Liége – Lierse 2:4 (po pr.) | Gent – Lokeren 3:3 (kon.)
3:3 (1:1)
Sporting Lokeren
cz Streda 18.01.2012, 20:45 • Jules Ottenstadion, Gent • Belgický pohár

Loučím se s vámi, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a u dalšího on-line přenosu někdy příště opět napočtenou. (22:49:39)

Potvrdilo se to, co jsem psal na začátku zápasu, Lokeren mohl překvapit, což taky udělal. A stejně tak se potvrdilo, že v posledních zápasech končí jeho výsledky především remízou. Ovšem tato remíza má cenu zlata, znamená postup do semifinále Belgického poháru. Pro Gent naopak vyřazení a smutek. Vše sice hrálo v jeho prospěch, ale za vítězství je potřeba zabojovat především na hřišti.

90+5
    Gólman Gentu rychle rozehrává, tohle je poslední šance pro domácí mužstvo.

90+4
    U míče hosté. Domácí utíká čas strašně rychle.

90+3
    Coulibaly to moc přehnal s důrazem. Rozhodčí mu uděluje žlutou kartu.

90+3
    I hosté zkusili zaútočit, ale míč skončil nakonec mimo hrací plochu. Domácí budou odkopávat od své branky.

90+2
    Domácí jsou v náporu, další střelu ale Lazič v klidu kryje a šetří čas.

90+1
    Gent právě vstřelil branku!
    Tohle je neuvěřitelné, Gent ještě vyrovnává a není pro něj úplně vše ztraceno. EL GHANASSY si došel pro centr, udělal kličku a z hranice pokutového území poslal míč k levé tyči soupeřovy brány. Lazič se za míčem jen otočil.

90
    Offside Gentu. Odkopávat bude Lazič, který vůbec nikam nespěchá.

89
    Centru před hostující branku odvrací pozorná obrana.

88
    Tak to jsou neskutečné závěrečné minuty, uvidíme zda se domácí ještě vzmůžou, nebo zda je třetí branka posadí na lopatu.

87
    Lokeren právě vstřelil branku!
    Ouuu, ale tahle naděje příliš dlouho netrvala. Po krásném centru se k míči dostal KOEN PERSOONS a hlavičkou jej poslal za domácího gólmana. Ovšem, tuhle branku si Boeckx za rámeček určitě nedá, tohle mohl chytit.

86
    Domácí ještě vykřesali naději na postup. Krásnou střelou vyrovnává ELIMANE COULIBALY.

85
    A poslední střídání i na straně hostí. Místo De Pauwa přichází Mouataz.

83
    Teď si zadáci Gentu příliš nerozumněli, vše musel řešit včasným vyběhnutím a odkopem od své branky Boeckx.

81
    Poslední střídání i na domácí straně. Rafinhu vystřídá Soumahoro.

80
    No, a co chybělo, aby se radovali potřetí. Domácí brankář ale stihl včas vyběhnout a míč schovat pod svoji moc.

80
    Mokulu byl faulován a hosté budou zahrávat přímý kop. Tohle jim vyhovuje.

78
    Další střídání na straně Lokerenu. Harbaoui nahradí De Ceulaera.

76
    Hosté odvrátili nejprve domácí centr na roh, z něj následně vznikla nepříjemná situace, nebo hostující brankář si při vyboxování míče nebyl příliš jistý, naštěstí pro něj i celý jeho tým se Gent k žádnému vážnějšímu ohrožení branky nedostal.

75
    Boeckx nyní hodně špatně zpracoval "malou domů" a míč poslal do autu.

73
    Overmeire pálil z 30 metrů, ale branku vůbec netrefil.

72
    Stejný hráč nyní odchází z hrací plochy. Místo něj přichází Mboyo.

70
    Hannes van der Bruggen mohl vyrovnat. Nejprve ovšem míč trefil špatně, ten se odrazil od země do vzduchu a než se domácí hráč dostal k dorážce, už měl balón v moci Lazič.

Držení míče zatím velice vyrovnané - 51%:49%.

69
    Hostující brankář si vyšel až na hranice pokutového území a míč chytil do rukavic.

69
    Špatná domácí rozehrávka a míč končí v autu. Hosté mají čas a s rozehrávkou nikterak nespěchají.

