Šumperk – Písek 1:3 (kon.) | Benátky n/J – Třebíč 4:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Litoměřice 7:4 (kon.)
Hr. Králové – Olomouc 3:5 (kon.) | Chomutov – Kadaň 6:4 (kon.) | Ústí n/L – Jihlava 6:1 (kon.)
Most – Beroun 3:2 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
IHC Králové Písek
cz Sobota 08.10.2011, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • 1. liga (ČR)

Salith Šumperk dnes končí svou sérii neporazitelnosti, když podléhá Písku poměrem 1:3. Tím se Loučím s vámi ze zimního stadiónu v Šumperku. (19:22:37)

60:00

59:57
    Písek právě vstřelil branku!
    Draci inkasují tři vteřiny před koncem branku, do které se snadno trefuje. Autorem třetího gólu hostů je LUKÁŠ LUŇÁK, který měl velice lehkou pozici. Bez asistence.

59:40
    Veliké nervy to jsou, Písku odpískána přihrávka rukou.

59:22
    Draci bez brankáře!

59:22
    Vhazování před Vojtěchem Sedláčkem, který teď bude muset podržet svůj tým.

59:22
    Oddechový čas pro domácí.

59:22
    Ne, Tesaříkův pokus také brankou nekončí, Roman Boška již pokukuje po střídačce.

59:00
    Minuta do konce.

58:54
    Halou se ozývá "Ještě to zkusíme", fanoušci stále věří ve vyrovnání.

58:14
    Jan Eberle nyní nebezpečně před Boškou dorážel, domácí obrana si jej však včas odstavila.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:31
    Hosté se skoro nedostanou k puku, ovšem Drakům chybí dobrá koncovka.

57:15
    Rychlý Adam Červenka se dostal k puku, jeho bekhendový pokus ale brankou nekončí.

57:06
    Vhazování před Vojtěchem Sedláčkem.

57:02
    Necelé tři minuty Drakům zbývají k vyrovnání.

56:46
    Zkoušel to Tomáš Sedlák, jeho střela letěla mimo.

56:09
    U puku jsou nyní spíše šumperští, kteří tlačí na pilu a dělají vše pro vyrovnávací gól.

55:37
    Aleš Holík nahazuje puk do pásma a doufá, že tam někdo čeká na puk. Nečekal.

54:58
    Haas s Červenkou založili přechod do útočného pásma, možnost Novotného střely však využita nebyla.

54:48
    Další nebezpečná možnost, tentokrát v podání Všetečky, s jeho střelou si Boška poradil.

54:18
    Šumperk teď hodně nervózní, snaží se vyvinout nátlak na branku Písku.

53:07
    Chyba, chyba a zase chyba. Draci si teď tak trochu sami dali gól. Nejdříve se Mrkvička sám pohyboval před Boškou, kterého si vymíchal, trefil však jen tyčku. I nadále ovšem zůstala odkrytá svatyně Draků a bekhendem do ní doráží puk JAN EBERLE, když bez problémů a s velikou radostí posílá hosty do vedení. Asistence: Všetečka, Mrkvička.

52:32
    Poprvé ve třetí části se vylučuje. Útočným faulem se provinil Aleš Křetínský, který si na dvě minuty odchází odpočinout na trestnou lavici.

52:08
    Veliký závar před Boškou musí teď Kučerův tým řešiti!

51:40
    Už se ale hraje, hosté tlačí na branku Šumperka.

51:24
    Čeká se na vhazování, Boška má problémy s výstrojí.

51:24
    Po ráně nouzy puk mezi betony Romana Bošky.

51:08
    Kotouč za brankou Draků, kde dochází k další rozehrávce, k níž se staví Velecký.

50:37
    Tomáš Sedlák rychle spěchá za pukem a zakládá novou akci.

50:16
    Teď si puk pohlídal po šanci Sedláka Sedláček.

50:08
    Necelých deset minut do konce, kotouč za brankou Písku.

49:33
    Teď Roman Boška zastavuje nebezpečnou šanci Eberleho.

49:13
    Oba kádry značně nervózní, Draci moc dobře ví, že dnes může skončit jejich čtřicet tři zápasů dlouhá domácí neporazitelnost.

48:50
    Písek nahazuje do pásma, snaží si vydobýt možnost k šanci.

48:13
    Ofsajd domácích.

47:57
    Neskutečná možnost Michala Veleckého, který páli z mezikruží, mířil do šibenice, ale Sedláčkova hbitá lapačka byla rychlejší.

