Poprad – Skalica 4:1 (kon.) | Nitra – B. Bystrica 1:3 (kon.) | Trenčín – Martin 3:5 (kon.)
Zvolen – Košice 1:3 (kon.) | HC Slovan – Žilina 7:0 (kon.)
HK Nitra
1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
HC MONACObet Banská Bystrica
Piatok 13.01.2012, 17:00Tipos Extraliga (SR)

V treťom dejstve sme gól nevideli i napriek niektorým dobrým príležitostiam na oboch stranách. Stretnutie bolo priemerné až podpriemerné aj na slovenské pomery, čo oku diváka nepolahodilo. Hokejisti z Banskej Bystrice, ktorí mali o čosi navrch počas celého zápasu si odvážajú spod Zobora plný bodový zisk. Pre dnešok sa s Vami lúči Marek Hudák. (19:16:21)

60:00

59:40
    "Barani" dohrávajú stretnutie s pukom na hokejkách.

58:59
    Grman sa v rozohrávke spoza Chorošuna nikam neponáhľa. Čaká na dostriedanie spoluhráčov.

58:25
    Absolútnym vyjadrením nitrianskej bezmocnosti v zápase je aj toto vylúčenie. Na ľadovej ploche sa ocitli šiesti nitrania a tak budú hrať do konca tretiny s hráčom na trestnej lavici.

57:25
    Nitranom to smerom dopredu vôbec neide. Ak sa vôbec dostanú do útočného pásma, dlho tam nepobodnú.

56:27
    Jokilova strela z pravého kruhu na vhadzovanie. Fedorova vyrážačka zauradovala.

55:47
    Hamrák v spolupráci s Mašlonkom zabudli puk za sebou. Pri puku už hostia.

55:15
    Ťažko povedať, čo sa tam pri mantinely stalo, ale pokračuje sa v hre 5 na 5.

55:15
    Technická služba už pracuje na odstránení krvi z povrchu ľadu.

55:15
    Cuník sa zvíjal pri mantinely, ale už je na striedačke v opatere lekárov. Je tam vidieť krv, čo znamená, že by sa to nemalo zaobísť bez vylúčenia.

54:48
    Domáci v plnom počte.

54:03
    Kútny sa tlačil pred Fedora. "Barani" sa usadili v obrannom pásme domácej Nitry.

52:48
    Vylúčený hráč Nitry, Gurčík- napadnutie.

52:48
    Lamper bol natlačený do brány Chorošuna Gurčíkom. Bystričan tam nepríjemne narazil do žrde, zostal ležať schúlený v bráne Chorošuna, no po čase sa našťastie pozviechal a odkorčuľoval na striedačku po vlastných.

Dnešné stretnutie sleduje 1720 divákov.

52:15
    Nepresnosti na hokejkách "corgoňov".

51:24
    Rýchly Kokavec nakorčuľoval do pásma, ale proti Raisovi si už nepodaril.

51:17
    Buly v pásme hostí.

50:40
    Kútny nakorčuľoval pred Fedora, mal tam voľného Kristofferssona, zvolil variantu strely, no nedokázal ani len trafiť priestor medzi troma žrďami.

49:53
    Jokila sa dokázal uvoľniť, ale jeho pokus šiel po ľade vedľa pravej žrde Fedorovej brány.

49:30
    Oba tímy hrajú v plnom počte.

49:27
    Chorošun radšej zakryl puk pred dobiedzajúcim Nitranom.

48:39
    Šumichrast sa rútil osamotený na Chorošuna, ktorý z tohto mikrosúboja vyšiel úspešnejšie. Dve obrovské šance na oboch stranách v priebehu ani nie polminúty.

48:17
    Grman sa ocitol osamotený pred Fedorom, ale puk trestuhodne nespracoval dobre.

47:30
    Obojstranné vylúčenie. Bystričan Kokavec si odkpyká menší trest za hrubosť podobne ako domáci hráč Gurčík. Bude sa hrať teda 4 na 4.

46:49
    Bystričania viedli útok v prečíslení 3 na 1! Hričina ale nedosiahol na prihrávku, ktorá prekĺzla popred bránkovisko.

46:20

46:10
    Posunutá svätyna domácich. Hra je vykázaná až do stredného pásma.

46:00
    Puk vo Fedorovej lapačke.

45:10
    Hvila vystrelil z pravého kruhu, puk bránu minul a dostal sa po mantinely až za modrú čiaru.

