Lazio – Bergamo 2:0 (kon.) | Cesena – Novara 3:1 (kon.) | Chievo – Palermo 1:0 (kon.)
Fiorentina – Lecce 0:1 (kon.) | CFC Janov – Udinese 3:2 (kon.) | Juventus – Cagliari 1:1 (kon.)
Parma – Siena 3:1 (kon.) | AC Miláno – Inter 0:1 (kon.)
ACF Fiorentina
0:1 (0:0)
US Lecce
cz Nedeľa 15.01.2012, 15:00 • Stadio Artemio Franchi, Fiorentina (Itálie) • Talianska Seria A

Zápas na stadionu Stadio Artemio Franchi končí možná trochu překvapivě vítězstvím hostícího Lecce 1:0. Za hosty se v 67. minutě prosadil z penalty Di Michele a vystřelil tak svému mužstvu 3 body. Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. (17:01:37)

90+4
    Tohle už asi hosté zvládnou. Každou vteřinou rozhodčí Calvarese ukončí zápas.

90+3
    Jovetič byl blízko vyrovnání, ale opět dobrým zákrokem se prezentoval Julio Sergio.

90+3
    Žlutou kartu uviděl Andrea Esposito za nesportovní chování.

90+2
    Opět se hraje, domácím zbývá již jen asi 120 vteřin.

90+1
    Ošetřován je Cesare Natali (Fiorentina). Hra je přerušena.

90
    Bude se hrát ještě 4 minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Za okamžik se dozvíme, kolik rozhodčí Calvarese nastaví.

90
    Montolivo vidí za nedovolený skluz žlutou kartu.

89
    Di Michele byl v brejku zřejmě faulován, ale píšťalka sudího Calvarese se neozvala a tak se hraje dál.

89
    Nyní Lecce výborně zapresovalo a obralo domácí tým o míč.

88
    Ale to by se nesměli provinit útočným faulem jako nyní Romulo, který navíc vidí žlutý kartónek.

87
    Domácí zbývá i s nastavením přibližně 5 minut alespoň na vyrovnání.

86
    Vargas vyslal centr do pokutového území Lecce, ale tam byla velká převaha bránících hráčů, kteří si s centrem bez větších problémů poradili.

85
    Matija Nastasic (Fiorentina) se dostal ke střele, té však scházela přesnost.

84
    Střídaní i na straně Fiorentiny - odchází Cassani a na hřiště vhíhá Romulo.

83
    Hostí střídají, odchází Muriel, přijde Corvia.

81
    US Lecce v poklidu kombinuje na vlastní polovině a stále drží velmi cenné jednobrankové vedení.

80
    Jovetič se snažil chytře vybídnout jednoho se svých spoluhráčů, ale jeho přihrávka mezi obránci nevyšla.

79
    Nyní Lecce hraje velmi zkušeně. Drží míč na svých kopačkách daleko od vlastní branky. Domácí se zatím k náporu nemohou dostat.

77
    Střídající Cerci je velmi aktivní a především přes něho jde většina útočných akcí Fiorentiny.

76
    Hráči Lecce se nyní plně soustředí na obranné úkoly, mají také nahráno.

74
    Cerci vyzkoušel pozornost Julia Sergia střelou u ostrého úhlu, ten se však překvapit nenechal.

73
    Nyní Vargas faulován na vlastní polovině.

72
    Domácím zbývá nějakých dvacet minut ke vstřelení alespoň vyrovnávací branky.

70
    Domácí rozehrávali rohový kop a k hlavičce se dostal Natali, ale jeho pokus míří těsně vedle pravé tyče branky Lecce.

68
    Ze hry odchází zraněný Adem Ljajic (Fiorentina), nahradí ho Alessio Cerci.

67
    Lecce právě vstřelilo branku!
    DAVID DI MICHELE s přehledem proměňuje pokutový kop a posílá Lecce do překvapivého vedení!

