Salzburg – Admira Wacker Mödling 2:1 (kon.)
FC Salzburg
2:1 (2:1)
Admira Wacker Mödling
cz Nedeľa 11.12.2011, 16:00Rakúska Bundesliga

Zápas osmnáctého kola nejvyšší rakouské soutěže mezi Salcburkem a Admirou je u konce. Branky jsme viděli jen v prvním dějství. Do vedení šli hosté, a to zásluhou českého hráče Patrika Ježka. Následně však Solnohradští srovnali a ve druhé půli měli ještě dostatek šancí na vytvoření pohodlného náskoku. Ty však lehce zahodili, a tak končí utkání "jen" 2:1. To je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek nedělního dne.

90+2
    Tak to už je opravdu neuvěřitelné! Leitgeb přihrával pod sebe, někam na penaltový puntík, kam z druhé vlny nabíhal Cziommer. Ani čerstvý hráč však nezachoval chladnou hlavu a nesmyslně přestřelil, přestože nebyl nikým atakován!

90+1
    Do souboje s brankářem hostí šel Maierhofer, utržil v něm nepříjemný šrám a ještě se nacházel v ofsajdu.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví tři minuty.

90
    Na poslední minutky se zahřeje ještě Simon Cziommer, který nahradí Leonarda.

89
    Pro volně povalující balón si došel Walke.

88
    Na druhé straně se o střelu z uctivé vzdálenosti pokusil Ježek, kulatý nesmysl skončil na holeních prvního bránícího hráče.

87
    Další rychlá akce tři na dva. Salcburku ale zřejmě už není přáno. Teď však zbytečně přihrával Maierhofer patičkou a domácí se tak sami připravili o balón.

86
    V posledních minutách sledujeme hru převážně ve středu hřiště.

85
    Celky si střídají míč. Admira by se ráda nadechla k závěrečnému náporu, ale Salcburští dokážou hrozit z rychlých výpadů.

84
    Centr Teigla z pravé strany travnaté plochy našel jen hlavu bránícího fotbalisty.

83
    Nový muž na hřišti Benjamin Sulimani se provinil nedovoleným zákrokem, za což si hned vysloužil žlutou kartu. Těch v dnešním zápase hlavní arbitr rozdal již nespočet.

81
    V této chvíli hra trochu upadla, střídá se jedno autové vhazování za druhým. Uvidíme ještě drama?

80
    Opět! Rychlý brejk dva na dva v podání Salcburku. Leonardo vybídl chytrou uličkou ke skórování Georga Teigla, jenž vystřelil z první. Tischler se ale vytasil s bravurním zákrokem nohou a stále tak drží akcie svého týmu nad vodou.

79
    Ještě jedno střídání hostujícího celku. Issiaka Ouedraogo jde dolů a nahoru Benjamin Sulimani. Přinese to nějakou změnu ve hře Admiry?

78
    Na druhé straně se i hosté snaží dostat do nějakého souvislejší tlaku, to se jim zatím moc nedaří.

77
    Den otevřených dveří obrany Trenkwalderu? V této chvíli to tak vypadá. Opět se hnali tři hráči domácího celku na jednoho bránícího. Leonardo si naskočil na nadýchaný centr svého spoluhráče, ale hlavou netrefil místo mezi třemi tyčemi.

76
    Stefanu Mairehoferovi byl odpískán ofsajd.

75
    A mohlo to být již o dvě branky! Obrovská šance domácího týmu! Hned tři hráči si nabíhali na parádní přihrávku, která směřovala na hranici malého vápna. Da Silva byl u balónu jako první a chtěl vystřelil nártem, ale míč mu sjel po kopačce a zamířil zhruba o půl metru mimo svatyni Tischlera!

74
    V této chvíli Solnohradští vybojovali další kop od rohového praporku.

73
    Ale oživení hry to zatím nepřináší, aktivnějším celkem stále zůstávají hosté.

72
    Hostující kouč si přichystal další změnu. Marcel Sabitzer okusí zápasové tempo, když nahrazuje takřka neviditelného Seebachera.

72
    Hlavička v záklonu v podání da Silvy jen přeletěla svatyni hostů.

71
    Hinteregger teď vybojoval rohový kop. Podaří se domácím navýšit svůj jednobrankový náskok?

70
    Salcburští kombinují na útočné polovině, ale do žádné výraznější šance se nedostávají.

69
    A byl to zároveň poslední pád Zarateho. Ten jde totiž dolů. Na jeho místo přicházi Georg Teigl.

69
    Ten byl teď sám v roli mstitele, když nevybíravě skolil Zarateho.

68
    Mezitím už se na plac vrátil Mevoungou, který se podrobil ošetření.

67
    Že bychom konečně viděli něco jiného, než fauly? K nevýrazné střele se osmělil nejprve Schwab, poté Toth. Ani jeden z těchto hráčů nemířil přesně.