44:42
    Bystrický kolotoč pred Fedorom.

44:20
    Saliji si odsedí menší trest na "lavici hanby" za sekanie.

43:54
    Puk na ochrannej sieti a buly pred Chorošunom.

43:11
    Grman s Hvilom sa rútili na Fedora v prečíslení 2 na 1. Druhý menovaný sa rozhodol pre strelu, ktorú Fedor zlikvidoval.

42:44
    Hokejisti spod Zobora zakladajú akciu od vlastnej brány.

42:01
    Fojtík sa kuriózne natlačil s pukom pred vlastného brankára. Fedor našťastie pre domácich nezaspal na vavrínoch.

40:50
    Mašlonka dokorčuľoval puk pomaly kĺzajúci sa v útočnom pásme, ale stihol ho už vo veľkom uhle na strelu a tak sa rozhodol nevystreliť, ale obkorčuľoval puk.

40:40
    Hostia točia kolotoč v útočnej tretine, avšak nie dlho.

40:01
    Začala tretia tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 18:36.
    Druhé dejstvo prinieslo o čosi zaujímavejší hokej. Mašlonkov kontaktný gól z 31. minúty "nakopol" domácich, no o tri minúty neskôr už prehrávali opäť o dva góly po presnom zásahu Jarma Jokilu. Stav stretnutia po druhej tretine je 1:3 z pohľadu domácich.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:15
    Nitrania v útočnom pásme. Dlho sa tam však neohriali.

38:55
    Domáci v zovretí v ich obrannej tretine.

38:14
    Cebák v príležitosti z pravej strany. Na ľavo mal ešte voľného spoluhráča, ale rozhodol sa priamo ohroziť domáceho gólmana, ktorý si s jeho pokusom poradil a puk prikryl.

37:52
    Hostia v plnom počte. Nitrania z presilovky nevyťažili.

36:51
    Ďurák nezachytil puk na útočnej modrej, ten mu ušiel až do obranného pásma, no Fedor vykorčuľoval takmer na modrú a situáciu vyriešil.

36:20
    Nitra hrá s piatimi hráčmi. Začína sa presilová hra domácich.

35:52
    Vylúčenie na strane hosťujúceho celku, Heizer- podrazenie.

35:35
    Nebezpečný nahodený puk od modrej v podaní hostí.

34:55
    Kubka chybil pri rozohrávke, puk mu zobral Kropáč, ktorý ohrozil Chorošuna.

34:20
    Vylúčený hráč domácich, Saliji- sekanie.

32:52
    Banská Bystrica dala gól!
    JARMO JOKILA si premiešal puk, trpezlivo si počkal na vhodnú príležitosť k streľbe a spoza ľavého kruhu poslal strelou zápästím puk až za Fedorov chrbát. Asistencie: Lukáš Hvila a Michal Grman.

32:23
    Saliji stál na útočnej modrej, dostal prihrávku z obrannej tretiny, ale spomalil to a k zakončeniu sa nedostal.

31:30
    "Corgoni" ožili. Gól ich evidentne naštartoval a začali lepšie korčuľovať.

30:33
    Nitra dala gól!
    Hamrák pri prechode do pásma prihral na pravú stranu do rýchlosti Mašlonkovi a MAREK MAŠLONKA príklepom z pravého kruhu doslova prepálil Chorošuna. Asistencie si pripísali Matej Hamrák a Pavol Gurčík.

29:45
    Bystričania kombinujú pred Fedorom, ktorý si poradil s Hričinovom strelou. Fedor sa musí mať na pozore.

29:25
    Hričina pri puku v útočnom pásme.

28:34
    Súboj pri banskobystrickej striedačke. Úspešnejší domáci vydolovali puk.

27:35
    Hostia úspešný vo forčekingu a získali puk na svoje hokejky v obrannom pásme domácich.

27:10

26:23
    Chorošun v oslabení podržal svojich, keď vychytal strelu donedávna prešovského útočníka Segľu.

25:34
    Bystričania sa dostali do pásma. Kubka vyslal štipľavý projektyl, ktorý končí vo Fedorovom náručí.

25:10
    Hostia pekne zakombinovali. Prenikajúci Hričina bol faulovaný Šumichrastom, ktorý si odpyká menší trest za držanie.

24:37
    Jokila v príležitosti zoči- voči gólmanovi Nitry! Fedor si s jeho pokusom dokázal brilantne poradiť.

24:30
    Hostia v plnom počte.

