Rakúsko – Slovensko 1:2 (kon.) | Švajčiarsko – Bielorusko 4:3 (po s.n.)
Rakúsko
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Slovensko
Sobota 17.12.2011, 16:45Rakúsky pohár

Milí športoví priatelia ja Vám ďakujem za pozornosť, pozývam Vás dnes ešte na sledovanie finále Rakúskeho pohára medzi Švajčiarskom a Bieloruskom o 20:15, ktoré Vám za onlajny.eu taktiež prinesiem ja. Zatiaľ dovidenia. (18:49:53)

Siréna oznámila koniec zápasu, Rakúšania naštastie v hre 6 na 4 nedokázali streliť gól a tak Slovensko obsadzuje tretie miesto na Rakúskom pohári 2011. Domáci Rakúšania sklamaní po dvoch prehrách pred domácim publikom.

60:00

59:50
    Cibák vylúčený za hrubosť.

59:41
    Nepríjemná strela na Laca ,ten vyrazil. Následne dorážajúci Rakúšan spadol na našeho gólman a stiahol mu z hlavy masku.

59:33
    Oddychový čas domácich.

59:33
    Zrazená strela rakúskeho kapitána.

59:00
    Posledná minúta tretej tretiny, Rakúšania v šestici.

58:05
    Stehlík podrazil súpera za Lacovou bránou, hlavný arbitér našťastie nezapískal vylúčenie.

57:00
    Vynikajúca Lacova lapačka zabránila čistému gólu! Autor strely bol Thomas Raffl.

56:06
    Hrá sa v plnom počte.

55:59
    Hundertpfund skúšal strelu z medzikružia, Laco si dal pozor.

55:52
    Hossa šikovne odobral puk Heinrichovi, no už nedokázal zakončiť. Škoda, vyzeralo to nádejne.

55:30
    Hossa vyhral buly a vyhadzuje puk ďaleko od Jána Laca.

54:06
    Ďalšie vylúčenie Slovenska, Michel Miklík si odpyká dve minúty za hákovanie. Nepríjemný moment pre Slovensko 6 minút pred koncom tretej tretiny.

52:28
    Rakúsko dalo gól!
    Rakúšania znižujú na rozdiel jedného gólu. Náš obranca nezachytil unikajúci puk, Daniel Oberkofler ho stihol na modrej čiare, nakorčuloval za bránu, prihral MARTINOVI MAIRITSCHOVI a ten sa pred Lacom nemýlil. 2:1. Asistencie: Daniel Oberkofler, Reichel Johannes.

51:48
    Ján Laco musel vybehnúť proti Máriovi Fischerovi, ktorý poľahky prešiel cez našu obranu, no puk mu našťastie ušiel a Ján Laco ho odstrelil ďaleko od dosahu rakúskych hokejok.

50:50
    Rakúšania ukľudňujú hru a začínajú spoza brány. Následne prichádza nepresnosť a píska sa zakázané uvoľnenie, no Rakúšania ho reklamujú. Tvrdia, že tam bol teč, no arbitér ho nevidel.

49:45
    Tvrdé nahodenie puku Ján Laco bezproblémov chytá a rozohráva ďalšiu akciu.

49:04
    Raufflova nepríjemná strela z uhla, Laco nachvíľu nevedel kde je puk, obranca ho dotlačil k betónu.

48:01
    Bakošove backhandové dorazenie pokryl Swette, tomuto momentu predchádzala tvrdá strela Ďalogu po prihrávke od Tybora.

47:28
    Hrá sa v plnom počte, Slováci sa úspešne ubránili.

47:18
    Haščák bránený v hre, hlavný arbitér to tak neposúdil.

46:42
    Ďalšie úspešné oslobodenie Slovenska.

46:05
    Slováci sa zatiaľ úspešne bránia, nepresnosť Rakúšanov vyhnala domácich z pásma.

45:28
    Za hákovanie si Martin Bakoš odpyká dve minúty.

44:30
    Jan Tabaček poriadne zamotal hlavy protihráčom, dokázal prihrať Haščákovi, jeho strela bola zblokovaná.

44:13
    Po dlhšej odmlke musel Ján Laco vybehnúť na dlhú prihrávku do pásma a zabrániť tak zakončeniu.

42:15
    Riskantná rozohrávka Rakúšanov, bohužiaľ, žiaden Slovák pri chybe nebol.