66
    V tom samém okamžiku schytal v jiném souboji ránu Patrick Mevoungou, jenž se jde nechat ošetřit za postranní čáru.

65
    A nepřestane se žlutit. Za další nedovolený zákrok inkasuje od Lechnera žlutou kartu i Stephan Auer.

64
    A za následné protesty tu samou barvu vidí i jeho spoluhráč Leonardo.

63
    Jantscher za to byl následně potrestán žlutou kartou.

62
    Dnes se rozhodně nehraje v rukavičkách. Teď Jantscher stáhl k zemi jednoho z hostujících hráčů.

60
    Zarate se neprobil mezi dvěma hráči Trenkwalderu. Ti ho čistě obrali o míč.

59
    Z následného volného kopu se opět nic nezrodilo. Domácí si totiž počínali v pokutovém území Admiry nedovoleně, a to dnes hlavní rozhodčí trestá.

58
    Fotbalisté Trenkwalderu dnes sbírají jednu žlutou kartu za druhou. Nyní se na listinu hlavního sudího zapisuje Patrick Mevoungou.

57
    Do odvážného sóla se pustil Zarate. Prokličkoval se mezi obranou soupeře a z velkého úhlu vystřelil. S jeho pokusem si ale Tischler poradil bez výraznějších problémů.

56
    Po jednom z běžných zákroků byl odpískán přímý volný kop pro Salcburk z pravé strany. Na následný centr si chtěl naskočit Maierhofer, ale v souboji s hostujícím obráncem si pomohl nedovoleným způsobem.

55
    Domácí jsou při chuti. Měli by si však dávat pozor na ofsajdy, teď jim byl totiž odpískán další.

54
    Stefan Maierhofer se po krásné přihrávce od svého spoluhráče dostal do úniku. Byl však už v ostrém úhlu, a tak neměl čas na zakončení, přesto byl jeho pokus nebezpečný! Parádním zákrokem se ale blýskl Tischler, jenž šanci zneškodnil.

53
    Gonzalo Zarate se nacházel v ofsajdovém postavení, toho si pomezní sudí všiml a zvedl praporek.

52
    Vypadá to, že Hinteregger bude potřebovat ošetření.

51
    Ouedraogo ostře zajel do Hintereggera, který se v bolestech svíjí na trávníku. Rozhodčí jasně domlouvá hostujícímu útočníkovi, že podobné výlevy nebude akceptovat.

49
    Hosté se snaží vymyslet nějakou souvislejší akci, to jim ale vždy překazí pozorná obrana Salcburku.

48
    Hosté ale zahrávali rohový kop. Plassnegger posílal ze své kopačky nadýchaný roh. Nikdo v červeném dresu ale v pokutovém území nezaúřadoval.

48
    Admira se snaží o vyrovnání! Nyní se ale centr Seebachera neujal, jelikož domácí defenzíva kooperovala na své místě.

47
    Stefan Maierhofer se mohl řítit zcela sám na Tischlera, ale byl mu odpískán ofsajd, a proto se vlastně nic tak zajímavého nestalo.

46
    Za domácí zápasové tempo okusí Rasmus Lindgren, jenž zaujme místo po Jeffersonovi.

46
    Oba týmy poslaly nové tváři do druhé půle. Za Admiru nastoupí Mevoungou, který nahrazuje Hosinera.

46

Hráči obou celků už pomaličku nastupují na hřiště, druhá půle začne za malou chvíli.

Je za námi prvních pětačtyřicet minut, v nichž jsme nejprve viděli brzké vedení hostujícího týmu. Konkrétně se o to postaral český hráč Patrik Ježek. Poslední pětiminutovka prvního dějství však patřila Salcburku. Ten totiž vyrovnal díky nešťastnému vlastenci Plassneggera. Minutu před koncem první části ještě zvýšil na 2:1 Maierhofer. Uvidíme, co nám přinese druhá půle, která startuje přibližně v 17:02.

45+1
    Salcburk dohrává první půli s míčem na svých kopačkách, zřejmě už se nic před závěrečným hvizdem nestane.

