Berani Zlín – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 1:0 (kon.)
K. Vary – Slavia 4:3 (po pr.) | Sparta Praha – Kladno 1:0 (po pr.) | Liberec – Pardubice 4:3 (po s.n.)
po s.n.
Bílí Tygři Liberec
4:3 (1:1, 1:2, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
cz Piatok 20.01.2012, 18:30Tipsport extraliga (ČR)

Dnešní zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů, které přišly na řadu po vyrovnaných 65 minutách hry. Nájezdy rozhodl liberecký kapitán Nedvěd, jenž tak k vyrovnávací trefě ze třetí třetiny přidal i tu vítěznou. Toť z pod Ještědu vše. Příjemný večer. (21:27:48)

65:00
    Liberec právě vstřelil branku!
    Rozhodující nájezd tak zařídil PETR NEDVĚD, jenž jako jediný proměnil a zajistil Liberci bonusový bod za výhru po samostatných nájezdech.

Jan Buchtele míjí branku a Liberec tak slaví bonusový bod.

Do vedení posílá ve druhé sérii Petr Nedvěd, jenž se prosadil dobře známou střelou z kruhu.

Znovu neúspěšně se prezentovali hosté. Tentokrát to byl Robert Kousal.

Neuspěl ani domácí Michal Bárta. Po první sérii jsou tak nájezdy bez branek.

Nájezdy zahájil Petr Koukal. Pardubický forward ale neproměnil.

Samostatné nájezdy začínají.

Jelikož nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení, následují po krátké úpravě ledu samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:35
    Chyba Trončinského skončila šancí Buchteleho, ten ale neuspěl.

63:58
    Velké zmatky před Pincem. Ten neudržel kotouč, který se je tak povaloval na brankovišti. Domácí obrana ale situaci ustála.

63:25
    Skvělý semafor na Koláře I. vytasil Pinc, který rozehrál a ani se tak nepřerušuje.

63:03
    Trončinský nejprve skvěle zasáhl v obraně, poté založil útočnou akci. Ta ale velmi rychle skončila.

62:45
    To Tomáš Urban neproměnil poté, co se mu při kličce zamotal kotouč pod nohy.

62:45
    Čakajík vyslal Urbana do brejku, ten byl při zakončení faulován a následuje trestné střílení.

61:57
    Do šance mohl jít Derner, kotouč mu však uskočil a zmocňují se ho hosté.

61:14
    Branka mohla padnou i na druhé straně, Trončinský však v leže výborně zasáhl.

60:55
    V dobré pozici se před Růžičkou ocitl Kudrna, jenž nebezpečně zakončil i s obráncem na zádech.

Martin Zíta

Góly a asistencie: 11. Urban T. (Kudrna, Trončinský), 29. Kudrna (Bartovič, Trončinský), 55. Nedvěd (Bartovič, Trončinský), 65. Nedvěd - 19. Radil (Benák, Somík), 27. Kousal (Buchtele, Jánský), 37. Kolář I. (Somík)

Bílí Tygři Liberec: Pinc (Vošvrda) - Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Derner, Ulrych, Štich - Bárta, Dušek, Špaček, Kudrna, Urban T., Kica, Bartovič, Vantuch, Bulíř, Krejčík, Bortňák, Vak, Nedvěd.
    HC Dynamo Pardubice: Růžička (Koutský) - Kočí, Benák, Píša, Kolář II., Drtina, Borer - Zdráhal, Starý, Jánský, Půhoný, Koukal, Buchtele, Kolář I., Radil, Zohorna, Kousal, Nosek, Somík.

Rozhodca: Hradil, Lacina - Jindra, Kostka.