Poprad – Trenčín 4:1 (kon.) | Zvolen – Martin 2:3 (po s.n.) | Žilina – Košice 1:4 (kon.)
Nitra – Skalica 4:2 (kon.) | HC Slovan – B. Bystrica 3:4 (po s.n.)
po s.n.
HC Slovan Bratislava
3:4 (1:1, 2:1, 0:1)
HC MONACObet Banská Bystrica
Piatok 20.01.2012, 18:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • Tipos Extraliga (SR)

Koniec zápasu. (20:49:25)

65:00
    Banská Bystrica dala gól! Rozhodujúci nájazd premenil Jokila, keď švihom prestrelil Konráda po pravej strane.

Miroslav Šatan do betónov Kostúra.

Lukáš Hvila len do betónov.

Marek Bartánus a Kostúr strelu kryje.

Filip Nemček prestrelil Konráda, 0:1.

Samostatné nájazdy začínajú.

V predĺžení sme videli šance na oboch stranách, Bystričania síce točili puk v útoku pri presilovej hre, no zbytočne dlho ho držali na svojich hokejkách a obrana domácich ich do vyloženej šance nepustila. Po krátkej úprave ľadu budú nasledovať samostatné nájazdy. Druhá časť tradície potvrdená. Vyjde aj jej tretia časť a odvezú si barani dnes dva body? Poďme na to.

63:42
    Puk po troch strelách hostí pri Kostúrovi.

63:00
    Kolotoč pred Konrádom.

62:46
    Vhadzuje sa pred Konrádom, hostia majú presilovú hru štyroch proti trom.

62:46
    Oddychový čas hostí.

62:46
    Domáci dve minúty za hráčsku lavičku.

62:32
    Kukumberg strieľa zo siedmych metrov a vynikajúci Kostúr.

61:13
    Elegantný save v podaní padajúceho Konráda!!!

60:54
    Bambúchova strela len do betónov.

60:50
    Na druhej strane úspešný Konrád.

60:19
    Bartánusovu strelu Kostúr vyrazil do rohu.

60:15
    Bulíkova pekná strela od ľavého kruhu končí v Kostúrovom náručí.

60:01
    Začalo predĺženie.

Ani v treťom domácom zápase nedokázal Slovan zvíťaziť s Banskou Bystricou a tak aktéri oboch mužstiev zachovali tohto sezónnu tradíciu a opäť sa zrodila remíza. Po krátkej prestávke bude nasledovať predĺženie. Bystričania hrali všetky presilovky veľmi zle, až tá posledná im priniesla vytúžene ovocie a dokázali vyrovnať. V bitke o ôsmu pozíciu si z Bratislavy odvezú pod Urpín minimálne jeden bod. Za predvedenú hru si ho plne zaslúžia. Pomer striel na konci tretej tretiny 34:34.

60:00
    Tretia tretina skončila.

59:46
    Rozhodcovia stratili puk z dohľadu, vhadzuje sa pred Kostúrom.

58:25
    Kukumberg v dobrej šanci nedal do odkrytej bránky.

58:10
    Grman tvrdo vystrelil od modrej, Konrád vyráža.

58:05
    Zakázané uvoľnenie domácich, Bystričania naladení a v tlaku pred Konrádom.

57:02
    Banská Bystrica dala gól! Na ľavu stranu dostal ideálnu prihrávku FILIP NEMČEK, ktorý ponad ruku Konráda vsietil krásny gól. Asistencie: Michal Grman a Jarmo Jokila.

56:38
    Puk v obrannom pásme hostí.

56:34
    Bolestivo do brucha zasiahnutý pukom Hričina, keď k strele napriahol jeden z jeho spoluhráčov.

56:27
    Skrumáž a šancu hostí vyriešil kto? Konrád!

55:58
    Hra sa nám kúskuje, vhadzuje sa stále pred Konrádom.

55:53
    Hostia majú ideálnu šancu využiť presilovú hru, domáci sú pod tlakom.

55:44
    Bystričania v kolotoči pred Konrádom strieľajú len do brankára.

55:24
    Ďatelinka dve minúty plus do konca zápasu za faul na hlavu a krk.

53:52
    Kukumberg potiahol po pravej strane, ideálne nabil Kudrnovi, ten krásne vystrelil, no Kostúr je dnes mužom čísla jedna hosťujúceho tímu a to nielen svojim číslom na drese.