67
    A máme tu pokutový kop pro Lecce! Cassani fauluje a vidí i žlutou kartu.

66
    Fiorentina se snaží jak to jde, ale především nepřesné přihrávky kazí útoky domácím.

64
    Cassani zkoušel z dálky vystřelit, ale jeho pokus končí vysoko nad brankou Julia Sergia.

62
    Domácí se vůbec nemohou dostat do vápna US. Obranný blok hostům zatím funguje velmi dobře.

60
    Varhasovi se podařilo odcentrovat před branku Lecce, ale Esposito byl na místě.

59
    Hosté zatím nepříliš povedeným ofenzivním akcím Fiorentiny bez větších problémů odolávají.

57
    Fiorentina začne postupným útokem až od gólmana Boruce.

56
    Ano, je to tak, hostující gólman je odnášen na nosítkách a střídá. Na jeho post přichází Julio Sergio.

54
    A začínají se dít věci! Jovetič běžel z protiútoku zcela sám na brankáře Benassiho, který se však proti jeho střele na zadní tyč vytáhl a podržel svůj tým. Nutno dodat, že byl při střetu s Jovetičem nepříjemně zasažen a zřejmě bude muset být vystřídán.

53
    Zcela sám na malém vápně byl Olivera, ale byl zřejmě zaskočen velkou šancí, kterou doslova zazdil!

52
    Faul tentokrát na druhé straně provinil se Nastasič. Lecce má standardku ze 20ti metrů.

50
    Střela Vargase z přímého kopu míří jen do boční sítě.

49
    První žlutá karta utkání, za faul na Jovetiče vidí žlutou kartu Giacomazzi.

47
    Fiorentina s posíleným útokem začíná s míčem na kopačkách. Hosté budeou zřejmě ve 2.poločase spoléhat především na defenzivu.

46

46
    Domácí o poločase střídají, odešel Salifu a na hřiště vběhl Lazzari.

Je za námi první dějství, ve kterém jsme branku neviděli. Nutno dodat, že by si ji asi ani jeden z týmů za předvedený výkon nezasloužil. Druhý poločas začně přibližně v 16:07.

45
    Tak to byla asi největší příležitost prvního poločasu! Hostující Olivera napřáhl z dobrých 25ti metrů a zamířil přesně do šibenice domácí svatyně. Proti byl však Boruc, který předvedl skvělý zákrok a uchránil domácí mužstvo od pohromy!

44
    Centr Vargase zamířil pouze do náruče gólmana Benassiho. Probíhá poslední minuta prvního poločasu.

43
    Jovetič faulován, domácí budou mít výhodu volného přímého kopu.

42
    Ten ovšam končí již na polovině hřiště.

41
    Lecce se snaží dostat do pokutového území domácích pomocí dlouhých centrů, ty však domácí obrana likviduje a nyní podniká rychlý brejk.

40
    I hosté na chvíli obsadili útočnou polovinu hřiště, ale díky své nepřesnosti přenechali míč hráčům Fiorentiny.

38
    Velká šance, ve které byl Jovetič, ale gólman Benassi vyhrál "přetahovanou" o míč a podržel hostující mužstvo.

36
    Další velké nedorozumění v útoku Fiorentiny... domácí hráči očividně nejsou v ideálním rozpoložení.

35
    O ten však hosté brzy přišli a trochu se stáhli do obranného bloku a čekají, s čím přijdou domácí.

33
    Jovetič fauluje na útoční polovině. Míč v držení Lecce.

32
    Hraje se především kolem středového kruhu, ani jeden z týmů si v posledních minutách nic zajímavého nevytvořil.

30
    Tentokrát Cuadrado zahrál rukou a míč získávají domácí hráči. Zatím vidíme poměrně nudný fotbal s minimem šancí.

28
    Opět perfektní Cuadrado, který o míč čistě připravil Jovetiče.

27
    Ani střela Behramiho z 25ti metrů neměla nárok na ohrožení hostující branky.

25
    Vargas v dobré příležitosti! Pěknou přihrávku do běhu na 30 metrů vyslal Cassani, Vargas míč zpracoval a postupoval na gólmana Benassiho, ale v poslední chvíli Vargase zastavuje Esposito. Dobrý zákrok hostujícího beka!

23
    Držení míče poměrně překvapivě na straně hostí - 47% - 53%.

21
    Domácí levý ofenzivní záložník Vargas se zatím vůbec nemůže prosadit přes dobrou obranu Lecce.

20
    Cuadrado předvedl perfektní obranný zákrok a hnal se do rychlého protiútoku. Je však zastaven taktickým faulem jednoho z domácích borců.

