Bilbao – Mallorca 2:0 (kon.) | Real Madrid – Barcelona 1:2 (kon.)
1:2 (1:0)
FC Barcelona
cz Streda 18.01.2012, 22:00 • Santiago Bernabeu, Madrid • Španielsky pohár

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek středeční noci. (23:56:32)

A máme tu konec zápasu. Barcelona zřejmě po zásluze vítězí 2:1, když dokázala otočit nepříznivý poločasový výsledek 0:1. Obě hvězdy, jak Cristiano Ronaldo, tak Messi přispěli k výsledku, madridská star otevřela skóre dnešního střetnutí, Messi parádně připravil druhou branku Barcelony.

90+3
    Cueca v ofsajdu, poslední půlminutka zápasu.

90+2
    Stále se domácí nemohou dostat k brance Pinta. Toto Barceloně zatím stačí.

90+1
    Další minuta domácímu Madridu utekla jako voda a domácí se nedostali ani na polovinu Barcelony.

90
    Nastavují se 3 minuty.

89
    Závěrečný nápor Realu zatím nepřichází. Katalánci si v poklidu hlídají jednobrankové vedení.

88
    Trenér Josep Guardiola střídá. Odchází Cesc Fabregas, místo něj se na hřiště podívá Isaac Cuenca.

87
    Ostrý faul na Messiho je potrestán žlutou. Ricardo Carvalho se provinil

86
    Střídání (Barcelona). Ze hřiště odešel Xavi a nahradil ho Thiago Alcantara.

85
    Po chvilce opět míč v držení hostujícího mužstva.

84
    Rychlý brejk Realu končí nepřesnou střelou Benzemy.

83
    Sedm minut do konce základní hrací doby a Barcelona má míč ve své moci a nikam se nežene.

82
    Do zakončení se dostal Karim Benzema (Real), jeho střele však scházela přesnost.

81
    Střídá i Barcelona, Alexis Sanchez má již dnes odpracováno a na přiště se podívá Adriano

80
    Na stadionu Santiago Bernabeu dochází ke střídání. Odejde Pepe a místo něj si zahraje Esteban Granero.

79
    Po zákroku na Ronalda vidí Puyol žlutou kartu.

78
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Barcelona zřejmě zaslouženě otáčí vývoj dnešního zápasu! ERIC ABIDAL si na hranici ofsajdu sběhl pro perfektní přihrávku Lionela Messiho a střelou do protipohybu nedal Casillasovi šanci! 2:1 pro Barcelonu FC.

77
    V posledních minutách není ani Ronaldo příliš vidět, to vypovídá o ofenzivě Realu, která poslední minuty skutečně není přetěžovaná.

76
    Opět Ral nebyl schopen se dostat ani na polovinu hřiště a už se zase musí bránít ofenzivě barcelonských.

75
    Barca si vybojovala roh, ale pro centr si bezpečně došel Casillas.

74
    Standardní situace pro Barcu po faulu na Iniestu. Míč asi 30 metrů od branky domácích.

73
    Podle záběru kamer Alexis skutečně stál v těsném ofsajdu.

73
    Alexis se ocitl v ofsajdové pasti.

72
    Hosté se provinili faulem, míč proto patří po delší době domácímu Madridu.

71
    Sergio Busquets byl v šanci. Svůj střelecký pokus však nedokázal usměrnit mezi tři tyče! To byla velká šance Barcelony!

70
    Další ostrý zákrok Xaviho na Fabregase, ten se velmi zlobí, že Xavi nedostává žlutý kartónek.

69
    Callejon vyfasoval žlutou kartu.

68
    Hned dvojí střídání Realu. Odcházejí Lassana Diarra a Gonzalo Higuain a na hřiště vbíhají Mesut Ozil a Callejon.

67
    Real sportovně vrací míč až k brance Pinta, ten rozehrává další akci hostí.

66
    Ale hra je přerušena, Pepe se v bolestech svíjí na hrací ploše.

66
    Fabregas rozjíždí další ofenzivní akci katalánského velkoklubu.

65
    Alves fauloval zazadu, ale jeho prohřešek se obešel bez žluté karty.

64
    Za stálého pískotu madridského publika kombinuje na půli hřiště Barcelona.

63
    Iniesta z těžké pozice střílí vysoko nad madridskou branku.

62
    Real je se všemi jedenácti hráči stažen an vlastní polovině a čeká s čím přijde Barca,

60
    Altintop hlavičkoval z bezprostřední blízkosti k pravé Pintovi tyči, ten ale předvedl skvělý zákrok a Barcelonu podržel.