68
    Ale nakonec přeci jen střídá. Nahradí jej Leko.

67
    Ale pokračuje dál ve hře. Nic vážného zřejmě.

67
    Patosi zůstává ležet, respektive sedět na trávníku.

66
    Patosi vyslal hezkou přihrávkou do útoku De Ceulaera, ten chtěl přihrát před branku, ale míč poslal do zámezí.

64
    Coulibaly hezky hlavičkoval, ale míč našel v náručí připravený Lazič.

63
    El Ghanassy se ocitl v offsidu, i když, nutno říct, že ve velmi těsném.

61
    Rozhodčí ještě dlouho usměrňoval zeď. Když se mu to konečně povedlo, odpovědnost střely na sebe vzal Bâ, ale trefil pouze hlavu jednoho z protihráčů. Roh ale domácí kopat nebudou, rozhodčí nařizuje odkop.

59
    Nyní bude Gent zahrávat přímý volný kop.

58
    El Ghanassy to zkusil střelou kousek od pokutového území, ale neuspěl. Domácím hráčům je jasné, že pokud chtějí postoupit, musí vstřelit dvě branky. A času ubývá.

56
    Boeckx musel hodně daleko od své branky, aby zabránil další šanci Lokerenu. Míč sice odkopl na nohu dalšího hráče hostí, ten mohl z velké dálky zkusit trefit prázdnou branku, ale jeho pokus ztroskotal, když trefil jiného bránícího hráče.

55
    De Bock si nyní vyšlápl na Rafinhu a je potrestán žlutou kartou.

52
    Neuvěřitelné, hosté jdou do vedení. De Bock krásným centrem našel přesně hlavičku AYANDA PATOSIHO, který zamířil k tyčce, kde byl domácí brankář krátký. Nádherný fotbalový moment. Je jasné, že prodloužení se dnes konat nebude.

49
    Žlutou kartou odměněn domácí hráč Rafihna, který to nyní až příliš přehnal s důrazem.

48
    Harbaoui si nepohlídal své postavení, hosté tak kvůli offsidu přichází o slibně vyvíjející se situaci.

47
    Nakonec odkopávají od své branky.

47
    Jako první se osmělili hosté, domácí měli co dělat, aby míč zakopli aspoň do autu.

46

Máme za sebou zajímavý první poločas. Obě branky padly z pokutových kopů, nejprve poslal domácí do vedení Smolders, ovšem stejným způsobem odpověděl deset minut před koncem Marič. V případě, že by tento výsledek platil i po devadesáti minutách, muselo by se prodlužovat. Dojde utkání až do prodloužení nebo se rozhodně ve druhém poločase?

45+1
    Hraje se převážně ve středu hřiště, nic vážného se tak už asi nestane.

45+1
    Nastavovat se bude ještě jedna minuta.

45
    Coulibalyho v útočného snaze zastavilo postavení mimo hru.

44
    Tak Ljubijankič dnes dohrál. Na jeho místo nastupuje Brüls.

43
    Na druhé straně přešel do protiútoku Mokulu, ale byl tísněn, nakonec sice vystřelil, ale jeho rána byla hodně slabá a pro domácího brankáře neznamenala žádné nebezpečí.

42
    Coulibaly byl sice při útočné snaze sražen v pokutovém území k zemi, ale tohle faul určitě nebyl.

40
    Z následného rohu nic nevzešlo. Ljubijankič je opečováván za autovou čárou.

Avšak při obranném zákroku se nepříjemně zranil Ljubijankič a je ošetřován.

38
    Pokus o centr Lokerenu zablokovala domácí obrana na roh.

35
    MIJAT MARIČ odčinil svůj hřích na začátku zápasu a míč poslal na opačnou stranu, než kam skákal domácí gólman. Je vyrovnáno.

34
    Domácí hráč vidí za své počínání žlutou kartu a může být rád.

34
    Melli zatáhl ve vápně svého protihráče k zemi a je pískán pokutový kop.

33
    Coulibaly ve velké šanci, využil velkého zaváhání domácí obrany a dostal se do situace jeden na jednoho. Už už se zdálo, že svého soka obejde a dostane se sám před branku, ale rozhodčímu se zdálo jeho počínání jako nedovolený zákrok a zapískal faul. To se samozřejmě domácímu hráči nelíbí, ale ještě víc domácímu publiku.

31
    Smolders zkusil svého protihráče napodobit, byl o trošku lepší, protože míč minul branku jen o kousek.

29
    El Mouataz na sebe vzal odpovědnost a zkusil střelu z dobrých 25 metrů, ale míč vůbec netrefil tak, jak by si přál a kulatá věc nakonec skončila hodně vedle domácí branky.

27
    Naopak domácí mohli zahrozit, ale Lokeren se, i s troškou štěstí, nakonec ubránil a Lazič bude odkopávat od své branky.

