Žilina – Zvolen 3:0 (kon.) | Nitra – Košice 1:3 (kon.) | Martin – Skalica 5:4 (po s.n.)
B. Bystrica – Trenčín 3:0 (kon.)
po s.n.
HK VITAR Martin
5:4 (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0)
HK Skalica
Nedeľa 06.11.2011, 17:00 • HŠ Martin • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Príjemný nedeľnajší podvečer Vám prajem, dnes máme na pláne 19. kolo Tipsport Extraligy, v ktorom sa nám predstaví líder tabuľky HK 36 Skalica a 8. tým tabuľky - HC Mountfield Martin. Obidva tímy majú pred zápasom určite vysoké ambície na plný bodový zisk. Hráči sú už na ľadovej ploche, zápas začne o malú chvíľu.

MHC Mountfield (Martin): Šimko - Výborný, Zukal, Brcko, Kozák, Matejka, Obuch, Tupý, Markovič, Galamboš, Themár, Škoda, Murček, Šišovský, Kriška, Vartovník, Škumát, Macejka, Ižvolt, Sobota

HK 36 Skalica: Lakosil - Šmach, Kloz, Vyrúbalík, Jankovič, Bučka, Jurík, Obržálek, Školiak, Hruška, Holovič, Lušňák, Višňovský, Kutálek, Klejna, Šátek, Konečný, Štepán

Rozhodca: Mullner.

Musíme pripomenúť že Skalici chýba najproduktívnejší hráč ligy Žigmund Pálffy, ktorý je zranený. Je to samozrejme vidieť aj na posledných zápasoch Skalice.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:30
    Skalica dala gól!
    Obrovské prekvapenie v úvode zápasu! Už po tridisiatich sekundách dáva Skalica gól! Po peknej akcií z medzikružia strielal HRUŠKA, ktorý elegantne vymietol ľavý vinkel! Tak toto sme nečakali! Asistencie: Školiak, Obdržálek.

01:05
    Vzruch aj na druhej strane, Martin sa okamžite snažil odpovedať, brankár Lakosil v strehu.

02:40
    Zápas začal v rýchlom tempe, šance sú na obidvoch stranách, herne majú navrch určite hostia.

3:23
    Vhadzovanie v obrannom pásme Martina, Skalica sa snažila o vytvorenie pressingu, no boli vytlačený.

4:02
    Veľká šanca Martina! Osamotený Markovič stál sám pred brankárom Lakosilom, ktorý excelentne vyriešili situáciu.

04:40
    Opäť snaha Martina, puk nepríjemne poskakoval v bránkovisku, obrana stihla odvrátiť.

5:42
    Pri puku stále častejšie Skaličania, snažia sa o vsietenie ďalších gólov. Doposiaľ vidíme skvelý rýchlý otvorený hokej s veľkým množstvom šancí, už sme mohli vidieť 3-4 góly! Skóre je však od tridsiatej sekundy zápasu 0:1.

07:09
    Na dve minúty si sadne prvý hráč zápasu, potrestaný je hráč Skalice Kloz.

07:20
    Pred zápasom som spomínal, že Skalici chýba najproduktívnejší hráč Žigmund Pálffy, no v dnešnom zápase to ako keby nebolo ani vidieť, Skalica hrá výborný rýchly hokej s minimálnym počtom chýb.

08:05
    Skaličania vystrelili v oslabení, bola to však taká "propagačná" strela.

8:54
    Veľká šanca Martina v prvej presilovke! Puk vyskočil Lakosilovi z lapačky, hráči Martinu len o vlások netrafili bránku.

09:33
    Do zápasu sa dostala opäť aj Skalica, do šance sa dostal Klejna!

09:56
    Vylúčený aj Martinský hráč, Matejka si odpyká dvojminútový trest za hákovanie.

10:35
    Skaličania sa konečne usadili v útočnom pásme, hra bude pokračovať po vhadzovaní.

11:10
    Nepríjemne odrazený puk od Markoviča prekvapil Lakosila, ten betónom odvracia.

11:23
    Presilovka o dvoch hráčov, Markovič dostáva dve minúty za sekanie.

12:05
    Hrá sa 5 proti 4.

13:23
    Hrá sa v plnom počte. Skaličania nedokázali využiť početnú prevahu.

13:45
    Martin dal gól!
    MHC vyrovnáva na 1:1! Ukážková akcia, po sérii prihrávok sa k puku dostal MACEJKA, ktorý pohotovo striela puk za chrbát Lakosila! Asistencie: Markovič, Výborný.

