisku třech bodů. Nutno říci, že se nejspíše jednalo o remízové utkání a proto si zřejmě zaslouženě oba týmy body rozdělují. Přeji příjemný zbytek sobotního večera. (19:54:48)