Rakúsko – Slovensko 1:2 (kon.) | Švajčiarsko – Bielorusko 4:3 (po s.n.)
Sobota 17.12.2011, 16:45Rakúsky pohár

59:00
    Posledná minúta tretej tretiny, Rakúšania v šestici.

57:00
    Vynikajúca Lacova lapačka zabránila čistému gólu! Autor strely bol Thomas Raffl.

55:52
    Hossa šikovne odobral puk Heinrichovi, no už nedokázal zakončiť. Škoda, vyzeralo to nádejne.

54:06
    Ďalšie vylúčenie Slovenska, Michel Miklík si odpyká dve minúty za hákovanie. Nepríjemný moment pre Slovensko 6 minút pred koncom tretej tretiny.

52:28
    Rakúsko dalo gól!
    Rakúšania znižujú na rozdiel jedného gólu. Náš obranca nezachytil unikajúci puk, Daniel Oberkofler ho stihol na modrej čiare, nakorčuloval za bránu, prihral MARTINOVI MAIRITSCHOVI a ten sa pred Lacom nemýlil. 2:1. Asistencie: Daniel Oberkofler, Reichel Johannes.

49:04
    Raufflova nepríjemná strela z uhla, Laco nachvíľu nevedel kde je puk, obranca ho dotlačil k betónu.

48:01
    Bakošove backhandové dorazenie pokryl Swette, tomuto momentu predchádzala tvrdá strela Ďalogu po prihrávke od Tybora.

45:28
    Za hákovanie si Martin Bakoš odpyká dve minúty.

35:00
    Tvrdá strela Kudroča bohužiaľ triafa našeho útočníka cloniaceho Swettemu!

29:12
    Slovensko dalo gól!
    A Slovensko využíva presilovku 5 na 4 a to veľmi rýchlo! Tomáš Starosta prihral MARCELOVI HOSSOVI na tvrdú strelu, brankár ešte strelu spomalil, ale puk sa pomáličky dokotúlal až do brány! Asistencia: Starosta.

28:58
    Trattnig vylúčený, taktiež za zdržovanie hry, taktiež puk letel za plexisklo. Presilovka 5 na 3 pre Slovensko!

27:10
    Stefan Geier vylúčený za zdržovanie hry. Tento hráč vyhodil puk za plexisklo bez teču.

27:00
    Sersenova tvrdá delovka od modrej čiary dala zabrať Swetteho betónom!

26:01
    Veľká chyba pri rozohrávke domácich, Bakoš odobral puk, dokázal vystreliť, no Swette sa tentokrát nemýlil.

20:27
    Veľká šanca Slovákov v úvode druhej tretiny! Cibák si pekne nabehol na prihrávku Radivojeviča, z ľavého kruhu trafil však iba Swetta!

18:47
    Haščákova tvrdá strela prebrala Swetta, obrana musela puk ukryť pod gólmanove betóny!

17:22
    Výborný Laco! Brankár HC Lev práve zabránil gólu po strele Schellandera, prilahol puk, no ten sa spod neho dostal, Heinrich prihral späť Schellanderovi, ten tvrdo pálil, no Laco v páde vykopol puk!

16:45
    Dvojité vylúčenie, Ficher a Cibák si odpočinú za hrubosť.

12:55
    Puk nepríjemne poskakoval v bránkovisku, no bohužiaľ, ani Tomáš Starosta v bezprostrednej vzdialenosti ho nedokázal usmerniť do brány.

11:15
    Reichel si odpyká dve minúty za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou.

06:25
    Slovensko strieľa úvodný gól zápasu! BRANKO RADIVOJEVIČ si nádherne nabehol do pásma a z medzikružia posiela puk nad lapačku Swetteho do rohu brány!

01:00
    Ružička pred bránkou! Zdalo sa nám, že po tom čo Slováci odzbrojili Rakúšanov pri prechode do útočného pásma zvonila v ušiach domáceho brankára jeho konštrukcia bránky.

Peter Marienka

Góly a asistencie: 53. Mairitsch (Oberkofler, Johannes) - 7. Radivojevič, 30. Hossa (Starosta)

Rakúsko: Swette (Weinhandl) - Ulmer, Reichel, Trattnig, Mitterdorfer, Oraze, Kirisits - Geier Manuel, Hundertpfund, Geier Stefan - Welser, Koch, Raffl - Fischer, Oberkofler, Mairitsch - Pirman, Heinrich, Schellander. Tréner - Manny Viveiros, asistent - Rob Daum.
    Slovensko: Laco - Stehlík, Starosta, Sersen, Kudroč, Tabáček, Mihálik, Daloga, Švarný - Radivojevič, Cibák, Hossa - Bartovič, Mikúš, Ružička - Dravecký, Miklík, Haščák - Tybor, Bližňák, Bakoš. Tréner - Vladimir Vůjtek.

Rozhodca: Falkner Robert - Mathis Norbert, Trattnig Roman