45
    Hlavní rozhodčí nastaví jednu minutu nad rámec regulérních pětačtyřiceti.

44
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Tak to je úchvatný obrat v podání salcburských fotbalistů! Jakob Jantscher přesně našel hlavu STEFANA MAIERHOFERA, jenž se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

42
    Hosté se snaží odpovědět, ale nic zajímavého se jim vymyslet nedaří.

41
    Tak to je neuvěřitelné, co teď dokázal vyrobit GERNOT PLASSNEGGER! Centr, který letěl do pokutového území Admiry totiž hlavičkoval svému brankáři. Ten ale záměr nepochopil a míč skončil až v hostující brance.

39
    Hra se trochu uklidnila, uvidíme, co nás ještě čeká v dalších minutách.

37
    Do rychlého kontru se dral Patrik Ježek, ale byl obrán o balón domácí obranou.

36
    Domácí vyrovnali, ale branka kvůli odpískanému ofsajdu neplatí! Jantscher se dokázal ve skrumáži těl v šestnáctce hostů nejlépe zorientovat, vyslal střílenou přihrávku, kterou ještě tečoval Zarate. Míč zapadl přímo do branky, ale gól tedy kvůli nepovolenému postavení neplatí!

35
    Obraz hry je v této chvíli velmi atraktivní. Oba tým se soustředí spíše na útok a tím pádem vznikají velké díry v defenzívě na obou stranách.

34
    Stefan Schwab na půli hřišti doslova spálil jednoho z protihráčů a také se zapisuje do statistiky žlutých karet.

32
    Míč se z rychle rozehraného kopu od rohového praporku dostal až na kopačku českého hráče Patrika Ježka. Ten nad ničím nelamentoval a z velké dálky se pokusil překvapit Walkeho, jenž si s jeho střelou poradil bez problémů.

31
    Admira tlačí dopředu. Nyní vybojovala rohový kop. V tom samém okamžiku se však na trávníku svíjí s bolestivou grimasou na tváři Seebacher, který nepříjemně upadl. Zdá se ale být v pořádku.

30
    Na druhé straně se stejným přestupkem provinil Stefan Maierhofer, zůstal totiž za bukem.

29
    Issiaka Ouedraogo se nacházel v ofsajdu, čehož si pomezní rozhodčí všiml.

28
    Maierhofer se dopustil útočného faulu a domácí publikum teď proti výroku hlavního arbitra projevilo určitou nevoli v podobě pískotu.

27
    Začíná se přiostřovat! Dalším ošklivým zákrokem se teď provinil Ouedraogo a sudí opět neváhá a vytahuje kartu.

26
    Za faul na půlící čáře je Daniel Drescher odměněn žlutou kartou.

25
    Ještě větší šance se však narodila na druhé straně! Salcburští mohli srovnat. Jantscher posílal přízemní kolmou přihrávku do šestnáctky, tam si parádně naběhl Maierhofer, ale z malého vápna nepochopitelně přestřelil!

24
    Ouedraogo má dnes opravdu fantastické přihrávky! Nyní vysunul Hosinera, který se řítil zcela sám na domácího brankáře. Poté ale v dobré pozici minul!

23
    Uvidíme tedy, co si na nás aktéři zápasu ještě přichystají. Hru zatím provází vcelku slušné tempo, hraje se nahoru a dolů.

22
    Na opačné straně hřiště se o své slovo hlásí také Admira. Přízemní centr Seebachera se však zastavil o prvního, dobře stojícího hráče domácího kádru.

21
    Znovu Jakob Jantscher v útočném snažení. Nyní zkoušel centrovat z pravé strany, ale na jeho přihrávku si nikdo nenaskočil.

20
    Tak to byla obrovská šance! Po pravé straně upláchl Leonardo. Ten pak následně předložil míč Jantscherovi, jenž střílel z první a minul hostující braku jen o pár centimetrů!

18
    Zarate se hnal za míčem, jenže ten byl i pro tohoto rychlíka příliš dlouhý, a tak bude hostující brankář odkopávat od své branky.

17
    Následný přímý volný kop z levé strany hřiště v podání Salcburku žádné nebezpečí pro Tischlera neznamenal.

16
    Gernot Plassnegger se provinil faulem, za což si od hlavního arbitra Lechnera vysloužil kartu barvy žluté.

16
    Salcburk se rychle snaží odpovědět, podaří se mu to?

15
    Admira právě vstřelila branku!
    Trenkwalder se dostává na začátku utkání do vedení! Postaral se o to český fotbalista PATRIK JEŽEK. Vše ale začal Issiaka Ouedraogo, který ze svého repertoáru vykouzlil skvostnou přihrávku do běhu právě Ježkovi. Ten se nikterak neukvapil a technickým obloučkem překonává domácího muže v rukavicích.