52:20
    Kristoffersson v dobrej šanci od ľavého kruhu strieľa vedľa bránky.

52:00
    Cebák od modrej nahadzoval na Konráda, puk je v jeho lapačke.

51:53
    Grman stratil puk, Kudrnovi však vypadla hokejka z rúk a tak Kostúr puk, ktorý mal pred sebou radšej prikryl.

51:32
    Domáci prevzali taktovku hry, sú aktívnejší, hosťom akoby odchádzali sily, Dobroňova strela od mantinelu z ľavej strany spoza kruhov končí kde? Samozrejme u Kostúra.

50:57
    Dnešné stretnutie sleduje 5.279 divákov.

50:33
    Šatanova strela z pravej strany spoza kruhov končí tesne vedľa bránky.

49:38
    Hostia v plnom počte.

49:32

49:26
    Kudrna z ľavej strany z kruhu pekne strieľa a opäť vynikajúci Kostúr.

48:46
    Opäť veľká šanca Tršku, Kostúr naďalej vynikajúci.

48:04
    V obrovskej šanci Dobroň, Kostúr stratil puk za svojou bránkou a Dobroňovu strelu do prázdnej bránky vyriešila obrana hostí.

47:38
    Nedovolené bránenie a dve minúty pre Hričinu.

47:32
    Za hákovanie vylúčený na dve minúty Miroslav Šatan.

47:29
    Sme svedkami pasívnej hry hlavne pokiaľ je puk spolu s hráčmi pri mantineli.

47:08
    Preisinger meter prd Kostúrom triafa len jeho betóny. Kostúr predvádza pekné brankárske umenie.

46:55
    Po ľavej strane ušiel Bartánus, strelu po prechode cez modrú Kostúr ukryl do lapačky.

46:38
    V skrumáži neúspešný Kokavec, Konrád v sede puk prikryl pod betóny.

45:10
    Zakázané uvoľnenie hostí.

44:53
    Šatanova strela zo stredu pravého kruhu vyrazená Kostúrovym betónom do rohu klziska.

44:18

43:30
    Kukumberg ušiel po ľavej strane, Kostúr kryje puk v náručí.

43:16
    S pukom si zahrá aj Kostúr.

42:49
    Bystričania to dnes v presilovkách kazia.

42:18
    Sloboda vyfasoval dve minúty za nedovolené bránenie.

41:05
    Aj brankár Konrád sa nenudí, strelu hostí kryje v lapačke.

40:32
    Po chybe v rozohrávke hostí v obrannom pásme sa do šance dostal Bulík, Kostúr vykorčuľoval a zaľahnutím puku nepustil Bulíka k strele.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 19:47.

V druhej tretine sme boli svedkami opäť rýchleho a kombinačného hokeja. Obrany oboch mužstiev si plnia svoje úlohy veľmi dobre, vznikajúcim šanciam na oboch stranách chýbala záverečná presnosť v prihrávke a tak z množstva sľubne sa rozvíjajúcich akcií sme vyložené gólové šance nevideli. Domáci boli v streľbe aktívnejší a po dvoch tretinách majú jedno gólový náskok, pomer striel do priestoru bránky vyrovnaný 20:20.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:46
    Lipiansky nastrelil z ľavej strany takmer z bránkovej čiary ľavú žrď Kostúrovej bránky.

39:02

38:33
    Domáci vyhodili cez všetky čiary.

38:13
    Až teraz zatlačili domácich, Grmanovu strelu od modrej Konrád kryje v náručí.

37:43
    Presilovka hostí opäť bez tlaku.

37:02
    Máme troch vylúčených, na strane domácich Štajnoch za krosček a za hrubosť domáci Ďatelinka a hosťujúci Hričina. Všetci po dve minúty.

36:18
    Kudrna z piatich metrov v ideálnej pozícii z pravej strany prestrelil.

35:45
    Švarného strela od modrej končí v Kostúrovom náručí.

34:17
    Slovan dal gól! Po Jerofejevsovej strele od modrej sa k odrazenému puku dostal MARTIN ŠTAJNOCH a prekonal ležiaceho Kostúra. Asistencie: Martin Sloboda a Aleksandrs Jerofejevs.