41:54
    Slováci pokračujú v útočnej snahe, tenktokrát však Swette bezchybný.

40:49

40:20
    V úvode tretej tretiny pokračuje presilovka hostí. Laco nemal problémy s ľahkými strelami.

40:01
    Začala tretia tretina.

Druhá tretina sa skončila, cez druhú prestávku stále optimisticky naladení Slováci, ktorí vyhrávajú 2:0, v druhej tretiny navýšil Marcel Hossa v presilovke. Tretia tretina začne zhruba o 18:16.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:00
    Posledná minúty druhej tretiny.

38:49
    Za seknutie si dve minúty odsedí Milan Bartovič.

38:10
    Opäť nepresnosť, zakázané uvoľnenie.

36:50
    Marcel Haščák dostal nepríjemný zásah do tváre pri narážaní na mantinel, rozhodca nepíska.

37:28
    Nepresnosť na našich hokejkách, puk uteká až na zakázané uvoľnenie.

36:23
    Šikovná kombinácia našich, Rakúska obrana stihla zabrániť zakončeniu. Škoda, vyzeralo to nádejne.

35:00
    Tvrdá strela Kudroča bohužiaľ triafa našeho útočníka cloniaceho Swettemu!

33:42
    Nedorozumenie Slovákov, dvaja naši útočníci sa zrazili na modrej čiare.

33:15
    Veľká šanca Rakúšanov, strela Stefana Geiere z medzikružia končí v rýchlej Lacovej lapačke!

32:30
    Po dlhej chvíli zásah Jána Laca, no nebolo to vážne. Dobiedzajúcich Rakúšanov odstavili naši obrancovia.

31:25
    Slováci stále nasťahovaní v útočnom pásme, určite chceme ešte navýšiť skóre.

29:12
    Slovensko dalo gól!
    A Slovensko využíva presilovku 5 na 4 a to veľmi rýchlo! Tomáš Starosta prihral MARCELOVI HOSSOVI na tvrdú strelu, brankár ešte strelu spomalil, ale puk sa pomáličky dokotúlal až do brány! Asistencia: Starosta.

28:58
    Trattnig vylúčený, taktiež za zdržovanie hry, taktiež puk letel za plexisklo. Presilovka 5 na 3 pre Slovensko!

Dnešné stretnutie sleduje 1650 divákov. Musíme konštatovať, že účasť úbohá.

27:10
    Stefan Geier vylúčený za zdržovanie hry. Tento hráč vyhodil puk za plexisklo bez teču.

27:00
    Sersenova tvrdá delovka od modrej čiary dala zabrať Swetteho betónom!

26:22
    Stehlíkova strela od modrej čiary končí v náručí domáceho brankára.

26:01
    Veľká chyba pri rozohrávke domácich, Bakoš odobral puk, dokázal vystreliť, no Swette sa tentokrát nemýlil.

25:30
    Napriek tomu, že hrá domáci výber, štadión zýva prázdnotou. Domáci fanúšikovia určite dúfali, že ich miláčikovia postúpia do finále, no realita je hra o tretie miesto.

24:29
    Strela Juraja Mikúša spoza obrancu tentokrát Swetta neprekvapila.

23:32
    Heinrichovu strelu vyrazil Ján Laco, hostia sa k dorážke nedostali.

23:07
    Hossova strela zblokovaná. Škoda, bol v ideálne pozícii na gól.

22:30
    Laco mal mierne problémy s backhandovým zakončení, obrana urobila robotu za neho.

21:30
    Slováci v útočnom pásme, no Swette nemá prácu.

21:14
    Haščákov prienik, puk zrazený na ochrannú sieť.

20:27
    Veľká šanca Slovákov v úvode druhej tretiny! Cibák si pekne nabehol na prihrávku Radivojeviča, z ľavého kruhu trafil však iba Swetta!

20:01
    Začala druhá tretina.

Máme za sebou prvú tretinu, po ktorej vyhrávajú Slováci zásluhou Radivojeviča, ktorý parádnou strelou do vinkla poslal Slovensko do vedenia. Bol to Radivojevičov druhý gól na pohári. Stretnutie bude pokračovať zhruba o 17:29.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:00
    Posledná minúta úvodnej tretiny.

18:45

18:47
    Haščákova tvrdá strela prebrala Swetta, obrana musela puk ukryť pod gólmanove betóny!