23:30
    Aktívny Fojtík sa tlačil pred Chorošuna, ale nedokázal prekonať doposiaľ bezchybného gólmana hostí.

23:25
    Domáci hokejisti v snahe usadiť sa v útočnej tretine, ale Cebák získal puk a oslobodzuje svoj tím.

22:30
    Vylúčenie na strane hostí, vôbec prvé v zápase. Na trestnú lavicu odišiel Hričina- dvihnutie puku.

22:04
    Nahodený puk do pásma hostí, o ktorý bojoval Bene. Puku sa však nezmocnil.

21:27
    Hneď na začiatku tretiny viacero prerušení hry. Tentokrát vhadzovanie v strednom pásme.

20:56
    Puk na ochrannej sieti a vhadzovanie v pásme Banskej Bystrice.

20:15
    Hosťujúci Hričina mal "na svedomí" hneď v úvode druhého dejstva závar pred Fedorom.

20:01
    Začala druhá tretina.

Ďalšia tretina začne približne o 17:48.
    V prvej tretine zápasu posledného tímu tabuľky s ôsmym sme videli pomalý hokej, s množstvom nepresností na oboch stranách. Možno vyzdvihnúť fair-play hru, keďže po prvých 20-tich minútach arbítri vylučovať nemuseli. Bystričania však mali o čosi navrch a v prvom dejstve odskočili svojmu súperovi na rozdiel dvoch gólov.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:10
    Nebezpečný Jokila sa preštrikoval do pásma. K zakončeniu ale nedošlo.

18:22
    Bača vyslal pokus na Chorošuna z pravého kruhu. Chorošun stále neprekonaný.

17:49
    Fojtík sa vo vlastnom pásme hral s pukom, o ktorý ale prišiel, no všetko vyriešil pozorný Fedor.

17:10
    Bystričania vo vysokom forčekingu znepríjemňujú život domácim.

16:41
    Gurčík nakorčuľoval do pásma, ale jeho prienik zastavil ofsajd.

16:22
    Chorošun mal teraz na mále pri šanci Raisa, ktorý sa ho pokúšal prekonať až na tri krát.

15:49
    Nitrania sa udomácňujú v útočnom pásme.

14:54
    Ručkayova strela švihom. Chorošun si z jeho pokusom poradil, keďže výhľad zakrytý nemal.

14:25
    Hrá sa vo vlažnom tempe.

13:58
    "Corgoni" sa nevedia dostať čo i len za červenú čiaru.

12:45
    Hrnka vyviezol puk do predu, kde bol pritlačený k mantinelu a puk stratil.

12:13
    Kristofferson sa pri prieniku do súperovej tretiny ďaleko nedostal.

11:18
    Jokila zaviezol puk po pravej strane až pred Fedora, prihrávkou našiel v ľavom kruhu stojaceho LUKÁŠA HVILU, ktorý do poloodkrytej brány nemal problém skórovať. Asistencie: Jarmo Jokila, Michal Grman.

10:51
    Saliji zo súboja pri mantineli vyšiel úspešne.

10:22
    Nitrania sa dostávali do situácie 2 na 2, no nezvládli to.

09:30
    Fojtík prešiel individuálne do pásma cez stred ihriska, ale k zakončeniu sa nedostal.

Ospravedlnite prosím dočasný výpadok zapríčinený technickými problémami.

03:57
    Gól strelil HEIZER. Asistencie Cebák, Hvila.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Marek Hudák

Góly a asistencie: 31. Mašlonka (Hamrák, Gurčík) - 4. Heizer (Cebák, Hvila), 12. Hvila (Jokila, Grman), 33. Jokila (Hvila, Grman)

HK Nitra: Fedor (Šimboch) - Rais, Ďurák, Bača, Gurčík, Ordzovenský, Kružík, K. Grman, Árvay - Kropáč, Hrnka, G. Saliji - Segľa, Káčer, Fojtík - Ručkay, Hamrák, Mašlonka - Šumichrast, Bene, Piačka.
    HC MONACObet Banská Bystrica: Chorošun (Kostúr) - M. Grman, Kubka, Huba, Cebák, Bambúch, Cuník, Beňa, Brňák - Hvila, Jokila, Hričina - Kútny, Heizer, Kristoffersson - Kokavec, Češík, Marcinek - Matoušek, Nemček, Lamper.

Rozhodca: Lokšík Peter, Müllner Róbert - Výleta Roman, Šefčík Peter