18
    Hra je nyní poměrně rozkouskovaná, i díky zdravotnímu problému Behramiho, který si žádal ošetření.

17
    Teď si hráči Fiorentiny v útoku hrubě neporozuměli a jsou za to "oceněni" i pískotem domácího publika.

15
    Střela hostujícího Cuadrada byla velmi dobrá a Boruc musel vytáhnout proti jeho střela skvělý zákrok. První větší šance zápasu!

14
    Míč proskočil po několika odrazech až k Murielovi, který byl ve velmi dobré šanci, ale v klíčovém okamžiku se mu míč zamotal mezi nohy a z dobré šance nebylo nic.

13
    A zopakuje si ho ještě jednou.

12
    Roh i pro hosty. Rozehraje ho Olivera.

11
    Centr Jovetiče do pokutového území odvrací pozorná hostující obrana.

9
    U míče jsou po několika minutách na delší dobu domácí. Zatím hrají s míčem především u středového kruhu.

7
    Lecce se snažilo dostat k brance domácích technicky, několik přihrávek na hranici velkého pokutového území jim vyšlo, ale finální přihrávka Olivera byla příliš dlouhá.

6
    K míči se dostali i hosté a okamžitě se snažili z první zaútočit, ale Di Michele stál v ofsajdu.

5
    Hosté s problémy odvrátili alesoň na půli, hraje opět Fiorentina.

4
    Vargas vybojoval pro domácí první rohový kop utkání.

2
    Fiorentina v tradičních modrofialových dresech, Lecce nastupuje v bílém.

1

Za slunného počasí utkání začíná.

Oba týmy nastupují s rozestavením 3-5-2.

Hráči nastupují na hrací plochu, za malou chvíli utkání začne.

ACF Fiorentina: Boruc - Gamberini, Natali, Nastašič - Cassani, Behrami, Montolivo, Salifu, Vargas - Jovetič, Ljajič.

US Lecce: Benassi - Tomovič, Esposito, Ferrario - Brivio, Olivera, Giacomazzi, Grossmuller, Cuadrado - Muriel, Di Michele.

Rozhodčí: Gianpaolo Calvarese.

Předpokládané sestavy:

US Lecce: Benassi - Tomovič, Esposito, Ferrario, Brivio - Cuadrado, Giacomazzi, Grossmüller, Olivera - Muriel, Di Michele.

Lecce hraje o záchranu, v sezoně se hráčům nedaří najít společnou notu a štěstí se k nim také nepřiklání. O úspěšný výlet se pokusí ve Florencii. Ta ale chce zpět svou reputaci a tak nás čeká další zajímavý souboj.

Fiorentina naposledy hrála v pohárovém utkání proti Římu a výsledek 0:3 naznačuje, že 'Viola' neprochází právě snadným obdobím. První půli utkání sice hráči okolo mladého kapitána Jovetiče ovládali, ale ve druhém poločase vstřelilo AS tři branky především díky stále lepšímu výkonu Erika Lamely.

Florentskému týmu se ale před tím dařilo, tři branky nadělila Novaře a tabulkou stoupala až k deváté příčce. Hlavní hvězda týmu vidí ale několik pozitiv před nadcházejícím duelem.

"Postrádali jsme lepší týmovou práci, nedokázali jsme navázat na předchozí zápasy, které se nám podařily. A proti Lecce to nebude právě jednoduché," míní Jovetič.

"Nesmíme si myslet, že už jsme tento zápas vyhráli, protože by Lecce bylo snadným soupeřem. Hrají dobře, ale nám pomáhají naši fanoušci, takže se pokusíme jim jejich vytrvalost oplatit a hrát skvělý zápas."

Lecce prohrálo už dvanáctkrát, naposledy ho přemohl turínský Juventus. Problémy má Lecce především s obrannou fází. Do toskánské metropole přijíždí proto, aby přerušilo sérii porážek a postavilo se konečně na nohy.

Jak už bylo řečeno, velmi špatná obrana podráží nohy celkem slibnému týmu. Lecce obdrželo 34 branek v sedmnácti utkáních! Tato smutná statistika pasuje Lecce na tým s nejhorší obranou.

"Samozřejmě s tím nejsme absolutně spokojeni," říká záložník Obodo. "Ale pořád nás čeká ještě polovina zápasů a v nich chceme uspět." Podaří se to Lecce? Nebo se domácí probudí?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.