34:11
    Hráči oboch tímov dobre kombinujú, no finálne prihrávky na voľných hráčov nevidíme, obe obrany sú veľmi pozorné.

33:20

32:23
    Puk v strednom pásme.

31:52
    Aj domáci hrajú presilovú hru veľmi zle.

31:20
    Dve minúty pre Kubku za nedovolené bránenie. Vhadzuje sa pred Kostúrom.

30:35
    Po úvodnom tlaku domácich, keď hostia zaspali úvod druhej tretiny a inkasovali, sme videli opäť hokej v rýchlom tempe. Hostia zapli na vyšší stupeň a stav stretnutia vyrovnali. Do konca druhej časti hry ešte ďaleko.

30:00
    Slovan sa nedostal do finálnej prihrávky, Trška strieľal od modrej len do Kostúra.

29:38
    Puk po strele Bambúcha končí v ochrannej sieti.

28:54
    Banská Bystrica dala gól! Obrana domácich teraz zaspala, sám pred Konrádom dostal ideálnu prihrávku MICHAL KOKAVEC, ktorý nekompromisne premenil. Asistencie: Patrik Lamper a Tomáč Matoušek.

28:13
    Ofsajd hráčov z Banskej Bystrice.

28:02
    Zakázané uvoľnenie domácich.

27:42
    Hričina potiahol až ku Konrádovi, no zo šance napokon nič nebolo.

27:30
    Puk opäť v Kostúrovej lapačke, po teči obrancu hostí.

27:07
    Kostúr sa nenechal prekvapiť, strelu domácich kryje opäť vo svojej lapačke.

27:01
    Hra na chvíľku prerušená, jeden z hráčov hostí zasiahnutý pri páde na ľad pukom do tváre.

26:51
    Frühauf strelou od modrej vyprášil Kostúrovi betóny.

26:44
    Kostúr nahodený puk radšej prikryl do svojej rukavice.

25:46
    Pri páde za Konrádovou bránkou nešťastne zranený Lamper, ktorého zasiahli korčule padajúceho domáceho obrancu priamo do brucha.

25:05
    V snahe založiť rýchly protiútok sa domáci vystavili ofsajdu.

24:34

24:15
    Domáci poslali puk až ku Kostúrovi.

23:29
    Hostia v presilovej hre opäť bezzubí, zakázané uvoľnenie, vhadzuje sa pred Kostúrom.

22:34
    Po nešťastnom nezavinenom zákroku odchádza na dve minúty Bulík za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

21:19
    Slovan dal gól! Po krásnej hokejovej akcii potiahol dopredu Ján Lipiansky, ideálne našiel ROMANA KUKUMBERGA, ktorý rozvlnil nikým nekrytý pred Kostúrom jeho sieť. Asistencie: Ján Lipiansky a Marek Bartánus

20:01
    Začala druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 18:52.

V prvej tretine sme videli hokej v rýchlom tempe, obe mužstvá od samého začiatku nenechávajú nič na náhodu a so zabezpečenou defenzívou vyrážajú do útoku. Pomer striel po prvej tretine je chudobných 5:9, no i z tohto mála sme videli dva pekné góly. Hostia hrali aj presilové hry, avšak ani jedna presilovka im nevyšla podľa ich predstáv, pozorná obrana domácich sa nenechala zatlačiť v pásme a nedovolila hosťujúcim hráčom vážnejšie ohroziť Konrádovu bránku. Sme zvedaví, čo obaja tréneri naordinujú hráčom do druhej časti hry.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:32
    Kostúr predviedol jeden z krásnych brankárskych zákrokov, keď tvrdú strelu Švarného od modrej bezpečne ukryl do lapačky.

19:09
    Kukumbergova strela tečovaná obrancom hostí do ochrannej siete.

16:48
    V rovnakom čase inkasoval Štajnoch za uvedený faul automaticky aj desaťminútový osobný trest.

16:48
    Martin Štajnoch vylúčený na dve minúty za napadnutie hlavy a krku. Vhadzuje sa pred Konrádom.

15:11
    Banská Bystrica dala gól! Lukáš Hvila našiel prihrávkou od mantinelu z ľavej strany za obranou domácich voľného JARMA JOKILU, ktorý pohotovou strelou vyrovnal do odkyrtej bránky. Asistencie: Lukáš Hvila a Marcus Kristoffersson.