14:43
    Martin opäť pri puku, snažia sa streliť ešte jeden gól do prestávky.

15:34
    Za hru s vysokou hokejkou sa bude vylučovať, 2+2 minúty si odpyká skalický hráč Kloz. Nebyť tohto zákroku, mohol mať Martin sľubnú šancu na strelenie gólu.

16:20
    Martinčania sa okamžite tlačia do bránky, ale sami sa pripravili o šance kvôli nepresným prihrávkam, rozohrávať musel brankár Šimko.

16:57
    Tak nakoniec predsa! Prvá využitá presilovka! MAREK ZUKAL si pekne nakorčuloval do medzikružia odkiaľ striela a Lakosil po druhý krát kapituluje! Asistencie: Galamboš, Themár.

18:00
    Martin aktívnejší, rýchla a otvorená hra Skalice sa akoby stratila.

19:03
    Opäť vylúčený hráč Skalice, Lušňák dostáva dve minúty za hákovanie.

19:15
    Martin usadený v útočnom pásme.

19:35
    Veľká šanca! Výborný skúšal odolnosť betónov Lakosila, skóre však nenavýšil.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Máme tu prestávku, v prvej tretine sme videli tri góly, prvý strelil Hruška už v tridsiatej sekunde, v štrnástej minúte vyrovnával Macejka a na 2:1 v sedemnástej minúte zvýšil Zukal.

Cez prestávku vidíme súťaž o kosačku Mountfield =)

Všetko je pripravené na druhú tretinu.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:15
    Hneď po začiatku druhej tretiny vhadzovanie v pásme domácich.

20:30
    Opäť aktivita Martina, Themár takmer prekonal brankára Lakosila.

21:13
    Strela aj na druhej strane Tibor Višňovský po strele nepríjemne narazil na mantinely, zasahovať musí aj lekár.

21:13
    Na ľade vidíme aj nosidlá pre zraneného Višňovského, zranenie bude asi vážnejšie. Vyzerá to tak, že Višňovský si už dnes nezahrá.

21:13
    Tibor Višňovský sa len zťažka hýbe, dúfame že sa z toho dostane čo najrýchlejšie. S potleskom opúšťa ihrisko na nosidlách. Skaličania pocítia ďalšiu stratu, Višňovský je totiž náhradný kapitán tímu Skalice.

21:14
    Hra pokračuje.

22:29
    Martin stále aktívnejší. Hra bude pokračovať po vhadzovaní v pásme domácich. Obrana vyhodila puk cez všetky čiary.

23:15
    Veľká príležitosť pre Martin, opäť strela z medzikružia, tentokrát Lakosil viac pripravený.

23:53
    Tréner hostí musí meniť útoky, zahrá si aj Štepán.

24:40
    Ďalšia šanca na navýšenie výsledku. Markovič sa krásne preštrikoval a takmer dal gól!

25:19
    Domáci fanúšikovia hlasne podporujú svoj tím, aj za pomoci bubnov.

26:17
    Strela Škodu nekončí za chrbtom Lakosila, zazvonila žŕdka!

26:47
    Skalica sa chce vrátiť do zápasu, pekný zákrok predviedol Šimko.

27:40
    Hra vykázaná do stredného pásma po dlhom súboji o puk pri mantineli.

28:27
    Zakázané uvoľnenie v podaní Skalice.

28:48
    Ľahký nahodený puk Obdržálka prikrýva Šimko.

21:03
    Krásna akcia Martina! Prečíslenie troch na jedného nekončí gólom! Galamboš zahadzuje čistú šancu, keď po sérii prihrávok nedokázal zasunúť puk za chrbát Lakosila.

29:24
    Martin zvyšuje svoj náskok o dva góly, Skaličania neúspešne vyhodili puk, ŠKODA dáva gól opäť z medzikružia, nemal s tým veľkú prácu, pretože ho obrana zabudla a mal voľný výhľad na brankára! Asistencia: Murček

30:00
    Máme za sebou polovicu dnešného stretnutia.

31:10
    Martin zasa v útočnom pásme, dvojgólový náskok im nestačí.

32:07
    Skalica strelecky bezzubá.

32:39
    Vylúčenie na strane Martina, na dve minúty si pôjde sadnúť Tomáš Brcko za hákovanie.