17:22
    Výborný Laco! Brankár HC Lev práve zabránil gólu po strele Schellandera, prilahol puk, no ten sa spod neho dostal, Heinrich prihral späť Schellanderovi, ten tvrdo pálil, no Laco v páde vykopol puk!

16:45
    Dvojité vylúčenie, Ficher a Cibák si odpočinú za hrubosť.

16:20
    Bakošova strela, Swette mal rozhľad, takže nechybuje. Tejto strele predchádzala pekná akcia, keď po odrazenej strele sa k puku nedostal ani jeden z našich hráčov a netrafil puk do odkrytej brány. Smolný moment.

15:35
    Hrubá chyba pri rozohrávke Slovákov nepotrestaná.

14:35
    Kudročove nahodenie puku domáci gólman radšej prikryl, pretože Michel Miklík už dobiedzal do jeho rozohrávky.

14:07
    Zakázané uvoľnenie Slovákov.

13:15

12:55
    Puk nepríjemne poskakoval v bránkovisku, no bohužiaľ, ani Tomáš Starosta v bezprostrednej vzdialenosti ho nedokázal usmerniť do brány.

12:35
    Mihálikova strela riadne štípala domáceho gólmana.

12:20
    Slováci majú problémy s uzavretím pásma, po chvíli sa im to konečne darí.

11:15
    Reichel si odpyká dve minúty za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou.

11:00
    Chvíle Jána Laca z HC Lev Poprad, tentokrát vynikla jeho lapačka.

10:40
    Pekný rýchly útok Slovákov, Ružička si nerozumel so spoluhráčom a preto nedokázal zakončiť.

10:10
    Domáci tréner zaskočený úvodným gólom Slovákov, určite si takto hru svojich zverencov nepredstavoval, a preto rozdáva pokyny všetkým svojim hráčom.

09:20
    Slováci opäť nasťahovaní v útočnom pásme, opäť strela Radivojeviča, tento krát z toho nie je gól.

08:12
    Čistý prienik Ružičku do útočného pásma, dokázal prihrať, no zakončenie už neprišlo.

07:12
    Slováci stále pri puku, musíme konštatovať, že doposiaľ majú navrch nad domácimi.

06:25
    Slovensko strieľa úvodný gól zápasu! BRANKO RADIVOJEVIČ si nádherne nabehol do pásma a z medzikružia posiela puk nad lapačku Swetteho do rohu brány!

06:00
    Ospravedlňte krátky výpadok spôsobený technickými problémami.

01:00
    Ružička pred bránkou! Zdalo sa nám, že po tom čo Slováci odzbrojili Rakúšanov pri prechode do útočného pásma zvonila v ušiach domáceho brankára jeho konštrukcia bránky.

00:20
    Radivojevič sa dostal do útočného pásma, za bránkou Swetteho ale o puk prišiel a tak môžu ísť do útoku domáci.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Slovensko:Laco - Stehlík, Starosta, Sersen, Kudroč, Tabáček, Mihálik, Daloga, Švarný - Radivojevič, Cibák, Hossa - Bartovič, Mikúš, Ružička - Dravecký, Miklík, Haščák - Tybor, Bližňák, Bakoš.

Rozhodca: Falkner Robert - Mathis Norbert, Trattnig Roman.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 16:45.

Peter Marienka

Góly a asistencie: 53. Mairitsch (Oberkofler, Johannes) - 7. Radivojevič, 30. Hossa (Starosta)

Rakúsko: Swette (Weinhandl) - Ulmer, Reichel, Trattnig, Mitterdorfer, Oraze, Kirisits - Geier Manuel, Hundertpfund, Geier Stefan - Welser, Koch, Raffl - Fischer, Oberkofler, Mairitsch - Pirman, Heinrich, Schellander. Tréner - Manny Viveiros, asistent - Rob Daum.
    Slovensko: Laco - Stehlík, Starosta, Sersen, Kudroč, Tabáček, Mihálik, Daloga, Švarný - Radivojevič, Cibák, Hossa - Bartovič, Mikúš, Ružička - Dravecký, Miklík, Haščák - Tybor, Bližňák, Bakoš. Tréner - Vladimir Vůjtek.

Rozhodca: Falkner Robert - Mathis Norbert, Trattnig Roman