47:18
    Mrkvička v souboji s Cinkem, prvně jmenovaný neodchází z tohoto duelu jako vítěz.

46:54
    Pecka Adama Červenky mimo svatyni Sedláčka.

46:42
    Další vhazování v útočném pásmu Písku, který chce vstřelit důležitý gól.

46:28
    Josef Slavík měl skoro celou odkrytou branku, ale pálí nad!

46:16
    Další souboje za brankou Šumperka, tentokrát se o puk pere Aleš Křetínský.

46:04
    Po nahození Jakuba Sujy domácí gólman nemá s kotoučem problémy.

45:37
    Oba týmy tvrdě bojují, za Šumperk pálil Jan Tesařík.

45:24
    Bully po levici Romana Bošky.

45:09
    V rohu kluziště tvrdě brání Radislav Ondráček, jeho příhra však konči na holi jednoho z hostů.

44:59
    Střela, tentokrát na druhé straně kluziště. Roman Boška vytasil včas svou lapački proti jeho pecce.

44:33
    Pálil Michal Velecký, těsně vedle písecké branky.

43:57
    Salith je zatím rozhodně aktivnějším týmem ve třetí třetině, když neustále tlačí na branku soupeře.

43:38
    Další vhazování před Sedláčkem.

43:24
    Kotouč ve výstroji gólmana Vojtěcha Sedláčka, prověřil jej z mezikruží Tomáš Sedlák, který po střetu ve druhé třetině nastoupil zpět do zápasu, což je pro Šumperk velice dobrá zpráva.

42:40
    Teď má zase problémy tým Draků, který musí likvidovat tlak Písku.

41:53
    Ve slibné přiležitosti Martin Novotný, který bekhendem trefuje beton hostujícího brankáře.

41:35

41:31
    Sedláček teď musel čelit nebezpečnému nahození Jakuba Hulvy.

41:19
    Zakázané uvolnění domácího celku, Brunec si nerozuměl s Vrdlovcem.

40:56
    Při zkrácené přesilové hře se ke střele od modré čáry dostal Radislav Ondráček.

40:32
    Šumperk v plném počtu.

40:06
    Draci vyhráli vhazování a okamžitě se pouští do útoku.

40:01

Na vhazování opět Meluzín, naproti němu Bělohlav.

Oba týmy již na ledě, připravuje se závěrečná část zápasu.

Ve druhé části jsme viděli hodně akční hokej, kde padla na každé straně jedna branka. Zatím dramatické utkání bude pokračovat přibližne v 18:45.

40:00

39:27
    A další vyloučení, prozměnu na straně Písku, odpykat dvě minuty si jde Tomáš Nouza, jež je dnes počtvrté na tresné lavici.

39:08
    Draci už nikam nespěchají, jsou prozatím s vyrovnáním spokojeni, i když by rádi ještě branku navrch.

38:31
    A opět vyloučení, za napadení si jde sednout Jan Tesařík (SUM).

37:57
    Draci právě vstřelili branku!
    Je vyrovnáno! Obrovské gól se ozvalo halou. Draci si znovu dlouhou dobu přihrávali na brankovišti hostů, spolupráci prováděli hlavně dva hráči. Aleš Holík dlouho čekal, ale nakonec poslal puk na volného TOMÁŠE BRUNCE, který ze vzduchu trefuje puk do sítě píseckého Vojtěcha Sedláčka. Asistence: Aleš Holík, stav utkání 1:1.

37:26
    Brunec zkouší ťukec s Pláškem, ale ke střele nedochází, Sedláček zatím nemusel zasahovat.

37:08
    Bude se znovu vylučovat. Draci budou hrát přesilovku pět na tři, když za katr na dvě minuty míří Lukáš Luňák. Skoro minutu a půl dlouhá dvojnásobná přesilovka pro domácí.

36:43
    Po zakázaném uvolnění vhazování před Romanem Boškou.

36:17
    Už je dvě minuty z Polodnova trestu, Draci se zatím střelecky trápí.

35:51
    Domácí svírají svůj přesilovkový deštník, ale žádná nebezpečná střela nepřichází.

35:19
    Šumperk kompletní.

34:40
    Šumperk při hře čtyři na čtyři aktivnější, ovšem Sedláček zatím likviduje domácí pokusy.

34:11
    Už se hraje čtyři na čtyři.