33:00
    Tak napokon zníženie stavu! Skalica hneď po pár sekundách využíva presilovku, OBDRŽÁLEK si vymenil puk so Šmachom, vystrelil a dáva gól na 3:2! Asistencie: Šmach, Hruška.

33:31
    Koncovka Lušňáka, všetko musel upokojovať Šimko.

34:30
    Skalici akoby "narástli" krídla, snažia sa o vyrovnanie.

34:56
    Protiútok Martinu, Macejka zakončoval pomedzi nohy Lakosila, ten stihol uzavrieť medzeru.

35:47
    Ďalšie zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred Šimkom.

36:08
    Vylúčenie skalického hráča, Tomáš Bučka bude vylúčený za hákovanie.

36:40
    Už to vyzeralo na nepríjemnú strelu, no martinský obranca netrafil puk a hráči musia teda opustiť pásmo.

37:50
    Nedobre zahratá presilovka Martina, chybné nahrávky neumožnili hráčom zakončiť.

38:08
    Hrá sa už v plnom počte.

39:00
    Posledná minúta druhého dejstva.

39:30
    V závere snaha Skalice, obrana však nedovolila o vzruch. Nič podstatné sa už neudeje.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Máme tu druhú prestávku, v druhej tretine sme videli dva góly, prvý v 30. minúte zvyšoval Škoda a v 33. minúte znížil rozdiel v skóre Obdržálek. V druhej tretine sme taktiež videli nepríjemne zranenie kapitána hostí Tibora Višňovského, ktorý musel byť napokon odvedený z hracej plochy na nosidlách.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:05
    Hneď v úvode zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred Šimkom.

40:52
    Lakosil chytá nepríjemnú strelu Zukala.

41:30
    Ďalšie zakázané uvoľnenie Martina.

42:18
    Chyba v obrane Martina, zasahovať musel Šimko. René Školiak sa snažil trafiť do pravého rohu Šimkovej brány.

42:52
    Vhadzovať sa bude pred Lakosilom.

43:07
    Opäť útočná akcia v podaní dvojice Zukal - Výborný, tentokrát z toho nie je gól.

43:50
    Hra s vysokou hokejkou - Lušňák si odsedí dvoj minútový trest.

43:58
    Ďalšia využitá presilovka zápasu a opäť bleskurýchly gól. Zukal strielal, KRIŠKA dorazil odrazený puk. Asistencie: Zukal, Markovič.

44:21
    Vhadzuje sa pred Šimkom.

44:49
    Pekný prienik Hrušku po pravej strane ihriska, dokázal vystreliť ale pohotová lapačka Šimka všetko ukončuje.

46:03
    Skalica sa nachvíľu usadila v pásme domácich, Bučka nedokázal zakončiť.

46:38
    Strelec gólu Marek Zukal si odpyká dvojminútový trest za držanie.

47:17
    Martin vyhadzuje puk.

47:50
    Pekná strela Vyrúbalíka mohla zaskočiť brankára Šimka, dôsledná obrana však stihla odvrátiť.

48:12
    Hráči Skalice sú viditeľne nervózny, hrajú zbrklo a zbytočne strácajú puky.

49:15
    Lušňákova strela neprekvapila Šimka, ten s prehľadom chytá.

49:45
    Škoda napriahol z diaľky, Lakosil bez problémov vyráža.

50:15
    Pekná kombinácia Martina, pred bránku si šikovne nakorčuloval Šišovský, snažil sa vystreliť ale Lakosil dokázal zmariť aj túto šancu.

51:08
    Menšia potýčka pred Šimkom, Kutálek dobiedzal do obrancu Martina.

51:16
    Postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku Šimka, hra bude vykázaná do stredného pásma.

51:32
    Strelu od modrej čiary chytá Šimko.

51:40
    Efektná prihrávka Kloza na Vyrúbalíka, ten vystrelil ale netrafil bránu.

52:26
    Po potýčke pred brankárom Šimkom si dvojminútove tresty odpykajú: za domácich Marek Zukal, za hostí Marek Klejna.

52:46
    Vidíme časté kúskovanie hry, Šimko nechce nič riskovať.

53:05
    Macejka dobre prečítal hru a zmaril tak prihrávku Skalice.

53:39
    Máme tu ďalšie zníženie stavu! Skaličania očividne ešte nezložili zbrane, Školiak pekne prihral na Hrušku, ten pohotovo vystrelil a dal gól. Asistencie: Školiak,Šmach.

54:30
    Hráči MHC akoby zaspali, nechávajú protihráčov bez vážnejších problémov zakončovať.