59
    Benzema zachytil dlouhý pas a tak je na chvíli také zaměstnána hostující obrana.

58
    Iniesta s Fabregasem zkoušeli rychlý přechod do útoku, ale madridská obrana se stačina zformovat.

56
    Dalším potrestaným hráčem žlutou kartou je hostující Busquets.

55
    Iniesta si sběhl za madridskou obranu, centr Fabregase však zakončuje pouze do boční sítě.

54
    A katalánský klub si vybojoval standardku, kterou však rozehrává nakrátko a začíná postupným útokem.

53
    Opět Real nepředvedl nic převratného a Barcelona FC se opět hrne do útoku.

52
    Barca je nastěhovaná na domácí polovině, snaží se po křídlech ohrozit branku Casillase. Domácí zatím odolávají.

51
    A Barcelona přidává na obrátkách, nyní střelec vyrovnávací branky Puyol předvedl vynikající obranný zákrok.

50
    Hosté si vybojovali rohový kop, z kterého dokonce vyrovnávají. Centr přistál přímo na hlavu CARLESE PUYOLA, který nedává Casillasovi šanci! Je vyrovnávo 1:1!

48
    Alves vidí žlutou kartu za hraní vysokou nohou.

47
    Jenže domácí ho ztrácí na polovině hřiště a tak začíná úřadovat Barcelona.

46
    U míče začínají hosté z Madridu.

46

Hráči nastupují na hrací plochu, za malý okamžik začne druhý poločas.

Je za námi první poločas ve kterém jsme viděli jeden jediný gól. Ten vstřelil kanonýr Cristiano Ronaldo už v 11.minutě a tak Real Madrid zatím vede nad svým velkým rivalem FC Barcelonou 1:0. Druhý poločas začne přibližně ve 23:04.

45+1
    Nastavuje se jedna minuta.

45
    Benzema padá v pokutovém území, píšťalka sudího však zůstává němá.

45
    V závěru první půle volný přímý kop pro Real.

44
    U míče jsou hosté, nyní Fabregas zkoušel ohrozit branku Realu z 25 metrů, jeho střela však šla vysoko nad.

43
    Ramos si nyní moc nerozuměl s Casillasem a málem pomohl Barceloně založit útočnou akci.

42
    Real se bez větších problémů ubránil a Pepe mohl podniknout rychlý brejk, ale na polovině hřiště ztroskotal na Puyolovi.

41
    Messi nyní vybojoval rohový kop pro hosty.

39
    Ramos si nyní velmi dobře splnil defenzivní úkoly a útočníky Barcy k ničemu nepustil.

38
    Alexis se ocitl v těsném ofsajdu, míč pro Real.

37
    Iniesta nyní předvedl velký přehled na hřišti a odhalil nebezpečnou přihrávku na Ronalda.

35
    Rychlý brejk Realu zastavuje perfektním zákrokem Xavi. Míč v držení hostující Barcy.

33
    Výborný pas do běhu za domácí obranu kam směřoval Lionel Messi. Iker Casillas vyběhl z branky a nádhernou rybičkou míč hlavou poslal do středu hřiště!

32
    Sánchez ostře skosil Pepeho, který odchází k ošetření. Kartu nevidíme.

32
    Podobně jako na straně Barcelony je dnes rozehrávka od rohového praporku velmi nepřesná.

31
    Domácím fotbalistům, přesněji Ronaldovi se povedlo v souboji s Sánchezem vybojovat rohový kop.

29
    Ohromná příležitost na srovnání skóre. Sánchez přiťukl míč Iniestovi, který se snažil střílet na zadní tyč, ale z těžkého úhlu nakonec mířil mimo.