33:28
    Lituji člověka, který dnes bude počítat vyloučení do zápisu o utkání, za zákrok na Tomáše Sedláka za brankou domácích si jde sednout na pět minut Stanislav Polodna, který dostává navíc osobní trest do konce utkání. Draci mají k dispozici přesilovou hru 5 na 4.

33:28
    Tomáš Sedlák odchází do kabiny.

33:28
    Tak tím mužem na ledě u mantinelu je Tomáš Sedlák, který se nakonec zvedá a po svých, i když těžce za potlesku publika odjíždí na střídačku.

33:28
    Zatím přesně nevíme, kdo to je, nevypadá to ale vůbec dobře.

33:28
    Na ledě leží zraněný jeden z domácích hráčů.

33:04
    Rozhodčí se snad dnes dobře nevyspal , další vyloučení. Za mnoho hráčů na ledě pyká hráčská lavice domácích, trest jde odsedět Michal Skoumal.

33:01
    Písečtí šli dva najednoho, ale Všetečka jen těsně mýjí odkrytou bránu Romana Bošky.

32:38

32:10
    Draci moc dobře ví, že by bylo záhodno dát branku.

31:31
    Konečně alespoň malá úleva pro Draky. Vyloučen je písecký Mrkvička za nedovolené bránění.

31:15
    Domácí obrana má nyní veliké potíže.

30:53
    Šumperk vyhazuje a chce si zaútočit.

30:22
    Je to ještě možné? Další vyloučení na domácí straně. Sednout si jdena dvě minuty Aleš Holík za příliš mnoho hráčl na ledě.

29:08
    Máme tu úvodní branku dnešního utkání, na kterou jsme poměrně dlouho čekali, přeci jen přišla. Do vedení písecké posílá ZDENĚK ŠPERGER, který posílá puk na právé straně odkryté branky Bošky po přepychové přihrávce Jana Kanova. Asistence: Jan Kanov, stav utkání 0:1.

28:54
    Hosté se snaží najít co nejlepší pozici ke střele.

28:36
    Velmi nepříjemné pro domácí Draky. Písek má k dispozici přesilovku pět na tři. Dvě minuty dostává Jakub Hulva za podražení.

28:10
    To už neplatí, vypálil Němeček, ovšem mimo branku Bošky.

27:47
    Písek si stále přihrává, ke střele se ještě nedostal.

27:24
    Chystá se další vyloučení, již třetí v řadě pro Draky. Sednout si jde Lukáš Mičulka za sekání.

26:58
    Nebezpečná rána Pláška vyražena Sedláčkem do rohu.

26:42
    Lukáš Mičulka se chtěl přes modrou čáru vrhnout směrem k brance, neúspěšně.

26:24
    Koutoč v držení Bošky, Šumperku se nelíbí postavení hráčů Písku v branovišti brankáře Draků.

25:53

25:35
    Další zakládání akce Písku, ten se teď těžko dostává přes střední pásmo.

24:55
    Hra za brankou Romana Bošky, ten se sám snaží svým spoluhráčům pomoci k vyhození kotouče na druhou polovinu hřiště.

24:27
    Ovšem puk končí již podruhé u Sedláčka, domácí Draci v klidu brání.

16:16
    Co jsem před chvílí napsal byla mýlka, na dvě minuty si jde sednout šumperský Aleš Holík, který je vyloučen za zdržování hry, když vyhodil kotouč mimo hřiště bez doteku mantinelu.

23:44
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:33

23:06
    Zdá se, že Draci konečně našli recept na bránění středního pásma.

23:10
    Chyba v rozehrávce IHC končí icingem.

22:58
    Tomáš Nouza to zkoušel do horního růžku, Roman Boška však včas vytasil svou vyrážečku.

21:48
    Hodně nebezpečná přesilovka v podobě píseckého nátlaku, kterému teď musí Draci odolávat.

21:31
    Na trestnou lavici odjíždí Adam Červenka, jež se provinil hákováním.

21:24
    Teď už Písek v útočném pásmu a bude se vylučovat.

20:51
    Hosté se snaží oplatit domácím tlak z první třetiny, zatím se jim to však vůbec nedaří.

20:22
    Němeček se snažil rozehrát, ale jeho dlouhý pas na Koláře končí zakázaným uvolněním.

20:04
    Na vhazování úspěšnější Tomáš Nouza.

20:01

Rozhodčí ještě řeší problémy s postavením branky, brzy však bude po problémech.

Na vhazování se postaví Nouza a Meluzín.

Hráči se sjíždějí na led.

