Rakúsko – Slovensko 1:2 (kon.) | Švajčiarsko – Bielorusko 4:3 (po s.n.)
Rakúsko
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Slovensko
Sobota 17.12.2011, 16:45Rakúsky pohár

Milí športoví priatelia ja Vám ďakujem za pozornosť, pozývam Vás dnes ešte na sledovanie finále Rakúskeho pohára medzi Švajčiarskom a Bieloruskom o 20:15, ktoré Vám za onlajny.eu taktiež prinesiem ja. Zatiaľ dovidenia. (18:49:53)

Siréna oznámila koniec zápasu, Rakúšania naštastie v hre 6 na 4 nedokázali streliť gól a tak Slovensko obsadzuje tretie miesto na Rakúskom pohári 2011. Domáci Rakúšania sklamaní po dvoch prehrách pred domácim publikom.

60:00

59:50
    Cibák vylúčený za hrubosť.

59:41
    Nepríjemná strela na Laca ,ten vyrazil. Následne dorážajúci Rakúšan spadol na našeho gólman a stiahol mu z hlavy masku.

59:33
    Oddychový čas domácich.

59:33
    Zrazená strela rakúskeho kapitána.

59:00
    Posledná minúta tretej tretiny, Rakúšania v šestici.

58:05
    Stehlík podrazil súpera za Lacovou bránou, hlavný arbitér našťastie nezapískal vylúčenie.

57:00
    Vynikajúca Lacova lapačka zabránila čistému gólu! Autor strely bol Thomas Raffl.

56:06
    Hrá sa v plnom počte.

55:59
    Hundertpfund skúšal strelu z medzikružia, Laco si dal pozor.

55:52
    Hossa šikovne odobral puk Heinrichovi, no už nedokázal zakončiť. Škoda, vyzeralo to nádejne.

55:30
    Hossa vyhral buly a vyhadzuje puk ďaleko od Jána Laca.

54:06
    Ďalšie vylúčenie Slovenska, Michel Miklík si odpyká dve minúty za hákovanie. Nepríjemný moment pre Slovensko 6 minút pred koncom tretej tretiny.

52:28
    Rakúsko dalo gól!
    Rakúšania znižujú na rozdiel jedného gólu. Náš obranca nezachytil unikajúci puk, Daniel Oberkofler ho stihol na modrej čiare, nakorčuloval za bránu, prihral MARTINOVI MAIRITSCHOVI a ten sa pred Lacom nemýlil. 2:1. Asistencie: Daniel Oberkofler, Reichel Johannes.

51:48
    Ján Laco musel vybehnúť proti Máriovi Fischerovi, ktorý poľahky prešiel cez našu obranu, no puk mu našťastie ušiel a Ján Laco ho odstrelil ďaleko od dosahu rakúskych hokejok.

50:50
    Rakúšania ukľudňujú hru a začínajú spoza brány. Následne prichádza nepresnosť a píska sa zakázané uvoľnenie, no Rakúšania ho reklamujú. Tvrdia, že tam bol teč, no arbitér ho nevidel.

Peter Marienka

Góly a asistencie: 53. Mairitsch (Oberkofler, Johannes) - 7. Radivojevič, 30. Hossa (Starosta)

Rakúsko: Swette (Weinhandl) - Ulmer, Reichel, Trattnig, Mitterdorfer, Oraze, Kirisits - Geier Manuel, Hundertpfund, Geier Stefan - Welser, Koch, Raffl - Fischer, Oberkofler, Mairitsch - Pirman, Heinrich, Schellander. Tréner - Manny Viveiros, asistent - Rob Daum.
    Slovensko: Laco - Stehlík, Starosta, Sersen, Kudroč, Tabáček, Mihálik, Daloga, Švarný - Radivojevič, Cibák, Hossa - Bartovič, Mikúš, Ružička - Dravecký, Miklík, Haščák - Tybor, Bližňák, Bakoš. Tréner - Vladimir Vůjtek.

Rozhodca: Falkner Robert - Mathis Norbert, Trattnig Roman