27
    Domácí nyní hodně rozlobení. Poukazovali na ofsajdové postavení Iniesty, který ale v ofsajdu nebyl.

26
    Ten se jim opět velmi nepovedl.

26
    Ještě roh pro Blaugranas.

26
    Messi a jeho první okamžik před brankou. Casillas neměl problém.

24
    Na hraně ofsjadu se objevil Pepe, jeho následná přihrávka byla zblokována.

23
    Hostující hráči se zkouší prosadit sérií přihrávek, ale je to bez efektu.

22
    Ronaldo asi není úplně fit. Nyní se nechával ošetřovat koleno.

20
    Ve vzdušném souboji se Piqué střetl s Pepem. Hostující stoper vidí velmi přísnou žlutou kartu.

19
    Realu se nakonec povedlo ubránit.

18
    Rohový kop pro hosty.

17
    Žlutou kartu vidí za svůj zákrok domácí Pepe.

16
    Sánchez trefuje tyč!

15
    Ronaldo se dostal opět do zajímavé pozice, ze které ale nakonec se dostal do velkého úhlu.

14
    Barcelonští hráči nyní mají míč na svých kopačkách.

11
    Real právě vstřelil branku!
    Po pasu Karima Benzemy z vlastní poloviny spěchal za míčem CRISTIANO RONALDO, ve vápně zakončil na zadní tyč a poslal domácí do vedení.

11
    Po neúspěšné akci Barcelony musel v tísni přihrávat Carles Puyol z poloviny hřiště až na gólmana Pinta.

9
    Hamit Altintop centroval z pravé strany do vápna, pravému beku Realu Madrid centr nevyšel.

8
    Cristiano Ronaldo přihrával do vápna Gonzalu Higuaínovi, avšak akci zastavil ofsajd argentinského útočníka.

7
    Centr Andrése Iniesty z levé strany skončil jen v náručí domácího gólmana Ikera Casillase.

5
    Altintop vyvezl míč až na polovinu Barcelony, ale akce skončila po jeho následném nepřesném pasu.

2
    Poprvé s míčem na svých kopačkách byli i domácí, ale díky rychlému a vysokému napadání Barcelony o něj brzy přišli.

1
    Zápas výkopem zahájili hosté z Barcelony, kteří míč zatím drží na svých kopačkách a kombinují ve středu pole.

1

Oba týmy jsou na hrací ploše, utkání za malý okamžik začne.

Náhradníci:

Real Madrid: Adán, Kaká, Özil, Granero, Marcelo, Albiol, Callejón.

FC Barcelona: Valdés, Mascherano, Thiago, Adriano, Sergi Roberto, Dos Santos, Cuenca.

Real Madrid: Casillas – Altintop, Ramos, Carvalho, Coentrao – Xabi Alonso, Pepe, Lass – Ronaldo, Benzema, Higuaín.

FC Barcelona: Pinto – Alves, Puyol, Piqué, Abidal – Busquets, Xavi, Iniesta – Fabregas, Messi, Alexis Sánchez.

Rozhodčí: Muňíz Fernandéz.

Ve zmiňovaném loňském finále, které se hrálo v dubnu, zvítězil Real Madrid 1:0 po prodloužení. Utkání hrané na Mestalle ve Valencii nakonec rozhodl v 102. minutě svým gólem Cristiano Ronaldo. Poslední duel v lize ale dopadl lépe pro Katalánce – na Santiago Bernabeu v Madridu zvítězili 3:1.

Dobrý večer, vítám vás u onlajnu z proslulého El Clásica, které se hraje znovu po měsíci. Zatímco v prosinci se týmy utkaly v 16. kole Primera Division, dnes půjde o čtvrtfinále Copa del Rey. Týmy se v minulém ročníku tohoto poháru utkaly ve finále, v letošní sezoně je to už mnohem dříve, avšak na tom vůbec nesejde. Velká bitva dvou vzájemně nenáviděných celků to bude tak i tak.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.