V první třetině jsme gól neviděli, zato ale plno vyloučení, ani jeden kádr však svou početní výhodu nevyužil. Další třetina začne zhruba v 17:50.

20:00

19:30
    Draci chtěli ještě vystřelit, ale už to nestihli, jejich přihrávky byly zblokovány.

18:37
    Ve velice slibné šanci Aleš Holík, který v mezikruží při pádu na led vystřelil, avšak těsně nad.

18:08
    Písek se snaží držet alespoň střední pásmo, nechce pustit svého soupeře k další střele.

17:59

17:36
    Počet sil na ledě se ihned vyrovnává, za katr míří dnes již potřetí Tomáš Nouza, tentokrát jde pykat za hákování.

17:22
    Hosté kompletní.

16:58
    Michal Velecký chtěl přejít s pukem přes modrou čáru, ale byl včas zastaven.

16:45
    Vhazování ve středním pásmu.

16:36
    Při hře čtyři na čtyři se hraj pevážně ve středním pásmu.

16:00
    Hra se vrací před Bošku, na trestnou lavici totiž zamířil šumperský Lukáš Mičulka, ten se podle rozhodčích provinil hrubostí.

15:57
    Kotouč teď pod rukavicí Vojtěcha Sedláčka, hosté si nechtějí nechat líbit tvrdou hru na brankovišti.

15:33
    Domácím Drakům se zatím vůbec nedaří rozehrávka, musejí to zkoušet znovu a znovu.

14:59
    Odpykat dvě minuty si jde za podražení svůj trest Jan Kanov (PIS).

14:54
    Ryhlé brusle Adama Červenky dobruslily až za branku, kde však byl tento muž faulován.

14:26
    Draci co nejrychleji vyvážejí kotouč ven z vlastního pásma a zkouší založit útok.

13:44
    A teď snad horní tyč Boškovi branky, který při další střele zasahoval i maskou.

13:10
    Po akci dva na jednoho střílel Polodna, Boška jeho pokus kryje.

12:38
    Z trestné lavice okamžitě do hry naskočil Tesařík, který poslal svého spoluhráče do útoku.

12:24
    Po přihrávce rukou vhazování před gólmanem z Písku.

12:18
    Šumperk vyhazuje.

11:38
    Karel Plášek sám po levém mantinelu ujížděl na Sedláček, ale netrefil svatyni tohoto muže.

11:19
    Teď velmi nebezpečná situace před Boškou, který jen těsně před brankou zastavil puk od dorážejícího Jana Kanova!

10:55
    Domácí se zatím v pohodě brání.

10:35
    Dnes se na trestné lavici poprvé také otevírají druhá vrátka, vyloučen je na dvě minuty za podražení šumperský Jan Tesařík.

10:22
    Ani této přesilovky Draci nevyuýívají, hosté kompletní.

9:59
    Michal Velecký jen nahodil do pásma, kde teď jeho tým musí bojovat o kotouč.

9:42
    Vhazování před Romanem Boškou.

9:17
    Z poza branky zkoušel přihrát Karel Plášek, puk však nedošel až k adresátu Aleši Holíkovi.

8:53
    IHC Písek musí odolávat těžkému tlaku, je to jejich třetí oslabení v řadě.

8:26
    Draci zakládají ve své třetí přesilovce akci.

8:22
    A znovu se vylučuje. Na dvě minuty za podražení si jde sednout Tomáš Nouza, který dnes již podruhé pocítí jakéto je být trestán

8:07

7:57
    Jenže hra znovu za píseckou svatyní.

7:28
    V oslabení zkoušel zaútočit Jakub Suja, ten protáhl Bošku.

7:16
    Po pokusu Adama Červenky Sedláček drží puk.

7:01
    Sám to zkoušel Tomáš Brunec, toho však hostující obrana zastavila.

6:38
    Domácí svírají Písek, ale zatím si pouze nahrávají s hole na hůl a vůbec nestřílí.

6:07
    Vyloučení, opět na straně Písku, za nedovolené bránění si jde sednout Josef Slavík.

6:00
    Písek v plném počtu.

5:31
    Poprvé vystřelil v přesilovce Tomáuš Sedlák, který však netrefil svatyni.

5:06
    Šumperk zpět v útoku, ale zatím beze střely na branku.

4:49
    Písek vyhazuje a střídá.

4:33
    Už jsou v útočném pásmu a tvoří přesilovkový deštník.

4:17
    Draci se snaží založit útok, zatím neúspěšně.

4:02
    Zakázané uvolnění Šumperka.

