Ak Bars Kazaň
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Lev Praha
Piatok 14.10.2011, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

Skončilo sa kvalitné stretnutie medzi snežnými leopardmi a popradskými levmi. Lekciu z taktiky dali domácim hostia, ktorí dokonale trestali zaváhania obrany súpera a sami ho do ničoho vážnejšieho nepúšťali. Tretia tretina bola dramatická až do poslednej chvíle, no Branislav Mezei napokon rozhodol gólom do prázdnej brány tesne pred sirénou o víťazstve HC LEV Poprad 4:1 a zisku dôležitých troch bodov na ľade súpera. (19:19:42)

60:00

59:57
    Lev Poprad dal gól!
    Klinec do rakvy zabil domácim BRANISLAV MEZEI, ktorý v zmetku prevzal puk a tri sekundy pred koncom uzavrel skóre zápasu na 4:1 z pohľadu Popradčanov! Bez asistencie.

59:43
    Súboj kapitána Morozova s najproduktívnejším hráčom zápasu Netíkom pri mantineli. Netík dostáva dve minúty za držanie.

58:59
    Mikúš sa zmocnil puku v obrannom pásme a okamžite ho poslal na prázdnu bránku, ktorú len tesne minul.

58:40
    Domáci dlho točia kolotoč a brankár Kazane odchádza na striedačku.

58:13
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

57:43
    Zaripov sa obtočil okolo bránky Tomáša Dubu. Tam ho Nedorost stiahol na ľad a za držanie dostáva dve minúty.

56:45
    Zúfalá snaha leopardov nastreľovať puky na Dubu. Tam to všetko v obrannej tretine zbierajú levi.

55:47
    Netík chcel vypracovať ďalšiu nebezpečnú akciu, tento krát pre Nedorosta, ktorý jeho strieľanú prihrávku dokázal usmerniť medzi tri tyče, ale Vehanen dobre zasiahol.

55:19
    Domáci zvyšujú obrátky a pália z každej pozície.

54:33
    Tereščenko napriahol od mantinelu na ľavej strane a tvrdo vystrelil. Puk stihol tečovať Tereščenko, ale Duba na tento pokus už bol pripravený.

53:16
    Mihálik mal dostatok času na prípravu strely od modrej. Krátkym príklepom vyslal štipľavú bombu na Vehanena, ale ten puk prikryl pod lapačku.

51:45
    Morozov sa v sekunde rozhodoval či vystrelí z veľkého uhla, alebo prihrá pred bránku Kapanenovi. Napokon nahadzoval pred Dubu, ale Kapanen už nemal priestor na dorážku.

51:15
    Zaripov mal šancu po strieľanej prihrávke Morozova. Duba si dobre pokryl pravú tyč.

50:49
    Kuljaš po Zaripovovej prihrávke z blízka vystrelil, ale obetavo sa mu hodil do strely Bartečko.

50:05
    Sigalet oslabil "levov" a za hákovanie odcvhádza na trestnú lavicu.

49:09
    Kornejev napriahol z prvej po priťuknutí Nikulina, ale Duba nemal zakrytý výhľad a s prehľadom likviduje tento pokus.

48:49
    Chabada dostáva dve minúty za hru vysokou hokejkou.

48:36
    Terščenko vypálil od modrej a Duba skryl puk medzi betónmi.

Marek Vaščura

Góly a asistencie: 38. Nikulin (Zaripov, Morozov) - 19. Bartečko (Pilař, Netík), 21. Netík (Bartečko), 35. Netík (Bartečko, Nedorost), 60. Mezei

Ak Bars Kazaň: Vehanen (Garipov) - Kornejev, Nikulin - Panin, Kuljaš - Tokranov, Medvedev - Jarullin, Šavalejev - Zaripov, Kapanen, Morozov (C) - Darzinš, Immonen, Miettinen - Knjazev, Tereščenko, Kazionov - Petrov, Bodrov, Obuchov. Tréneri: Vladimir Vasiljevič Krikunov - Vasilij Viktorovič Tichonov, Sergej Michailovič Abramov.
    Lev Praha: Duba (Laco) - Mezei, Pilař - Sigalet, Lewis - Hunkes, Mihálik - Netík, Nedorost, Bartečko (C) - Chabada, Kristek, Huna - Balán, Mikúš, Špirko - DaSilva, Lundberg, Fabricius. Tréneri: Radim Rulík - Vladimir Kapulovsky, Róbert Pukalovič.

Rozhodca: Sergej Karabanov, Pavel Komarov - Jevgenij Strelcov, Denis Tarasov