14
    Schwab napřáhl ze střední vzdálenosti, ale jeho střele scházela jak razance, tak přesnost.

13
    Salcburk vymýšlí jednu přihrávku za druhou, vždy jsou však až příliš dlouhé a utíkají do zámezí.

12
    Admira se provinila taktickým faulem na půli hřišti. Rozehrávat budou domácí.

11
    Ouedraogo se snažil z pravé strany chytrým lobem najít někoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území. Tam se však nikdo v červeném dresu nenacházel a míč pozvolna doputoval za postranní čáru.

10
    Salcburští se snaží o větší aktivitu. Většinou ale pokazí finální přihrávku.

9
    Dušan Švento se hnal za balónem jako šelma za kořistí. Jeho snahu mu ale překazil pomezní rozhodčí, jenž posoudil, že se slovenský záložník nachází v ofsajdu.

8
    Ani nyní se hostujícím fotbalistům nepodařilo nic vymyslet.

7
    Na ten si šikovně naskočil Hosiner, ale jelikož hlavičkoval v záklonu, nic zajímavého se nezrodilo. Trenkwalder ale dostane možnost ještě jednoho rohového kopu.

7
    Hosté vybojovali rohový kop.

6
    Obrana Admiry se teď nedohodla a málem namazali míč Maierhoferovi přímo do běhu. Nakonec však na poslední chvíli zasáhl Tischler, který odvrátil míč do bezpečí!

5
    Zatím se hraje spíš opatrnější fotbal, ani jeden z celků se nikam nežene, je vidět, že nechtějí udělat chybu.

4
    Ouedraogo si zpracovával přihrávku, ale nacházel se v ofsajdovém postavení, takže nic z toho.

3
    Jantscher zkoušel proniknout sám do pokutového území, to se mu ale nepovedlo, jelikož hostující obrana zůstává pozorná.

2
    Ani tentokrát se nepodařilo nic vymyslet domácímu celku a Trenkwalder bude rozehrávat poté, co míč skončil v zámezí.

1
    Domácí rozehráli a mají míč na kopačkách, málem však chybovali v defenzívě. Admira ale nedokázala sebrat balón svému soupeři.

1

Dodejme ještě, že domácí se představí v bílých dresech, Trenkwalder poté v červených.

Aktéři dnešního zápasu již nastupují za potlesku publika na travnatou plochu, utkání začne za několik málo okamžiků.

Lavička náhradníků:

FC Red Bull Salzburg: Gustafsson – Sekagya, Teigl, Offenbacher, Cziommer, Lindgren, Wallner

FC Trenkwalder Admira: Berger – Schrott, Zeman, Schachner, Mevoungou, Sulimani, Sabitzer

FC Red Bull Salzburg: Walke – Hinteregger, da Silva, Jefferson, Leonardo – Švento, Leitgeb, Jantscher, Hierländer – Zarate, Maierhofer

FC Trenkwalder Admira: Tischler – Plassneger, Dibon, Drescher, Seebacher – Auer, Toth, Schwab, Ježek – Hosiner, Ouedraogo

Rozhodčí: Lechner.

Letos už se jednou oba týmy v lize potkaly. První měření sil probíhalo koncem září na hřišti Trenkwalderu Admira. Domácí ovládli utkání už od samého začátku, když se v prvním poločase dvakrát trefil Phillip Hosiner. Ve druhém dějství ještě Salcburk snížil, ale to bylo tak vše. Admira tedy zvítězila v poměru 2:1.

Oba týmy v posledním kole zaznamenaly remízu. Salcburk cestoval na hřiště Neustadtu, kde byl po devadesáti minutách k vidění bezbrankový stav 0:0 a týmy se tak rozdělily po jednom bodu. Naopak Admira odehrála svoje utkání na domácím hřišti proti Riedu. Hned v šesté minutě se sice dostala do vedení, ale ve druhém poločase soupeř vyrovnal a duel tak skončil smírně 1:1.

Příjemný den Vám přeji u sledování nejvyšší fotbalové rakouské soutěže. Dnes se proti sobě v rámci osmnáctého kola postaví domácí Salcburk a Admira. Salcburští se v tabulce nacházejí na šesté příčce se ziskem čtyřiadvaceti bodů. Jejich oponent je na tom o dvě místa lépe, když zaujímá čtvrtou pozici s dvaceti osmi body. Kdo si dnes připíše další?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.