14:57
    Zakázané uvoľnenie domácich hráčov.

14:25
    Ofsajd domácich hráčov.

14:18
    Češík zo stredu ľavého kruhu trafil betóny Branislava Konráda.

13:51
    Útok domácich, ktorí sa dostávali do prečíslenia prerušený pre ofsajd.

12:18
    Slovan dal gól! MIROSLAV ŠATAN potiahol puk na ľavú stranu, naznačil strelu, položil si Kostúra na ľad a po ľade poľahky premenil do odkrytej bránky.

12:17
    Miroslav Šatan faulovaný v nájazde, pri strele hákovaný Češíkom, nariadené trestné strieľanie.

12:06

11:43
    Puk na hokejkách hostí, pred Kostúrom.

10:46
    Hosťom sa nepodarilo dostať domácich pod tlak, tí sa oslobodili vyhodením z pásma.

10:06
    Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou, dve minúty pre Kukumberga.

09:44
    Hostia výbornou kombinačnou hrou nedovoľujú domácim zakladať útoky, rozoberajú ich mimo vlastného obranného pásma, Slovan nevyslal na Kostúra ani jednú strelu.

07:39
    Opäť zakázané uvoľnenie, opäť domáci HC Slovan.

06:43
    Grman strelou spoza kruhov cez hráčov vyskúšal Konrádovu pozornosť.

06:38
    Opäť vyhodenie domácich cez všetky čiary, zakázané uvoľnenie.

06:31
    Zakázané uvoľnenie domácich, hra sa vráti do obrannej tretiny domácich.

05:55
    Hostia zahrali v útoku s pukom pri avizovanom ofsajde, vhadzovať sa bude pred Kostúrom.

04:57
    Kútny triafa len betóny pozorného Konráda.

03:53
    V ofsajde tentokrát hostia.

03:27
    Ofsajd domácich. Od úvodu vidíme na hracej ploche vysoké tempo oboch mužstiev, brankári zatiaľ zasahovať nemuseli.

01:14
    Hričina prestrelil po chybe v obrane domácich Konrádovu bránku.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Domáci HC Slovan je v aktuálnej extraligovej tabuľke na druhom mieste, hostia okupujú ôsmu priečku. Domáci hokejisti bojujú o lídra tabuľky, hostia o postupovú ôsmu pozíciu, ktorá im zabezpečí účasť v play-off. Tieto fakty predurčujú, že obom tímom pôjde v dnešnom súboji o veľa. Diváci sa môžu tešiť na atraktívny hokej.

V Banskej Bystrici zasa dvakrát zvíťazili hokejisti z Bratislavy, keď dosiahli výsledky 3:5 a 1:2 z pohľadu domácej Banskej Bystrice.

Príjemný piatkový podvečer z Bratislavy. V dnešnom extraligovom zápase privíta domáci HC Slovan tím z Banskej Bystrice. V prebiehajúcej sezóne hostia v Bratislave dvakrát zvíťazili. Oba zápasy rozhodli až samostatné nájazdy a v oboch sa zrodilo zhodné víťazstvo baranov, keď premenili po dva nájazdy oproti jednému úspešnému nájazdu domácich orlov.

HC Slovan Bratislava:

HC 05 Banská Bystrica:

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 13. Šatan, 22. Kukumberg (Lipiansky, Bartánus), 35. Štajnoch (Sloboda, Jerofejevs) - 16. Jokila (Hvila, Kristoffersson), 29. Kokavec (Lamper, Matoušek), 58. Nemček (Grman, Jokila), 65. Jokila

HC Slovan Bratislava: Konrád - Ďatelinka, Frühauf, Švarný, Dobroň, Jerofejevs, Trška, Jass - Bulík, Kukumberg, Šatan - Hudáček, Lipiansky, Bartánus - Štajnoch, Macho, Buc - Sloboda, Preisinger, Kudrna
    HC MONACObet Banská Bystrica: Kostúr - Grman, Kubka, Huba, Cebák, Bambúch, Brňák, Beňa - Hvila, Jokila, Kristoffersson - Nemček, Heizer, Hričina - Kútny, Češík, Marcinek - Kokavec, Matoušek, Lamper

Rozhodca: Müllner Róbert, Šefčík Peter, Junek Martin

Diváci: 5.279