3:56
    Za hákování si jde na dvě minuty sednou Tomáš Nouza (PIS).

3:49
    A opět kotouč ve výstroji Vojtěcha Sedláčka, který má za tím povíce práce ve svém brankovišti.

3:23
    Halou teď zaznělo velké zabuhučení, když Aleš Holík skoro samotný nepřekonal brankáře hostí.

3:02
    Tomáš Drtil po mantinelu poslal přihrávku na Lukáše Vránu, ten ovšem jen lehkým nahozením trefuje lapačku Sedláčka.

2:39
    Když se konečně Písek dostal ven z vlastního pásma, jen nahodil kotouč na Boškovu svatyni, ten s ním problém neměl.

2:18
    V útočném pásmu stále domácí, kteří vaří před bránou Sedláčka.

2:03
    Puk je nyní v rukavici Vojtěcha Sedláčka, který si musel pohlídat nebezpečné dorážky Draků.

1:35
    Fanoušci se zlobí, Martin Novotný byl dle jejich názoru hákován.

1:08
    Po přihrávce na levé straně sahal Adam Červenka, ten ji měl ale na dlouhou hůl.

0:32
    Za brankou hostů kroužil Roman Meluzín, ten ale nic nevymyslel a soupeř mu sebral kotouč.

0:12
    Do útoku se chtěl pustit hned Tomáš Nouza, ten však je vyhodil puk mimo hřiště.

00:01

Připravuje se úvodní vhazování, za domácí na bully nastoupí Roman Meluzín, za Písek pak Radek Bělohlav.

Oba celky se vzájemně zdraví.

Nyní už to nejdůležitější, oba týmy vybíhají na led z kabin a fanoušci je potleskem výtají. Zanedlouho začneme.

Domácí fanoušci na dněšní utkání zavítali opravdu v hojném počtu, stadion je zaplněn.

Po kluzišti už projíždějí i rozhodčí.

Na led přijíždí také maskot Šumperka v podobě zeleného draka, který baví přítomné fanoušky.

Fanoušci pomalu ale jistě zaplňují šumperský zimní stadion, úvodní bully dnešního utkání se nenávratně blíží.

Salith Šumperk: Boška (Misiorz) - Křetínský, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík, Brunec, Skoumal, Meluzín, Hulva, Haas, Cink, Červenka, Vrána, Velecký, Vrdlovec, Plášek, Mičulka

IHC KOMTERM Písek: Sedláček (Vajner) - Kolář, Žovinec, Parázek, Lukáč, Kanov, Němeček, Polodna, Suja, Slavík, Luňák, Kudrna, Vaniš, Bělohlav, Mrkvička, Šperger, Nouza, Ferebauer, Eberle

Ještě jednou vítejte u dnešního on-line přenosu, budeme moci zhlédnout utkání první české hokejové ligy, mezi týmy Salith Šumperk a IHC Písek. Draci stejně jako v předchozích zápasech nastoupí bez své brankářské jedničky Tomáše Štůraly, nahrazovat jej bude Roman Boška, zatímco co hosté mají své gólmany ve svatyni kompletní. Od obou kádru dnes lze čekat útočnou hru s aktivními prvky obrany, domácí Šumperk do zápasu naskočí z deváté příčky, Písek již z méně lichotivé - dvanácté. Musíme připomenout, že Salith na domácím kluzišti neprohrál již čtyřicet tři duelů v řadě, což je neuvěřitelná série, kterou se zatím nedaří žádnému soupeři prolomit. Sveřepý boj mezi Šumperkem a jihočeským Pískem započne v 17:00 hodin, na kdy je naplánováno úvodní vhazování.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Schwarz

Góly a asistencie: 38. Brunec (Holík) - 30. Šperger (Kanov), 54. Eberle (Všetečka, Mrkvička), 60. Luňák

DRACI PARS ŠUMPERK: Boška (Misiorz) - Křetínský, Holík, Ondráček, Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík, Brunec, Skoumal, Meluzín, Hulva, Haas, Cink, Červenka, Vrána, Velecký, Vrdlovec, Plášek, Mičulka
    IHC Králové Písek: Sedláček (Vajner) - Kolář, Žovinec, Parázek, Lukáč, Kanov, Němeček, Polodna, Suja, Slavík, Luňák, Kudrna, Vaniš, Bělohlav, Mrkvička, Šperger, Nouza, Ferebauer, Eberle

Rozhodca: Pavlovič, Arazimová, Čížek