26
    Mokulu zahrával přímý volný kop, ale pozorná domácí obrana nedopustila žádné nebezpečí.

24
    Gent zahrával přímý kop, Lazič sice nepředvedl jistý zákrok, ale byl faulován a rozhodčí píská. Domácí se sice následně dostali k míči, ale veškeré vzrušení bylo zbytečné.

22
    El Ghanassy vyslal nepříjemnou střelu asi 20 metrů, jemně tečovaný míč ale schoval brankář Lokerenu ve svém náručí.

21
    V dalším útočném snažení zastavil hostující mužstvo offside.

19
    Ketels ovšem poslal míč hodně vedle domácí branky.

18
    Unikající Overmeire byl zastaven nedovoleně a svým barvám zajistil přímý kop ze slušné vzdálenosti.

16
    Maric odvrací další z domácích centrů do autu.

15
    El Ghanassy se dostal do velké šance, obešel hostující obránce a brankáři nasadil jesličky, naštěstí pro Lokeren ale nebyla střela příliš prudká a gólman Lazič stihl balón ještě před čárou chytit.

12
    Nehlídaný Mouataz se dostal po rohu k míči a napálil jej těsně vedle branky.

12
    Domácí brankář si nepočínal příliš jistě, nakonec jej musel zachraňovat Jorgensen, který odkopl míč na roh.

11
    Domácí si nyní počínali nedovoleně a bude zahrávána standartka na jejich branku.

10
    Z něj ovšem žádná šance nevzešla, hráči Gentu se sice dostali k míči a několikrát centrovali před branku, ale k žádnému gólovému efektu to nakonec nevedlo.

9
    Další útoku domácích odvrátili hosté na roh.

7
    A pokutový kop proměňuje s přehledem TIM SMOLDERS. Míč poslal k pravé tyči.

6
    Žlutou kartou potrestán hostující Marič.

6
    Maric si počínal nedovoleně v pokutovém území a je pískán pokutový kop.

5
    Mokulu zahrával standartní situaci, ale domácí obrana míč v klidu odkopla do své branky.

3
    Gent nadále útočí, ale nyní jeho snaha končí v autu.

1
    Jako první se do šance dostal Smolders, ale jeho střela byla zblokována.

1

Ještě mi zbývá doplnit, že poslední souboj těchto mužstvev - když nebudeme počítat čtvrtfinále Belgického poháru - skončilo vítězstvím Gentu 3:1.

Hosté ovšem můžou překvapit. Kuriozitou zůstává, že se jim daří v poslední době dovést duel do nerozhodného stavu. Z posledních sedmi utkání jich skončilo šest (z toho pět výsledkem 1:1) nerozhodně. Zápas, ve kterém k remíze nedošlo, byl proti vedoucímu Anderlechtu, kde sice Lokeren držel dlouho stav 2:2, ale o remízu nakonec přišel osm minut před koncem.

Gent je před tímto zápasem jasným favoritem. Nejen kvůli tomu, že jej na něj pasují sázkové kanceláře a že hraje na svém trávníku, před svými fanoušky, na hřišti soupeře vstřelil gól a uhrál remízu, ale také proto, že v tabulce belgické ligy okupuje druhou pozici, o čtyři body za vedoucím Anderlechtem. Jedinou kaňkou zůstává, že v posledním kole prohrál s týmem Lierse na jeho hřišti 1:2, když aspoň o bod přišel sedm minut před koncem.

Příjemný dobrý večer. Vítám všechny fotbalové příznivce. V dnešním střetnutí je na pořadu odveta čtvrtfinále Belgického poháru mezi mužstvy Gentu a Lokerenu. První vzájemné měření sil skončilo před necelým měsícem remízou 1:1. Domácí celek tak má našlápnuto do dalších bojů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Petr Frömel

Góly: 7. Smolders (pen.), 86. Coulibaly, 90+1. El Ghanassy - 35. Marič (pen.), 52. Patosi, 87. Persoons

Karty:   34. Melli (GNT), 49. Rafinha (GNT), 90+3. Coulibaly (GNT) - 6. Marič (LOK), 55. De Bock (LOK)

KAA Gent: Boeckx - Melli, Mareval, Nahayo, Rafinha, Jorgensen, Smolders, Van der Bruggen, Ljubijankič, Coulibaly, El Ghanassy
    Sporting Lokeren: Lazič - Marič, Gueyé, De Bock, Persoons, Overmeire, Tiko, Patosi, De Ceulaer, De Pauw, Mokulu

Rozhodca: Gumienny