56:02
    Skaličania sa uponáhlali s rozohrávkou, rozhodca píska ofsajd.

56:24
    Výborný vyhadzuje puk cez všetky čiary - zakázané uvoľnenie.

57:02
    Martin už iba dohráva, snaží sa ubrániť výsledok. Do konca zápasu ostávajú necelé tri minúty, čo je ešte dosť dlhý čas na vyrovnanie.

58:00
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

58:09
    Skaličania v čoraz väčšom a väčšom kŕči, nervozita je zjavná.

58:17
    Ján Hruška sa dokázal elegantne preštrikovať cez obranu Martina a stihol aj vystreliť, Šimko vyráža.

58:50
    Dve minúty pre martinského hráča. Vartovník si odpyká dve minúty za podrazenie.

58:50
    Oddychový čas hostí.

58:50
    Hráči Skalice v šestici, bránka hostí je prázdna.

59:05
    Využitá presilovka Skalice tesne pred koncom zápasu!! Početná prevaha o dvoch hráčov sa oplatila, JÁN HRUŠKA dokázal pretlačiť puk cez hradbu tiel a dáva nádej svojmu tímu! Asistencie: Kutálek, Šmach.

60:00
    Tretia tretina skončila.

Máme tu koniec základného hracieho času, Skalica dokázala vyrovnať stav tesne pred koncom tretej tretiny zásluhou Hrušku. V tretej tretine sme videli tri góly.

60:01
    Začalo predĺženie.

60:55
    Predĺženie začalo v miernejšom tempe, ani jeden z tímov nedáva príležitosť protihráčom na zakončenie.

61:57
    Kutálek backhandom zakončil, Šimko si dal pozor.

62:25
    Obrovská príležitosť pre Skalicu! Obdržálek netrafil odkrytú bránu, Šimko stratil prehľad o puku, ale Skalica to nedokázala využiť.

63:00
    Víťazný gól sa snaží streliť aj Martin, ale akoby hráči už nemali dostatok síl.

63:50
    Ďalšia sľubná akcia pre Skalicu, Lušňák nedokázal pretlačiť puk.

64:30
    Kutálkova strela od modrej.

65:00
    Predĺženie skončilo.

Máme tu koniec päť minútového predĺženia, rozhodnú až samostatné nájazdy.

Samostatné nájazdy začínajú.

Prvý nájazd bude mať Ján Hruška.

Ján Hruška nekompromisne dáva delovkou gól.

Peknou kľučkou dáva gól aj Šišovský.

Obdržálek tiež dáva silnou strelou gól.

Markovič vyrovnáva stav nájazdov na 2:2.

René Školiak neskóroval.

Ižvolt neprekonal Lakosila.

Markovič posiela svoj tím do vedenia.

Hruškovi nešťastne ušiel puk.

65:00
    Po neúspešnom samostatnom nájazde Hrušku víťazí Martin po rozhodujúcom góle MARKOVIČA.

Máme tu koniec stretnutia medzi MHC Mountfield Martin a HK 36 Skalica, v riadnom hracom čase sme videli 8 gólov, zápas sa rozhodol až po samostatných nájazdoch, rozhodujúci gól dal Markovič. Skalica po tomto zápase pravdepodobne stratí pozíciu lídra tabuľky. Milí športoví priatelia ja Vám ďakujem za pozornosť a teším sa nabudúce pri ďalších športových stretnutiach. (19:38:30)

Peter Marienka

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 14. Macejka (Markovič, Výborný), 17. Zukal (Galamboš, Themár), 30. Škoda (Murček), 44. Kriška (Markovič, Zukal), 65. Markovič - 1. Hruška (Školiak, Obdržálek), 33. Obdržálek (Šmach, Hruška), 54. Hruška (Školiak, Šmach), 60. Hruška (Kutálek, Šmach)

HK VITAR Martin: Šimko - Výborný, Zukal, Brcko, Kozák, Matejka, Obuch, Tupý, Markovič, Galamboš, Themár, Škoda, Murček, Šišovský, Kriška, Vartovník, Škumát, Macejka, Ižvolt, Sobota
    HK Skalica: Lakosil - Šmach, Kloz, Vyrúbalík, Jankovič, Bučka, Jurík, Obržálek, Školiak, Hruška, Holovič, Lušňák, Višňovský, Kutálek, Klejna, Šátek, Konečný, Štepán

Rozhodca: Mullner